ارائه ۶۴۰ هزار مورد خدمت امدادی و درمانی به زائران اربعین در ۲ هفته گذشته

این پست از سایت خبرگذاری بیگ نیوز برگرفته از سایت ” www.isna.ir ” در مورد مقاله ” ارائه ۶۴۰ هزار مورد خدمت امدادی و درمانی به زائران اربعین در ۲ هفته گذشته ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

اربعین |اربعین حسینی

سخنگوی ستاد اربعین جمعیت هلال‌احمر از ارائه بیش از ۶۴۰ هزار مورد خدمت امدادی و درمانی به زائران حسینی اربعین در مرزهای داخلی و در کشور عراق در ۲ هفته اخیر خبر داد.

به گزارش بیگ نیوز، بنابر اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ سعید اوحدی با اشاره به خدمات امدادی درون مرزی به زائران حسینی در ایام اربعین گفت: از روز ۲۷ مردادماه تا امروز نهم شهریورماه به ۴۷ هزار و ۱۳۵ زائر حسینی ایام اربعین در قرارگاه‌ها و مراکز عملیاتی هلال‌احمر خدمات‌رسانی شده است.

وی با اشاره به اینکه در این مدت، ۱۰ هزار و ۷۰۷ زائر خدمات درمان سرپایی دریافت کرده و ۶۰۲ زائر نیز به مراکز درمانی منتقل شده‌اند، افزود: امدادگران و کادر درمان داوطلب هلال احمر در عملیات اربعین به ۲۲ هزار و ۸۹۷ زائر، خدمات مراقبت سلامت و به ۱۲ هزار و ۹۲۹ زائر، خدمات اسکان ارائه دادند.

سخنگوی ستاد اربعین جمعیت هلال‌احمر در ادامه به تشریح خدمات برون‌مرزی این جمعیت در ایام اربعین حسینی پرداخت و گفت: در مجموع ۵۹۳ هزار و ۳۸۳ خدمت به زائران اربعینی در خاک عراق ارائه شده که از این تعداد، ۲۱۸ هزار و ۷۰ خدمت مربوط به ویزیت عمومی، ۳۳ هزار و ۱۳۹ خدمت ویزیت تخصصی و ۱۲۲ هزار و ۶۱۶ خدمت پرستاری بوده است.

اوحدی مجموع خدمات کمیته سلامت و امداد و نجات (درون مرزی و برون مرزی) هلال احمر را شامل ۶۴۰ هزار و ۵۱۸ مورد عنوان کرد و افزود: از این میزان، ۲۵۳ هزار و ۳۶۷ مورد مربوط به خدمات درمانی ارائه شده به زائران حسینی ایام اربعین بوده است.

گفتنی است؛ عملیات امدادونجات و درمان اربعین حسینی هلال‌احمر از روز ۲۷ مردادماه ۱۴۰۲ با مشارکت ۲۲ هزار نیروی تخصصی کادر و داوطلب آغاز شده و تا ۱۷ شهریورماه ادامه دارد. در این طرح، ۱۳۳۱ مرکز عملیاتی امدادی و ۱۴ قرارگاه درون مرزی و برون مرزی (۱۰ قرارگاه داخل کشور + ۴ قرارگاه در کشور عراق) در سطح کشور ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی را عهده‌دار هستند.

انتهای پیام

نشر علوم پزشکی

من به عنوان یک نویسنده متخصص در زمینه علمی و پزشکی، مطالبی را به شما ارائه می‌دهم که به طور جذاب و قابل فهم، اطلاعات لازم را درباره موضوعات مختلف سلامتی به شما منتقل کنند.
دکمه بازگشت به بالا