چگونه از بوی بد کفش‌های پارچه‌ای خود رهایی پیدا کنیم؟

در ادامه این مقاله سعی میکنیم راهکارهای را جهت کنترل بوی بد پا به شما ارائه بدیم 

استفاده از جوش شیرین برای از بین بردن بوی بد پا

قیمت بوگیر کفش نانوسان: استفاده از جوش شیرین یک روش ساده و خانگی می باشد. این ماده یک خوشبو کننده طبیعی است که بوها و باکتری ها را جذب می کند. جوش شیرین هم رطوبت موجود در کفش را به خود جذب می‌کند و هم با خنثی کردن محیط اسیدی و قلیایی کفش رشد باکتری‌ها را متوقف می‌ سازد. دو روش مختلف برای استفاده از جوش شیرین برای رفع بوی کفش وجود دارد:

اسپری نانو پاک کننده گاز: الف)¼ فنجان جوش شیرین، ¼ فنجان پکینگ پودر و ½ فنجان نشاسته ذرت را با هم مخلوط کنید. مخلوط را در یک جفت جوراب نخی بریزید یا مخلوط را در هر دو کفش بپاشید و بگذارید یک شب بماند. برای تقویت بوی بیشتر، می توانید چند قطره از اسانس مورد علاقه خود را اضافه کنید.

ب)از طرف دیگر، اگر می‌خواهید آن را ساده نگه دارید، جوش شیرین را مستقیماً داخل کفش بپاشید و بگذارید حداقل 24 ساعت بماند.

استفاده از اسپری سرکه برای از بین بردن بوی بد پا

بوگیر سطل زباله نانوسان: سرکه بوها را خنثی می کند و با باکتری های موجود در کفش مبارزه می کند. فقط سرکه سفید را با آب به مقدار مساوی در یک بطری اسپری مخلوط کنید. سپس محلول را داخل کفش اسپری کنید و اجازه دهید تا خشک شود. انجام این کار برای کفش هایی که برای دویدن خود استفاده می کنید باعث می شود بعد از هر بار دویدن، بوی تازه تری برای مدت طولانی تری داشته باشید.

نکته: برای به حداکثر رساندن اثر، قبل از استفاده از محلول، کفش های خود را به خوبی از داخل و خارج تمیز کنید.

استافده از صابون برای از بین بردن بوی بد پا

یکی دیگر از درمان‌های خانگی برای از بین بردن بوی کفش این است که یک تکه صابون در هر کفش قرار دهید و بگذارید یک شب بماند. صابون باکتری ها و بوی تولید شده را از بین می برد. به علاوه، صابون متخلخل است، بنابراین بو را جذب می کند و آن را با رایحه تمیز و صابونی جایگزین می کند.

نکته: قبل از افزودن صابون به کفش، مطمئن شوید که صابون خیس نباشد، زیرا رطوبت فقط باکتری ها را تشدید می کند.

از بین بردن بوی بد کفش چرم |از بین بردن بوی بد کفش نی نی سایت

استافده از آفتاب برای از بین بردن بوی بد پا

خشک کردن هر گونه رطوبت اضافی از کفش یک راه آسان و موثر برای خلاص شدن از شر آنها است. کفش‌های خود را چند ساعت بعد از استفاده طولانی در زیر نور مستقیم خورشید قرار دهید تا قبل از پوشیدن بعدی کاملاً خشک شوند.

استفاده از جوراب برای از بین بردن بوی بد پا

پوشیدن جوراب یکی از ساده ترین و موثرترین راه های مقابله با رایحه نامطبوع کفش می باشد. همیشه از جوراب های تمیز استفاده کرده و پس از هر بار استفاده، آن ها را کاملا بشویید. جوراب‌هایتان را حداقل یک بار در روز عوض کنید. از پوشیدن جوراب‌های نایلونی هم پرهیز کنید، این جوراب‌ها بخاطر منافذ کم باعث تعریق پای افراد شده و توانایی جذب عرق پا را ندارند. در نتیجه می‌توانند باعث بو گرفتن بیشتر پا شوند. می‌توانید به جای آن از جوراب‌های نخی استفاده کنید.

استافده از اسانس برای از بین بردن بوی بد پا

اسانس های درخت چای، میخک و چوب سدر همگی از خوشبوکننده های طبیعی با خواص ضد قارچی هستند. این روغن‌ها حاوی عملکرد سه‌گانه هستند: مبارزه با باکتری‌ها، از بین بردن بو و ایجاد بوی خوب. به عنوان مثال، یک مطالعه در دسامبر 2007 منتشر شده در مایکروبیولوژی نشان داد که اسانس میخک به شدت از رشد باکتری ها در پاها جلوگیری می کند تا بو را از بین ببرد.

روغن درخت چای یک محصول فوق العاده برای کاهش بوی بد کفش است. پاشیدن چند قطره روغن درخت چای از طریق کفش ممکن است باعث کاهش بوی بد شود و از آن جلوگیری کند. همچنین می توانید روغن درخت چای را مستقیماً روی پوست بمالید.

چوب سدر دارای خواص ضد قارچی طبیعی است که آن را به یک خوشبو کننده عالی تبدیل می کند. کفی‌های چوب سدر را داخل کفش‌هایتان قرار دهید تا بوی تازگی آن‌ها برای مدت طولانی‌تری باقی بماند.

 رعایت بهداشت و کاهش بوی بد پا

مهم است که در تمیز کردن پاهای خود مراقبت بیشتری داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که از صابون یا یک پاک کننده بین هر انگشت پا و در سراسر کف پا استفاده کنید و خوب بشویید. پس از اتمام تمیز کردن پاها، مطمئن شوید که آنها را کاملا خشک کنید. هر رطوبتی که روی پاهای شما باقی بماند رشد باکتری ها را مستعد می کند.

استفاده از کفی برای کاهش بوی بد پا

اگر سال‌ها است که از کفی‌های مشابه استفاده می‌کنید، احتمالاً زمان آن رسیده است که آن‌ها را تعویض کنید. اغلب کفی ها منبع بوی بد کفش هستند. یک جفت کفی جدید به طور قابل توجهی شما را از بوی بد رهایی می بخشد.

استفاده پودر بچه کاهش بوی بد پا

قبل از اینکه کفش هایتان را بپوشید، مقداری پودر بچه روی پاها یا جوراب های خود بپاشید. اگر پاهایتان در طول روز شروع به عرق کردن کردند، پودر بچه را مجدداً بمالید تا پاهایتان خشک بماند. پودر بچه ممکن است به خشک نگه داشتن پا و کفش شما کمک کند و خطر رشد باکتری روی پا و کفش شما را کاهش دهد. پودر بچه می تواند به خنثی کردن بو و خوشبو کردن کفش شما کمک کند.

استفاده از چای سیاه کاهش بوی بد پا

چای کیسه ای ممکن است با بوی بد مبارزه کند. چای سیاه حاوی تانن است که نشان داده شده است که در از بین بردن باکتری های موجود در کفش بسیار مفید است. چند کیسه چای را در یک قابلمه آب جوش بریزید و بگذارید چند دقیقه دم بکشد. کیسه ها را بردارید و بگذارید حدود 5 دقیقه خنک شوند. کیسه های چای خنک شده را روی کفش های خود قرار دهید و بگذارید نزدیک به یک ساعت بماند. همچنین می‌توانید با استفاده از مایع آن، پاهای خودتان را بشویید یا پاهایتان را به مدت یک ربع در این محلول قرار دهید تا از باکتری‌ها تمیز شود.

بهداشت کفش در کاهش بوی بد پا

با توجه به ماهیت و جنس کفش‌ تان آن‌ها را به طور منظم تمیز کنید، اگر قابل شست ‌و شو هستند آن‌ها را بشویید، اگر چرم هستن با ضدعفونی‌کننده‌های مناسب چرم کفشتان را تمیز کنید.

تاثیر اسپری های کفش و پد های بوگیر در کاهش بوی بد پا

بیشتر اسپری‌های خوشبو کننده و اسپری‌های ضد تعریق حاوی باکتری‌ها و یا آنزیم‌هایی هستند که چیزهایی را که باعث ایجاد بوی بد می‌شوند را از بین می‌برند و به سرعت رفع می‌کنند. وعی پدهای بوگیر نیز وجود دارند که درون کفش قرار داده می شوند و بوی بد درون کفش را با بوی خوب تعویض می‌کنند.

 استفاده از فریز برای کاهش بوی بد پا

کفش‌های بدبوی خود را در یک کیسه پلاستیکی بزرگ قرار دهید و یک شب در فریزر بگذارید. روز بعد آنها را از فریزر خارج کرده و اجازه دهید به طور طبیعی خشک شوند. دمای بسیار سرد باکتری ها را از بین می برد و کفش های شما را کمتر بدبو می کند.

استفاده از زغال چوب برای کاهش بوی بد پا

زغال را به قطعات کوچکی تقسیم کنید و داخل یک جفت دستکش کهنه قرار دهید و آنها را درون کفش هایتان بگذارید. این کار، رطوبت و بوهای اضافی را جذب می کند.

استافده از نمک برای کاهش بوی بد پا

نمک در حذف رطوبت بسیار عالی عمل می کند و باکتری های درون کفش ها را از بین می برد. مقداری نمک را داخل هر کفش بریزید تا بعد از چند ساعت بوی بهتری پیدا کنند.

استفاده از مرکبات برای کاهش بوی بد پا

پوست مرکباتی مانند لیموترش بوی بسیار مطبوعی دارد. می توانید آنها را درون کفش هایتان بریزید و اجازه دهید تا صبح باقی بمانند. مشاهده خواهید کرد که بعد از آن بوی بسیار بهتری گرفته است.

استافده از الکل برای کاهش بوی بد پا

الکل یک محلول ضد بو است که می توان با اسپری کردن الکل درون کفش برای از بین بردن باکتری‌ها و رفع بو استفاده کرد.

نکته: الکل ممکن است موجب تغییر رنگ چرم طبیعی شود.

استافده از پیاز برای کاهش بوی بد پا

شما می توانید پیاز را خورد کنید و درون کفش هایتان بریزید یا مقداری از آب پیاز را با چندین قطره از روغن هایی که بوی آنها را دوست دارید ترکیب کنید و درون کفش هایتان اسپری کنید. پیاز به جذب بوهای نامطبوع کمک می کند

دکمه بازگشت به بالا