کارت بانکی با پیش شماره 5894 برای کدام بانک است؟

روی کارت بانکی چه عدد‌هایی نوشته می‌شود؟

قبل از آشنایی با پیش شماره کارت بانک‌های مختلف، بهتر است درباره اطلاعاتی که روی کارت بانکی نوشته می‌شود اطلاعات کسب کنید. روی هر کارت بانکی ۱۶ رقم وجود دارد که با خط فاصله از هم جدا شده‌اند.

روی کارت بانکی تاریخ اعتبار کارت درج می‌شود. cvv دیگر عبارتی است که روی کارت‌های بانکی نوشته می‌شود. این علامت خلاصه شده عبارت (Card Verify Value) است و برای سنجش اعتبار و صحت کارت به کار می‌رود.

با این اطلاعات می‌توان نام صاحب حساب، نام بانک و شعبه‌ای که فرد مورد نظر در آن حساب دارد را مشخص کرد.

معرفی پیش شماره کارت بانک‌های مختلف

در این بخش دریافت شماره شبا بانک رفاه و پیش شماره کارت بانک‌های مختلف را برایتان آورده‌ایم تا بتوانید در مواقع نیاز از آن‌ها استفاده کنید.

بانک رسالت
5041
بانک ملی
6037
بانک ملت
6104
مهر ایران
6063
بانک صادرات
6037
بانک سپه
5892
بانک تجارت
5859
بانک مسکن
6280
بانک کشاورزی
6037
6392
بانک اقتصاد نوین
6274
بانک شهر
5028
بانک رفاه کارگران
5894
بانک پارسیان
6391
6221
6278
بانک پاسارگاد
6393
5022
بانک سامان
6219
بانک سینا
6393
بانک دی
5029
بانک صنعت و معدن
6279
بانک توسعه صادرات ایران
6276
2071
بانک سرمایه
6396
بانک آینده
6362
بانک گردشگری
5054
بانک ایران زمین
5057
بانک سینا
6393
پست بانک ایران
6277
بانک کارآفرین
6274
5029
موسسه اعتباری توسعه
6281
بانک توسعه تعاون
5029

چرا کارت‌های بانکی شماره‌های منحصر به فرد دارند؟

هر بانک پایگاه داده مخصوص به خودش را دارد و اطلاعات حساب‌ها را در آن ذخیره می‌کند. شماره‌های یکتا و غیرتکراری، این امکان را فراهم می‌کند که اطلاعات کاربران تنها در بانک مورد نظر جستجو شوند و نیازی به دسترسی به پایگاه داده پیچیده و شلوغ کل بانک‌ها نباشد.

یونیک بودن شماره‌ها، امکان ایجاد تداخل موقع انتقال وجه بین کارت‌های بانکی مختلف را به حداقل می‌رساند. همچنین، با توجه به یکتا و یونیک بودن شماره‌های حساب‌های بانکی، پلیس بهتر می‌تواند به جرایمی که در این زمینه رخ می‌دهد رسیدگی کند و سارقان را پیدا کرده و دستگیر کند.

دانستن پیش شماره کارت های بانکی چه کمکی به ما می‌کند؟

اولین مزیت دانستن پیش شماره کارت‌های بانکی مختلف، انتقال درست وجه به حساب فرد مورد نظر است. از دیگر موارد قابل توجه در این زمینه، می‌توان به مشخص کردن سقف مبلغ انتقال حساب اشاره کرد. هر بانک برای کارت‌های بانکی خودش امکانات ویژه‌ای در نظر گرفته است.

شما اگر بخواهید از بانک صادرات مبلغی را به حساب بانک تجارت واریز کنید، در یک روز تنها می‌توانید سه میلیون تومان بین حساب‌های بانکی جابجا کنید. در صورتی که این مبلغ برای کارت‌های بانکی متعلق به یک بانک بسیار بیشتر است.

به عنوان مثال از یک کارت متعلق به بانک تجارت، می‌توانید مبلغی در حدود ۱۵ میلیون تومان را به حساب فرد دیگری که او هم کارت بانک تجارت دارد در یک روز انتقال دهید.

سخن آخر‌

می‌خواهید پول را به حساب کسی واریز کنید، اما نمی‌دانید که کارت بانکی او متعلق به چه بانکی است؟ برای این کار می‌توانید پیش شماره‌های کارت‌های بانکی را پیدا کنید و آن را با شماره کارتی که دارید تطبیق دهید. ما در اینجا کارتان را آسان کرده‌ایم. لیست کلیه پیش شماره کارت بانک‌های متفاوت در این مقاله ارائه شده است. کافی است این لیست را همیشه داشته باشید و شماره‌های کارت‌های بانکی را با آن تطبیق دهید.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله‌های + لینک دریافت شبای تمامی بانک‌ها و ۱۰ ، برای موقعیت‌های مختلف را نیز در ستاره بخوانید و با عملیات بانکی، بیشتر آشنا شوید.

نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۷ کیلو لاغری در یک ماه، همین الان مشاوره رایگان بگیرین.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

بر اساس رای 16 نفر از بازدید کنندگان

پیش شماره کارت بانکی همه بانک های ایران : دیگر مثل گذشته ها نیست که مردم فقط برای خرج و مخارج روزانه شان از پول نقد استفاده کنند بلکه همه چیز با توجه به تغییرات تکنولوژی دچار دگرگونی و پیشرفت شده است. کارت های بانکی جای پول های نقدی و اسکناس ها را تا حد زیادی گرفته اند به طوری که در جیب هر کسی می توانید چندین کارت بانکی ببینید. داشتن کارت بانکی به شما کمک می کند تا در هر زمان به هر میزانی که در حساب شما پول وجود دارد خرید کنید اما با توجه به اینکه شما کارت خودتان را از کدام بانک گرفته اید شماره کارتتان نیز متفاوت است. برای بدست اوردن اطلاعاتی در خصوص کارت بانک ها و پیش شماره ی آن ها را در این پست تا انتها همراهی کنید.

کارت های بانکی

شما برای تهیه کارت بانکی می توانید به بانک ها مراجعه کنید و درخواست خود را در خصوص دریافت کارت بانکی (عابر بانک) به بانک اعلام کرده و بعد از پر کردن فرم کارت بانکی دریافت کنید.

همانطور که اشاره کرده ایم با توجه بانکی که انتخاب کرده اید پیش شماره ی کارت نیز متفاوت می باشد که در ادامه این پست شما پیش شماره کارت های شتابی بانکهای کشور را نیز میتوانید مشاهده نمایید. شاید گاهی این شرایط برای شما به وجود بیاید که بخواهید با توجه به پیش شماره ی کارت بانک یک شخص متوجه شوید که مرتبط با کدام بانک می باشد.

هر کارت عابر بانک دارای یک شماره اختصاصی می باشد که برای صاحب کارت می باشد و دارای 16 رقم می باشد و به صورت کلی 4 عدد ، 4 رقمی است.با توجه به این شماره می توانید متوجه شوید که کارت برای کدام بانک است. دقت داشته باشید که پیش شماره کارت های بانکی یعنی 6 رقم اول برای هر بانک منحصر به فرد است مثلا تمامی کارت های بانک تجارت 53-6273 است ولی مابقی اعداد احتمالا با توجه به برنامه نویسی خاص تعیین و مشخص می گردد.

پیش شماره کارتهای شتابی بانکهای کشور

 • بانک اقتصاد نوین : 12-6274
 • بانک انصار: 81-6273
 • بانک ایران زمین: 85-5057
 • بانک پارسیان: 06-6221
 • بانک پارسیان: 84-6278
 • بانک پاسارگارد: 47-6393
 • بانک پاسارگاد: 29-5022
 • بانک تات: 14-6263
 • بانک تجارت: 53-6273
 • بانک توسعه تعاون: 08-5029
 • بانک توسعه صادرات ایران: 48-6276
 • بانک توسعه صادرات ایران: 77-2071
 • بانک حکمت ایرانیان: 49-6369
 • بانک دی: 38-5029
 • بانک رفاه کارگران: 63-5894
 • بانک سامان: 86-6219
 • بانک سپه: 10-5892
 • بانک سرمایه: 07-6396
 • بانک سینا: 46-6393
 • بانک شهر: 06-5028
 • بانک صادرات ایران: 69-6037
 • بانک صنعت و معدن: 61-6279
 • بانک قرض الحسنه مهر ایران: 73-6063
 • بانک قوامین: 99-6395
 • بانک کارآفرین: 88-6274
 • بانک کارآفرین: 10-5029
 • بانک کشاورزی: 70-6037
 • بانک کشاورزی: 17-6392
 • بانک گردشگری: 16-5054
 • بانک مرکزی: 95-6367
 • بانک مسکن: 23-6280
 • بانک ملت :33-6104
 • بانک ملت :75-9919
 • بانک ملی ایران: 99-6037
 • بانک مهر اقتصاد: 70-6393
 • پست بانک ایران: 60-6277
 • موسسه اعتباری توسعه: 57-6281
 • موسسه اعتباری کوثر: 01-5058

کارت عابر بانک

اگر نیاز باشد که تعریفی دقیق از کارت های عابر بانک داشته باشیم باید گفت که این کارتها را با کارت نقدی و کارت بانک نیز بین افراد شناخته می شود و به افراد کمک کرده اند تا از خطر سرقت و کیف قاپی ها به دور باشند چرا که کمتر کسی پس از سرقت کارت بانکی میتواند موفق به دریافت پول نقد شود. هر کارت عابر بانک شامل یک رمز اصلی (رمز اول) است که شخص دارنده کارت می تواند نسبت به تغییر آن از طریق باجه عابر بانک (خودپرداز) اقدام کند.

به وسیله ی کارت عابر بانک می توانید علاوه بر اینکه پول نقدی که در حساب شما می باشد را دریافت نمایید بلکه عملیات های دیگری نظیر انتقال وجه، موجودی، خرید شارژ و… را نیز انجام بدهید. مثلا اگر نیاز است که از موجودی حساب خود مبلغی را به حساب شخص دیگر واریز کنید به وسیله ی کارت عابر انتقال وجه به سادگی انجام می شود.

واقعا دانستن پیش شماره بانکی ضرورت دارد؟

با وجود اینکه همه ی ما تقریبا چندین کارت بانکی داریم و پیش شماره ی مرتبط با هر کدام را می دانیم ولی ممکن است شخصی برایمان پیامکی ارسال کند که حاوی شماره کارت عابر بانک باشد و از چپ به راست و برعکس اعداد کارت بانکی با هم ترکیب شده باشند و اگر شما در این شرایط پیش شماره بانک را بدانید قطعا اعداد پشت سر آن را نیز به راحتی متوجه خواهید شد.

اگر وقت ازاد دارید و میتوانید پیش شماره ی بانک ها را به خاطر بسپارید در غیراینصورت توصیه می شود که حتما این شماره ها را در گوشی همراه یا لپ تاپ تان ذخیره کنید که همیشه در دسترس داشته باشید.

استفاده از کارت بانکی چه مزیتی دارد؟

در ساده ترین حالت می توان گفت این کارت ها به ما کمک کرده اند تا از سرقت و کیف قاپی ها به دور باشیم چون دیگر نیازی نیست پول نقد را همراه خود ببریم و می توانیم برای خرید از کارت بانکی مان استفاده کنید. (یکی از مزیت های استفاده از کارت بانکی این است که ما در طول روز وجه نقد کمتری را جابه جا می کنیم).

لازم است بدانید که سقف خرید با کارت بانکی نیز مشخص و تعیین شده است. شما در روز به واسطه دستگاه خودپرداز می توانید 200 هزار تومان وجه نقدی دریافت نمایید.

این کارت ها باعث شده اند که سرعت خوبی به عملیات های بانکی ما داده شود و همچنین به سادگی انتقال وجه را در هر نقطه ی از کشور انجام بدهیم.

سالیانه مبلغ زیادی صرف می شود تا پول و اسکناس ها چاپ شوند ولی وجود این کارت های بانکی سبب شده است تا در این خصوص نیز با کاهش هزینه های نیز روبرو باشیم که قطعا هر کدام از این موارد جز مزیت های استفاده از کارت های بانکی به شمار می رود.

استعلام شماره کارت بانکی |اقتصاد

خرید اینترنتی

عده ی نیز وجود دارند که همیشه برای خریدهای خود از اینترنت استفاده می کنند و ترجیح میدهند تا خریدهای اینترنتی داشته باشد که با داشتن کارت عابر بانک و رمز دوم شما می توانید در خصوص خرید اینترنتی نیز از کارت بانکی استفاده کنید.

نکتههر کارت بانکی دارای یک تاریخ انقضاء می باشد که پس از اتمام شدن این تاریخ دیگر دارنده کارت نمی تواند از آن استفاده کند و حتما باید برای تعویض آن کارت به بانک مربوطه مراجعه نماید. برای تعویض کارت عابر بانک حتما باید صاحب کارت به همراه مدارک شناسایی خود در بانک حضور داشته باشد.

دونستن پیش شماره کارت بانکی بانک های کشور خیلی جاها می تونه کارتون رو راه بندازه. حتما برای شما هم پیش اومده که نیاز داشته باشید از روی پیش شماره کارت بانکی یه نفر، بفهمید که کارت مقصد واسه کدوم بانکه. در این پست کوتاه می خوام خدمتتون توضیح بدم که فلسفه این پیش شماره بانکی چیه.

پیش شماره بانک چیست و چه کاربردی دارد؟

افزایش سرعت دسترسی به اطلاعات بانکی

تسریع پروسه کشف جرایم بانکی

فهرست پیش شماره کارت بانکی همه بانک های کشور

پیش شماره بانک چیست و چه کاربردی دارد؟

شماره کارت عابر بانک از 4 عدد 4 رقمی تشکیل شده که مجموعه میشه 16 رقم. پیش شماره بانکی به 6 رقم اول کارت بانکی گفته میشه.این عدد مشخص می کنه که اون کارت بانکی واسه کدوم بانکه. در واقع هر کدوم از این 4 ثسمت یک شناسه برای تشخیص دقیق تر صاحب اون حساب بانکیه. من از جزئیات این اعداد اطلاعات دقیقی ندارم چون احتمالا محرمانه باشه اما این مسئله برای هر برنامه نویسی آشکاره که قسمت اول (6 رقم اول) نشون دهنده بانک و بقیه اعداد احتمالا به شعبه بانکی، محل جغرافیایی صاحب حساب و…. مربوط میشه. کدبندی منظم و به خصوص پیش شماره کارت بانکی، مزایای زیادی داه که من به دو مورد مهم اشاره می کنم:

1- افزایش سرعت دسترسی به اطلاعات بانکی

شبکه بانکی کشور، یک شبکه کامپیوتری بسیار پیچیده است! همیشه پیچیدگی باعث کاهش سرعت میشه. بنابراین برای افزایش سرعت انجام عملیات باید از الگوریتم های کاملا بهینه استفاده بشه تا تاخیر اجرای عملیات به حداقل برسه! پیش شماره کارت بانکی یک روش بسیار مناسب برای افزایش سرعت انتقال اطلاعات در شبکه بانکی کشوره. برای مثال وقتی که شما می خواید یه مبلغی رو از کارت بانک ملی به یه کارت بانک صادرات واریز کنید، دستگاه با استفاده از پیش شماره کارت بانکی مقصد سریع تشخیص میده که حساب مورد نظر به بانک صادرات مربوط میشه و دیگه نمیره کل دیتابیس رو بگرده تا صاحب اون کارت بانکی رو پیدا کنه. این مزیت در تمام تراکنش های بانکی می تونه تاثیرگذار باشه. اگر هربانک پیش شماره اختصاصی نداشت اونوقت برای هر تراکنش بانکی، نرم افزار ATM باید کل دیتابیس بانکی کشور رو جستجو می کرد تا به صاحب حساب مورد نظر برسه. البته این نرم افزار خیلی پیچیده تر از این حرفاست و من فقط خیلی کلی گفتم که شما با کلیت این مسئله آشنا بشید.

1- تسریع پروسه کشف جرایم بانکی

اگر دیتابیس هر سازمانی، مرتب و دقیق باشه قطعا پروسه کشف جرایم خیلی سریع تر انجام میشه. اگر چه قوه قضاییه و وزارت اطلاعات منابع اطلاعاتی وسیعی برای کشف جرم دارن، اما قطعا اصول تولید شماره حساب بانکی هم یکی از متدهاییه که می تونه در پروسه کشف جرایم بانکی موثر باشه.

فهرست پیش شماره کارت بانکی همه بانک های کشور

اکثر افراد جامعه کم و بیش با پیش شماره های کارت های بانکی آشنایی دارن و حداقل پیش شماره 3 یا 4 تا بانک رو می دونن. این پیش شماره ها موقع انجام امور بانکی، کمک بسیار زیادی به کاربران می کنن. برای مثال، بارها دیدم که طرف یه شماره حساب رو واسه یکی دیگه اس ام اس می کنه، اما از اونجایی که خط فارسی از راست به چپه، شماره کارت طرف پس و پیش میشه و قابل تشخیص نیست. اما اگر پیش شماره بانک ها رو بدونید، دیگه می تونید خیلی راحت شماره حساب ها رو بخونید. در جدول زیر 6 رقم اول شماره کارت بانکی مهمترین بانک های کشور رو نوشتم:

در صفحه “انتقال وجه کارت به کارت از طریق اینترنت” هم می‌توانید لینک صفحات خدمات اینترنتی بانک‌ها و موسسات مالی را مشاهده نمائید. (کلیک کنید)

پیش شماره کارت ‎های شتابی بانک‎های کشور

6274-12

بانک اقتصاد نوین

6273-81

بانک انصار

5057-85

بانک ایران‌زمین

6221-06

بانک پارسیان

6391-94

بانک پارسیان

6278-84

بانک پارسیان

6393-47

بانک پاسارگاد

5022-29

بانک پاسارگاد

6362-14

بانک آینده

6273-53

بانک تجارت

6278-84

بانک توسعه‌تعاون

6276-48

بانک توسعه‌صادرات

در صفحه “لیست تمام کدهای ussd بانک‌ها” شما می‌توانید لیست تمام کدهای ussd بانک‌ها و موسسات مالی را مشاهده نمائید. (کلیک کنید)

2071-77

بانک توسعه‌صادرات

6369-49

بانک حکمت‌ایرانیان

5029-38

بانک دی

5894-63

بانک رفاه‌کارگران

6219-86

بانک سامان

5892-10

بانک سپه

6396-07

بانک سرمایه

6393-46

بانک سینا

5028-06

بانک شهر

6037-69

بانک صادرات‌ایران

6279-61

بانک صنعت و معدن

6063-73

بانک قرض‌الحسنه مهر

6395-99

بانک قوامین

6274-88

بانک کارآفرین

5029-10

بانک کارآفرین

6037-70

بانک کشاورزی

6392-17

بانک کشاورزی

5054-16

بانک گردشگری

6393-46

بانک سینا

6367-95

بانک مرکزی

6280-23

بانک مسکن

6104-33

بانک ملت

9919-75

بانک ملت

6037-99

بانک ملی ایران

6393-70

بانک مهراقتصاد

6277-60

پست‌بانک ایران

6281-57

موسسه‌اعتباری توسعه

5058-01

دکمه بازگشت به بالا