articlesهنگام خرید کفش والیبال ارزان، بلند یا کوتاه؟ کدام را انتخاب کنیم؟

کفش مخصوص ورزش والیبال انتظارات زیادی را باید برآورده کند و به همین دلیل است که نمی‌توانید از هر جفت کفش کهنه‌ای که دور و برتان می‌بینید، برای انجام این ورزش استفاده کنید. تفاوت بین یک جفت کفش والیبال خوب و یک جفت کفش والیبال بد خیلی بیشتر از آن چیزی است که تصور می‌کنید.

بهترین کفش والیبال |خرید کفش والیبال از ترکیه

برخی از برندهای معروف کفش والیبال مردانه عبارتند از: اسیکس، میزانو، نایک و آدیداس. حتما مارک ها و سبک های مختلف را امتحان کنید تا بهترین آنها را پیدا کنید.

برای این مطلب ده‌ها کفش والیبال مردانه را بررسی کردیم تا به بهترین گزینه‌ها برسیم. راحتی، دوام، چسبندگی، تناسب، ثبات، سبکی و ارزش کفش های مردانه را مورد بررسی قرار دادیم. همچنین کفش‌هایی را که برای بازیکنان پست تدافعی لیبرو و  آبشارزن مناسب‌تر هستند نیز ارزیابی کردیم.

راهنمای خرید کفش والیبال مردانه

چه کفشی برای والیبال مناسب است؟ قبل از اینکه برای خرید بروید و اولین کفش والیبالی را که ظاهر مناسبی دارد بخرید، باید جنبه های زیر را در نظر بگیرید. اگر می‌خواهید کفشی بخرید که بتوانید با آن به بهترین شکل ممکن بازی کنید، باید کفشی را انتخاب کنید که شامل بیشتر ویژگی‌های زیر باشد.

کفش والیبال باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

 دوام

اگرچه در دهه گذشته پیشرفتهای بزرگی در بهبود دوام کفش‌ها صورت گرفته است، اما بطور معمول باید هر فصل یک جفت کفش جدید برای ‌والیبال بخریم.

این در حالتی است که شما این کفشها را 4 یا 5 روز در هفته برای اهداف تمرینی و مسابقه بپوشید. البته، اگر شما به این اندازه فشرده نباشد، کفش‌ها بیشتر دوام خواهند آورد.

معمولاً تشخیص اینکه آیا باید یک جفت کفش جدید بخرید بسیار آسان است. علاوه بر اینکه عملکرد کفش‌های قدیمی به خصوص از نظرحفاظت، چسبندگی و پایداری کاهش می‌یابد، ساییدگی و پارگی خود کفش ها هم آشکار می‌شود.

چسبندگی

کفش والیبال چگونه باید باشد؟ همه کفش های برتر والیبال باید دارای کفی لاستیکی نرم باشند تا حالت کششی داشته باشند. شکی وجود ندارد که هنگام بازی نیاز به چسبندگی زیادی دارید، چرا که ممکن است زمین بازی کاملاً لغزنده باشد.

کفش هایی که زیره‌های لاستیکی نرم دارند از سر خوردن شما جلوگیری می‌کنند. و همین ویژگی به جلوگیری از آسیب کمک می کند و همچنین تضمین می کند که کفش‌هایتان هیچ آسیبی به زمین بازی نخواهند زد.

راحتی و حفاظت از پا

البته راحتی همه جانبه در انتخاب هر کفشی بسیار مهم است، به ویژه کفشی که برای انجام فعالیت‌های شدید ورزشی پوشیده می‌شود.

با این حال، حالت حفاظتی که کفش به ویژه در ناحیه پاشنه ایجاد می‌کند را می‌توان مهم‌ترین جنبه آن در نظر گرفت.

در بازی والیبال، بازیکنان دائماً در حال پرش هستند، بنابراین نه تنها برای جلوگیری از خستگی، بلکه برای جلوگیری از آسیب، بهتر است مطمئن شوید که هر بار پاهای شما تا حد امکان روی سطحی نرم قرار می‌گیرند.

قابلیت تنفس کفش والیبال

کفش های والیبال معمولا دارای رویه مشبک هستند تا پاهای شما فضای کافی برای نفس کشیدن داشته باشند و هنگام بازی گرم نشده و عرق نکنند.

ثبات

در ورزش والیبال، بازیکنان حرکات سریع زیادی در همه جهات انجام می‌دهند. بنابراین، بهتر است کفشی را انتخاب کنید که ثبات زیادی به پاهای شما بدهد تا بتوانید در سریع‌ترین زمان ممکن به سمت توپ حرکت کنید.

وزن

با توجه به اینکه در والیبال، بازیکنان باید زیاد بدوند یا بپرند، باید به دنبال کفشی باشید که تا حد امکان سبک وزن باشد. سبکی کفش باعث می‌شود پاهای شما به راحتی خسته نشوند. کفش‌های والیبال بسیار سبک‌تر از هستند.

تناسب

بهترین کفش والیبال برای شما کفشی است که مناسب شماست. کفش باید محکم باشد ولی نباید خیلی سفت باشد تا بتوانید طیف گسترده‌ای از حرکات را انجام دهید.

بهترین مدل های کفش والیبال مردانه

در اینجا تعدادی از بهترین انواع کفش والیبال مردانه موجود در بازار آورده شده است: اینها تنها تعدادی از گزینه‌های عالی موجود در بازار هستند. مهم است که جفتی را انتخاب کنید که به خوبی تناسب داشته باشد، پشتیبانی خوبی ارائه دهد و آن ثبات عالی را در زمین فراهم کند.

درحال دریافت محصولات منتخب …

چند ویژگی تخصصی کفش والیبال

هنگام بررسی کفش های والیبال، من به سه عنوان رویه، زیره میانی و زیره که برای کفش درج شده توجه می‌کنم. منظور از این سه حالت چیست؟

هنگام خرید اینترنتی کفش، دیدن این سه عنوان – رویه، زیره میانی و زیره کاملاً رایج است.

در زیر، ویژگی‌های مربوط به هر عنوان شرح داده شده است هنگام انتخاب کفش، به این ویژگی‌ها توجه کنید تا مطمئن شوید برای والیبال مناسب است.

رویه

معمولاً از پارچه‌های مشبک در قسمت رویه استفاده  می‌شود تا گردش هوای خوبی درداخل کفش ایجاد شود. سبک وزن کلمه دیگری است که معمولا استفاده می‌شود، که البته مهم است چرا که در صورت سنگین بودن کفش، پاهایتان زود خسته می‌شوند.

زیره میانی

در زیر قسمت میانی کفش والیبال، معمولاً به سیستم بالشتک ژلی اشاره می‌شود. برخی از کفش‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که اغلب بالشتک در قسمت جلویی یا پشت پا قرار دارد، در حالی که در برخی دیگر، بالشتک‌های یکسانی در سرتاسر کف کفش وجود دارد.

برای والیبال، به دلیل پرش‌هایی که انجام می‌دهید، مسلماً داشتن بالشتک بهتر در قسمت عقبی کفش مهم‌تر است.

انعطاف‌پذیری کفش یکی دیگر از جنبه هایی است که بطور مدوام به آن اشاره شده است. لازم است کفش‌هایی بپوشید که دارای انعطاف‌پذیری خوبی در قسمت میانی باشند. چرا که به دلیل ماهیت بازی والیبال باید بتوانید همیشه و در همه جهات به سرعت از زمین بلند شوید.

قسمت کفی (زیره)

برای قسمت زیره باید مشخص شود که کف از چه ماده‌ای ساخته شده است و چسبندگی آن چقدر است. کفش‌های والیبال باید از لاستیک صمغی نرم ساخته شوند زیرا این ماده چسبندگی بالایی نسبت به سایر مواد دارد.

همچنین بررسی کنید که آیا کف کفش دارای طراحی است یا خیر، که این موضوع هنگام بازی در زمین‌های چوبی سرپوشیده مهم است.

چرا کفش والیبال ساق دار است؟ کفش های والیبال باید کاملا پاشنه‌ و قوزک پا را در بر بگچگونه بهترین کفش والیبال را انتخاب کنیم؟

کفش‌ والیبال، مهم‌ترین ابزار برای یک والیبالیست است. البته هر ورزشی نیاز به کفش خاصی دارد. والیبال نیز از این قاعده مستثنی نیست. برای جلوگیری از آسیب دیدگی و راحت و کارآمدتر شدن بازی، باید بهترین کفش را برای بازی والیبال انتخاب کنید. این سوالی چالشی است که احتمالا همه ی ورزشکاران با آن مواجه خواهند شد. با ما همراه باشید تا در ادامه به شما بگوییم که چه فاکتورهایی را به هنگام خرید کفش والیبال در نظر بگیرید و چرا خرید از فروشگاه ایران والیبال در این رابطه به شما کمک زیادی خواهد نمود.
والیبال ورزشی است که نیاز به سرعت و حضور فیزیکی دارد که قدرت و چابکی از ویژگی های ضروری آن است. کفش شما باید با مهارت های شما مطابقت داشته باشد. هر بازیکن نقش خاصی در زمین دارد: بلوک های دفاعی کم، پرش های بلند برای حمله از روی تور و غیره. بنابراین، شما به کفشی نیاز دارید که با سبک بازی خاص و ویژگی های بدنی شما مطابقت داشته باشد. کفش ها بخش اساسی از تجهیزات کسانی است که والیبال تمرین می کنند. کفش های والیبال سطح تماس با زمین هستند و بر عملکرد بازیکن تاثیر می گذارند.

هنگام خرید کفش والیبال به چه مواردی دقت کنیم؟

 1. به استحکام کتونی والیبال توجه کنید

این واقعیت وجود دارد که هر کفش ورزشی از جمله کفش والیبال اغلب در حین استفاده تحت تأثیر قرار می گیرد. سقوط، بلند کردن، فرود آمدن، فشار زیاد، هر حرکتی از یک طرف به سمت دیگر می تواند منجر به خرابی زودرس یک جفت کفش بی کیفیت شود.

این وحشتناک است که کفش های والیبال شما وسط بازی های مهم، از هم جدا شود. در بعضی از موارد حتی می تواند منجر به آسیب جدی شود. کیفیت موادی که در تولید کفش استفاده می شود بسیار مهم است. یک جفت کفش والیبال مرغوب یک سال کامل یا حتی بیشتر برای شما دوام می آورد. همچنین کف پا نباید تغییر شکل داده شود، زیرا تأثیر قابل توجهی بر وضعیت ورزشکار دارد. با وجود اینکه پوشیدن کفش‌ والیبال برای استفاده روزمره مرسوم است، اما به شما توصیه می‌کنیم روی یک جفت کتانی والیبال که منحصراً در روز بازی استفاده ‌شود، سرمایه‌گذاری کنید. با انتخاب یک جفت کتونی والیبال مناسب، سایش را تا حد امکان به حداقل برسانید. همچنین کفش هایی را انتخاب کنید که از روکش های مصنوعی و زیره های لاستیکی استفاده می کنند. این امر بر دوام کتونی والیبال تأثیر می گذارد.

زیره مورد استفاده در ساخت کفش والیبال، سنگ بنای عملکرد کفش شما است. وظیفه اصلی کفی ایجاد سطح مطلوب چسبندگی روی زمین است. شما می توانید دو نوع کفش والیبال را در فروشگاه ایران والیبال، پیدا کنید:

 • کفش والیبال با لاستیک طبیعی
 • کفش والیبال با لاستیک مصنوعی

کفی های مصنوعی ارزان تر از کفی های لاستیکی هستند، اما اصطکاک کمتری دارند. از این رو کفی های لاستیکی به دلیل ضریب چسبندگی چشمگیرشان بهترین گزینه هستند. همچنین روی کفی باید شیارهای باز باشد. بهتر است کفش ورزش والیبال با شیارهای بسته نخرید، زیرا آب می تواند در آنجا جمع شود، که متعاقباً می تواند نیروی اصطکاک ایجاد شده توسط زیره را به حداقل برساند.

قابلیت تنفس برای همه کفش های ورزشی ضروری است. کفش های غیر قابل تنفس می توانند روز شما را کاملا خراب کنند. پاها بوی بد می دهند و ممکن است تاول هایی بر روی پاهای شما ظاهر شوند. این مزاحمت ها نه تنها پاهای شما را اذیت می کند بلکه حال و هوا و هیجان بازی شما را کاهش می دهد. ورود هوای کافی، بدون نفوذ رطوبت برای پاها حیاتی است. همچنین باید به یاد داشته باشید که یک جفت جوراب مناسب می تواند تنفس را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد. سایت ایران والیبال امکان خرید کفش والیبال اصل و استاندارد را برای شما فراهم کرده است.

هیچ چیز بهتر از پیدا کردن یک جفت کفش مناسب والیبال نیست، اما ممکن است این کار زیاد آسان نباشد. دلیل این امر را می توان تنوع زیاد کفش ورزشی والیبال در مارک ها، اندازه ها و مدل های مختلف دانست. اگر قصد دارید به صورت آنلاین خرید کفش والیبال را انجام دهید، مراقب باشید سایز آن را اشتباه نخرید. تمامی نکات و موارد مربوط به کتونی والیبال را در نظر بگیرید، سپس اقدام به خرید کنید. در وب سایت ایران والیبال شاپ می توانید راهنمای خرید کتونی والیبال مناسب و بهترین مدل های توصیه شده را بیابید.

کفش مناسب والیبال چیست؟

5 قانون اساسی برای انتخاب مناسب ترین کفش مخصوص والیبال

وزن؟!، بله درست متوجه شدید! ابتدا یک ترازو بردارید و خود را وزن کنید .وزن شما یکی از پارامترهای مهم در انتخاب کفش مناسب شماست. هرچه ساختار و یا حجم یک کفش بیشتر باشد برای بازیکنان بسیار سنگینی که اغلب می پرند مناسب تر خواهد بود، کفشی که ساختار کمتری دارد برای بازیکنان سبک تری که نیاز به تحرک دارند و در معرض بارهای سنگین کمتری هستند مناسب خواهد بود.

نقش شما در زمین ورزش اساسی است، زیرا نقش‌هایی وجود دارد که تعداد پرش‌هایی بیشتر از بقیه دارند. برای مثال، یک لیبرو کفش والیبال سبک‌تر و انعطاف‌پذیرتری را برای واکنش‌پذیری انتخاب می‌کند، در حالی که یک بازیکن قدرتی، با توجه به وزن نسبت به تعداد پرش‌ها، کفش مقاوم‌تری انتخاب می‌کند.

در مورد بازیکن دفاعی، ما یک کفش سبک را توصیه می کنیم، زیرا این بازیکن است که بیشترین پرش ها را در یک مسابقه انجام می دهد. در مورد ضربه زن در اینجا کمی به ویژگی های شما بستگی دارد. بیشتر یک مهاجم حمله هستید یا می خواهید سریع و متحرک باشید که در اینصورت بهتر است یک کفش والیبال سبک را هدف بگیرید.

کفش‌ها انواع مختلفی دارند و هر کفشی ویژگی‌های ذاتی خود را دارد که یکی از این ویژگی‌ها قابلیت بالشتک بودن آن است. بگذارید روی این نکته که بسیار مهم است بپردازیم: یک کفش نسبت به وزنی که باید تحمل کند، بالشتک است. مثلا برای ما انسان ها یک برگ نرم نیست در حالی که تشک نرم است و برای مورچه برگ نرم است در حالی که تشک اینگونه نیست. بنابراین همه چیز به وزن آن بستگی دارد، ترکیب زیره کفش والیبال را با دقت انتخاب کنید زیرا ممکن است نرم به نظر برسد، اما اگر برای وزن شما مناسب نباشد بلافاصله فرسوده می شود.

انواع مختلفی از زیره ها وجود دارد که عملکرد خود را با توجه به زمینی که در آن بازی می کنید تغییر می دهد. مثال: اگر عمدتاً روی پارکت بازی می کنید، کفش هایی با زیره پارا (لاستیک) را ترجیح می دهید. اکثر کفش های موجود در بازار دارای زیره لاستیکی ولکانیزه هستند که برای تمامی سطوح مناسب ​​است.

احساسی است که کفش بر روی پا به شما می دهد نیز مهم است. کفش‌هایی وجود دارند که جذاب‌تر و برخی دیگر کمتر، این ویژگی با ترکیب قسمت بالایی (بالا) و بالش در قسمت پاشنه بیان می‌شود. کفش های نسل جدید همگی به این دو ویژگی که برای انتخاب یک کفش خوب اساسی هستند توجه می کنند. در نهایت، آخرین ویژگی، عرض کف پا یا تناسب کفش است. همانطور که می دانید عرض مرد از زن بیشتر است.

هنگام خرید کفش والیبال ارزان، بلند یا کوتاه؟ کدام را انتخاب کنیم؟

تفاوت بین بالا یا پایین بودن کفش والیبال، در این است که کفش های بلند ساختاری بلندتر از کفش های پایین دارند و کفش ورزشی سبک تر، حجم کمتری نسبت به کفش های بلند دارند. کفش‌های والیبال باید چسبندگی عالی بازیکن به زمین و ثبات کامل را تضمین کنند، اما در عین حال باید بتوانند چابکی زیادی در حرکات، به‌ویژه در پرش‌ها و ارتفاعات ایجاد کنند، همچنین درجه بالایی از راحتی مناسب را تضمین کنند. کفش والیبال باید کاملاً جا بیفتد، زیرا تناسب صحیح کفش در تغییر جهت سریع اهمیت دارد. بنابراین هنگام خرید، مطمئن شوید که سایز کفش مناسب است. برخی از تولیدکنندگان سایز کفش را کمی کوچکتر می کنند.

قبل از خرید کتونی والیبال، چگونه پای خود را به درستی اندازه گیری کنیم؟

اندازه گیری صحیح پا مبنایی است برای اینکه کفش والیبال شما کاملا جا بیفتد. بنابراین کمی برای این کار وقت بگذارید و اندازه گیری را تا حد امکان دقیق انجام دهید. تنها چیزی که نیاز دارید یک تکه کاغذ، یک خودکار، یک متر نواری و یک سطح صاف مانند دیوار یا چهارپایه است. اندازه گیری را می توان به تنهایی انجام داد. اما اگر شخص دیگری به شما کمک کند آن را علامت گذاری کنید، آسان تر است. مهم: به یاد داشته باشید که هر دو پا را اندازه بگیرید. اندازه های مختلف دو پا کاملا طبیعی است. برای تعیین سایز صحیح کفش ورزشی والیبال، به طول پای بزرگتر خود نیاز دارید.

مراحل تعیین اندازه استاندارد پا برای انتخاب کفش والیبال اورجینال

 • ورق کاغذ را روی یک سطح صاف قرار دهید، مطمئن شوید که لبه آن با سطح همسطح است. سطح صاف می تواند یک دیوار یا یک چهارپایه باشد.
 • حالا با هر دو پا روی کاغذ بایستید. پاشنه ها باید دیوار را لمس کنند. اندازه گیری باید در حالت ایستاده و نه نشسته انجام شود. بهتر است هنگام اندازه گیری جوراب های ورزشی خود را بپوشید.
 • حالا بلندترین نقطه پای خود را با ردیابی انگشتان پا، با قلم مشخص کنید. فرقی نمی کند انگشت بزرگ باشد یا انگشت دوم. از آنجایی که طول هر دو پا معمولاً یکسان نیست، قطعاً باید طول هر دو پا را اندازه بگیرید. برای تعیین سایز صحیح کفش، به طول پای بزرگتر خود نیاز دارید. قلم باید عمود بر کاغذ یا در زاویه 90 درجه نگه داشته شود.
 • بعد از اینکه طول پای خود را روی برگه مشخص کردید، اکنون می توانید با استفاده از یک متر نواری آن را تعیین کنید. برای انجام این کار، فاصله بین لبه ورق و طولانی ترین نقطه را با دقت میلی متری اندازه گیری کنید. اندازه گیری را برای هر دو پا انجام دهید. برای تعیین اندازه به مقدار پای بزرگتر نیاز دارید.
 • فرمول کلی: طول پا + فاصله 1 سانتی متر = طول کف پا

اگر اطلاعات سانتی‌متری خود را بین دو اندازه قرار می‌دهید، توصیه می‌کنیم به مقدار بزرگتر گرد کنید. در یک کفش والیبال استاندارد، شما باید فضای کمی در جلو داشته باشید.

تفاوت کفش والیبال اصل با کفش ورزشی معمولی چیست؟

 • کفش های والیبال از سیلیکون استفاده می کنند که باعث کاهش بار روی مچ پا، مفاصل زانو و ستون فقرات می شود.
 • زیره از موادی ساخته شده است که بهترین جهش و جذب ضربه را هنگام فرود فراهم می کند
 • سطح کفش والیبال از مواد سبک وزن و قابل تنفس تشکیل شده است
 • در صورت آسیب، مانند ضربه، کشش، پیچش و غیره. کفش های والیبال به راحتی به شکل اولیه خود باز می گردند.

انواع کفش والیبال اورجینال، طوری طراحی شده اند که زیره ای از لاستیک دارند. این امر چسبندگی عالی بر روی کف کفش والیبال را فراهم می کند و از سر خوردن کفش و فرد روی زمین جلوگیری می کند. همچنین به کاهش خطر آسیب و به خصوص آسیب مچ پا کمک می کند. هنگام بازی والیبال، بار روی پاهای ورزشکار به طور نابرابر توزیع می شود و سهم اصلی آن بر روی پا است. برای اینکه بازیکن لیز نخورد، چسبندگی کف پا با کف باید حداکثر باشد. برای انجام این کار، کف آن ضخیم می شود. بهترین متریال برای زیره، لاستیک کربنی است که تحت فشار مکانیکی شکل خود را به خوبی حفظ می کند و به سرعت به حالت اولیه خود باز می گردد. چنین موادی دارای خاصیت مقاومت در برابر سایش بالا است، این به این معنی است که کتانی والیبال بیش از یک فصل به شما خدمت می کند.

از دیگر متریال های خوب ساخت برای کفش والیبال، لاستیک پر نشده است. چنین کفش هایی دارای خاصیت چسبندگی خوب در هنگام بازی هستند، اما ایمنی آنها کمتر است. همچنین اغلب از لاستیک به عنوان ماده اصلی برای زیره استفاده می شود. لاستیک گزینه بسیار خوبی است، زیرا تمام مزایای کربن و لاستیک پر نشده را ترکیب می کند، چسبندگی بالا و راحتی خوبی دارد. این نوع کتونی والیبال، فقط برای بازی در سالن مناسب هستند. لطفاً توجه داشته باشید که برای بهبود راحتی و مقاومت هنگام پریدن، کفی در ناحیه پاشنه کفش، باید کمی ضخیم تر از پنجه باشد و برای اینکه پا بهتر در کفش ثابت شود، بهتر است پاشنه پا سفت باشد.

قبل از خرید کفش ورزشی والیبال، آن را امتحان کنید

قبل از اینکه با کفش والیبال جدیدتان به سالن بروید، حتماً باید این مدل را در خانه امتحان کنید. اگر فاصله بین انگشتانتان به اندازه یک انگشت شست باشد، کفش مناسب خواهد بود. لطفاً توجه داشته باشید که اندازه کفش برای مدل های مختلف می تواند متفاوت باشد.

خرید کفش والیبال اصل از فروشگاه ایران والیبال

ما در فروشگاه ایران والیبال علاقه مندیم شما را در انتخاب بهترین کفش والیبال راهنمایی کنیم. همچنین در وب سایت ایران والیبال می توانید هر نوع کفش مخصوص والیبال از جمله کفش والیبال دخترانه، کفش والیبال پسرانه کفش والیبال مردانه، کفش والیبال زنانه استاندارد در برندهای متنوعی از جمله کفش والیبال اسکیس اصل، کفش والیبال نایک و سایر برندها مشاهده کنید قبل از خرید کفش والیبال اصل، علاوه بر در نظر گرفتن قیمت کفش والیبال، به تمامی نکاتی که در این مقاله اشاره کردیم دقت نمایید. در این رابطه می توانید از راهنمایی ها و مشاوره های پشتیبانان ما استفاده کنید. ما خوشحال می شویم به شما در انتخاب بهترین کفش والیبال کمک کنیم. اگر به دنبال فروشگاه معتبری برای آگاهی از قیمت کفش والیبال و خرید کفش والیبال ارزان هستید روی ما حساب کنید.

کفش اورجینال والیبال چیست؟

کفش اورجینال والیبال باید دارای ویژگی های زیر باشد:

 • از آنجایی که در والیبال زیاد جهش دارید، کفش های شما باید از یک طرف نرم و از طرف دیگر تا حد امکان سبک باشند.
 • کفش های شما به هیچ وجه نباید خیلی بزرگ باشد تا در طول بازی چسبندگی خوبی داشته باشید
 • به طور منظم بررسی کنید که آیا کفش های شما هنوز به خوبی نرم هستند یا خیر. اگر اینگونه نیست، به کفش والیبال جدید نیاز دارید. به طور معمول، نرمی و حس بالش در کفش اورجینال والیبال حدود یک فصل طول می کشد.
 • اگر مچ پاهای حساسی دارید، به کفش هایی با تقویت جانبی نیاز دارید

کتونی والیبال دخترانه خوب چه ویژگی هایی دارد؟

کتونی والیبال دخترانه خوب باید چندین خاصیت داشته باشد. از یک طرف، آنها نیاز به بالشتک خوب دارند، زیرا پرش زیادی در این ورزش وجود دارد. از طرفی مهم این است که کتونی والیبال دخترانه خیلی سنگین نباشد تا در هنگام پرش به راحتی به ارتفاع لازم برسید. هنگام حمله، هنگام دفاع، هنگام پاس دادن و به طور کلی هنگام همکاری تیمی، دائماً در حال پریدن هستید و روی پاهای خود فرود می آیید. برای محافظت از مفاصل و ستون فقرات، بالشتک بودن کفش بسیار مهم است. هرچه در طول بازی بیشتر بپرید اهمیت آن بیشتر می شود. تنها موقعیتی که در آن کاملا صدق نمی کند، لیبرو است که یک بازیکن دفاعی تخصصی است. بنابراین اگر در زمین سخت بازی می کنید، قطعا باید کفش والیبال دخترانه با بالشتک خوب تهیه کنید.

اگر توپ را با نوک انگشتان خود لمس کردید ولی از دسترس شما خارج شد، اتفاقی بسیار آزاردهنده خواهد بود. چرا که یک یا دو سانت تماس بیشتر انگشتان، می توانست توپ را به آن سوی تور بازگرداند. برای رسیدن به این سانتیمترهای ارزشمند، علاوه بر اینکه باید بیشتر تمرین کنید. یک جفت کفش والیبال دخترانه سبک تر نیز می تواند کمک بزرگی باشد. در طول بازی زمانی که باید با هر پرش چند سانت و یا حتی میلیمتر کمتر پرش کنید، به وضوح قابل توجه است. به همین دلیل است که برخی از کفش های والیبال از مواد سبک تری مانند مش، فوم یا جیر، ساخته می شوند.

کفش والیبال پسرانه مناسب چگونه است؟

برای انتخاب کفش والیبال پسرانه مناسب به نکاتی که در ادامه اشاره می کنیم دقت نمایید. اگر کفش های معمولی شما سایز 39 تا 43 است، برای بازی والیبال نیز نباید سایز بزرگتر انتخاب کنید. اگرچه پاهای شما می توانند در طول بازی کمی بزرگتر شوند، اما باید همیشه از پشتیبانی خوبی برخوردار باشند تا بتوانید پایدار و چابک عمل کنید. البته، کاملاً ممکن است که اندازه های مارک های مختلف متفاوت باشد – بنابراین ضروری است که قبل از خرید آنها را امتحان کنید. نمای نزدیک از کفش های والیبال در کف داخلی

هر چند وقت یکبار باید کتانی والیبال خود را عوض کنیم؟

بالشتک کتانی والیبال، به مرور زمان فرسوده می شود. در پایان یک فصل، احتمالاً تأثیر خود را بیشتر از دست خواهد داد. پس از آن حداکثر منطقی است که کفش والیبال خود را عوض کنید. اگر از آن دسته ورزشکاران فعال هستید که زیاد بازی می‌کنید، می‌توانید انواع کتانی والیبال مورد علاقه خود را از وب سایت ایران والیبال انتخاب نمایید.

والیبال یک ورزش جذاب است: توپ ها به سرعت بر روی تور پرواز می کنند، اقدامات دفاعی تماشایی هستند و بازیکنان به بالا می پرند. اساس این کار کفش والیبال خوب است که می تواند چنین بارهایی را تحمل کند، از پا محافظت کند و بدن را برای مدت طولانی سالم نگه دارد. کفش های ورزشی والیبال به دو دسته کفش تمرینی و کفش ورزشی تقسیم می شوند. کفش های تمرینی والیبال باید در ساختاری فوق العاده مقاوم و انعطاف پذیر تولید شوند. کفش‌های تمرینی را می‌توان در حین حرکات گرم کردن و آماده‌سازی نیز استفاده کرد. بنابراین انتظار می‌رود که با ورزش های مختلف، سازگار شوند.

هنگام خرید کفش والیبال دخترانه باید به چه نکاتی توجه کنم؟

اگر مچ پاهای حساسی دارید، حتما باید کفش والیبال دخترانه با تقویت جانبی انتخاب کنید. یک رگ به رگ شدن ساده می تواند به معنای پایان یک بازی و شاید حتی پایان فصل یک لیگ، باشد. برخی از کفش های والیبال، قطعه کوچکی دارند که در سطح قوس پا و در کف پا قرار داده شده است. این قطعه از کمانش کف پا، جلوگیری می کند و از پای شما در طول بازی، پشتیبانی می کند. کفش های والیبال بلند یا متوسط ​​را نیز می توان در بازار مشاهده کرد. اگر بند خوبی داشته باشد، چنین کفش هایی قطعاً از کناره مچ پای شما حمایت می کند. البته، هیچ کفشی نمی تواند به طور کامل از صدمات جلوگیری کند، اما یک جفت کفش والیبال خوب، احتمال خطر را کاهش می دهد.

در مورد وضعیت کف و لاستیک کفش مخصوص والیبال دخترانه چه نکاتی را باید بدانم؟

اگر والیبال داخل سالن انجام می دهید، باید کفش مخصوص والیبال دخترانه مناسب سالن، بپوشید و آن را تمیز نگه دارید. دلیل اینکه کفش والیبال داخل سالن با فضای باز و ساحلی متفاوتت است، بسیار روشن است. زمینی که بر روی آن بازی می کنید از مهم ترین نکات، هنگام خرید کفش والیبال است. به عنوان مثال سالن های ورزشی کف لیزی دارند. انتخاب کفش هایی که سر خوردن را به حداقل برساند و در عین حال از نرم بودن کفش و سرعت ورزشکار، کم نکند بسیار مهم است. لاستیک های مصنوعی به سرعت تغییر رنگ می دهند. کفش‌والیبال، مانند کفش‌هندبال، دارای کفی های مخصوصی هستند تا زمین سالن را به طور مداوم، تمیز نگه دارند. ترکیب این کفی ها همچنین چسبندگی بیشتری به زمین می دهد تا از لیز خوردن جلوگیری شود. آنها معمولاً از لاستیک ساخته می شوند، ماده ای که به اندازه کافی فرسوده نمی شود.

نکاتی برای انتخاب کفش والیبال زنانه مناسب

والیبال یک ورزش سریع است که روی قدرت و چابکی تمرکز دارد. کفش والیبال زنانه که می پوشید باید با توانایی شما مطابقت داشته باشد. هر بازیکن مهارت های متفاوتی را به ارمغان می آورد، از مهار دفاعی در تور گرفته تا پرش های بلند هنگام حمله. چه بازیکن میانی، چه مهاجم خارجی، چه لیبرو و چه پاسور، هر موقعیتی نیاز به کفش والیبالی دارد که با سبک بازی و نیازهای بدنی بازیکن، مطابقت داشته باشد. فروشگاه ایران والیبال طیف گسترده ای از کفش های والیبال را ارائه می دهد تا بتوانید کفش مناسب خود را پیدا کنید.

قیمت کفش والیبال به چه عواملی بستگی دارد؟

صرف نظر از موقعیت و تجربه بازی شما، ویژگی های خاصی که بر قیمت کفش والیبال همه کاره خوب تاثیرگذار است عبارتند از:

 • چسبندگی عالی چون زمین می تواند لغزنده باشد
 • بالشتک محافظ برای محافظت از پا در برابر ضربه کف سخت داخلی
 • ثبات جانبی، بنابراین تغییر سریع جهت شما را از تعادل خارج نمی کند
 • واکنش‌های سریع و دانش تاکتیکی باید توسط کفشی پشتیبانی شود که امکان تغییر جهت ناگهانی را فراهم می‌کند و همچنان در بیشترین کشش‌ها ثبات را ارائه می‌دهد. این ویژگی ها، برای متخصصان دفاعی، پاسورها و لیبروها بسیار مهم است.

یک کفش والیبال دفاعی عالی دارای ویژگی های زیر است

 • ثبات برای ثابت ماندن در سرویس‌ها، پاس‌ها و حفاری‌ها
 • زیره ای با چسبندگی زیاد برای تغییر جهت سریع
 • مشخصات کم برای ارتقاء سرعت و راحتی

یک جفت کفش والیبال عالی برای حمله دارای ویژگی های زیر است

 • بالشتک برتر برای کاهش تاثیر فرود هنگام پرش
 • مواد سبک وزن که بتوانید بالاتر و بیشتر بپرید
 • حفظ ثبات بیشتر
 • کمک بهینه برای حرکات سریع

قبل از خرید کفش والیبال مردانه دانستن چه نکاتی الزامی است؟

کفش والیبال مردانه از مهم ترین نیازهای آقایانی است که در سطح آماتور یا حرفه ای به والیبال علاقه دارند. کفشی که بتوانید در حین تمرین و برای مسابقات از آنها استفاده کنید. کفش های والیبال خوب، با ساختار انعطاف‌پذیر خود، ، به شما اجازه می‌دهند تا تمام حرکاتتان را آزادانه انجام دهید. کفش والیبال باکیفیت، به لطف کفی ضد لغزش خود، به شما کمک می کند تا با خیال راحت روی پارکت حرکت کنید. همچنین با طراحی مقاوم خود از بروز مشکلاتی مانند پارگی و ترکیدن در حین تمرین و مسابقات جلوگیری می کند. کفش های والیبال ارائه شده توسط سایت ایران والیبال، به شما این امکان را می دهد که حداکثر عملکرد را در مسابقات مختلف والیبال، نشان دهید و در عین حال از مشکلات سلامتی که ممکن است در رویدادهای ورزشی با آن مواجه شوید، با کارکردهای ویژه اضافه شده به کفش، با استفاده از آخرین فناوری ها، جلوگیری می کند.

قیمت کفش والیبال دخترانه به چه عواملی بستگی دارد؟

ویژگی های کفش والیبال دخترانه ممکن است با توجه به فعالیتی که از آن استفاده می کنید، متفاوت باشد. مدل های تولید شده برای والیبال داخل سالن با کفی لاستیکی یا سیلیکونی تولید می شوند و در نتیجه با جلوگیری از سر خوردن از سلامت شما محافظت می کنند. وظیفه اصلی کفش های والیبال ساحلی، محافظت از پاهای شما در برابر آسیب های ناشی از شن و ماسه را بر عهده دارد. کفش‌های والیبال که برای تمرین طراحی شده‌اند، به لطف طراحی داخلی متناسب با استانداردهای ارتوپدی خود، راحتی بهتری را در حین استفاده ایجاد می‌کنند و به شما این امکان را می‌دهند که در انواع تمرینات مختلف مانند دویدن، پرش، کاردیو و تقویت، حداکثر عملکرد را داشته باشید. کفش والیبال دخترانه تمرینی، مسلما قیمت بالاتری دارد.

یکی دیگر از ویژگی هایی که باید در کفش های والیبال وجود داشته باشد، نفوذپذیری هوا است. مدل‌های بدون هوا، شکل‌گیری تعریق را تسریع می‌کنند و ممکن است باعث شوند با مشکلات پوستی مختلف ناشی از عرق انباشته مواجه شوید. این نوع کفش ها گرچه قیمت پایین تری دارند اما به مراتب مشکلات بیشتری را برای شما ایجاد خواهند نمود. کفش والیبال شما اگر دارای سیستم تنفسی است و همیشه هوای تازه در اطراف پاهای شما گردش می کند، به شما کمک می کند تا از سلامت خود محافظت کنید. این نوع کفش ها به دلیل استانداردهای بیشتر، قیمت بیشتری نیز دارند.

قیمت کفش والیبال ارزان

قیمت کفش والیبال ممکن است با توجه به مدل محصولات، جنس تولید شده و مزایایی که به کاربر ارائه می دهد متفاوت باشد. در هنگام تعیین قیمت محصولات، فناوری به کار رفته در طراحی کفش نیز مورد توجه قرار می گیرد. به همین دلیل توصیه می شود در هنگام خرید کفش والیبال به اندازه قیمت ها به ویژگی های محصول و مزایایی که برای کاربر ارائه می دهد نیز توجه کنید. هنگام انتخاب محصول، حتماً باید ویژگی‌های آن مانند انعطاف‌پذیری، دوام، فنری بودن، پیچ‌شدن پا را بررسی کرده و مناسب‌ترین مدل را برای نیاز خود انتخاب کنید که به شما در افزایش عملکرد کمک می‌کند. در انتخاب کفش های والیبال می توانید به رنگ آن ها نیز توجه کنید.

شما می توانید با انتخاب مدل هایی در رنگ هایی که با لباس و تجهیزات والیبال شما مطابقت دارند، ظاهری چشمگیرتر به نمایش بگذارید. اگر کفش های تیره­رنگ را می­پسندید می توانید کفش های تیره و اگر از کفش های روشن استفاده می کنید، می توانید کفش های والیبال سفید را انتخاب کنید. اگر می خواهید با انواع کفش والیبال با کیفیت، آشنا شوید، می توانید نگاهی به انواع کفش های ارائه شده در ایران والیبال بیاندازید. به لطف مدل های بادوام و مفید ایران والیبال، می توانید هم عملکرد خود را به حداکثر برسانید و هم از سلامت خود محافظت کنید.

خرید کفش والیبال از ایران والیبال شاپ

اگر والیبالیست هستید، فکر نکنید که می توانید با هر کفشی بازی کنید. مساله مهم این است که کفش والیبال مناسب را انتخاب کنید. بسیار مهم است که انواع کفش والیبال به طور موثر به پای کاربر، بنشیند. کفش هایی که در حین استفاده گشاد می شوند، ممکن است بر عملکرد ورزشی شما تأثیر منفی بگذارند و باعث ایجاد مشکلاتی مانند پیچ ​​خوردگی مچ پا و آسیب های مختلف شوند. کفش هایی که برای پاهای شما تنگ هستند ممکن است باعث ناراحتی شما شوند و شما را با مشکلات سلامتی مانند پینه، تاول و واریس مواجه کنند. به همین دلیل، مفید است که مراقب باشید کفش ها پاهای شما را به طور ایده آل محافظت کنند و به پاهای شما فشار وارد نکند. ایران والیبال شاپ مکانی برای پیدا کردن ایده آل ترین کفشر های والیبال است. با خرید از ایران والیبال شاپ بهترین مسابقات و تمرین های خود را تجربه کنید.

یرند اما نباید آنقدر سفت باشند که موجب درد شوند. مطمئن شوید که بین انگشتان پا و جلویاستفاده از کفش مناسب و با کیفیت در والیبال از اهمیت بسیاری برخوردار است زیرا برای انجام حرکاتی مانند پرش و داشتن سرعت و دقت و بسیاری از حرکات انفجاری دیگر نیاز به وجود کفش والیبال از نوع مناسب و با کیفیت داریم با داشتن این نوع کفش می توان حرکات ذکر شده را به درستی و بدون هیچ اشکالی انجام داد. کفش های والیبال کاملا مخصوص اینکار طراحی و تولید گردیده است. در زیر به صحبت در مورد می پردازیم و جنس، وزن و کیفیت و دوامی که دارا می باشد را شرح می دهیم. بهترین نوع کفش والیبال کفشی است که از وزنی سبک برخوردار باشد و در هنگام استفاده قابلیت تفس را دارا باشد. از دیگر ویژگی های کفش والیبال می توان به مقاومت آن، قابلیت جذب و دفع ضربه، رویه مناسب و زیره مطلوب که از جنس کرپ باشد اشاره نمود. در ادامه برای آشنایی بیشتر با نکات مهم در خرید کفش والیبال، با آل اسپرا همراه باشید.

وزن کفش والیبال

در عصر حاضر تمامی تولیدکنندگان در عرصه تولید کفش ورزشی در تلاش بوده و موفق شده اند کفشی را برای والیبال تولید نمایند که در حین سبک بودن مقاومت و دوام بالایی نیز داشته باشد و از این طریق کار والیبالیست ها در هنگام بازی را راحت تر نمایند و والیبالیست ها بتوانند تمامی حرکت هایی که مدنظرشان می باشد را با نهایت سرعت به عمل رسانند. مناسب ترین وزن برای یک کفش والیبال مخصوص آقایان کفشی است با وزن مابین ۳۱۵ تا ۴۲۵ گرم و نیز ۲۵۰ تا ۳۱۵ گرم می باشد. از مواردی که بر وزن کفش تاثیرگذار می باشد می توان به چگونگی و طریقه ساخت، برند، سایز پا، مدل آن، جنس و موادی که برای تولید از آنها بهره گرفته شده است اشاره نمود. از مطلوب ترین کفش های والیبال می توان کفش های اسیکس، میزانو و نایک را ذکر کرد که از وزن ایده آلی برخوردار می باشند.

تنفس پا در کفش والیبال

همانطور که در متن بالا نیز به آن اشاره نمودیم از ویژگی های یک کفش مناسب برای والیبال می توان به تنفس پا در کفش اشاره نمود. یک کفش مناسب باید قابلیت تنفس پا را داشته باشد. کفشی که برای والیبال تولید می گردد باید برای آن یک توری ساخته شود و از این طریق هوا به راحتی بتواند در داخل آن به جریان در آید و پاهای الیبالیست ها دچار تعریق نگردد و در طول تمرین و مسابقه خشک بماند. با تنفسی که در کفش در جریان است بازیکن دیگر دچار خستگی زود هنگام نخواهد شد و این قابلیت دوام و مقاومت کفش را نیز افزایش می دهد. علاوه بر این مزیت موجب بهبود عملکرد بازیکن می گردد.

مقاومت و دوام کفش والیبال

در عصر حاضر توسط تکنولوژی هایی که به دست آمده است کفش هایی تولید می گردند که دارای دوام و طول عمر بالایی هستند. یک کفش والیبال مطلوب باید بازیکن را در هنگام واکنش های سریعی که قرار است انجام دهد یاری دهد. پس در نتیجه باید کفشی مورد استفاده قرار گیرد که علاوه بر سبکی کیفیت و مقاومت بالایی نیز داشته باشد تا فشاری که به پاهای بازیکن وارد می شود را دفع نماید. انتخاب یک کفش مطلوب و با کیفیت تا حد بسیاری از پا محافظت خواهد نمود اما این محافظت در برابر تمامی صدمات نیست و تا حدی این محافظت صورت می پذیرد. یک بازیکن والیبال می تواند با تهیه یک کفش مناسب و با کیفیت می تواند به مدت یک فصل بطوریکه از آن در سالن ورزشی و مسابقات به مدت ۳ الی ۵ روز در هفته استفاده نماید. زمانی که قسمت قوزک کفش در حین بازی همانند روزهای اول محکم نبوده و آن قسمت را پوشش نمی دهد و به نوعی می توان گفت که در پا کیپ نمی گردد باید به خرید یک کفش جدید فکر کنید.

قابلیت دفع و جذب ضربه در کفش والیبال

از ویژگی هایی یک کفش والیبال مناسب که در قسمت بالا نیز به آن اشاره شد می توان قابلیت دفع و جذب ضربات را عنوان نمود. به طور مثال زمانی که یک بازیکن برای ضربه زدن باید به هوا بلند بپرد لازم است که از کفش مناسبی بهره گیرد تا هنگام فرود کفش او بتواند ضربه ای که به پا وارد می گردد را دفع نماید. این قابلیت از طریق فوم نرم و ژل در قسمت زیرین کفش تزریق گردد و باعث می شود که هنگام فرود آمدن فشار و آسیبی به پا وارد نگردد و این ضربات دفع شود. وجود این قابلیت در کفش سبب می-گردد که بازیکنان دچار خستگی زودرس نگردند. همین باعث می شود که قسمت میانی دارای انعطاف بالایی باشد.

قسمت زیره کفش والیبال

برای ساخت کفش والیبال از دو جنس لاستیک بسیار نرم و مقاوم و یا از کرپ بهره گرفته می شود. هر دوی آنها برای استفاده در سالن مناسب می باشد. و به هیچ عنوان نباید از آن در بیرون از سالن استفاده کرد زیرا موجب پاره شدن و آسیب رسیدن به کفش خواهد شد و دلیل آن نرمی بسیار زیره کفش می باشد. در تولید کفش والیبال به قسمت زیره آ توجه بسیاری می شود زیرا قسمت زیره کفش باید ضرباتی که هنگام فرود آمدن به پا وارد می گردد را دفع نماید. و علاوه بر آن به سرعت بازیکنان بیفزاید و آنان را در انجام جهش ها یاری دهد. قسمت زیره کفش والیبال از ارتفاع ۵ سانتی متری برخوردار بوده است و مناسب برای سالن ورزشی است و آسیبی به کفپوش سالن وارد نمی کند.

تفاوت کفش والیبال با دیگر کفش های اسپرت

ممکن است بسیاری از شما کفش والیبال را به کفش بسکتبال و یا کفش های اسپرت شباهت دهید اما لازم به ذکر است که بزرگترین تفاوتی بین کفش والیبال و دیگر کفش ها وجود دارد زیره آن می باشد. برای ساخت زیره کفش والیبال از صمغ لاستیکی بهره گرفته می شود. زیره کفش والیبال سبب می شود که بهترین کشش در کف زمین بازی ایجاد شود و مانع از سرخوردن بازیکن گردد. وجود این زیره برای کفش والیبال بازیکن را از داشتن یک جای پای محکم مطمئن می نماید. و از آسیب رسیدن به پا و مچ پا جلوگیری می کند. این زیره حتی از کفپوش داخل سالن نیز محافظت می نماید.

در این بخش به قسمت میانی کفش والیبال می پردازیم. هدف از ساخت قسمت میانی کفش محافظت از ناجیه جلو پاها و بین انگشتان و قوس پا می باشد. همانطور که ممکن است مشاهده کرده باشید بازیکنان والیبال اغلب بر روی این قسمت از کفش خود وقت می گذرانند بازیکنان به دلیل این مدل از ایستادن می-توانند به راحتی به جلو و یا اطراف خود حرکت نمایند. لازم به ذکر است که کفش والیبال برخلاف و اسپرت که مناسب برای حرکات رو به جلو هستند، برای پایداری و قبات در حرکات جانبی طراحی گردیده اند. حرکاتی که توسط بازیکنان والیبال انجام می گیرد استرش و فشاری بالایی را بر آنها وارد می کند که این فشار وارد شده توسط قسمت میانی کفش دفع می گردد. به همین دلیل است که قسمت مانی کفش والیبال باید قوی و محکم ساخته شود و از انعطاف بالایی نیز برخوردار باشد. برای ساخت قسمت میانی کفش والیبال از نوعی ماده فوم بهره گرفته می شود. از ژل و یا بالشتک که به کارخانه تولید کننده نیز بستگی دارد برای تقویت قسمت انتهایی پاشنه فوم استفاده می شود. مناسبترین جنس برای رویه کفش، نایلون، چرم و یا پارچه های توری شکل می باشد زیرا به وسیله این جنس از مواد نوعی سبکی به کفش بخشیده می شود و تنفس در آن برقرار می گردد تا پا دچار تعریف نشود و رطوبت و خنکی وارد آن گردد.

مناسب ترین کفش برای والیبال

امروزه تولید کننده های یادی در زمینه تولید کفش والیبال فعالیت دارند از این شرکت ها می توان به اسیکس، میزانو، نایک و بسیاری از تولید کننده های دیگر اشاره نمود. وجود شرکت های تولید کننده بسیار در زمینه تولید کفش والیبال سبب شده است که انتخاب یک کفش مطلوب به سختی صورت گیرد زیرا هر یک از این کمپانی ها در تلاش اند تا محصول باکیفیت تری را نسبت به رقبای خود وارد بازار نمایند. اما برای خرید یک کفش والیبال مناسب و مطلوب باید ویژگیهایی که کفش باید دارا باشد را در نظر بگیرید و سپس اقدام به خرید کفش نمایید. از ویژگی هایی که یک کفش والیبال مناسب باید دارا باشد می توان به وزن و سبکی، مقاومت و طول عمر ، قابلیت جذب و دفع ضربه، زیره مناسب و قابلیت تنفس کفش اشاره نمود. در مطالبی که در قسمت های بالا ذکر شد شرحی از این ویژگی ها به حضورتان تقدیم گردید و با مطالعه آنها می توانید انتخاب راحت تری را تجربه کنید. برای انتخاب سلیقه و برندی که دلخواه شما می باشد نیز تاثیرگذار می باشد.

