پخش کننده فیلتر هوا خودرو در تهران

چگونگی کارکرد فیلتر هوا ماشین ها

فیلتر هوا یکی از مهم ترین و ضروری ترین عناصر تجهیزات هر خودرویی است. فیلترهای هوا به دلیل توانایی بسیار بالایی که در جذب ذرات معلق در هوا دارند، معمولاً از ورود آلاینده های ریز به هوا جلوگیری می کنند. شایان ذکر است که معمولا موتور خودرو به ازای هر گالن روغن، هزار گالن هوا مصرف می کند، بنابراین برای دریافت سوخت بهتر و مناسب خودرو، باید از فیلتر هوا استفاده کنیم، زیرا فیلتر هوا پس از عبور با ذرات ریز پر می شود. موتور ماشین مسدود می شود. از این مشکل خودرو جلوگیری کنید، پس از مدتی فیلتر هوای خودرو خود را تعویض کنید تا تاثیر چشمگیر و موثر آن را بر روی سوخت بنزین و عملکرد خودرو خود مشاهده کنید.

پخش عمده فیلتر روغن |پخش عمده فیلتر هوا و فیلتر روغن زیر قیمت بازار

فیلتر هوا و تاثیر آن برمصرف بنزین خودرو

فیلترهای کثیف و نامناسب باعث افزایش مصرف سوخت می شود، به دلیل گرانی سوخت، تعویض فیلتر هوا به کندی انجام می شود و کیفیت نامرغوب آن برای دارندگان خودرو به صرفه نیست. فروش عمده فیلتر هوا خودرو برای تعویض روغنی ها را بررسی کنید.

فیلتر هوا و نقش آن در حفاظت از محیط زیست

به دلیل کثیف بودن فیلترهای هوا و کیفیت پایین، احتراق ناقص بنزین و سوخت ناقص بنزین منجر به آلودگی شدید هوا می شود.

عمر مفید فیلتر هوا خودرو

تمام فیلترهای هوا عمر محدودی دارند و پس از آن باید به درستی تمیز و تعویض شوند. میزان تعویض فیلتر هوا بین 3 تا 5000 کیلومتر است. استفاده از فیلتر بی کیفیت و نامنظم می تواند صدمات اضافی زیادی ایجاد کند. افزایش مصرف سوخت در موتور خودرو به همراه داشته باشد.

فیلترهای هوا

مکان و شکل فیلتر هوا در خودروهای مختلف متفاوت است. اگر فیلتر هوا به درستی قرار نگیرد و لایه به درستی بسته نشود، هوای ورودی به جای عبور از لایه از روی سطح کاغذ وارد دستگاه می شود و فیلترینگ انجام نمی شود. در نتیجه با گذشت زمان انواع ذرات هوا وارد موتور می شود و علاوه بر فیلتراسیون نامناسب، به سیلندرها و پیستون ها آسیب جدی وارد می کند.

زمان مناسب برای تعویض فیلتر هوا چه زمانی است؟

یکی از زمینه های استفاده از فیلتر هوا استفاده از فیلتر هوا برای موتور خودروها می باشد. این نوع فیلتر هوا از ورود ذرات و گرد و غبار به سوخت خودرو جلوگیری می کند. این امر سوخت صحیح و کامل را در خودرو تضمین می کند. فیلتر هوا در خودرو از این رو بسیار مهم و موثر بوده و در کاهش مصرف سوخت خودرو تاثیر مثبت دارد. با توجه به ساختار فیلتر هوا، پس از مدتی استفاده، فیلتر هوا به دلیل جذب ذرات و گرد و غبار مسدود می شود. گرفتگی فیلتر هوا باعث احتراق ناقص سوخت در خودرو و در نتیجه افزایش مصرف سوخت می شود. برای جلوگیری از این مشکل، تعویض دوره ای فیلتر هوا ضروری است.

فیلترهای هوا مانند همه ابزارها و تجهیزات عمر مفیدی دارند. وقتی عمر مفید فیلتر هوا تمام شد باید آن را تعویض کنیم. گاهی اوقات بسته به نوع فیلتر هوا، در صورت گرفتگی فیلتر هوا، می توان آن را شسته و مجددا استفاده کرد. آنها باید جایگزین شوند.

نحوه مراقبت از فیلتر هوا خودرو

فیلتر هوا وسیله ای برای گرفتن ذرات موجود در هوا است. یکی از کاربردهای فیلتر هوا در خودروها است. فیلتر هوا سوخت کامل خودرو را تامین می کند و در نتیجه مصرف سوخت را کاهش می دهد. بنابراین برای بهبود عملکرد فیلتر هوا باید به درستی از آن نگهداری کرد. نگهداری فیلتر هوا گاهی به معنای تمیز کردن فیلتر هوا و گاهی به معنای تعویض فیلتر هوا است.

به طور کلی انواع فیلترهای هوا در خودروها مانند فیلتر هوا کاغذی باید حداقل سالی یک بار تعویض یا چندین بار در سال تمیز شود. موضوع نگهداری فیلتر هوا به ویژه هنگامی که از محیط هایی با فواصل طولانی از گرد و غبار و کثیفی عبور می کنید اهمیت پیدا می کند. در اکثر خودروها، فیلتر هوا برای تمیز کردن و یا تعویض به راحتی قابل دسترسی است و فقط با یک پیچ گوشتی قابل انجام است.

برای بررسی میزان آلودگی فیلتر هوا، پس از برداشتن فیلتر هوا از قسمت مخصوص، آن را در مقابل آفتاب قرار دهید تا میزان انسداد آن مشخص شود. اگر فیلتر هوا کدر است باید آن را تعویض کرد اما اگر نور از فیلتر هوا عبور کرد به این معنی است که فیلتر هوا قابل تمیز کردن و استفاده است.

برای تمیز کردن فیلتر هوا می توانید از پاک کننده استفاده کنید. علاوه بر این می توانید فیلتر هوا را با آب و صابون تمیز کنید و پس از خشک شدن فیلتر هوا آن را در جای خود قرار دهید. توصیه می شود قبل از نصب، آن را چرب کنید.

دکمه بازگشت به بالا