مشکلات جمع شدن کاغذ در پرینتر

روش اول : مشکلات جمع شدن کاغذ در پرینتر جوهرافشان دسکتاپ

 1. پرینتر را خاموش کنید این موجب آسیب رسیدن به پرینتر یا آسیب رسیدن به خودتان می شود: خرید پرینتر: صبر کنید تا پرینتر به طور کامل خاموش شود. برای ایمنی بیشتر پرینتر را از برق جدا کنید.
 2. پوشش اصلی را باز کنید همه کاغذ های آزاد را از آن بردارید: اگر به زور این کار را انجام دهید، ممکن است به سر پرینتر آسیب برسانید.
 3. به آرامی کاغذ را خارج کنید برای خارج کردن کاغذ، آن را کاملا محکم بگیرید و بسیار آرام بکشید: اگر کاغذ پاره شود، می تواند فیبرهای کاغذی را که با چاپ برخورد دارند، افزایش دهد.محکم کشیدن تقریبا می تواند باعث آسیب شود، زیرا حتی یک پرینتر خاموش می تواند انگشتان شما را زخمی کند. از موچین برای رسیدن به قسمت های باریک استفاده کنید. هنگام استفاده از موچین ها ، از انتهای چپ و راست کاغذ، آهسته بکشید. هر گاه نیاز بود، کاغذ را به سمت داخل پرینتر حرکت دهید. اگر هیچ راهی برای جلوگیری از پاره شدن وجود نداشته باشد، کاغذ را از هر دو طرف جمع شده بگیرید. سعی کنید همه تکه های پاره شده را نگه دارید.
 4. سر چاپ را بردارید و دوباره امتحان کنید: اگر کاغذ هنوز گیر کرده است، دستورالعمل های مدل پرینتر خود را برای خارج کردن سر چاپ یا کارتریج های جوهر افقی دنبال کنید. به آرامی قسمت های کاغذی پاره شده را بکشید، یا کاغذ جمع شده را با دو دست بگیرید و به آرامی به پایین بکشید. اگر شما کتابچه راهنمای پرینتر خود را نداشته اید، نام مدل پرینتر خود و دستورالعمل دستی آن را به صورت آنلاین جستجو کنید.
 5. سینی خروجی را بررسی کنید: در پرینترهای جوهر افشان، کاغذ گاهی اوقات در مکانیسم های نزدیک سینی خروجی گیر می کند. نگاهی به شکاف فیدر سینی خروجی کنید و به آرامی کاغذ قابل مشاهده را خارج کنید. برخی از مدل ها دارای یک دستگیره ای می باشند که این شکاف را بزرگتر می کند و باعث ساده تر شدن خروج کاغذ می شود.
 6. جداسازی قطعات بیشتر را امتحان کنید: اگر پرینتر هنوز کار نمی کند، می توانید سعی کنید از آن برای جست وجوی کاغذ استفاده کنید. از آنجا که مدل های مختلف پرینتر بسیاری وجود دارد، شما باید دستورالعمل های خاصی را در کتابچه راهنمای کاربر خود دنبال کنید. اگر کتابچه راهنمای خود را نداشتید، به صورت آنلاین جستجو کنید یا با تولید کننده پرینتر تماس بگیرید. بسیاری از پرینترها راه اصلی برای خارج کردن پانل پشتی و / یا سینی ورودی دارند که مکان های خوبی برای شروع هستند. پانل های دسترسی متحرک در پشت را بررسی کنید و یک برگه پلاستیکی عمیق داخل سینی ورودی قرار دهید.
 7. سر چاپ را پاک کنید: اگر مقداری از کاغذ را خارج کرده اید اما مشکلات جمع شدن کاغذ در پرینتر وجود دارد، فرآیند تمیز کردن سر چاپ را اجرا کنید. این کار پرینتر را از دست فیبر های کوچک کاغذی که نازل ها را گرفتار کرده اند خلاص می کند. تمام پانل های دسترسی را ببندید و همه سینی ها را قبل از چاپ دوباره در محل خود قرا دهید.
 8. به دنبال تعمیر یا تعویض باشید: اگر پرینتر هنوز کار نمی کند، با تماس بگیرید. در برخی موارد، خرید یک پرینتر جوهر افشان جدید ممکن است گزینه ارزانتری باشد.

آینه |پوشش

 روش دوم : مشکلات جمع شدن کاغذ در پرینتر پرینتر لیزری دسکتاپ

 1. خاموش کردن، جدا کردن و باز کردن پرینتر: پرینتر را خاموش کنید و منتظر بمانید تا کاملا خاموش شود. پرینتر را جدا کنید پوشش اصلی را باز کنید، که در آن کارتریج تونر آن قرار دارد.
 2. برای خنک شدن پرینتر 30 دقیقه صبر کنید: در طول چاپ لیزری، کاغذ از بین دو غلطک گرم، به نام “فیوزر” عبور می کند. اگر کاغذ در فیوزر یا نزدیک آن قرار گرفته باشد، حداقل برای مدت 30 دقیقه صبر کنید تا سرد شود. فیوزر در هنگام کار کردن به درجه حرارت بالایی می رسد. در برخی از مدل های پرینتر توصیه می کنند که حداقل سی دقیقه صبر کنید.
 3. اگر کاغذ جمع شده را نمی بینید، کارتریج چاپ را بیرون بکشید: در یک پرینتر لیزری،شما از طریق یکی از پوشش های جلو و یا بالا به کارتریج چاپ دسترسی پیدا می کنید. اگر کاغذ را هنوز پیدا نکرده اید، کارتریج را با دقت بردارید. برای جلوگیری از پاره شدن کاغذ، بسیار آهسته بکشید. تا زمانی که کاغذ آزاد شود، صبور باشید. اگر کاغذ حرکت نمی کند، به مرحله بعدی بروید. از زور استفاده نکنید. فقط بیشتر بیرون بکشید. چند مورد ممکن است برای جدا کردن ضامن مورد نیاز باشد. اگر شما نمیتوانید به کاغذ برسید ، از موچین استفاده کنید.
 4. بررسی غلتک ها: اغلب زمانی اتفاق می افتند که کاغذ بین دو غلتکی که عبور می کند گیر کرده باشد. اگر غلطک ها هنگام لمس به راحتی روشن می شوند، آنها را به آرامی بچرخانید تا کاغذ آزاد شود: اگر جمع شدگی پیچیده است، به دنبال مکانیزم اتصال غلطک به بقیه پرینترباشید . غلطک را با دقت بردارید و آنرا از پرینتر بیرون بیاورید و کاغذ را آزاد کنید. بهتر است دستورالعملهای دستی را دنبال کنید. سعی نکنید به زور کاری انجام دهید. بسیاری از مدل ها از غلتک هایی متصل به چفت و بست “سوراخ و پین” استفاده می کنند. برای خارج کردن غلطک ، روی پین فشار دهید.
 5. از یک دستور العمل دستی یا تعمیرکار کمک بگیرید: اگر کاغذ هنوز بیرون نمی آید، به دستورالعمل پرینتر خود مراجعه کنید. اگر تمام کاغذ را خارج کرده اید اما پرینتر هنوز چاپ نمی کند،از یک سرویس دهنده و برای بررسی قطعات برای تعویض کمک بگیرید.

 روش سوم : مشکلات جمع شدن کاغذ در پرینتر اداری

 1 . به دنبال دکمه آزاد کردن کاغذ باشید:

 • اگر بعدا موفق شدید کاغذ را خارج کنید، اما هنوز چاپ نمی کند، باید آنرا دوباره مورد بررسی قرار دهید.

 2 . پرینتر را دوباره راه اندازی کنید :

چاپگر را خاموش کنید، چند لحظه صبر کنید، سپس دوباره آن را روشن کنید. گاهی اوقات یک پرینتر خود را در دوره راه اندازی مجدد پاک سازی می کند. مجدد روشن کردن پرینتر بعد از پاکسازی می تواند دستگاه را برای بازنگری مسیر کاغذ و متوقف کردن تشخیص کاغذ جمع شده که دیگر وجود ندارد وادار کند.

