علائم صد در صد جنین پسر در ماه سوم

مرور شایع ترین پسر و بعد از آن شاید بتواند کمک کند تا حدی حدس بزنید که آیا پسر حامله هستید یا دختر. گرچه حتی مرور علائم صد در صد جنین پسر هم به شما به طور قطع نمی‌گوید که جنسیت جنین‌تان پسر است. برای برخی از مادران، به دلایل مختلف، دختر یا پسر بودن جنین اهمیت زیادی دارد. از همین جهت پیش از اینکه زمان مناسب برای از طریق سونوگرافی برسد، به دنبال علائم و نشانه‌های مختلفی برای اثبات پسر بودن جنین هستند. برای این دسته از مادران باید بگوییم که هیچ یک از این علائم به طور قطع برای اثبات جنسیت جنین کافی نیستند و تنها سونوگرافی است که با قطعیت جنسیت جنین را تعیین می‌کند.

100% male fetus symptoms and home methods for diagnosing male pregnancy

علائم شایع در بارداری جنین پسر کدامند؟

در ادامه شایع ترین علائم را برای شما شرح خواهیم داد؛ اما قبل از آن بهتر است بدانید که این علائم هرگز به طور حتم جنسیت جنین را مشخص نمی‌کنند

به طور کلی گفته می‌شود اگر جنین پسر باشد، مادر با علائم زیر روبه رو خواهد بود:

عدم داشتن بيماری صبحگاهی در بارداری پسر

گفته می‌شود مادرانی که پسر حامله هستند، ویار صبحگاهی ندارند. منظور از ویار صبحگاهی داشتن تهوع شدید بعد از بیدار شدن از خواب است. در واقع این طور شایع است که بیماری صبحگاهی از علائم بارداری پسر یا علایم واضح جنین پسر در ماه دوم است، زیرا از هفته 6 به بعد تهوع و ویار بارداری ظاهر می‌شود. البته ویار صبحگاهی از نیست، زیرا معمولا سه هفته بعد از قطع پریود ویارهای بارداری ظاهر می شودند؛ درست زمانی که بدن با روبه رو می شود

ضربان قلب جنین

از میزان و تعداد ضربان قلب جنین هم برای تشخیص جنسیت استفاده می‌شود. این معیار گرچه ممکن است گاهی به عنوان علائم بارداری پسر درست از آب در بیاید، اما پایه علمی ندارد. گفته می‌شود اگر ضربان قلب جنین کمتر از ۱۴۰ ضربه در دقيقه باشد، نشانه بارداری پسر است

ظهور آکنه 

از دیگر علائم بارداری پسر در ماه دوم یا از علائم جنین پسر در ۷هفتگی به بعد، ظهور آکنه است. معمولا مادرانی که پسر حامله هستند، دچار جوش و آکنه می‌شود. البته این عارضه عمدتا به دلیل تغییرات هورمونی است که در بدن در حال وقوع است و در بارداری دختر هم ظهور می‌کند و لزوماً از علائم بارداری پسر نیست. با این حال جوش و آکنه در بارداری را به جنین پسر ربط می‌دهند.

ويار به غذاي ترش 

یکی از علائم جنین پسر در ماه چهارم یا از علائم بارداری پسر در هفته 7 به بعد تمایل به خوردن ترشیجات است. گفته می‌شود علاقه و تمایل به غذاهای تند و شور برای مادر باردار با جنین پسر بیشتر است.

وضعيت شکم 

آیا تا به حال با این سوال که جنین پسر در کدام سمت رحم قرار دارد، مواجه شده‌اید؟ اساسا قرار گرفتن جنین در رحم در شکل‌گیری شکم مادر تاثیر دارد؛ اما گفته می‌شود فـرم شکم یکی از مواردی که می‌تواند در تعیین جنسیت موثر باشد. به این ترتیب به عنوان یکی از علائم بارداری پسر که اگر شکم رو به پایین باشد و جنین در قسمت پائینی شکم قرار گرفته باشد، نشانه جنین پسر است. البته شکل شکم در کمکی متفاوت تر است

تغيير شخصيت

تغییر شخصیت نیز از روشهای  در نظر گرفته میشود. اگر رفتار تهاجمی و جسورانه پیدا کرده‌‌اید، ممکن است پسر حامله باشید. بد نیست بدانید که جنبه‌های رفتاری با افزايش سطح تستوسترون مرتبط است.

افزایش سایز سینه

بزرگتر شدن سایز سینه راست نسبت به سینه چپ یکی از شایع ترین علائم بارداری پسر است

سرد بودن پا‌ها

احساس دائمی سرما در پاها در طول بارداری می‌تواند يکی از نشانه‌ها و علائم بارداری پسر باشد. توجه داشته باشید که را به جنسیت ربط ندهید. احساس سردی را می‌توان از علایم پسر در ماه دوم به بعد دانست.

رشد موی سر 

يکی ديگر از شایع ترین علائم بارداری پسر، خوب و سریع رشد کردن موها است.

حالت خوابيدن

خوابیدن به پهلو چپ هم نشانه و از علائم بارداری پسر است

دست‌های خشک 

دست‌های خشک و ترک خورده، يکی ديگر از شایع‌ترین علائم بارداری پسر است

افزايش وزن

گفته می‌شود افزايش وزن مادر ارتباط قابل توجهی با جنسيت جنین دارد و از علائم بارداری پسر در هفته هفتم و بعد از آن به شمار میرود. مادرانی  که جنین پسر دارند، وزن بیشتری را در قسمت شکم تجربه می‌کنند، در حالی که مادران با جنین دختر وزنشان در سراسر بدن به خصوص در صورتشان توزيع می‌شود.

تیـره شدن رنـگ ادرار

ممکن است رنگ ادرار مادر در دوران بارداری تغییر کند. یکی از علائم بارداری پسر این است که رنگ ادرار تیره می شود، اما در نوزادان دختر رنگ ادرار روشن است.

نبض مادر

اینطور گفته شده است که نبض دست راست زن بارداری که جنین پسر دارد، قوی‌تر است و زنی که دختر حامله است، نبض دست چپ تندتری دارد. البته این روش بیشتر برای تشخیص بارداری کاربرد دارد تا تشخیص جنسیت

مردمک چشم مادر

برخی معتقدند پیدا کردن علامت Y در مردمک چشم چپ مادر نشانه پسر بودن جنین است

ناف مادر

شکل ناف مادر نیز میتواند یکی از علائم بارداری پسر باشد. اگر در هفته‌های اول بارداری ناف مادر به سمت بیرون حرکت کند؛ می‌توان حدس زد که جنسیت جنین پسر است. اگر در هفته‌ها اول بارداری ناف در جای خود ثابت ماند و تغییری نکرد جنسیت جنین دختر است.

*  در بارداری دختر وپسر 

خط روی شکم

خط نیگرا در همه مادران باردار ظاهر می‌شود. برخی از این خط برای تعیین جنسیت جنین کمک می‌گیرند.  گفته می‌شود اگر امتداد این خط تا قفسه سینه ادامه پیدا کند، جنین دختر و اگر تا ناف برسد، جنسیت جنین پسر است.

 

علائم بارداری پسر در طب سنتی

بعضی دیگر به علائم بارداری پسر در طب اسلامی معتقدند. انواع تست بارداری پسر در خانه در این طب پیشنهاد شده است مانند تست حلقه، تست جوش شیرین و … که متاسفانه دقت و صحت آنها کاملاً مشخص نشده است. بسیاری از افراد متوجه شده‌اند که نتیجه این تست‌ها با واقعیت تفاوت دارد.

علائم صد در صد بارداری پسر

علایم جنین پسر در ظاهر را فراموش کنید زیرا چیزی به عنوان علائم صددرصد جنین پسر وجود ندارد. در این‌جا به برخی از روش‌های علمی و آزمایش‌هایی که به پزشک در تشخیص و تعیین جنسیت جنین و بارداری پسر و یا دختر بودن کمک می‌کند و بسیار مطمئن‌تر از علائم بارداری جنین پسر به صورت ظاهری است اشاره می‌شود:

  1. آزمایش خون : آزمایش خون خاص می‌تواند جنسیت کودک شما را تعیین کند. این آزمایشات معمولا بر روی زنان بالای 35 سال یا افرادی که در معرص خطر بیشتری برای ابتلا به اختلالات کروموزومی هستند انجام می‌شود.
  2. آمنیوسنتز : این آزمایش نیز، بیشتر در بارداری‌های پرخطر انجام می‌شود. با استفاده از نمونه‌ی مایع آمنیوتیک، می‌توان ناهنجاری‌های ژنتیکی و جنسیت کودک را تشخیص داد.
  3. نمونه‌برداری : CVSدر این آزمایش نمونه‌ای از جفت برای تشخیص سندرم داون یا ناهنجاری کروموزومی دیگر استفاده می‌شود که می‌تواند جنسیت کودک را در اوایل هفته 10 بارداری مشخص کند.
  4. سونوگرافی : سونوگرافی رایج‌ترین روش برای تعیین جنسیت کودک شما است. و این همان چیزی است که اکثر زنانی که حاملگی کم‌خطر دارند انجام می‌دهند. یک تکنسین سونوگرافی می‌تواند جنسیت کودک شما را در اوایل هفته 15-16 مشاهده کند، اما بیشتر خانم‌ها را سه ماهه‌ی دوم خود را انجام می‌دهند. در هر حال از ماه چهارم بارداری پسر یا دختر بودن جنین رسماً مشخص می‌شود بنابراین دیگر نیازی نیست نگران علائم جنین پسر در ماه پنجم باشید.

 

دکمه بازگشت به بالا