چگونه به باتری ماشین شوک دهیم

حتما برای همه شما پیش آمده است که گاهی پشت خودرویتان بنشینید و زمان ستارت زدن متوجه شوید که خودروی شما روشن نمی شود . در این مواقع باید چه کنیم ؟ اگر چراغ های پشت آمپر و ادوات برقی ماشین از کار افتاده باشند ، احتمالا علت روشن نشدن خودرو به باتری آن مربوط می شود بنابراین در این شرایط بدون هیچ گونه ناراحتی ، نحوه صحیح باتری به باتری که این بخش از دانستنی های خودرو در به شما ارائه می کند را یاد بگیرید و انجام دهید.

در هنگام روشن نشدن ماشین چه باید کرد؟

در شرایطی که ماشین هنگام استارت زدن روشن نمی شود، سه روشی که در پیش رو دارید فکر کنید و یکی را انتخاب کنید

روش اول

راحت ترین روش ممکن این است که امداد خودروتماس بگیرید و از آنها درخواست تعویض باتری نمایید.

روش دوم

از قبل پاور بانک را تهیه کنید و این وسیله ی پُرتابل را در صندوق قرار دهید تا در صورت لزوم از آن استفاده نمایید.

روش سوم

باتری به باتری کنید.

باتری به باتری خودرو برای روشن شدن

اگر روش سوم یعنی باتری به باتری انتخاب شماست ، مراحل زیر را انجام دهید :

  1. یک خودرو با باتری سالم برای باتری به باتری کردن پیدا کنید .
  2. کابل باتری که از قبل تهیه نموده اید را از صندوق خارج کنید.
  3. خودرو با باتری سالم را طوری در کنار خودرو مشکل دار پارک کنید که طول کابل کافی باشد.

4.سوئیچ هر دو خودرو را ببندید و صندوق عقب یا کاپوت جلو را باز کنید.

5.باید بدانید که هر باتری دوقطب + و – دارد که بر روی آن درج شده است پس قطب های باتری را شناسایی کنید . شما می توانید با رنگ کابل نیز متوجه قطب های باتری شوید . کابل مشکی رنگی که به باتری متصل است، برای قطب – به کار می رود و ضخامت کمتری دارد و کابل قرمز رنگ برای قطب + است که نسبت به کابل مشکی ضخیم تر است.

طرز صحیح اتصال کابل باتری به باتری ماشین

6.یک قسمت فلزی ترجیحا بدون رنگ یا پیشرانه برای اتصال کابل منفی در خودروی که باتری آن خوابیده ، مشخص نمایید.

7.یک طرف کابل مثبت قرمز رنگ را به قطب + باتری دشارژ شده متصل کنید و طرف دیگر را به قطب + باتری سالم وصل نمایید.

8.کابل منفی مشکی رنگ را به قطب منفی باتری سالم وصل نمایید.

9.سمت دیگر کابل مشکی رنگ را اگر به قطب – باتری دشارژ شده متصل کنید خرابی ECU را به دنبال دارد . توجه کنید اگرکابل ها را برعکس متصل نمایید، ممکن است باتری ها منفجرگردند.

10.هیچ گاه گیره ی کابل منفی در خودروی مشکل دار را به قطب منفی باتری خراب وصل نکنید . محل نصب مناسب، روی قسمتی از بدنه ی فلزی یا موتور این خودرو می باشد.

11.اکنون که به روش گفته شده اتصالات را انجام دادید ، خودروی سالم را استارت زده و بعد ازچند دقیقه و بدون خارج کردن کابل ها، به خودروی دشارژ شده استارت بزنید.

استارت زدن ماشین با روش باتری به باتری خودرو

اگر روشن شد

اتصال کابل مشکی را از بدنه ی خودروی مشکل دار خارج نمایید.

اتصال طرف دیگر کابل مشکی را از خودروی سالم خارج کنید.

کابل قرمز متصل شده را از خودروی سالم خارج کنید.

کابل قرمز متصل شده را از خودروی معیوب خارج کنید.

اگر از روشن کردن خودرو مدت زمانی می گذرد، احتمال دارد که باتری سالم و تنها دشارژ شده باشد که در این صورت اگر مسافتی در حدود نیم ساعت را با خودرو طی کنیم باتری شارژ می شود، به غیر از آن باتری مشکل دارد و باید عوض شود.

 آموزش باتری به باتری ماشین

اگر روشن نشد

اگر ماشین روشن نشد ، کمی صبر کنید و سپس خودروی سالم را استارت بزنید و بعد از دو دقیقه و بدون خارج کردن کابل ها، به خودروی دشارژ شده استارت بزنید. اگر باز هم روشن نشد، احتمالا سیم کشی و یا آلترناتور خودرو ایراد دارد. احتمالا برای شما هم پیش آمده است که پشت ماشین‌تان بنشینید و استارت بزنید، اما خودروی شما روشن نشود. اگر ببینید چراغ ها و هر چیزی که مربوط به برق ماشین است کار نمی‌کند، به احتمال قوی مشکل از است.

این روزها شاید به دلیل همه‌گیری بیماری، افراد بسیاری از خودرو استفاده نمی‌کنند و برای روزها و یا هفته ها خودروها در یک جا پارک می‌شوند که خود این‌کار باعث تخلیه باتری ماشین می‌شود. در نتیجه برای روشن کردن خودرو به مشکل بر می‌خورند. به دلیل ضرورت این موضوع تصمیم گرفتیم تا در این مقاله روش باتری به باتری ماشین را آموزش دهیم.

برای اینکه در چنین موقعیت‌هایی بتوانید به راحتی مشکل را حل کنید می‌توانید یک جامپر استارت تهیه کنید، یا دستگاه شارژ باتری ماشین داشته باشید. اگر این وسایل را داشته باشید به‌ راحتی با دادن یک شوک به ماشین، خیلی سریع این مشکل را برطرف می‌کنید. اگر این وسایل را ندارید، می‌توانید جهت باتری به باتری کردن ماشین با ما همراه شوید.

آموزش |باتری

مراحل انجام باتری به باتری ماشین:

در ابتدا باید لوازم تجهیزات باتری به باتری ماشین را فراهم کنیم و همیشه در خودرو نگه داریم. پس:

مرحله اول: تهیه لوازم و تجهیزات

یک باتری سالم و شارژ شده که می‌تواند از خودرو جدا باشد و یا روی خودرو سوار و در حال کار باشد. مورد بعدی کابل اتصال یا کابل سوسماری که به آن کابل باتری نیز گفته می‌شود.

نکته: برای باتری به باتری کردن، آمپر باتری ماشین سالم با آمپر باتری ماشین دشارژ شده، باید برابر باشند.

مرحله دوم: دو خودرو را کنار هم پارک کنید.

دو ماشین را کنار هم پارک کنید. به اندازه کابلتان دقت کنید و به سلامت کابل که پارگی نداشته باشد. سوییچ هر دو ماشین را ببندید.

مرحله سوم: قطب‌های مثبت و منفی را پیدا کنید.

در روش باتری به باتری ماشین، باید دو قطب مثبت و منفی را پیدا کنیم. کابل مخصوص باتری به باتری دارای دو رنگ مشکی و قرمز است، رنگ قرمز برای قطب مثبت و رنگ مشکی برای قطب منفی است.سر کابل قرمز را به قطب مثبت باتری دشارژ شده وصل کنید. سر دیگر کابل قرمز را به قطب مثبت باتری سالم متصل کنید. سر کابل مشکی را به قطب منفی باتری سالم متصل کنید. سر دیگر کابل مشکی را به قطب منفی باتری دشارژ شده وصل کنید.

مرحله چهارم : به ترتیب ماشین‌ها را روشن کنید.

اول خودروی دارای باتری سالم را روشن کنید و بعد از یک تا دو دقیقه ماشین بعدی را روشن کنید. بعد از روشن شدن ماشین ابتدا اتصال کابل را با ماشین باتری خالی قطع کنید. سپس سر قرمز کابل را از ماشین امداد‌رسان جدا می‌کنیم.

مدت زمان روش باتری به باتری ماشین

مدت زمان انجام روش باتری به باتری ماشین ۵-۶ دقیقه می‌باشد، اگر بیشتر از این زمان طول بکشد و باتری‌ها به خودروها وصل باشند، باتری سالم ضعیف خواهد شد و بعد از اتمام کار باید به مدت ۳۰ دقیقه ماشین کار کند تا باتری شارژ شود و در استارت‌های بعدی دچار مشکل نخواهید شد.

برای خرید باتری دولتی کرج روی لینک زیر کلیک کنید.

مهم ترین علل تمام شدن باتری و نیاز به استفاده روش باتری به باتری ماشین

از مهم‌ترین علت‌های تمام شدن باتری ماشین و نیاز به انجام باتری به باتری کردن، به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

پوسیدگی یا قطع شدن اتصال باتری وکابل‌ها.

روشن ماندن چراغ‌های داخل کابین یا چراغ جلو و عقب بعد از پارک کردن ماشین.

اشکال در سیستم شارژ خودرو.

اشکال در سوییچ چراغ‌های داخلی یا بیرونی ماشین.

در انتها

امیدواریم که با نگارش محتوا در مورد روش باتری به باتری ماشین توانسته باشیم رضایت خاطر شما عزیزان را فراهم کرده باشیم. نظرات و پیشنهادات خود را با در میان بگذارید.

برای خرید باتری در کرج میتوانید به فروشگاه نکاس باتری مراجعه کنید.

 

دکمه بازگشت به بالا