سن مناسب مزوتراپی مو

یکی از بهترین روش ها برای درمان ریزش مو می‌باشد که هم در خانم ها و هم در آقایان مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش از الگوی کاهش ریزش مو و هم چنین تحریک الگوی رشد مو کمک گرفته می‌شود. در روش مزوتراپی مو که در کلینیک پوست و مو انجام میشود، مواد مورد نیاز مو و هم چنین  ویتامین ها در پوست سر تزریق می‌شود که برای رشد و تغذیه مو ها این مواد بسیار مفید هستند.

در این فرایند همه مواد معدنی مورد نیاز برای رشد و تقویت مو و هم چنین ویتامین ها و پروتئین ها، به حالت متعادل می‌رسند. بعد از مزو مراقبت های بعد از مزوتراپی مو اهمیت ویژه ای دارد. ترکیبات دارویی که در روش مزوتراپی وجود دارد،  باعث بهبود تغذیه و افزایش گردش خون در رگ‌ های خونی پوست سر و هم چنین خون‌ رسانی بهتر و سریع تر به فولیکول‌های موی سر می‌شوند. اما اینکه چه سنی برای انجام مزوتراپی مو مناسب است یکی از سوال هایی است که ذهن اکثر متقاضیان را به خود جلب می‌کند.

سن مناسب مزوتراپی مو چه سنی است؟

ممکن است ریزش موی سر برای هر شخصی در هر سن و سال که باشد ایجاد شود، اما راهکار های درمان آن با بقیه افراد بسیار متفاوت است. برای کسانی که بیش از ۲۵ سال سن دارند، انجام مزوتراپی مو مناسب می‌باشد. در رابطه با سن مناسب مزوتراپی مو یک بازه سنی  در نظر گرفته شده است. اگر فرد در این بازه سنی مزوتراپی مو انجام دهد، نتیجه و بازده آن بسیار خوب خواهد بود.

بیشتر متخصصین در زمینه سن مناسب مزوتراپی مو محدوده های سنی بین ۱۸ تا ۶۵ سال در نظر می‌گیرند. اما بعضی دیگر هم بر این باورند که محدودیت سنی خاصی برای سن مناسب مزوتراپی مو وجود نداشته و زیاد مهم نیست که فرد در سن ۴۰ سالگی و یا در سن ۲۰ سالگی اقدام به مزوتراپی مو کند. نتیجه این روش درمانی بستگی به واکنش های بدن مراجعه کننده دارد و امکان دارد برای هر فرد با توجه به شرایط بدنی او مانند سبک زندگی، ژنتیک و بقیه شرایط پزشکی متفاوت باشد. بهترین نتایج مزوتراپی مو به محدوده سنی خاصی مربوط نمی‌شود، بلکه به عوامل مختلفی همچون ژنتیکی و پزشکی بستگی دارد که می‌تواند در زمینه روند ترمیم مو تأثیر گذار باشد. بر اساس نظر پزشکان اروپایی در صورت داشتن ریزش موی شدید و غیر طبیعی بهترین سن مزوتراپی مو در سن های ۲۰ الی ۳۰ سالگی می‌باشد.

در چه سنی ممکن است عوارض مزوتراپی مو بیشتر شود؟

مزوتراپی مو عوارض جانبی خاصی ندارد بجز کمی التهاب، خارش، ورم و درد جزئی و کمی کبودی در قسمت تحت درمان به وجود می‌آید، که بعد از گذشت چند ساعت این عوارض ها کاملا رفع می‌شوند.
اما شما در هر سن و سالی که می خواهید مزو تراپی مو را انجام دهید، حتما قبل از تزریق اگر به بیماری خاصی مبتلا هستید اقدام به انجام مزوتراپی مو نکنید چون ممکن است با عوارض زیادی روبرو شوید و حواستان باشد جز افراد زیر نباشید.

 • خانم های باردار
 • افرادی که مبتلا به دیابت هستند.
 • افرادی که مبتلا به هموفیلی هستند.
 • افرادی که مبتلا به ایدز هستند.
 • افرادی که مبتلا به سفلیس هستند.
 • کسانی که به محتویات کوکتل مزوتراپی حساسیت دارند.

نحوه انجام مزوتراپی مو

در جلسه های درمانی مزوتراپی مو اول از همه پزشک متخصص پوست، پوست سر متقاضی را چک می‌کند تا نوع و دلیل ریزش مو را تعیین نماید. سپس محلول معینی را برای درمان کردن مزوتراپی مو تعیین می‌نماید تا عمل تزریق را انجام دهد و در انتها پوست سر را به کمک بی حسی موضعی بی حس نموده و سرانجام مواد به پوست سر متقاضی تزریق می‌گردند.

هزینه مزوتراپی مو چقدر است؟

در حالت کلی می توان گفت به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از آنها مقدار مزو مورد نیاز است که آن هم با توجه به نیاز و سن هر کسی می تواند تعیین شود.

کاندیدهای مناسب مزوتراپی مو

مزوتراپی مو روشی احیا کننده و همچنین ترمیم کننده موی سر است. با کمک مزوتراپی مو مواردی همچون  آلوپسی آندوژنی، مشکلات ساقه مو، تلوژن افلوویوم و آلوپسی آره آتا درمان می‌شوند. کسانی که ریزش موی آن‌ها شامل یکی از این موارد است می تواند، کاندید مناسبی برای مزوتراپی مو و همچنین ترمیم موهای آسیب دیده باشد، به غیر از این افراد، افراد زیر هم قادر هستند از روش مزوتراپی مو استفاده کنند.

 • کسانی که به علت استرس زیاد دچار ریزش مو شدند.
 • کسانی که در دوران بارداری دچار ریزش مو شدند.
 • کسانی که ساقه موهایشان آسیب دیده.
 • کسانی که دچار ریزش موی سکه ای هستند.
 • کسانی که سرعت رشد موهایشان پایین آمده است.

چرا افراد دچار ریزش مو می‌شوند؟

بسیاری از بیماران دچار آسیب‌دیدگی و ریزش مو می‌پرسند چه زمانی باید ترمیم انجام دهند یا سن مناسب برای مزوتراپی مو چند سال است. برای پاسخ به این سؤالات ابتدا باید به علت ریزش مو در افراد اشاره کرد. دلایل مختلفی برای ریزش مو در افراد وجود دارد، گاهی اوقات یک دوره استرس شدید و کمبود خواب می‌تواند به طور موقت بر استحکام مو تأثیر بگذارد یا گاهی اوقات یک رژیم غذایی نادرست از نظر ویتامین و مواد معدنی می‌تواند روند رشد مو را کندتر کند. بیایید به علائم و دلایل مختلف ریزش مو نگاه کنیم.

 ژنتیک

ژنتیک یکی از دلایل اصلی ریزش موی منتشر در مردان و زنان است. آلوپسی آندروژنیک یک بیماری ارثی ناشی از هورمون مردانه است که می‌تواند باعث کوچک شدن فولیکول‌های مو شود.

این هورمون می‌تواند سایر قسمت‌های بدن دارای مو را نیز تحت تأثیر قرار دهد. بر این اساس هنگامی که الگوی ریزش مو و علت آن مشخص شد، می‌توانید برنامه ریزی برای ترمیم موی خود را با توجه به توصیه‌های گفته شده در مورد سن مناسب برای مزوتراپی مو آغاز کنید.

سطح بالای استرس

استرس و اضطراب بر رشد مو تأثیر می‌گذارد. ثابت شده است که سطوح بالای استرس به بدن ما آسیب می‌رساند و منجر به ریزش مو و نازک شدن مو می‌شود. خوشبختانه، این فقط یک عارضه موقتی است. در واقع، زمانی که سطح استرس کاهش یابد، رشد موها چند ماه بعد قوی‌تر از قبل شروع می‌شود. در صورت بروز استرس و اضطراب مکرر، توصیه می‌کنیم با پزشک خود مشورت کنید تا آن را کنترل کنید.

 دیابت، تیروئید یا فشارخون

این شرایط پزشکی و داروهای تجویز شده می‌تواند باعث ریزش مو شود. بیمارانی که از این شرایط رنج می‌برند باید با پزشک خود مشورت کنند تا بررسی کنند که آیا واجد شرایط مزوتراپی مو هستند یا خیر. همچنین افرادی که از بیماری‌های مزمن مانند نارسایی کبد یا کلیه رنج می‌برند یا تحت شیمی‌درمانی هستند، بیشتر دچار ریزش مو می‌شوند.

مزوتراپی مو چیست؟

متأسفانه، نازک شدن مو در بین زنان و مردان نسبتاً رایج است و از آنجایی که ریزش مو معمولاً یک فرآیند پیشرونده است، مهم است که به محض شروع نازک شدن موها اقدام کنید. هنگام جستجوی راه حل ریزش مو، احتمالاً با تعدادی از محصولات در بازار مواجه خواهید شد که وعده کاهش ریزش مو را می‌دهند اما به وعده‌های خود عمل نمی‌کنند. خوشبختانه، گزینه‌های درمانی قابل اطمینان و ایمن نیز وجود دارد، از جمله مزوتراپی، که یک درمان بسیار موثر و کم تهاجمی است که برای درمان ریزش مو ارائه می‌شود.

مزوتراپی یک روش غیر جراحی است که اخیراً به دلیل توانایی آن در جلوگیری از ریزش مو و بازگرداندن فولیکول‌های مو، محبوبیت زیادی پیدا کرده است. در حالی که تنها 50٪ از بیمارانی که، یک شامپو یا داروی محبوب ریزش مو را مصرف می‌کنند، نتایج قابل توجهی مشاهده می‌کنند، تخمین زده می‌شود که 90٪ از بیمارانی که تحت مزوتراپی قرار می‌گیرند، بهبود چشمگیری را مشاهده می‌کنند.

این درمان ساده و بدون درد شامل انجام تزریق‌های کوچک به پوست سر، لایه بیرونی پوست و لایه میانی پوست، به منظور تحریک پوست و بازسازی مو است. این تزریق‌ها که برای نیازهای هر بیمار سفارشی می‌شوند، حاوی ترکیبی از مواد معدنی، ویتامین‌ها، اسیدهای آمینه و آنزیم‌ها هستند و مستقیماً به ناحیه مورد نظر تزریق می‌شوند.

پزشکان با مزوتراپی، مواد مغذی مورد نیاز برای تحریک رشد مو را در اختیار بیماران قرار می‌دهند، با این کار همچنین گردش خون را در پوست سر افزایش می‌دهند، التهاب را کاهش می‌دهند، کلاژن را تحریک می‌کنند، اندازه فولیکول‌ها را افزایش می‌دهند و سطح هورمون‌ها را اصلاح می‌کنند.همچنین برخلاف داروهای خوراکی که از دستگاه گوارش عبور می‌کنند و قبل از اینکه وارد جریان خون شوند توسط کبد تصفیه می‌شوند، مزوتراپی مواد مغذی و فرمول‌های قوی را مستقیماً به فولیکول‌های مو می‌رساند که بسیار کارآمدتر است.

سن مناسب برای مزوتراپی مو چقدر است؟

گاهی اوقات افراد تصمیم می‌گیرند قبل از انجام مزوتراپی مو تا زمان مناسبی صبر کنند، زیرا فکر می‌کنند موهای ترمیم شده شان در نهایت در سال‌های بعد می‌ریزد. با این حال، این فرض اشتباه است و سال‌ها انتظار قبل از تصمیم گیری برای مزوتراپی مو می‌تواند شانس شما را برای ترمیم و درمان کاهش دهد. هیچ محدوده سنی خاصی به‌عنوان سن مناسب برای مزوتراپی مو وجود ندارد که نتایج بهتری را برای شما به دنبال داشته باشد. مهم نیست که بیماران در اواسط 40 سالگی یا در 20 سالگی تحت مزوتراپی مو قرار گیرند.

نتایج این روش بسیار وابسته به واکنش بدن بیمار است و برای هر فرد ممکن است باتوجه‌به شرایطش متفاوت باشد. بااین‌وجود، همان‌طور که در بالا گفته شد، شرایطی وجود دارد که بر مزوتراپی مو تأثیر می‌گذارد (ژنتیک، سبک زندگی، سایر شرایط پزشکی). بااین‌حال در برخی مطالعات مزوتراپی بیشتر برای افراد زیر 35 سال توصیه می‌شود و بهترین سن برای مزوتراپی مو را بین 20 تا 30 سالگی دانسته‌اند.

سخن پایانی:

مزوتراپی به‌عنوان یک جایگزین کم تهاجمی برای رشد مجدد مو، یک درمان عالی و مقرون‌به‌صرفه است که می‌تواند موهای سالم‌تری را در کمترین زمان به شما بدهد. بعد از تزریق مزوتراپی حداقل تا ۸ ساعت از دوش گرفتن و شست و شو خودداری کنید. پس از تزریق مزوتراپی تا ۴۸ ساعت استفاده از حمام آب گرم ممنوع است. پس از گذشت ۴۸ ساعت، برای هفته اول به مدت ۱۵ دقیقه رفتن به حمام مجاز است. باتوجه‌به مطالب گفته شده مزوتراپی می‌تواند در درمان ریزش مو یا مشکلات نازک شدن مو برای مردان و زنان در هر سنی مؤثر باشد و سن مناسب برای مزوتراپی مو باتوجه‌به شرایط فردی و مشورت با پزشک متخصص مشخص می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا