چین روی نقشه به خاک روسیه تجاوز کرد! از پوتین صدایی در نمی‌آید!

این پست از سایت بیگ نیوز برگرفته از سایت ” www.khabaronline.ir ” در مورد مقاله ” چین روی نقشه به خاک روسیه تجاوز کرد! از پوتین صدایی در نمی‌آید! ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

تحریم |چین

این نقشه به تایید وزارت منابع طبیعی چین رسیده، اما روس ها هنوز واکنش رسمی به این اقدام خصمانه نشان نداده اند.

البته چینی ها روی نقشه به قلمرو هندی ها هم تجاوز کردند که با اعتراض رسمی دهلی نو همراه شده است.

نیوزویک با وزارت خارجه چین و روسیه تماس گرفته، اما پاسخی دریافت نکرده است.

مارک کتز کارشناس ارشد مسائل بین الملل می گوید: «اگر پوتین ناراحت هم شده باشد در موقعیتی نیست که با صدای بلند اعتراض کند چون مسکو به خاطر تحریم های غرب از نظر اقتصادی به چین وابسته شده است.»

در نقشه چینی ها ثبت شده که جزیره بولشوی اوسوریسکی بخشی از چین است. چین و روسیه از سال ۱۸۶۰ میلادی بر سر این جزیره اختلاف نظر دارند و در سال ۲۰۰۸ به توافق رسیدند که این منطقه را بین یکدیگر تقسیم کنند.

حالا چینی ها در نقشه جدیدشان توافق را زیر پا گذاشتند و مدعی هستند که کل جزیره متعلق به چین است، ادعایی که روس ها در مورد آن سکوت کرده اند.

۳۱۱۳۱۱

نشر بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای صنعتی و تجاری جهانی. با دانش در زمینه بازارهای جهانی و تجارت بین‌الملل، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای صنعتی، شرکت‌ها و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و بازاریابی، به شما دیدی جامع از تحولات صنعتی و تجاری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا