نگاهی بر مهمترین اقدامات دولت سیزدهم در خوزستان؛ از آبرسانی به روستاهای دور افتاده تا انجام سریع ترین بازسازی مناطق زلزله زده کشور در اندیکا

این پست از سایت سایت اطلاع رسانی بیگ نیوز برگرفته از سایت ” www.borna.news ” در مورد مقاله ” نگاهی بر مهمترین اقدامات دولت سیزدهم در خوزستان؛ از آبرسانی به روستاهای دور افتاده تا انجام سریع ترین بازسازی مناطق زلزله زده کشور در اندیکا ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

به گزارش خبرنگار بیگ نیوز از اهواز، دولت سیزدهم طی دو سال گذشته اقدام های موثری در بخش های مختلف استان خوزستان به انجام رسانده که در ذیل به برخی از این اقدام ها اشاره شده است.

پس از روی کار آمدن دولت سیزدهم و فعالیت کابینه دولت آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی به منظور خدمت رسانی به مردم خوزستان اقدام های گوناگونی در نقاط مختلف این استان از سوی دولتمردان به انجام رسید.

فولاد |مهرداد بذرپاش

بر این اساس ایستگاه آب‌رسانی به شلمچه با حضور علی‌اکبر حسینی‌محراب استاندار خوزستان و جمعی از مسوولان افتتاح شد، این ایستگاه پمپاژ ظرفیت آب‌رسانی را با افزایش سه برابری از هشت هزار متر مکعب در شبانه روز به ۲۴ هزار متر مکعب می‌رساند، همچنین با اقدام های انجام شده ایستگاه پمپاژ تقویتی بین مواکب افزایش ۲۰ برابری نسبت به سال گذشته داشته است.

همچنین در سفر علی‌اکبر حسینی‌محراب استاندار خوزستان به شهرستان‌های هفتگل و رامهرمز، تاسیسات آب‌رسانی شهید امید حسینی، پل بزرگ باند دوم کمربندی جدید رامهرمز به بهبهان و فرهنگسرای پردیس شهرستان هفتگل افتتاح شد.

ساخت تقاطع غیرهمسطح در اهواز

فولاد |مهرداد بذرپاش

یکی از اقدام های دولت در شهر اهواز ساخت تقاطع غیر همسطح شهید مدافع حرم”علی‌محمد قربانی” است که با حضور وزیر کشور در این شهر به‌صورت رسمی افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

همچنین فاز یک پالایشگاه خلیج فارس هویزه با حضور رییس جمهور و استاندار خوزستان راه‌اندازی شد که برای اجرای این پروژه، بیش از یک میلیون و ۳۳۸ هزار یورو اعتبار ارزی و بیش از ۲۲ هزار میلیارد ریال اعتبار ریالی هزینه شد‌، با بهره برداری از آن روزانه ۲۵۰ میلیون فوت مکعب به ظرفیت تولید گاز کشور اضافه شد.

بهره‌برداری از ۹ پروژه درمانی در بهبهان، اهواز و اندیمشک، آغاز عملیات اجرایی دو پروژه در اهواز و اندیکا و بازدید از مراکز درمانی شهرستان‌های امیدیه و آغاجاری با حضور وزیر بهداشت از دیگر اقدام های دولت سیزدهم در استان خوزستان است.

همچنین به منظور رفت و آمد شهروندان خوزستانی ۴۴.۵ کیلومتر پروژه بزرگراهی در خوزستان با حضور مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی به بهره‌برداری رسید.

مجتمع پرورش میگو هندیجان با حضور علی سلاجقه رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور نیز به بهره‌برداری رسید که سبب اشتغال چندین نفر شد.

آب‌رسانی به ۱۷۴ روستای خوزستان و بهره برداری از 70 کیلومتر خط ریلی

فولاد |مهرداد بذرپاش

۷۰ کیلومتر از پروژه ریلی دو خطه سازی محور اهواز به اندیمشک حد فاصله ایستگاه شوش تا بامدژ توسط رییس جمهور افتتاح شد که این پروژه ریلی با اعتباری به ارزش چهار هزار میلیارد تومان تکمیل و افتتاح شد.

همچنین آیت‌الله رییسی در ادامه برنامه‌های دور دوم سفرهای استانی دولت مردمی به خوزستان، عملیات آب‌رسانی به ۱۷۴ روستای این استان را به صورت رسمی افتتاح کرد.

فولاد |مهرداد بذرپاش

با حضور رییس جمهور، استاندار خوزستان و جمعی از مسوولان کشوری و استانی بخش گازی نیروگاه سیکل ترکیبی راندمان بالای دوکوهه نیز به بهره‌برداری رسید.

طرح آب‌رسانی به ۱۰ روستای رامشیر با حضور استاندار خوزستان به بهره‌برداری رسید، این طرح که به طول ۷۰ کیلومتر اجرا شده است آب شرب برای ۵۰۰ خانوار(حدود ۲۰۰۰ نفر جمعیت تحت پوشش) را تامین نموده و با اعتبار ۲۵۰ میلیارد ریال مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

بهره برداری از فاز 2 پالایشگاه آبادان و افزایش تولید کارخانه روغن کشی

فولاد |مهرداد بذرپاش

طرح توسعه و تثبیت فاز(۲) پالایشگاه آبادان با سرمایه‌گذاری ۱.۲ میلیارد دلار با حضور رییس جمهور بهره‌برداری شد.

به منظور خدمت رسانی بهتر به مردم، یک‌هزار و ۱۵۰ طرح عمرانی، خدماتی و تولیدی در دهه فجر سال ۱۴۰۱ در خوزستان به بهره‌برداری رسید.

همچنین طرح‌های بهداشت و درمان زیادی نیز در دولت سیزدهم مورد بهره‌برداری قرار گرفت که بهره‌برداری از بیمارستان علوی آبادان و مگا آی‌سی‌یو اهواز از جمله این طرح‌ها هستند.

فولاد |مهرداد بذرپاش

احداث مگا آی سی یو بیمارستان گلستان اهواز، اورژانس بیمارستان مادر رامهرمز و ده‌ها طرح بهداشتی و درمانی از جمله طرح‌هایی هستند که طی سال ۱۴۰۱ مورد بهره‌برداری قرار گرفتند.

همچنین در دوران فعالیت دولت سیزدهم به ریاست آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی کارخانه فولاد شهید جهان آرا خرمشهر با ظرفیت ۱۲ هزار تُن به بهره‌برداری رسید.

فازهای(۲) و (۳) کارخانه روغن کشی خلیج فارس در بندر امام خمینی(ره) که موجب سه برابر شدن تولید این کارخانه از دو هزار تُن به ۶ هزار تُن شد نیز با سرمایه‌گذاری ۱۱۴ میلیارد تومان در دولت سیزدهم به هبهره برداری رسید.

بازسازی اندیکا پس از زلزله

فولاد |مهرداد بذرپاش

بلافاصله پس از زلزله در شهرستان اندیکا، ارزیابی خسارت‌ها توسط دستگاه‌ها انجام شد و اقدام ها برای بازسازی انجام شد. با تامین اعتبار توسط دولت، بازسازی مناطق آسیب‌دیده شروع شد و با توجه به پراکندگی، میزان و سطح تخریب‌ها می‌توان از آن به‌عنوان یکی از سریع‌ترین بازسازی‌ها در کشور نام برد.

بهره برداری از جاده گردنه جریک که مسیر ایذه به مسجدسلیمان را کوتاه می‌کند نیز در دولت مردمی سیزدهم انجام شد.

گردنه جریک که دو شهرستان ایذه و مسجدسلیمان را به یکدیگر متصل می‌کند با یک اقدام ضربتی چهار ماهه تکمیل و به بهره‌برداری رسید که با این اقدام مسیر ۱۴۶ کیلومتری به ۸۲ کیلومتر در مسیر جدید کاهش یافت.

تامین و پایداری آب یک‌هزار و ۷۰۰ روستا از دیگر اقدام هایی است که توسط دولت مردمی به ریاست آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی انجام شد.

گشودن گره کور هفت تپه پس از ۶ سال

فولاد |مهرداد بذرپاش

طی سال‌های گذشته یکی از معضل های خوزستان کمبود آب شرب در بیشتر روستاها بود که سبب تنش زیادی شد و همواره در سطح ملی منعکس می‌شد اما با اقدام های شبانه‌روزی طی یک سال و چهار ماه از فعالیت دولت مردمی ۱۷۰۰ روستا از آب شرب با کیفیت و پایدار برخوردار شدند.

پروژه آبرسانی غدیر استان خوزستان با حضور آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی رییس‌جمهور به منظور آبرسانی به ۲۶ شهر و ۱۰۰۰ روستای این استان افتتاح شد.

با آغاز به کار دولت مردمی، حل اساسی مشکل شرکت کشت و صنعت هفت تپه در دستور کار قرار گرفت و به شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی استان واگذار شد و مشکل های این شرکت پس از گذشت ۶ سال حل، مطالبه های کارگران پرداخت، و بازسازی کارخانه و انجام کشت جدید نیز انجام شد.

همچنین ۱۴۲ واحد تولیدی راکد و نیمه راکد در خوزستان به همت آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی رییس‌جمهور و اعضای کابینه‌اش بازسازی شدند.

پایان پیام/

 

 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا