بی گناه تا قسمت چند اومده؟

درباره سریال بی گناه و عوامل آن

دانلود سریال ایرانی بی گناه که در پلتفرم بیگ نیوز برای مخاطبان پخش می شود در سایت هت فیلم امکان پذیر است. این سریال که یک درام اجتماعی است، توسط مهران احمدی کارگردانی شده و از یک شنبه، 6 شهریور ماه در نوبت پخش قرار گرفته شد. در این مطلب از به معرفی کامل سریال بی گناه پرداخته ایم و همچنین اخبار مربوط به این سریال و همین طور اطلاعاتی را که تاکنون از حاشیه و اصل سریال بی گناه منتشر شده خواهید خواند.

قصه آدم های گناه کار در دنیای بی گناهان

قسمت اول سریال بی گناه روز یکشنبه 6 شهریور از بیگ نیوز به صورت اختصاصی پخش شد. این سریال به کارگردانی مهران احمدی و تهیه کنندگی مصطفی کیایی یکی از آثار پربازیگر و پرقصه نمایش خانگی است که قرار است روزهای یکشنبه از پلتفرم بیگ نیوز پخش شود. در این یادداشت نگاهی انداختیم به نکات مهم قسمت اول سریال بی گناه.

«لینک دانلود فیلم علمی تخیلی در سایت هت فیلم»

ادبیات |ایران

نکات مهم قسمت اول سریال بی گناه

قصه پر غصه بی گناه

نکته ای که در نگاه اول و در تماشای قسمت اول سریال بی گناه بیش از هر چیزی به چشم می خورد فیلمنامه پر قصه سریال است که روایت های متعدد از شخصیت های داستان را در قالب یک فضای درون خانوادگی به تصویر کشیده است. محسن کیایی این بار در مقام نویسنده سعی کرده است با تقطیع روابط میان کاراکترهای اصلی فضایی پر از پرسش های اساسی در ذهن مخاطب ایجاد کند. آنطور که به نظر می رسد در کنار وجه معمایی داستان باید به تراژدی پنهان در اتمسفر سریال هم توجه کنیم.

عشق سال های دور

در قسمت اول شاهد بودیم که بهمن پس از سال ها به ایران بازگشت و به دنبال عشق قدیمی خود می گشت. خانواده استاد با اینکه همواره در کنار یکدیگر ظاهری قدرتمند دارند اما معماهایی حل نشده از جمله دوری بهمن از خانواده آن ها یکی از نکاتی است که ریشه در تصمیم استاد (مسعود رایگان) برای دور کردن بهمن به خاطر فعالیت های سیاسی دارد.

بازیگر برتر قسمت اول

 • برای اینکه درباره بازی بازیگران بی گناه قضاوت کنیم کمی زود است اما حضور متفاوت محسن کیایی و بازی او در قامت یک مرد جا افتاده که یک غم بزرگ را با خودش به دوش می کشد بیشتر از بقیه بازیگران جلب توجه می کرد. بهمن کاراکتری است که در ادامه سریال باید بخش مهمی از درام داستان را با خودش همراه کند و از این بابت می توان به جزئیات بازی او توجه ویژه ای کرد.

تفاوت نسل ها

از همان سکانس ابتدایی که مراسم تجلیل از استاد در حوزه فرش بود می شد نشانه هایی از تفاوت نسل ها که مورد نظر فیلمساز و نویسنده است را جستجو کرد. جوان هایی که در کنار مو سپید کرده ها درام داستان را به دوش می کشند و در این مسیر حلقه وصل بسیاری از اتفاقات هستند. حضور بازیگرانی چون ماهور الوند و باران احمدی در کنار نسل میانی همچون نسرین نصرتی و شبنم مقدمی می تواند دغدغه مورد نظر کارگردان درباره دغدغه ها و تفاوت های میان نسلی را به خوبی به تصویر بکشد.

تولید حرفه ای

از همان پخش قسمت اول سریال بی گناه مشخص است که با یک تولید حرفه ای و حساب شده روبرو هستیم. داستانی که با فلاش بک های پی درپی در دو مقطع تاریخی روایت می شود و وسواس های گروه تولید برای انتخاب چهره هایی شبیه به جوانی شخصیت های اصلی در کنار بهره مندی از فضای متفاوت در دهه شصت و دوران حاضر نشان دهنده عزم جدی تیم تولید برای ساخت یک اثر منسجم و خوب در نمایش خانگی است.

مشخصات سریال بی گناه

 • نام سریال : بی گناه (Bigonah)
 • ژانر : اجتماعی
 • سال انتشار : 1401
 • زبان سریال : فارسی
 • کشور سازنده : ایران
 • کارگردان : مهران احمدی
 • تهیه کننده: مصطفی کیایی
 • سرپرست نویسندگان: محسن کیایی
 • نویسندگان : عماد رضائی نیک و رضا علیپور
 • رده سنی : PG | مناسب برای تمامی سنین

زمان پخش سریال بی گناه

قسمت اول سریال بی گناه از 6 شهریور 1401 از فیلمیو منتشر شده است و هر هفته روز یکشنبه قسمت جدیدی از آن منتشر میشود.

 لینک دانلود فیلم ایرانی (همه کیفیت ها)

داستان سریال بی گناه

در خلاصه داستان سریال بی گناه آمده است: بهمن مردانی برای کشف راز آنچه 25 سال قبل باعث فرار او به خارج از کشور شده بود به ایران باز می گردد، خانواده رشید فرشباف استاد مشهور طراحی فرش را در موقعیت تازه ای قرار می دهد، موقعیتی بسیار عجیب…

بازیگران سریال بی گناه

 • مهران احمدی در نقش عطا معصومی
 • محسن کیایی
 • شبنم مقدمی در نقش فروغ فرشباف
 • مسعود رایگان در نقش رشید فرشباف
 • رویا تیموریان
 • ماهور الوند نقش جانا نباتی
 • ویشکا آسایش در نقش مهتاب جودکی
 • مهرانه مهین ترابی در نقش ابریشم قلی خان
 • آتیلا پسیانی در نقش فرهنگ کثرتی
 • نسرین نصرتی در نقش پروین فرشباف
 • هدیه بازوند در نقش یلدا فرشباف
 • مبینا طبایی در نقش کیانا
 • احسان معجونی در نقش سینا معصومی
 • باران احمدی در نقش سارینا معصومی
 • نوید لایقی در نقش وحید منفرد
 • حسین پورکریمی در نقش سهراب فرشباف

نسرین نصرتی از سریال پایتخت تا نقش پروین در سریال بی گناه

نسرین نصرتی را همیشه با نقش فهیمه در مجموعه پایتخت به یاد می آوریم اما او در نقش پروین در سریال بی گناه نیز بازی خوب و متفاوتی دارد.

نسرین نصرتی دهه 80 در چند سریال ایفای نقش کرد و در تلویزیون دیده شد، اما این مجموعه «پایتخت» و شخصیت «فهیمه معمولی» بود که باعث شهرت نصرتی شد. این بازیگر پس از «پایتخت» در سریال هایی مانند «قرعه» و «وقت صبح» ایفای نقش کرد، اما این سریال ها دستاوردی برای او نداشتند و نسرین نصرتی به بهانه فصول مختلف «پایتخت» مورد توجه مخاطبان بود.

نصرتی از فصل دوم به مجموعه «زیرخاکی» اضافه شد و در فصل سوم با پررنگ تر شدن نقش «حوریه» فرصت بیشتری برای نمایش توانایی هایش پیدا کرد. این بازیگر به عنوان اولین تجربه حضور در نمایش خانگی، با سریال بی گناه ساخته مهران احمدی به این مدیوم آمده و بازی متفاوتی دارد. به همین بهانه در ادامه مطلب، درباره جزئیات نقش «پروین فرشباف» و کیفیت بازی نسرین نصرتی می خوانید.

نسرین نصرتی در نقش مادر عصبی

خراسان با مقدمه بالا نوشت: تصویر نسرین نصرتی با مجموعه کمدی «پایتخت» و شخصیت بامزه اش در این مجموعه در ذهن مخاطبان نقش بسته است، اما کاراکتر «پروین فرشباف» سریال بی گناه، شخصیتی جدی ا ست و چالش های جدیدی برای این بازیگر به همراه داشته. «پروین» مادری دلسوز و نگران است که فرزندان جوان خود را درک نمی کند و نمی تواند به واسطه رفاقت با آن ها اعتمادشان را جلب کند، بنابراین نمی تواند به فرزندانش نزدیک شود و از حل مشکلات شان عاجز است.

همین مسئله او را تبدیل به کاراکتری عصبی کرده است. نسرین نصرتی در نقش این شخصیت، بازی خوبی داشته و موفق شده آن احساس «عجز» و نگرانی های مادرانه اش را در حرکات و چهره بی قرار خود به نمایش بگذارد. به همین دلیل، مخاطب کاملا احساسات او را درک می کند و رفتارهای «پروین» نیز برایش قابل باور است. این بازیگر در ایفای نقش خود گرفتار اغراق نشده و به خوبی در جلد مادری دلسوز و عصبی فرو رفته است.

شخصیت جدی در سریال بی گناه

گفتیم شخصیت «پروین» کمدی نیست، اما از طرفی هم قرار نبوده این کاراکتر برای مخاطب دوست نداشتنی و غیرقابل تحمل باشد، بنابراین گاهی نگرانی ها و حساسیت های او باعث خنده مخاطب می شود. نصرتی از پس نمایش این وجه از کاراکتر خود نیز برآمده است و در بعضی لحظات خاص، در اوج خشم و ناراحتی باعث می شود لبخندی روی لب تماشاگر بنشیند. جالب این جاست که نصرتی پس از «پایتخت» این بار در سریال بی گناه نیز نقش همسر مهران احمدی را ایفا می کند، اما تفاوت های اساسی نقش این دو بازیگر با شخصیت «بهبود» و «فهیمه»، تجربه قبلی آن ها را برای مخاطب تداعی نمی کند.

معرفی باران احمدی، بازیگر نقش سارینا در سریال بی گناه

بی گناه اولین سریال مهران احمدی در نمایش خانگی به تهیه کنندگی مصطفی کیایی است که بازیگران سرشناسی در آن به ایفای نقش پرداخته اند. در این سریال باران احمدی بازیگر نقش سارینا معصومی به دلیل بازی روان و هم نامی با کارگردان سریال توجه بسیاری از مخاطبان را به خود جذب کرده است، در ادامه این بخش از نمناک به معرفی باران احمدی بازیگر نقش سارینا در سریال بی گناه می پردازیم.

باران احمدی دختر بهبود پایتخت بازیگر شد

باران احمدی دختر واقعی مهران احمدی بازیگر و کارگردان سریال بی گناه است که در این اثر با پدرش همبازی بوده است. او در این سریال نقش سارینا دختر جوان پروین فرشباف با بازی نسرین نصرتی و مهران احمدی در نقش عطا معصومی را ایفا می کند.

باران و پدرش در این فیلم مانند واقعیت نقش پدر و دختری را بازی می کنند که علاوه بر این رابطه با یکدیگر دوست هستند. سارینای قصه بی گناه دخترعکاس با شیطنت و ادبیات خاص خود است که با بازی روانش بسیاری از مخاطبان این سریال را جذب خود نموده است.

سریال بی گناه در ژانر خانوادگی و اجتماعی داستان مردی به نام بهمن مردانی را به تصویر می کشد که در پی کشف راز بیست و پنج سال قبل که به ایران بازمی گردد و…. در این سریال باران احمدی در کنار بازیگرانی چون مسعود رایگان، مهرانه مهین ترابی، رویا تیموریان، آتیلا پسیانی، محسن کیایی، ویشکا آسایش، شبنم مقدمی، مهران احمدی، ماهور الوند، نسرین نصرتی، حسین پور کریمی، هدیه بازوند و…به ایفای نقش پرداخته است.

بیوگرافی مهران احمدی پدر سارینا سریال بی گناه

مهران احمدی پدر باران احمدی بازیگر و کارگردان سینما و تلویزیون متولد 1 اسفند 1352 در تهران است. او از سال 1373 با تئاتر فعالیت حرفه ای خود را شروع کرد و با سریال جدال با سرنوشت وارد قاب تلویزیون شد اما با بازی در نقش بهبود در پایتخت و بازی در سریال آوای باران در نقش شکیب به اوج شهرت رسید.

این بازیگر در آثاری چون پایتخت، آوای باران، آلزایمر، یک خانواده محترم، بغض، ماحی،سگ بند، روز ششم، ابلق، لیپار، مطرب، بی صدا حلزون، آشفته گی، قسم، زیر نظر، بی گناه، می خواهم زنده بمانم، ساخت ایران، ابله و… ایفای نقش داشته و به جز بازیگری به عنوان برنامه ریز، دستیار کارگردان و مدیر تولید نیز در چندین اثر سابقه فعالیت دارد. فیلم سینمایی مصادره در سال 1396 نخستین ساخته او بود.

عوامل سریال بی گناه

 • کارگردان: مهران احمدی
 • تهیه کننده: مصطفی کیایی
 • سرپرست نویسندگان: محسن کیایی
 • نویسندگان: عماد رضایی نیک، رضا علیپور

کارگردان سریال بی گناه

شاید با شنیدن اسم مهران احمدی، بازیگر و کارگردان 48 ساله بیشتر یاد آثار طنز و خصوصا نقش بهبود فریبا در سریال پایتخت بیفتیم. احمدی چند سالی است که کارگردانی را آغاز کرده است و تا کنون دو فیلم طنز و پرفروش را راهی گیشه های سینما کرده است. احمدی در اولین تجربه کارگردانی خودش در سال 1397 با فیلم مصادره با درخشش رضا عطاران توانست خودش را به عنوان یک فیلمساز بااستعداد مطرح کند.

در فیلم سینمایی مصادره نیز احمدی نگاهی به اوایل دهه شصت داشت که از علاقه شدید او به این دوره از تاریخ معاصر خبر می دهد. او 4 سال بعد در سال 1401 با فیلم سگ بند بار دیگر پا به سینماها گذاشت. اگرچه سگ بند از نظر هنری حرف های زیادی برای گفتن نداشت ولی در گیشه موفق و پرفروش ظاهر شد. حالا او در اولین سریال خودش با کمک برادران کیایی دست به ساخت سریال بی گناه زده است.

ژانر سریال بی گناه

سریال بی گناه به کارگردانی مهران احمدی در سال 1400 ساخته شده است. این سریال محصول کشور ایران و در ژانر خانوادگی و اجتماعی می باشد.

سریال بی گناه چند قسمت است؟

به نقل از مهران احمدی کارگردان سریال، «بی گناه» در 15 قسمت 50 دقیقه ای ساخته می شود و همچنین ایده مرکزی «فصل دوم بی گناه» وجود دارد و می تواند فصل 2 آن با شکل و شمایل دیگر و لحن متفاوت تر ساخته شود اما در ابتدا باید شرایط تولید فصل اول مهیا شود.

اخبار مربوط به سریال بی گناه

سریال مراحل پیش تولید و انتخاب بازیگرانش را پشت سر می گذارد. / خرداد 1400

این سریال چند ماهی است که در سکوت خبری به فیلمبرداری خود ادامه می دهد. / آبان 1400

فیلمبرداری بخش نخست سریال «بی گناه» به کارگردانی مهران احمدی در تهران به پایان رسید. به گزارش روابط عمومی سریال، «بی گناه» اولین سریال مهران احمدی در نمایش خانگی این روزها در تهران در حال تصویربرداری است و گروه، بعد از اتمام مراحل ضبط در زمان حال، مشغول فیلمبرداری سکانس های باقی مانده زمان گذشته (دهه 60) هستند./ 30 بهمن 1400

مشخصات سریال بی گناه

نام سریال بی گناه (Bigonah)
ژانر اجتماعی
سال انتشار 1401
زبان سریال فارسی
کشور سازنده ایران
کارگردان مهران احمدی
تهیه کننده مصطفی کیایی
سرپرست نویسندگان محسن کیایی
نویسندگان عماد رضائی نیک و رضا علیپور
رده سنی PG | مناسب برای تمامی سنین

دانلود سریال بی گناه

پخش سریال بی گناه جدیدترین محصول بیگ نیوز از روز یکشنبه 6 شهریور 1401 آغاز شده و از این به بعد یکشنبه ها به صورت اختصاصی از بیگ نیوز پخش می شود.

خبرهای کسب و کار

علاقمند به جدیدترین مقالات روز کسب و کارها در ایران و جهان با رویکرد علمی و فرهنگی، علاقمند به فناوری های روز و حمایت از پلتفرمهای جدید که خدماتی به مردم جهت رفاه و آسایش آنها میدهد.
دکمه بازگشت به بالا