 3 . در صورت امکان، به بازخوانش نگاه کنید:

بسیاری از پرینترها یک صفحه کوچک دارند که یک یا دو خط متن را نشان می دهد. وقتی کاغذ جمع شد، ممکن است این پرینترها به شما ایده ای راجع به جمع شدن کاغذ و حرکت بعدی شما بدهند. دستورالعمل های روی صفحه نمایش و راهنمای کاربر را دنبال کنید تا احتمال آسیب رسایدن به پرینتر خود را کاهش دهید.

4 . کاغذ اضافی را بردارید:

اطمینان حاصل کنید که کاغذ ها در سینی ها پر شده اند، اما نه بیش از حد. گاهی اوقات کاغذ بیش از حد یا خیلی کم به صورت کاغذ جمع شده ثبت می شود. سعی کنید بعد از کاهش مقادیر کاغذ ، حداکثر مقدار توصیه شده برای مدل خود را بررسی کنید.

 5 . محل جمع شدگی را مشخص کنید:

تمام کاغذها را از سینی ها خارج کنید.برای اینکه جمع شدگی را پیدا کنید، تمام سینی ها را باز کنید وبه پانل های دسترسی داشته باشید. اگر پانل با فشار ملایم باز نمی شود، به دنبال یک ضامن آزادسازی یا راهنمای آن باشید.

 • هشدار: در حالی که هنوز روشن است، به داخل پرینتر ورود نکنید. این باعث آسیب جدی می شود.
 • برخی از سینی های کشویی را می توان کاملا خارج کرد. به دنبال خارج کردن آنها باشید.
 • هنگام چک کردن سینی ها و پانل ها در پشت، ممکن است استفاده از آینه کمک کند.
 • در صورت امکان، پرینتر را از دیوار دور کنید و دسترسی بیشتر به آن را داشته باشید.
 1. پرینتر را خاموش کنید و سی دقیقه صبر کنید:

پرینتر را خاموش کنید این کار اجازه می دهد تا حداقل سی دقیقه خنک شود، و یا به کمک کتابچه راهنمای کاربر دمای اطراف برگه ی گیر کرده را بررسی کنید .

 • برای ایمنی بیشتر، پرینتر را از برق جدا کنید.

 7 . کاغذ را به آرامی خارج کنید:

وقتی کاغذ را پیدا می کنید، به آرامی با هر دو دست آن را بکشید. اگر ممکن بود، قسمت بیشتری از کاغذ را گرفته و بیرون بکشید. از نیروی خود استفاده نکنید، زیرا پاره شدن کاغذ ممکن است باعث مشکلات بیشتری شود.

 • اگر نمیتوانید آن را خارج کنید، با افرادی که مسئول تعمیر پرینتر دفتر هستند تماس بگیرید.

 8 . اگر نمی توانید جمع شدن کاغذ را پیدا کنید:

قسمت کثیف داخل پرینتر را تمیز کنید. مکانیزم کثیف یکی از علل گیر کردن کاغذ هستند، تمیز کردن ممکن است ارزش امتحان کردن را داشته باشد اگر شما هیچ کاغذی را در آنجا نمی بینید، برای جلوگیری از آسیب دیدن به کتابچه راهنمای مراجعه کنید.

 9 . پرینتر را روشن کنید :

قبل از روشن کردن پرینتر، تمام سینی ها تمام پانل ها را ببندید. پس از روشن شدن آن، صبر کنید تا چرخه راه اندازی انجام شود.

 10 . دوباره کار چاپ را امتحان کنید :

بعضی از پرینترها یک کار چاپی ناتمام را به یاد می آورند و دوباره به طور خودکار تلاش می کنند تا آن را انجام دهند. برای مدل های دیگر، ممکن است مجبور شوید کار را دوباره ارسال کنید.

 • اگر بازخوانش یک پیام خطا داشته باشد، برای تفسیر آن به دفترچه راهنمای کاربر مراجعه کنید.

 11 . با یک حرفه ای که نسبت به مهارت دارد تماس بگیرید:

پرینترهای اداری گران هستند، قطعات شکننده ای دارند و برخی از مشکلات به راحتی بدون ابزار و دانش تخصصی قابل تعمیر نیستند. به طور معمول، دفتر قراردادی با سرویس نگهداری و تعمیرات دارد. با این سرویس تماس بگیرید و درخواست بررسی کنید.

دکمه بازگشت به بالا