یک ساعت ورزش چربی سوزی

ورزش چربی سوزی فرقی نمی‌کند که خانم باشید یا آقا، اگر به دنبال چربی سوزی سریع هستید، حتما باید چربی سوزی با ورزش را در برنامه خود قرار دهید. به عنوان یکی قانون کلی، رژیم غذایی لاغری باید با ورزش همراه باشد. با این حال، همه ورزش‌ها به میزان کافی چربی‌های بدن را هدف قرار نمی‌دهند. برخی از آنها بیشتر روی ماهیچه‌سازی یا مصرف ذخایر قندی بدن تمرکز دارند. پس چیزی که در این میان برای لاغری اهمیت دارد، انتخاب ورزشی است که چربی سوزی خوبی دارد. ما در این مقاله به شما کمک می‌کنیم، بر اساس مطالعات معتبر، بهترین ورزش‌های مناسب برای چربی سوزی را دربرنامه خود قرار دهید. با ما همراه باشید.

بهترین زمان برای ورزش لاغری و چربی سوزی چه زمانی است؟ - هنر فردی

چربی سوزی با ورزش

پنج ورزش چربی سوزی خانم ها در باشگاه

  • دوچرخه ثابت: 782 کالری در ساعت
  • ایروبیک استپ: 744 کالری در ساعت
  • دستگاه اسکی: 706 کالری ساعت
  • اسکی واره: 670 کالری در هر ساعت
  • قایقرانی: ۶۳۲ کالری در هر ساعت

بنابراین برای خانم‌هایی که به دنبال چربی سوزی سریع هستند، به نظر می‌رسد تمرین با دوچرخه‌های ورزشی موثرترین گزینه باشد. خرید شکم بند لاغری زنانه به شما کمک میکند زودتر به اندام قبل از زایمان برگردید.

پنج تمرین برتر برای چربی سوزی آقایان در باشگاه

  • دوچرخه ثابت: 932 کالری در ساعت
  • ایروبیک استپ: 888 کالری در ساعت
  • دستگاه اسکی: 888 کالری در هر ساعت
  • اسکی واره : 800 کالری در ساعت
  • قایقرانی: ۷۵۴ کالری در هر ساعت

با این حال، همه به باشگاه و لوازم ورزشی موجود در آن دسترسی ندارند. اما ایروبیک استپ، که دومین ورزش چربی سوزی سریع برای هر دو جنس محسوب می‌شود، فقط نیاز به استفاده از یک سکوی کم ارتفاع دارد. پس اگر به هر دلیلی امکان استفاده از تجهیزات ورزشی باشگاهی را ندارید، می‌توانید به راحتی با دانلود چند فیلم رایگان ایروبیک استپ، از مزایای دومین ورزش مناسب برای چربی سوزی بهره‌مند شوید.

بهترین ورزش برای چربی سوزی شکم چیست؟

ورزش های هوازی ماننده:

دویدن

چه دوست داشته باشید و چه نه، دویدن یکی از بهترین و ساده‌ترین راه‌ها برای سوزاندن کالری است و برای انجام آن نیازی به تردمیل ندارید. فقط کافی است یک جفت کفش ورزشی بپوشید و بیرون بروید. دویدن به شکل اینتروال، یعنی با افزایش سرعت و کاهش آن به شکل متناوب، یکی از روش‌های عالی چربی سوزی با ورزش است.

برای این‌ کار مثلا می‌توانید فاصله یک چهارراه تا چهارراه دیگر را با سرعت بدوید و پس از رسیدن به چراغ راهنمایی، سرعت خود را کم کنید. سپس فاصله دو چهارراه بعدی را با سرعت آهسته‌تر بدوید و پس از رسیدن به چراغ بعدی دوباره سرعت خود را زیاد کنید.

برخی از مربیان ورزشی بر این باور هستند که بهترین راه برای سوزاندن کالری در حین دویدن، این است که سرعت خود را تغییر دهید. همچنین نوع دویدن‌ها را هم در دفعات مختلف عوض کنید. برای مثال، یک بار آهسته و پیوسته و بار بعد با سرعت بدوید.

این کار کمک می‌کند تا بدن شما فرصت زیادی برای انطباق با کاری که در حال انجام آن هستید نداشته باشد، بنابراین هر بار ورزش، یک واقعه جدید تلقی می‌شود و بدون این‌که عادی شود تاثیر زیادی بر کاهش وزن شما خواهد داشت.

طناب زدن

اگر آخرین باری که طناب‌بازی کردید دوره دبیرستان بوده است، لازم است دوباره این روش چربی سوزی با ورزش را امتحان کنید. این تمرین می‌تواند تا 318 کالری در هر 30 دقیقه بسوزاند. طناب زدن همه بدن شما را درگیر می‌کند. ماهیچه‌های پاها و باسن به شما کمک می‌کنند از روی زمین بلند شوید و تنه شما را در حالت ایستاده و پایدار نگه می‌دارد.

طناب ‌زدن همچنین معمولا شامل حرکت بازو و شانه است و بنابراین می‌توان گفت اکثر ماهیچه‌ها را درگیر می‌کند. طناب‌زدن یک راه عالی برای سوزاندن کالری و در عین حال بهبود سلامت قلب و عروق و تقویت و هماهنگی همه‌جانبه عضلات است. گن ساعت شنی بعد از زایمان که از ناحیه کمر پشتیبانی کنند بسیار مورد توجه و علاقه استفاده کنندگان بوده است.

اگر دوست دارید، می‌توانید این روتین طناب ‌زنی را به عنوان روشی برای چربی سوزی با ورزش امتحان کنید: 60 ثانیه طناب بزنید، بعد طناب خود را زمین بگذارید و 30 ثانیه حرکت کوهنوردی را انجام دهید، دوباره 60 ثانیه طناب بزنید و فعالیت خود را با 30 ثانیه پلانک پایان دهید. 2 دقیقه استراحت کنید و این چرخه را تکرار کنید. 3 دور کامل این حرکات را انجام دهید.

اگرچه تمرینات قدرتی معمولا به عنوان چربی سوزی با ورزش یاد نمی‌شوند، اما آنها می‌توانند به شما کمک کنند عضله بسازید و متابولیسم خود را افزایش دهید. متابولیسم پس از 30 سالگی به تدریج کند می‌شود. تمرینات قدرتی به شما کمک می‌کند تا با ساخت عضله، متابولیسم را مجددا زیاد کنید. هرچه عضله بیشتری داشته باشید، معمولا چربی کمتری دارید، زیرا متابولیسم شما بالاتر می‌رود. متابولیسم بالاتر، منجر به سوزاندن کالری بیشتر و از دست دادن چربی می‌شود.

تمرینات مقاومتی همچنین به پیشگیری از پوکی استخوان کمک می‌کند. طبق قانون ولف، استخوان در پاسخ به نیروهایی که بر آن وارد می‌شود، رشد می‌کند. بنابراین اگر وزنه‌های بیشتری بلند کنید، استخوان‌هایتان در پاسخ قوی‌تر می‌شوند.

کیک بوکسینگ

کیک بوکسینگ یک راه عالی برای سوزاندن کالری، شکل دادن به عضلات و کاهش استرس است. کیک بوکسینگ قلب و ریه‌های شما را تقویت می‌کند. روی مغز، پاها و دستان اثر می‌گذارد و به شما کمک می‌کند علاوه بر چربی سوزی با ورزش، قدرت بیشتری پیدا کنید؛ علاوه بر این، کمک می‌کند تا روی تعادل، هماهنگی و حس عمقی بدن خود کار کنید. در حقیقت کیک بوکسینگ یک تمرین ذهنی است که با ماهیچه‌ها به عمل در می‌آید.

دوچرخه ثابت یا متحرک

پا زدن، چه روی یک دوچرخه واقعی و چه ثابت، یکی از بهترین راه‌ها برای سوزاندن کالری و افزایش استقامت است. دوچرخه‌سواری یک روش عالی چربی سوزی با ورزش است که با وجودی که با حرکت کمی در ظاهر همراه است، بزرگ‌ترین و قوی‌ترین عضلات بدن را درگیر می‌کند. وقتی بزرگ‌ترین ماهیچه‌های خود را به کار می‌گیرید، ماهیچه‌های بیشتری ساخته می‌شوند و مشابه با تمرینات قدرتی، به سوزاندن چربی در کل بدن شما کمک می‌کنند.

با تمرینِ فرم خوب قرارگیری روی دوچرخه و درگیر کردن قسمت مرکزی بدن و همچنین ران‌ها و عضلات باسن، می‌توانید دوچرخه سواری را به یک ورزش خوب برای کل ماهیچه‌های بدن تبدیل کنید.

HIIT (تمرین تناوبی با شدت بالا)

تمرینات HIIT یکی از مؤثرترین راه‌ها برای سوزاندن کالری و افزایش متابولیسم است. بهترین بخش آن این است که این تمرینات خیلی طولانی نیستند. برخی از تمرینات HIIT تنها 10 دقیقه طول می‌کشند، اما تنها زمانی موثر هستند که بتوانید با شدت کافی ورزش کنید. تحقیقات نشان داده است که HIIT می‌تواند به سوزاندن چربی شکم کمک کند.

دستگاه قایقرانی

اگر از دستگاه قایقرانی باشگاه خود استفاده نکرده‌اید، باید بدانید که یکی از بهترین تجهیزات کاردیو و قدرتی را از دست داده‌اید. همان‌طور که در بخش اول مقاله گفتیم، این ورزش هم برای مردان و هم زنان، یکی از بهترین روش‌های چربی سوزی با ورزش محسوب می‌شود. گن لاغری برای ورزش ، در رنگ‌های بسیار محدودی تولید می‌شود.

عضلات چهار سر، باسن، همسترینگ، ناحیه مرکزی بدن، بازوها و پشت، همگی در این ورزش درگیر می‌شوند که باعث می‌شود حسابی عرق کنید و لاغر شوید. برخلاف تصور اکثر مردم، قدرت پارو زدن بیشتر از پاهای شما ناشی می‌شود تا بازوها. با درگیر کردن عضلات چهار سر و باسن، پاهای خود را به عقب می‌برید تا دسته را بتوانید به سمت سینه خود بکشید.

ورزش چربی سوزی در خانه

اینها تا حد زیادی برخی از بهترین راه هایی هستند که می توانید چربی بسوزانید. برای این تمرین‌ها، ما از یک مرحله تمرین استفاده می‌کنیم، که راهی عالی برای شما برای به دست آوردن یک تمرین چالش‌برانگیز است. از نظر زمان بندی پیشنهاد می کنیم هر تمرین را یک دقیقه و با ۲۰ ثانیه استراحت انجام دهید. سپس می توانید چرخه کامل را دو بار دیگر برای یک تمرین کامل تکرار کنید.

 

دکمه بازگشت به بالا