پودر تالک از کجا بخریم

خرید و فروش پودر تالک دارویی

تالک نرم‌ترین ماده معدنی روی زمین است. پرکاربردترین محصول مصرفی تالک، پودر تالک است. پودر تالک دارویی یک ماده معدنی است که عمدتاً از منیزیم، سیلیکون و اکسیژن تشکیل‌شده است. به عنوان یک پودر، رطوبت را به خوبی جذب و به کاهش اصطحکاک کمک می‌کند و از خشکی پوست جلوگیری می‌کند.نوعی تالک معروف به “سنگ صابون” نیز به طور گسترده‌ای شناخته شده است.این سنگ نرم به راحتی تراشیده می‌شود و هزاران سال است که برای ساخت اشیای زینتی و کاربردی مانند مجسمه‌ها، کاسه‌ها، میزهای پیشخوان، کوره‌ها و بسیاری از اشیا دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فروش پودر تالک صنعتی اگرچه و “سنگ صابون” از کاربردهای مشهور تالک هستند، اما بخش بسیار کمی از مصرف تالک را تشکیل می‌دهند. کاربردهای پنهان آن بسیار رایج است. ویژگی های منحصر به فرد تالک، آن را به ماده مهمی در ساخت سرامیک، رنگ، کاغذ، مواد بام، پلاستیک، لاستیک، حشره کش‌ها و بسیاری از محصولات دیگر تبدیل کرده است.

بیش از یک قرن است که ازپودر تالک خرد شده به دلیل توانایی جذب رطوبت و روانکاری همزمان، برای خشک کردن، محافظت و معطر کردن پوست انسان استفاده می‌ شود. از این ماده به طور گسترده‌ای در محصولات آرایشی مانند پودر نوزاد و پودرهای عرق‌گیر استفاده می‌شود. از تالک صنعتی در تولید سرامیک، پلاستیک، کاغذ، سقف، کف و لاستیک استفاده می‌شود.

اسامی پودر تالک دارویی

هیدرژی منیزیم سیلیکات  (Mg3H2 (SiO3) 4 پودر تالک، تالک آرایشی، تالک فرانسوی، تکساس تالک، تالک ورمونت، تالک ترمولیتی، تالک استاتیت، تالک فاقد ترمولیت، منیزیم تالک سیلیکات، تالک، گچ فرانسوی، سنگ صابون، استاتیت

ترکیبات تالک

خرید پودر باریت تالک یک ماده معدنی سیلیکات منیزیم آبدار با ترکیب شیمیایی Mg3Si4O10 (OH) 2 است. اگرچه ترکیبات تالک معمولاً نزدیک به این فرمول تعمیم یافته باقی می‌ماند، اما مقداری جایگزینی اتفاق می‌افتد. مقادیر کم Al یا Ti می‌تواند جایگزین Si شود. مقادیر کمی آهن، منگنز و آلومینیوم می‌تواند جایگزین منیزیم شود و مقادیر بسیار کمی از کلسیم می‌تواند جایگزین منیزیم شود.هنگامی که مقادیر زیادی از آهن جایگزین منیزیم شود، این ماده معدنی به عنوان مینوزوتیت شناخته می‌شود. هنگامی که مقادیر زیادی از Al جایگزین منیزیم شود، این ماده معدنی به عنوان پیروفیلیت شناخته می‌شود.تالک معمولاً سبز، سفید، خاکستری، قهوه‌ای یا بی رنگ است. این ماده معدنی نیمه‌شفاف با جلای مروارید است.

این نرم‌ترین ماده معدنی شناخته شده است و سختی آن در مقیاس سختی Mohs 1 است. تالک یک ماده معدنی مونو کلینیکی است که دارای ساختار ورق شبیه میکاها است. تالک یک شکاف کامل دارد که صفحات بین ورق‌های ضعیف باند را دنبال می‌کند. این ورق‌ها فقط توسط پیوندهای واندر والسی نگهداری می‌شوند، که به آن‌ها امکان می‌دهد به راحتی از کنار یکدیگر عبور کنند.این ویژگی عامل نرمی شدید تالک، احساس چرب و صابونی بودن آن و ارزش آن به عنوان یک روان‌کننده در دمای بالا است.

کاربرد پودر تالک در صنایع داروسازی:

این محصول در مش‌های مختلف برای داروسازی مورد استفاده قرار می‌گیرد و مهم‌ترین کاربرد به منظور آسان کردن جریان دانه‌های قرص در قیف‌ها، جداکردن تکه‌های فشرده از یکدیگر و به آسانی جدا شدن دانه‌ها از داخل جعبه‌ها، بکار برده می‌شود.

کاربرد پودر تالک در صنایع آرایشی بهداشتی:

پودر باریت حفاری به عنوان پودر پایه در اکثر محصولات آرایشی و بهداشتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.این ماده معدنی به عنوان خرید مواد اولیه ارایشی و بهداشتی در صنایع تولیدات محصولات ارایشی بسیار رایج شده است از کاربرد های پودر تالک می‌توان به این موارد اشاره نمود که به راحتی به پوست بدن می‌چسبد ولی به دلیل خاصیت نرمی‌ که دارد به آسانی شسته‌شده و آسیبی به پوست وارد نمی‌کند.تالک آرایشی می‌تواند روغن‌ها و چربی‌های تولید شده توسط پوست را جذب کرده و موجب جذب بو، رطوبت و نم شود. در نتیجه از این ماده در تولید مواد ضد تعریق نیز به وفور استفاده می‌شود.

سایر مصارف تالک:

 • صنایع کاغذ سازی
 • پلاستیک‌سازی
 • سرامیک‌سازی
 • رنگ‌سازی
 • پوشش بام
 • صنعت لاستیک
 • تولید خوراک دام
 • صنایع چینی
 • صابون‌سازی
 • کرم‌های آرایشی
 • جوش‌کاری
 • فیلتر سازی
 • تولید روغن‌های آرایشی
 • تولید مواد چرب و روان‌کننده
 • تولید کابل برق
 • صنایع رنگ و تولید پولیش
 • مقره‌سازی
 • مصارف بهداشتی و دارویی و لوازم آرایشی
 • پودر و دندان‌سازی
 • تهیه کاغذهای براق

ایمنی پودر تالک

در عصرمدرنیته، بحث بر سر ایمنی تالک، شهرت آن را مخدوش کرده است. یک بحث در حال انجام است که آیا تالک خالص با خطرات سلامتی ارتباط دارد یا خیر. محققان موافقت می‌کنند که تنفس گرد و غبار معادن تالک و تأسیسات فرآوری آن ناسالم است، اما تا کنون، مطالعات در مورد ارتباط بین قرار گرفتن در معرض تالک و سرطان بی‌نتیجه بوده است.

از طرف دیگر، بدون شک قرار گرفتن در معرض آزبست از طریق محصولات تالک آلوده می‌تواند باعث سرطان شود. در این مورد، این بحث وجود دارد که محصولات تالک صنعتی و مارک‌های پودر تالک به آزبست آلوده شده‌اند. این اختلاف نظرها در مورد مسئولیت شرکت‌ها در هنگام ابتلا به سرطان‌های مرتبط با آزبست مانند مزوتلیوما گسترش می‌یابد.

آهن |پودر تالک برای ریه

تالک و مزوتلیوما

تحقیقات فعلی نشان می‌دهد که تالک خالص باعث ایجاد مزوتلیوم نمی‌شود. اما تالک آلوده به آزبست و مواد معدنی شبیه آزبست باعث ایجاد مزوتلیوما شده است. در سال 2019، یک مطالعه منتشر شده در مجله پزشکی شغلی و محیطی مطالعات موردی را بر روی 33 نفر مبتلا به مزوتلیوما ارائه داد که تنها در معرض آزبست، از طریق استفاده از پودر تالک آلوده به آزبست، قرار داشتند.اصطلاح “آزبست” به شش ماده معدنی مختلف اشاره دارد. اصطلاح “شبیه آزبست” به مواد معدنی با ساختار کریستالی شبیه آزبست که خصوصیات مشترکی با آزبست دارد، اشاره می‌کند.

نمونه‌هایی از مواد معدنی “شبیه آزبست” شامل اریونیت، وینچیت و تاکونیت است. از نظر زمین‌شناسی، تالک و آزبست به طور طبیعی می‌توانند در کنار یکدیگر تشکیل شوند. هر رسوب تالک به آزبست آلوده نیست. آن‌هایی که آلوده هستند تمایل دارند حاوی ترمولیت یا آنتوفیلیت باشند، هر دو شکل آزبست آمفیبول، شکل مارپیچی آزبست است. گریدهای مختلف تالک ممکن است دارای درجات مختلف آلودگی آزبست باشد. تالک با گرید پزشکی حدود 99 درصد تالک است و در روشی به نام تالک پلورودزیس برای درمان پلورال افیوژن ناشی از مزوتلیوما استفاده می‌شود.

فروش پودر تالک بهداشتی

تالک مورد استفاده در پزشکی درجه خاصی از تالک است که گفته می‌شود فاقد آزبست است و قبل از استفاده استریل می‌شود. تالک باگرید آرایشی تقریباً 98 درصد تالک خالص است. تالک دارای گرید صنعتی بسته به منبع زمین شناسی شامل انواع مواد معدنی دیگر در مقادیر مختلف است. به عنوان مثال، محصول تالک صنعتی معروف به Nytal 100 شامل 30 درصد تالک، 40 درصد ترمولیت، 20 درصد مارپانتین و 10 درصد آنتوفیلیت است.

آیا تالک سرطانزا است؟

تالک آلوده به آزبست یک ماده سرطان زا است که می‌تواند باعث ایجاد سرطان‌های ریه، مزوتلیوم و تخمدان شود. در حال حاضر تحقیقات در مورد سرطان‌زایی تالک بدون آزبست برای انسان بی‌نتیجه بوده است.

آیا پودر تالک دارای آزبست است؟

همه پودرهای تالک حاوی آزبست نیستند، اما برخی از تالک‌های تهیه شده برای پودر تالک به طور طبیعی به آزبست آلوده شده‌اند. این بدان معناست که برخی از محصولات پودر تالک به آزبست آلوده شده و برخی دیگر آلوده نیستند. اینکه آیا یک محصول تالک شامل آزبست باشد به محل تهیه تالک بستگی دارد. برخی از معادن تالک به آزبست آلوده شده و برخی دیگر نیستند.

تیم بازرگانی پیشگامان شیمی واردکننده انواع مواد شیمیایی با نازل‌ترین قیمت‌ پودر تالک آرایشی و بهداشتی هستند، ضمن این‌که کارمندان فروش ما آماده‌ی ارائه‌ی هرگونه مشاوره و راهنمایی در این زمینه به مشتریان گرامی می‌باشند

دکمه بازگشت به بالا