بهترین مدل قهوه ساز نوا چیست؟

بهترین مدل اسپرسو ساز نوا؛【9 مدل عالی】در 2022

بهترین مدل قهوه ساز نوا انتخاب بسیاری از عاشقان قهوه در جهان است. برای اینکه بتوانید بهترین مدل اسپرسو ساز نوا را انتخاب کنید باید مدلهایش را به خوبی بشناسید. برای مثال اسپرسو سازهای نوع 148 یا 149 و همچنین 139 و دیگر مدلهایش که کارایی خوب دارند.

اما برای انتخاب بهترین مدل اسپرسو ساز نوا باید با نقد و بررسی درست و نیز شناخت ویژگی هایش اقدام کرد. اینکه قیمت بهترین اسپرسو ساز نوا چقدر است؟ کیفیت اسپرسو ساز نوا چطوره؟ چطور اسپرسو ساز نوا اصلی را از اسپرسو ساز نوا تقلبی تشخیص دهیم؟ اینها تنها بخشی از سوالاتی است که در این مقاله به طور کامل به آن پاسخ می دهیم. پس اگر شما هم به دنبال بهترین مدل اسپرسو ساز نوا هستید با ما همراه باشید.

کیفیت اسپرسو ساز نوا چطوره؟

با توجه به نظرات درباره اسپرسو ساز نوا، می توان گفت که از میزان رضایتی خوبی در میان جامعه برخوردار است و اسپرسو ساز نوا یکی از پروفروش ترین مدل های بهترین اسپرسو ساز خانگی به شمار می رود. بنابراین شما می توانید روی این برند حساب باز کنید و قیمتش نیز به نسبت خوب و به صرفه است.

بهترین مدل اسپرسو ساز نوا کدام است؟

از بهترین گروه های اسپرسو ساز نوا می توان به مدل 128، 139، 148، 149 و … اشاره کرد. البته مدلهای دیگر نیز فروش خوبی دارند ولی اینهایی که عرض شد از پرفروشترین مارک های اسپرسو ساز نوا به شمار می روند. در مقالات قبلی درباره بهترین اسپرسو ساز بوش نیز صحبت کردیم که می توانید آن را نیز مطالعه فرمایید.

نکات مهم خرید بهترین دستگاه قهوه ساز خانگی و اسپرسوساز

پیش از معرفی دستگاه‌ها بیایید نگاهی به قهوه، اسپرسو و عوامل مهم برای انتخاب اسپرسوساز و قهوه ساز بیندازیم.

اسپرسو نوعی قهوه غلیظ است که بر اثر فشار‌ آب داغ بر روی پودر قهوه تهیه می‌شود و همین باعث تولید کرما یا خامه روی آن می‌شود. بنابراین به دستگاهی که صرفاً قهوه را به‌شکل اسپرسو تهیه می‌کند، اسپرسوساز می‌گویند. بااین‌حال در میان مردم گاهی قهوه ساز و اسپرسوساز به‌جای هم استفاده می‌شوند.

اگر از طرفداران قهوه‌های دمی هستید باید قهوه‌ساز بخرید. عاشقان اسپرسو هم باید دستگاه‌های اسپرسوساز و نسپرسو را تهیه کنند. بیشتر دستگاه‌های اسپرسوساز با پودر قهوه کار می‌کنند و برخی هم یک مخزن آسیاب برای تهیه پودر قهوه تازه دارند. برخی دیگر از اسپرسوسازها با پد قهوه و کپسول قهوه کار می‌‌کنند؛ برای مثال دستگاه‌های اسپرسوساز نسپرسو فقط با کپسول قهوه کار می‌کنند. بیشتر دستگاه‌های اسپرسوساز امکان تهیه فوم شیر برای تهیه نوشیدنی‌هایی مثل کاپوچینو را دارند؛ اما برخی از آن‌ها به مخرن شیر مجهز شده‌اند و این کار را به‌طور حرفه‌ای انجام می‌دهند.

برای کسانی که هم طرفدار قهوه دمی و هم اسپرسو هستند نیز دستگاه‌های سه‌کاره وجود دارد. این دستگاه‌ها یک قوری برای تهیه قهوه دمی و یک هدگروپ برای عصاره‌گیری اسپرسو دارند؛ همچنین می‌توانند در تهیه فوم شیر به شما کمک کنند.

همانطور که می‌توانید حدس بزنید فشار دستگاه در تهیه اسپرسو نقش مهمی دارد. میزان فشار با زمان تهیه اسپرسو رابطه عکس دارد. فشار کمتر به زمان بیشتر و فشار‌ بیشتر به زمان کمتری برای عصاره‌گیری نیاز دارد. دستگاه‌های خانگی معمولاً فشار‌ واقعی را نمی‌توانند روی قهوه اعمال کنند اما در مشخصات کارخانه‌ای آن‌ها فشار بار ۱۵ و ۲۰ ذکر می‌شود.

هنگام تصمیم‌گیری برای خرید دستگاه اسپرسوسازتان ابتدا به توان موتور، میزان فشار، جنس بدنه که بهتر است از استیل ضدزنگ باشد و سپس به سایر ویژگی‌ها توجه کنید.

تفاوت مدل های تک گروپ و دو گروپ

گرچه نمی‌توان از تک گروپ یا دو گروپ بودن دستگاه به عنوان ویژگی بارز بهترین مدل اسپرسو ساز نوا یاد کرد اما دانستن نوع کاربرد این دو می‌تواند انتخاب را برای شما آسان تر کند. مدل های تک گروپ یک شات فنجان اسپرسو برای شما تهیه می‌کند و مدل های دو گروپ قادر به تهیه دو شات یا همان دو فنجان هستند. اکثر کسانی که قصد استفاده از دستگاه اسپرسو ساز نوا برای مصارف خانگی را دارند، به دلیل قیمت پایین تر تک گروپ این نوع را انتخاب می‌کنند اما یادتان باشد برای یک قهوه خور حرفه‌ای نوع تک گروپ گزینه‌ی چندان مناسبی نیست چرا که مدل های سینگل حجم قهوه ی کمتری را برای شما آماده می‌کند.

مدل های دو گروپ قادر به تهیه دو شات اسپرسو هستند و از این حیث برای مصارف تجاری نیز پیشنهاد می‌شوند. لذا اگر در بحث بودجه محدودیتی ندارید پیشنهاد ما مدل های دو گروپ نوا است.

مدل های اتومات یا نیمه اتومات

بهترین مدل اسپرسو ساز نوا قادر به تهیه قهوه از صفر تا صد به صورت کاملاً اتومات است و نیاز به هیچگونه تنظیم دستی از جانب شما ندارد. اما مدل های نیمه اتومات دارای تنظیمات سفارشی است که باید از جانب خود شما انجام شود. به طور مثال مواردی چون میزان قهوه، اندازه آب و … باید توسط شما به میزان دلخواه انجام شود اما در مدل های تمام اتومات این ویژگی تنها با فشار دادن یک دکمه توسط خود دستگاه برای شما آماده می‌شود.

بهترین مدل اسپرسو ساز نوا، قهوه را تنها ظرف چند ثانیه با معیارهایی که شما مشخص کرده‌اید آماده می‌کند و شما از نوشیدن یک اسپرسو باکیفیت نهایت لذت را خواهید برد. توجه داشته باشید قیمت مدل های تمام اتومات به مراتب از نمونه های نیمه اتومات بالاتر است اما از آنجایی که قابلیت های متنوعی را برای شما محیا می‌کند ارزش این مقدار هزینه را کاملاً دارد.

راهنمای خرید بهترین مدل اسپرسو ساز نوا

برای انتخاب بهترین مدل اسپرسو ساز نوا لازم است نکاتی هرچند اجمالی را بدانید تا باتوجه به میزان بودجه و نوع کاربردی که از دستگاه انتظار دارید، بهترین مدل را انتخاب کنید.

حجم مخزن آب: بهترین مدل اسپرسو ساز نوا دارای ظرفیت ۱.۵ لیتر است، که با این مقدار حجم می‌توانید از نوشیدتن قهوه تا ۱۰ شات در طول روز لذت ببرید. توجه داشته باشید مقدار ظرفیت مخزن بسته به نوع تعداد استفاده شما می‌تواند بزرگتر و یا کوچک تر باشد که برای مصارف خانگی مدل های ۱.۵لیتری می‌تواند انتخاب هوشمندانه تری بشمار رود.

