طریقه استفاده از کتراک

نحوه استفاده از کتراک + قیمت کتراک خارجی

کتراک یا اسید ضد بتن، ماده ای قدرتمند است که قادر می باشد سنگ و ساروج را تخریب کند. این تخریب بی سر و صدا، شیوه استفاده مخصوص به خود را داراست که بتواند به این روش به بهترین نحو، عملیات تخریب را به انجام برساند. اما این شیوه چیست؟ چطور می توان با استفاده از کتراک، نسبت به از بین بردن بتن، سنگ و ساروج اقدام کرد؟

در این مطلب قصد داریم نحوه استفاده از کتراک را با جزئیات به شما توضیح داده و در جهت تهیه بهترین نوع آن یاریتان کنیم. اگر از دسته کسانی هستید که به این محصول نیاز پیدا می کنید، برای آگاهی از نحوه خرید کتراک و استفاده از آن و مشاهده بهترین نتیجه در کوتاه ترین زمان برای تخریب، ادامه این مطلب را از دست ندهید. در این مطلب با کتراک به خوبی آشنا خواهید شد.

آموزش |انفجار

دستورالعمل استفاده از کتراک

قبل از هر چیز به آماده سازی این ماده می پردازیم. برای آماده کردن کتراک، لازم است آن را به نسبت سه به یک با آب ترکیب کنید. به این معنا که به ازای سه سهم کتراک، یک سهم آب استفاده کرده و این دو ماده را به خوبی با یکدیگر مخلوط کنید. در ادامه بررسی دستورالعمل استفاده از کتراک باید گفت که چال هایی در سنگ یا ساروج ایجاد می شود که این ترکیب درون آن ریخته خواهد شد.

فاصله بین چال ها و ارتفاع آنها بستگی مستقیمی به جنس سنگ و میزان سختی آن دارد. برای سنگ های سفت و سخت فاصله بین چال ها باید بین 10 تا 20 سانتی متر باشد. این در حالی است که برای سنگ های نرم تر می توان این فاصله را تا 40 سانتی متر هم افزایش داد. زمانی که مایع کتراک را در این چاله ها ریختیم با بهره گیری از سربندهای چال، روی آنها را می بندیم تا مایع به بیرون سرایت نکند. در این قسمت باید به کتراک زمان داد تا به خوبی عمل کرده و باعث شکسته و منهدم شدن ساروج و سنگ شود. مدت زمان اثرگذاری کتراک با توجه به سفتی سنگ متفاوت است. اما با اثرگذاری شاهد ایجاد ترک هایی در سطح سنگ خواهیم بود که حاکی از موثر واقع شدن کتراک می باشد.

بهترین نوع کتراک

سنگ و ساروج به قدری محکم است که برای خرد کردن آنها به کتراک که ترکیبی از اسیدهای قوی است، نیاز پیدا می شود. برای اثر بخشی هر چه بیش تر این ماده لازم است تا از بهترین نوع کتراک بهره گرفته شود. کیفیت بالای کتراک، نه تنها می تواند زمان اثربخشی آن را کوتاه تر کند، بلکه در خروجی نهایی هم موثر بوده و تخریب بیش تری را به دنبال خواهد داشت.

باید اشاره کرد که این تخریب کاملا بی سر و صدا و بدون انفجار و خطر می باشد. اگر به دنبال تهیه بهترین نوع کتراک هستید، پیشنهاد ما به شما خرید این محصول از سبزگستر رایان صبا  می باشد. سبزگستر رایان صبا عرضه کننده کتراک ارزان قیمت و با کیفیت می باشد که توانسته در طول مدت فعالیت خود، رضایت مصرف کنندگان را به همراه داشته باشد. این مجموعه فروش، اولویت خود را کیفیت بالای محصولات قرار داده و به همین دلیل می توان آن را عرضه کننده بهترین نوع کتراک در بازار دانست.

قیمت هر کیلو کتراک

برای اطلاع از قیمت هر کیلو کتراک، می توانید با کارشناسان بازرگانی این مرکز تماس حاصل کرده و ضمن اینکه مشاوره های رایگان محصولی دریافت خواهید کرد، از قیمت محصول هم مطلع شوید. قیمت هر کیلو کتراک در مجموعه سبزگستر رایان صبا ، به نسبت سایر عرضه کننده های این محصول، پایین تر می باشد.

علت این مساله فروش مستقیم محصولات در این مجموعه می باشد که باعث شده با حذف واسطه ها، قیمت تمام شده کتراک و کلیه محصولات شیمیایی دیگر، برای مصرف کننده به صرفه باشد. در کنار قیمت ارزان کتراک، شما محصولی با کیفیت بالا دریافت می کنید و این همان هدفی است که مصرف کننده به هنگام خرید یک محصول در نظر دارد.

نحوه استفاده از کتراک در پلمپ ها:

سنگ یا ساروج های که در کف زمین  هستند و‌دور آنها کامل بسته است به نوعی پلمپ شده اند میزان مصرف در صورتی که طول مته ۵۰ سانتیمتر باشد برای هر متر مکعب ۴۰ کیلو و اگر طول مته ۸۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر باشد حدودا ۳۰ کیلگو گرم کتراک مصرف می شود.

در این مدل از کار نحوه سوراخ ها کاملا با روش های دیگر فرق دارد. درصورتی که درست سوراخ حفر نشود اصلا کتراک جواب نمی دهد.

بتن مسلح

در بتن مسلح اگر اطراف بتن باز باشد بسته به نوع الماتوربندی برای هر متر مکعب بین ۲۰ تا  ۲۵ کیلوگرم کتراک مصرف می شود . و البته اگر دور بتن مسلح محصور باشد مثل بتون چال آسانسور کتراک کارایی ندارد و تخریب نمی کند.

نکته مهم :

در متن بالا اشاره کردم که فروشندگانی که اطلاع از نحوه کار کتراک ندارند میزان مصرف را صرفا برای فروش آن به شما معمولا کمتر از چیزی که لازم دارید اعلام می کنند ، بطور مثال دیواره ای که عمق داخل ۱ متر است با دهانه ۱.۵ در ۲ متر می شود تخریب حدودا ۳ متر مکعب که در صورت نیاز برای تخریب کل آن حداد ۱۲۰ کیلو و در صورت باز کردن یک دهانه که فردی از آن عبور کند حداد ۶۰ کیلو گرم کتراک نیاز می شود . پس اگر با شرکتی تماس گرفتید و در میران مصرف به شما مطلبی غیر از این اعداد گفت ، در این زمینه اصلا علم و تجربه ندارد و نمی تواند شمارا درست راهنمایی و نحوه اجرای آن را به شما آموزش بدهد.

موارد استفاده کتراک :

شکستن ساروج ، شکستن سنگ ، شکستن دیواره ساروجی ، شکستن سنگ داخل چاه ، شکستن بتن ، شکستن بتن مصلح ، شکستن سنگ سخت و از بین بردن سنگ و ساروج استفاده می شود.

انواع ساروج را می توان با کتراک شکست و اموزش روش های تخریب آن به عهده ما می باشد . مهمتر از نوع کتراک آموزش استفاده از آن می باشد که هر شرکتی این اطلاعات را ندارد.

تخریب کننده بتن(کتراک) (katrock) هدف از استفاده:

کتراک یک ماده تخریب کننده قوی بدون ایجاد ارتعاش و صداهای آزار دهنده است که با انبساط خود تخریب انواع بتن مسلح، غیر مسلح و حتی انواع سنگ ها را مهیا می سازد.دامنه کاربرد:

۱-استخراج معادن

۲- تخریب صخره های سنگی و احجام بتنی

۳-حفاری و احداث تونل ها

۴- تخریب انواع بتن ها (مسلح و غیر مسلح)

مزایای کتراک :

۱- کاربرد راحت۲- امکان استفاده در مناطق مسکونی۳- تخریب بدون ایجاد ارتعاش و صدا۴-امکان استفاده در تمامی فصول سال

مشخصات فنی کتراک :

  • رنگ : طوسی و فقط کتراک پودر می باشد
  • قابلیت اختلاط : با آب
  • حالت فیزیکی : پودر
  • PH: حدود ۱۳

میزان مصرف و روش مصرف:

ابتدا سنگ یا بتن مورد نظر را با مته با شماره ۴۰،۵۰ یا ۶۰ سوراخ نموده سپس هر کیسه ی ۲۰ کیلوگرمی از  کتراک ابزار معدن فرزاد را با ۶تا۸ لیتر آب مخلوط نموده و ملات به دست آمده را ظرف مدت۲تا ۳ دقیقه درون سوراخها پر می کنیم.

در شرایط عادی پس از گذشت ۵ تا ۶ ساعت تخریبی کامل ایجاد میگردد.

 انواع ساروج و روش های تخریب آن

توصیه های فنی:برای نتیجه گیری کامل و تخریبی مطمئن بهتر است به موارد زیر دقت فرمایید:

    ۱-در سنگهای آزاد و ایستاده سوراخها به صورت عمودی و در سنگها و بتنهای نهفته با زاویه ۳۰ درجه نسبت به محور سنگ یا بتن زده شود.

    ۲-حداکثر فاصله از لبه آزاد ۱۵ سانتی متر و فواصل بین آنها ۲۵ سانتی متر انتخاب گردد.

    ۳-برای تخریب بهتر، عمق سوراخها را ۸۰ تا ۹۰% ارتفاع سنگ یا بتن بگیرید.

    ۴-برای جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید یا بارش باران روی سوراخها را با تکه ای نایلون بپوشانید.

    ۵-هنگام استفاده از “کتراک” از دستکش و عینک ایمنی استفاده نمایید.

منبع: dexpan

بیگ نیوز

رسانه خبری بیگ نیوز علاقمند در زمینه اخبار فرهنگی،پزشکی و اجتماعی با بهرمندی از پایگاه های روز ایران و جهان می باشد.
دکمه بازگشت به بالا