کفپوش لاستیکی رولی چیست؟| خرید انواع کفپوش رولی با بهترین قیمت

کفپوش رولی چیست؟

جنس کفپوش رولی معمولاً از پی‌وی‌سی بوده و با عنوان pvc رولی نیز شناخته می‌شود. دلیل این نامگذاری این است که کلیه ویژگی‌های کفپوش پی‌وی‌سی تایل را دارا بوده و از لحاظ ظاهری نیز به شکل رول می‌باشد. در واقع این محصول از مواد مشابه پلاستیک و پلیمری ساخته شده است. نصب کفپوش رولی در فضا‌های با تردد بالا و مرطوب به دلیل داشتن جنس پلاستیکی و لایه رویه مقاوم امکان‌پذیر است.

تولید کفپوش لاستیکی رولی در انواع رنگ‌ها و طرح‎‌ها صورت می‌گیرد. کفپوش pvc طرح سنگی از طرح‌های جذاب و پر‌طرفدار این کفپوش‌ها به شمار می‌رود. البته شاهد عرضه طرح‌های کاشی، سرامیک و حتی طرح پارکت رول نیز در بازار هستیم. این طرح‌ها به حدی به متریال طبیعی شباهت دارند که متوجه تفاوت آنها در نگاه اول نخواهید شد. به عنوان مثال، در برخی مواقع احتمال اشتباه گرفتن طرح پارکت این کفپوش‌ها با پارکت چوبی به جهت شباهت زیاد وجود دارد.

استاندارد |پلاستیک

تفاوت کفپوش رولی با پارکت

با توجه به اینکه پارکت و کف‌پوش رولی شباهت زیادی از لحاظ ظاهری با هم دارند، از این رو نباید توسط خریداران یکی فرض شوند. چرا که فرق زیادی بین این دو محصول از لحاظ ویژگی ساختاری و جنس مواد اولیه مشاهده می‌شود که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

 • از پلاستیک کفپوش pvc و نوعی مواد شیمیایی در ساختار کفپوش رولی استفاده می‌شود، در صورتی که الیاف فشرده HDF در ترکیبات پارکت لمینت به چشم می‌خورد که از مشتقات چوب محسوب می‌گردد.
 • همچنین تفاوت‌هایی از نظر ضخامت در این دو محصول وجود دارد. معمولاً ضخامت 3-2 میلیمتر را می‌توان برای کفپوش‌های رولی پی‌وی‌سی در نظر گرفت، اما تولید پارکت لمینت با ضخامت‌های 12، 8 و 7 میلیمتر صورت می‌گیرد. از این‌رو، امکان تشخیص ضخامت اکثر این پارکت‌ها در ظاهر نیز وجود دارد.
 • استحکام پارکت‌های مدل جدید در مقابل فرسایش و خوردگی در مقایسه با رول‌های pvc، به علت داشتن لایه اکسید آلومینیوم کمتر خواهد بود.
 • پیشنهاد می‌شود که از پارکت رولی به علت برخورداری از لایه محافظ رویه در فضا‌های مرطوب استفاده نگردد. چرا که این محصول از چوب تشکیل شده و باید از تماس رطوبت و آب محفوظ بماند. ولی از آنجا که کفپوش‌های رولی پی‌وی‌سی از ترکیبات پلاستیکی و پلیمری ساخته می‌شوند، برای کف آشپز‌خا‌نه و سرویس بهداشتی گزینه مناسبی خواهند بود. چرا که صدمه‌ای ناشی از رطوبت و آب به ساختار pvc وارد نمی‌شود.

مزایای کفپوش رولی

    هنگامی که بدون کفش بر روی کفپوش‌های رولی قدم می‌زنید، به احتمال زیاد به فرق سرمای بین سرامیک و سنگ با این کفپوش‌ها پی خواهید برد. کفپوش رولی از نوع فوم‌دار، از لطافت و نرمی بیشتری برخوردار بوده و حتی می‌توانید ساعت‌ها بدون اینکه پا‌ها‌ی شما خسته و سرد شوند، روی آن با‌یستید.

 • از دیگر ویژگی این محصول می‌توان به استفاده راحت آنها اشاره نمود. همچنین امکان نصب کفپوش رولی در فضا‌ها‌ی مرطوب به دلیل مقاومت بالای آن در مقابل رطوبت و آب وجود دارد. همین امر از مزایا‌ی مهم این محصول به شمار می‌رود، چرا که به سادگی می‌ توان به تمیز کردن و نظافت آن پرداخت. ضمناً نگرانی از لحاظ باد کردن و پوسیدگی این کفپوش‌ها نداشته باشید.
 • خواص ضد‌لک کفپوش رولی از دیگر امتیازات بزرگ آن محسوب می‌شود. چرا که دارای مقاومت بالایی در برابر کثیفی و لکه بوده و خیالتان از بابت لکه‌های بزرگ و کوچک این کفپوش راحت باشد.
 • رویه کفپوش رولی فاقد موم بوده و نگهداری و نظافت آن کار چندان دشواری نخواهد بود. چرا که امکان تمیز کردن و برق‌انداختن کف ساختمان، بعد از جارو کردن آنها تنها با یک دستمال نمدار وجود دارد.
 • از مهمترین مزایای کفپوش رولی می‌توان به طول عمر و دوام بالای آن اشاره نمود. پس از نصب کفپوش، تا هنگامی که ملک مورد‌نظر شما تخریب نشود، این محصول سالم خواهد ماند. این کفپوش‌ها دارای خدمات پس از فروش 25 ساله از سوی شرکت‌های تولیدی می‌باشند. به عبارت دیگر، خیلی کم پیش می‌آید این محصولات آسیب ببینند و یا دچار فرسودگی شوند.

معایب کفپوش رولی

هر چند کفپوش رولی دارای مزایای زیادی است، اما از معایبی نیز برخوردار است که در ادامه به شرح آنها خواهیم پرداخت.

 • احتمال کمرنگ‌شدن رنگ این کفپوش‌ها بر اثر تابش نور خورشید وجود دارد. البته این مسئله به مرور زمان و با گذشت سالها رخ می‌دهد و با یک یا دو بار تابش خورشید خودش را نشان نخواهد داد.
 • بوی نامطبوع این کفپوش‌ها در روزهای نخست نصب، از دیگر مشکلات آنها محسوب می‌شود. چرا که از چسب‌ها‌یی با بوی نا‌خوشا‌یند در این زمینه استفاده می‌گردد. البته این بو ماندگار و دائم نبوده و با گذشت چندین روز از بین خواهد رفت. سعی کنید با باز نگه داشتن پنجره‌ها به مدت 2 تا 3 روز، به رفع سریعتر این بوی نا‌خوشا‌یند کمک کنید.
 • از دیگر معایب کفپوش رولی می‌توان به زمان خیس‌شدن آن اشاره نمود. این محصولات ضد‌آب بوده و در مقابل آب و رطوبت دارای مقاومت بالایی هستند. هنگام ریختن چندین قطره آب روی کفپوش، احتمال سرخوردن و لغزیدن بسیار زیاد خواهد بود. در واقع علت این امر را می‌توان سطح بدون آج و صاف این نوع کفپوش‌ها دانست.

نصب کفپوش رولی در سطوح مختلف

امکان نصب کفپوش رولی بر روی کلیه سطوح از قبیل سرامیک، سیمان، پارکت، سنگ و سایر کفپوش‌های قدیمی وجود دارد. به منظور عدم مواجه‌شدن با هر‌گونه مشکلی بعد از نصب این کفپوش، نیاز به هموار نمودن کامل سطح مورد‌نظر است. همچنین در صورت پوسیدگی، آسیب‌دیدگی یا شکستگی کفپوش قدیمی، نخست باید این مشکلات رفع گردد. اگر که بخش های صدمه‌دیده تعمیر شود و سطح مورد‌نظر نیز تراز گردد، دیگر برای نصب مشکلی به وجود نخواهد آمد. این شرایط در رابطه با کفپوش‌های سختی مانند سرامیک و سنگ نیز صادق بوده و باید قبل از هر چیز تعمیر کلیه سرامیک‌های کنده، شکسته و فرسوده انجام گیرد. سپس به سراغ تراز‌کردن کامل کف مورد‌نظر بروید.

1-تمام وسایل موجود در محل نصب کفپوش رولی باید به بیرون منتقل شود. برای مثال بایستی اقدام به برداشتن روشویی‌های کابینت‌دار، توالت‌فرنگی و کلاً هر چیز موجود بر روی زمین در سرویس بهداشتی نمایید. البته کندن قرنیزها الزامی است، اما نیاز به کندن و برداشتن کفپوش‎‌های قبلی نخواهد بود.

2-حال نوبت به پاک کردن گرد‌وخاک‌ها‌ی کف بعد از آماده‌سازی آن می‌رسد. سعی کنید برای تمیز کردن آنها با دستمال مرطوب اقدام نمایید. البته یکی از موارد ضروری دیگر، نظافت و جارو‌کردن کف زمین محسوب می‌شود. حال به سراغ اندازه گرفتن رول‌ها متناسب با مکان نصب آنها بروید و در صورت نیاز نیز رول‌ها را با ابزار مناسب برش دهید.

مراحل نصب کفپوش رولی

 • در مرحله بعد، باید چسباندن کفپوش رولی بعد از منتقل‌کردن وسایل به خارج از فضای مورد‌نظر و همچنین هموار‌سازی کف آن صورت گیرد. حداقل ابزار‌های موردنیاز برای انجام این کار متر، تراز، ماله، چسب، کاتر یا چاقو برای برش و همچنین دیلم می‌باشد.
 • یادتان باشد که به اندازه‌گیری فضای مورد‌نظر خود پیش از خرید کفپوش بپردازید. چرا که با در دست داشتن طول، عرض و نقشه کف محل مورد‌نظر می‌توانید متراژ مناسب کفپوش را تهیه کرده و برش‌های دقیق‌تر و بهتری را ایجاد کنید. علاوه بر آن، با تولید دور ریز کمتر، در میزان هزینه‌های شما نیز صرفه‌جویی زیادی خواهد شد.
 • سپس اقدام به پهن نمودن رول‌ها روی یک سطح هموار و در یک محوطه باز نمایید. به عنوان مثال، می‌توانید از پارکینگ ساختمان خود استفاده کنید. حال برش رول‌ها را با نهایت دقت مطابق با نقشه کف انجام دهید. البته با در اختیار داشتن طرح کامل کف و همچنین ابعاد دقیق آن، قادر به ایجاد برش‌های بهتر و دقیق‌تری خواهید بود. سپس برای انتقال این برش‌ها به مکان مورد‌نظر اقدام نمایید.
 • معمولاً از چسب، جهت نصب کفپوش رولی استفاده می‌گردد. در این مرحله پس از چسب‌کاری کف ساختمان، به سراغ چسباندن دقیق رول‌ها روی چسب بروید. همچنین به منظور چسباندن و صاف‌کردن رول‌ها به صورت کامل از قالب‌های مخصوصی استفاده می‌شود.
 • در صورتی که برای نخستین بار این کار را انجام می‌دهید، حتماً در قرار‌دادن آرام رول‌ها روی چسب و کف نهایت دقت را به خرج دهید. این امر مانع از جمع‌شدن چسب‌ها در یک سمت می‌گردد. می‌توانید از قالب‌های چوبی جهت نصب استاندارد و صحیح این رول‌ها استفاده نمایید. علاوه بر آن، گوشه‌های کنار دیوار را با ظرافت خاصی بچسبانید. یادتان باشد که از ایجاد لبه‌های بر‌آمده یا تا‌خورده در کف دستشویی یا حمام بعد از نصب خودداری کنید.

بیگ نیوز

رسانه خبری بیگ نیوز علاقمند در زمینه اخبار فرهنگی،پزشکی و اجتماعی با بهرمندی از پایگاه های روز ایران و جهان می باشد.
دکمه بازگشت به بالا