قابلیت گرم نگه دارنده فنجان: این ویژگی نیز تنها در بهترین مدل اسپرسو ساز نوا دیده می‌شود. همانطور که کاملاً مشخص است سینی گرم نگه دارند، فنجان را تا هر زمانی که شما بخواهید گرم نگه می‌دارد و شما می‌توانید بعد از گذشت چند دقیقه از نوشیدن یک اسپرسو داغ لذت ببرید.

قابلیت خاموشی اتومات: این ویژگی در اکثر دستگاه های اسپرسو ساز نوا وجود دارد. قابلیت خاموشی خودکار به این شکل است که پس از تهیه قهوه بعد از گذشت چند دقیقه دستگاه به صور خودکار خاموش می‌شود و شما دیگر لازم نیست نگران روشن ماندن اسپرسو ساز نوا در طولانی مدت باشید. این ویژگی می‌تواند در مصرف برق شما نیز صرفه جویی کند.

تمپر: برای کوبیدن قهوه نیاز به ابزاری به اسم تمپر است. از این حیث این وسیله در بهترین مدل اسپرسو ساز نوا تقدیم شما می‌شود و شما دیگر نیاز به خرید تمپر به صورت جداگانه ندارید.

نوع فیلتر: بهترین مدل اسپرسو ساز نوا از دو فیلتر کاغذی و دائم پشتیبانی می‌کند. فیلترهای کاغذی یک بار مصرف هستند و شما باید بعد از هربار استفاده باید آن را تعویض کنید اما مدل های دائمی نیازی به تعویض مکرر فیلتر ندارند. شما بسته به ترجیحات خود میتوانید از فیلتر کاغذی یا فیلتر خود دستگاه استفاده کنید.

قابلیت تهیه کف شیر: در اکثر مدل های تجاری برند نوا قابلیت تهیه کف شیر وجود دارد. لذا اگر قصد تهیه لاته، کاپوچینو و یا هر نوشیدنی دیگری در کنار اسپرسو دارید، پیشنهاد می‌کنیم سراغ بهترین مدل اسپرسو ساز نوا با قابلیت تهیه کف شیر بروید، چرا که این ویژگی یک کافی شاپ کوچک را به خانه ی شما می‌آورد.

قابلیت سلف کلینینگ اسپرسو ساز نوا

با قابلیت سلف کلینینگ فرآیند تمیز کردن بسکت قهوه کاملاً اتومات می‌شود. این قابلیت به این شکل عمل می‌کند که به وسیله ی لوله بخار محتویات داخل بسکت کاملاً پاکسازی می‌شود و دیگر نیاز نیست به صورت دستی اقدام به تمیز کردن و خالی کردن تفاله‌ی قهوه کنید. این ویژگی کاربردی در مدل NOVA NCM-128EXPS وجود دارد که بارها از آن به عنوان بهترین مدل اسپرسو ساز نوا در این مطلب اشاره کردیم.

اسپرسو ساز نوا چه مدلی بخرم؟

همه چیز به ترجیحات و از همه مهم‌تر بودجه ی شما بستگی دارد. اگر دنبال بهترین مدل اسپرسو ساز نوا هستید، مدل NOVA NCM-128EXPS باتوجه به قابلیت های متنوعی که ارائه می‌کند بهترین انتخاب است. این مدل دارای قابلیت تهیه کف شیر بوده و دو گروپ است.

اگر بودجه ی شما محدود است و نمی‌خواهید بابت خرید اسپرسو ساز هزینه ی زیادی کنید، پیشنهاد ما مدل NCM-147 برند نوا است. این دستگاه گرچه دارای امکانات نسبتاً محدودی است اما برای مصارف خانگی گزینه ی به‌صرفه‌ای به‌شمار می‌رود.

مدل های اقتصادی مدل های گران
مدل NCM-147 مدل NOVA NCM-128EXPS
مدل NCM-158EXPS مدل ۱۲۷
مدل NCM مدل ۱۴۹ NOVA
مدل ۱۴۶ مدل SH_146

دکمه بازگشت به بالا