یک کفش والیبال تا چه مدت عمرمی کند؟

یک بازیکن زمانی که از یک به مدت ۴ الی ۵ روز در هفته و در سالن بازی استفاده می کند می تواند از آن کفش به مدت یک فصل بهره گیرد. اما ممکن است بسیاری از افراد از کفش خود به طور دائم استفاده نکند این شخص می تواند از کفش خود برای یکسال و حتی بیشتر استفاده نماید. با پدید آمدن علائمی که عنوان می کنیم می توان فهمید که کفش عمر خود را کرده و باید به خرید یک کفش جدید اقدام نمایید. علائمی نظیر: ضعیف شدن قسمت اطراف ساق پا و قوزک، در برنگرفتن محکم پا توسط کفش، از بین رفتن کشش زیره کفش زمانی که طول عمر آن نیز رو به پایان می باشد. مناسب ترین کفش برای والیبال کفشی است که با پاهایتان حرکت نماید نه اینکه در آن حرکت کند. کفشی که خریداری می کنید باید کاملا اندازه پای شما باشد ( اما نه خیلی سفت) در هنگام خرید دقت نمایید که به اندازه عرض یک انگشت و یا کمتر مابین پنجه و نوک کفش فاصله ایجاد گردد.

 

نکات و مشخصات مهم کفش ورزشی مناسب در هنگام خرید

? اگر امکانش فراهم بود، به مغازه ای بروید که محصولات مربوط به رشته ورزشی تخصصی شما را داشته باشد. اگر دونده هستید به فروشگاه ورزشی مخصوص دوندگان بروید، اگر تنیس بازی می کنید حتما کفش های خود را از مغازه مخصوص این رشته تهیه کنید. اما اگر چنین چیزی امکان پذیر نیست، قبل از هر چیز کمی در مورد بهترین کفش مناسب پای خود تحقیق کنید و سپس به مغازه لوازم ورزشی مراجعه نمایید.

? از آن جایی که پاهای شما در طول روز ورم می کنند، پیشنهاد می کنیم کفش ها را بعد از تمرین یا در انتهای روز امتحان کرده و در نهایت سایز مناسب را انتخاب کنید.

? به جهت اطمینان از سایز مناسب کفش بهتر است جورابی را استفاده کنید که معمولا موارد مشابه آن را حین ورزش کردن یا تمرین می پوشید.

? مطمئن شوید بخش پاشنه کفش به خوبی پاشنه شما را نگه دارد تا پایداری آن را فراهم کند.

? باید بین بلندترین انگشت پا و نوک کفش حداقل نیم اینچ یعنی حدود ۱.۲۵ سانتیمتر فاصله باشد.

? ناحیه جلوی کفش باید فضای کافی را داشته باشد تا بتوان به راحتی انگشتان را در آن تکان داد. انگشتان شما هیچ وقت نباید در یک کفش ورزشی تحت فشار زیاد قرار داشته باشند.

? در حین تست کردن کفش ها سعی کنید در داخل فروشگاه و روی سطوح مختلف راه بروید (فرش، سرامیک و…) تا از راحت بودن آن ها اطمینان حاصل کنید.

? همیشه بند کفش های مورد نظرتان را سفت کنید تا پاها در داخل کفش به خوبی مستحکم شوند. انواع مختلفی از الگو های بستن بند کفش ها وجود دارند که متناسب با نوع پا می توان از آن ها استفاده کرد.

? هر دو کفش پای راست و چپ را بپوشید تا از مناسب بودن سایز آن ها اطمینان حاصل شود. به علاوه کفش را روی یک سطح هموار بگذارید و به آن نگاه کنید تا مطمئن شوید که کفش مستقیم و هموار و بدون نقص است.

? مطمئن شوید که کفش ها برای مدت طولانی بر روی قفسه فروشگاه نبوده باشند. با این که مواد اولیه ساخت کفش های ورزشی توانایی تحمل فشار زیاد را دارند اما به هر حال ممکن است در طول زمان  حتی بدون آن که استفاده شوند میزان اثر خود را از دست دهند.

انواع کفش ورزشی

کفش های ورزشی عمدتاً بر اساس کاربری خود به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند:

خصوصیات کفش ورزشی مناسب برای دویدن

بخش اعظمی از تحقیقات سال های اخیر در حوزه کفش های ورزشی معطوف به تولید و بهبود کیفیت کفش های مخصوص دویدن بوده است. کفش های مخصوص رشته دو در ۳ دسته بندی مختلف قرار می گیرند:

کفش های پایدار کننده برای افرادی که قوس کف پای آن ها در هنگام دویدن از بین می رود پایداری سبک تا متوسطی ایجاد می کند. به این دسته از افراد، پروناتور می گویند که باید در حین دویدن حالت قوس کف پای خود را حفظ کننددر این کفش ها در ناحیه ی قوس کف پا و گاه پاشنه دو تا سه لایه پلی اورتان (PU) خاکستری وجود دارد که هر یک دانسیته ی متفاوتی دارد تا برای کف پای صاف حمایت بیشتری فراهم کند.

۳کفش های کنترل حرکت(motion control)

کفش های کنترل حرکت برای آن دسته از افراد طراحی شده است که مشکل صافی کف پای آن ها شدید باشد. این کفش ها می توانند بیشترین میزان پایداری را به همراه داشته باشند و برای افرادی با کف پای صاف یا افرادی که اضافه وزن دارند مناسب هستند. کفش های کنترل حرکت دارای پایدارکننده های بیشتری در لبه ی داخلی پاشنه هستند تا بیشترین کنترل را به همراه داشته باشند. بخش بیرونی کفی این کفش ها از لاستیک کربن یا لاستیک دمیده شده(که با تزریق هوا ساخته می شود) تولید می شود . کفی لاستیک کربنی از مواد سنگین تری ساخته می شود و به دلیل سختی بیشتر می تواند دوام خوبی را به کفش بدهد. لاستیک دمیده شده انعطاف پذیر و سبک تر بوده و به جای پایداری، خاصیت بالشتکی بیشتری را به همراه دارد.

بهترین راه برای تشخیص صافی کف پا (پروناتور) یا قوس زیاد کف پا (سوپیناتور)، معاینه توسط یک متخصص است. اگر خودتان می خواهید این موضوع را تشخیص دهید بهتر است رد پای خود را پس از خروج از استخر یا حمام بررسی کنید. اگر رد پای شما پهن و تخت است، یعنی قوس پای شما کم است (پروناتور) اما اگر ناحیه میانی رد پا خالی است پس کف پای شما قوس دارد(سوپیناتور).

برای اطلاع از روش های تست صافی کف پا روی لینک زیر کلیک کنید:

با این که فهمیدن این موضوع که پای شما در کدام دسته از موارد بالا قرار می گیرد، اولین مرحله در تشخیص کفش مناسب است، اما باید بگوییم که صافی یا ممکن است در حین دویدن تغییر کند. پس بهتر است یک فرد متخصص با بررسی و آنالیز دقیق مشخص کند پای شما در حین دویدن در چه وضعیتی قرار می گیرد.

فردی که در زمینه کفش های دو تخصص دارد به خوبی قالب پای شما را آنالیز کرده و در نهایت بهترین نوع کفش ورزشی را به شما معرفی خواهد کرد.

 

پای شما فضای کمی وجود دارد تا حداکثر عملکرد را داشته باشید، بدون اینکه به انگشتان پا آسیب برساند (عدم وجود کمی فضا و فاصله می‌تواند باعث آسیب شود).

 

آیدا چم سورکی

آیدا چم سورکی هستم متولد 1381 تحصیل کرده در رشته علوم تربیتی و علاقمند به نویسندگی و فعال در شبکه های اجتماعی
دکمه بازگشت به بالا