خرید سایبان های برقی در الهیه تهران

اگر می خواهید که سایبانی را خریداری کنید اما در انتخاب خود سردرگم شده اید، در این بخش با انواع سایبان ها آشنا شوید تا انتخاب بهتری داشته باشید. سایبان ها از متریال های مختلفی ساخته می شوند و هر کدام، ویژگی ها و مزایای مخصوص به خود را دارند. به طور کلی سایبان ها به دو دسته سایبان ثابت و سایبان برقی یا تقسیم می شوند. تفاوت این سایبان ها تنها در وجود موتور الکتریکی و بازویی است که باز و بسته شدن سایبان را با کنترل از راه دور، ممکن می کند اما پارچه و سازه های آن ها یکی است.

با انواع سایبان ها آشنا شوید

  • سایبان پارکینگ
  • سایبان فنری
  • سایبان استخر
  • سایبان آفتابگیر
  • سایبان چتری
  • سایبان دو طرفه
  • سایبان کالسکه ای
  • سایبان تاشو
  • سایبان آکاردئونی

سایبان پارکینگ

یکی از پر طرفدارترین سایبان های موجود در بازار، است. این سایبان ها در اندازه های مختلف، به صورت ثابت و متحرک به فروش می رسد. برای پارکینگ های عمومی نیز، می توان از در متراژ بالای 20 متر استفاده کرد. در این صورت، در ابتدا سازه سایبان احداث می شود و سپس، با پارچه ای که انعکاس مناسبی از نور و حرارت دارد، روی سازه پوشیده می شود.

از سایبان پارکینگ می توانید برای ورودی منازل مسکونی در محوطه حیاط استفاده کنید. همچنین استفاده از این سایبان ها در مراکز اداری، تجاری و مجتمع های گردشگری که دارای پارکینگ های روباز هستند مناسب است. در این صورت، دیگر نگران گرم شدن ماشین یا کثیف شدن آن در روزهای بارانی و برفی نباشید.

سایبان فنری

سایبان فنری با عنوان سایبان بازویی هم شناخته می شود. از آن جایی که بازوهای مستحکمی برای باز و بسته شدن سایبان فنری وجود دارد، به این سایبان ها، سایبان بازویی می گویند. سایبان فنری از جمله سایبان های مدرن با طراحی ویژه برای استفاده در مکان های عمومی است. در این سایبان ها امکان نصب موتور توبلار وجود دارد که می توان آن را به سایبان برقی تبدیل کرد. از مزایای خرید سایبان فنری، قیمت مناسب، نصب آسان و کاربری بالای آن است. روکش ضد آب سایبان فنری باعث شده تا این سایبان بالای درب ورودی مغازه ها و ویترین ها، نصب شود. همچنین سایه ای که ایجاد می کند، باعث بهتر دیده شدن ویترین مغازه ها می شود.

سایبان دو طرفه

سایبان دو طرفه به سایبانی می گویند که بخش جمع شونده و سازه اصلی در وسط سایبان قرار گرفته باشد. این سایبان برای تمام فضاهای باز قابل استفاده است. طراحی سایبان های دو طرفه به گونه ای است که استفاده از آن ها را برای رستوران های فضای باز هم ممکن کرده است. پوشش این سایبان ها معمولا پارچه های با کیفیت کره ای است که مقاومت بالایی دارد و در برابر شرایط هوایی متفاوت، قابل استفاده است.

سایبان کالسکه ای

بی تردید نصب سایبان کالسکه ای در ورودی مغازه ها و پنجره ها، یک عنصر دکوراتیو بسیار زیبا است که تنوع رنگ بالایی هم دارد. علاوه بر ایجاد سایه، تبلیغات خود را می توانید بر روی این سایبان ها درج کنید و از این فرصت برای تبلیغ کاری خود استفاده کنید. سایبان های کالسکه ای فضایی کلاسیک را ایجاد می کنند و در چشم مشتری، جلب توجه خاصی دارند.

سایبان تاشو

سایبان تاشو، از انواع سایبان های انعطاف پذیر هستند که در انواع ثابت و برقی، تولید می شوند. این سایبان ها را می توان به صورت پرتابل استفاده کرد. سایبان های تاشو مسافرتی، برای افرادی که علاقه زیادی به سفر دارند، مناسب است و قابلیت تا شدن و حمل در خودرو را دارند و فضای کمی می گیرند.

سایبان چتری

این سایبان از پر طرفدارترین سایبان های موجود در بازار است که با طراحی ساده ای که دارد، استفاده از آن ها را به ویژه در محیط های بازی همچون، حیاط، باغ، پارک و … ممکن کرده است. سایبان چتری بر روی یک پایه قرار می گیرد و همچون چتر، فضای معمولا کوچکی را پوشش می دهد. سایبان های چتری، در نوع ثابت و متحرک، تولید می شود. سایبان های چتری متحرک، قابلیت جابجایی با دست را دارند اما در نوع ثابت، پایه سایبان در زمین فرو می رود. جنس پارچه سایبان چتری، از برزنت، فلکسی و یا پارچه ترانزیتی است.

سایبان آفتابگیر

این سایبان سازه ای سبک از آلومینیوم، آهن و فولاد است و طراحی ساده ای دارند و معمولا به دور از پیچیدگی، در یک جهت، نصب می شود.

سایبان استخر

با این که سقف های متحرک در استخرها بیشتر طرفدار دارند اما استفاده از سایبان استخر در استخرهای روباز در مجموعه های ورزشی، همچنان به علت قیمت مناسبی که نسبت به سقف های متحرک دارند، محبوب است. سایبان استخر در انواع سایبان پاویلیون، سایبان بادبانی، سایبان پارکینگی، سایبان کشویی، سایبان چتری و سایبان گلخانه ای مورد استفاده قرار می گیرند.

سایبان آکاردئونی

سازه این سایبان ها به گونه ای است که در زمان باز و بسته شدن، پارچه های سایبان شبیه به آکاردئون تا می شوند. از این سایبان ها می توان برای راه اندازی نمایشگاه های موقت، پارکینگ های عمومی در هتل ها و تالارها استفاده کرد. این سایبان ها به صورت دستی قابل جمع شدن هستند. سایبان آکاردئونی، معمولا در بخشی که روی زمین قرار گرفته است، دارای چرخ است که علاوه بر پرتابل شدن آن ها، باز و بسته شدن آن ها را تسریع می بخشد. در صورتی سایه بان برقی، به گفته می شود که با کمک موتوری که دارد، باز و بسته می شود و یا حتی، شیب آن ها قابل تغییر است.

سایه بان ها انواع گوناگونی دارند و برای مصارف مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. مثلا برای لذت بردن از هوا در یک روز آفتابی، یا برای این که پارکینگی برای خودرو مورد نظر در حیاط خانه تان بسازید تا نور آفتاب، باعث رنگ پریدگی روکش های آن نشود می توان از سایه بان برقی استفاده کرد. استفاده از سایبان برقی مزیت های بسیاری نسبت به سایبان های ثابت دارد.

چرا از سایه بان برقی استفاده کنیم؟

استفاده از سایه بان ها، از دیرباز رایج بوده است. درگذشته های دور هم، مردمی که در طی سفر بودند و می خواستند استراحت کنند، از سایه های درختان استفاده می کردند تا هوای گرم را، با کمک سایه ایجاد شده، تحمل کنند. در دنیای امروزه، سایه بان ها کاربردهای گسترده تری پیدا کرده است. این سایه بان ها که در انواع ثابت و متحرک مورد استفاده قرار می گیرند، تنها برای جلوگیری از نور آفتاب کارایی ندارند بلکه در برخی موارد، کاربردی زینتی دارند و یا در بارش باران، از خیس شدن برخی مکان ها، پیشگیری می کنند.

سایه بان های برقی نیز، علاوه بر ایجاد سایه، گرمای شدیدی که به واسطه نور خورشید ایجاد شده است را تا حد زیادی کاهش می دهند. از آن جایی که سایه بان های برقی قابلیت باز و بسته شدن را تنها با یک دکمه از ریموت دارند، می توانند در ساعاتی که مورد نیاز است، استفاده شوند. به طور کلی استفاده از سایه بان، کمک می کند تا از هوای آزاد در کنار باران شدید و آفتاب شدید، لذت ببرید.

از سایه بان برقی در کجاها استفاده می شود؟

سایه بان برقی برای محوطه باز مغازه ها

بسیاری از مغازه ها به ویژه مغازه های اغذیه فروشی، نیاز به محیطی دارند تا مشتری بتواند بیرون از مغازه، در شرایطی ایده آل، بایستد. یا ویترین آن ها را بازدید کند و یا منتظر آماده شدن سفارش غذای خود باشد. اگر آفتاب شدید یا بارش باران، مانع ایستادن مشتری شود، این فروشگاه بخش زیادی از مشتریان خود را از دست خواهد داد. در صورتی که با کمک سایه بان برقی می تواند، محیط مناسبی برای این افراد فراهم کند. از مزایای دیگری که مغازه داران در استفاده از سایه بان برقی می توانند به دست آورند، تبلیغ برند و نام فروشگاه است. اگر روی سایه بان برقی خود، نام برندتان را حک کرده باشید، زمانی که سایه بان باز می شود، با شیب ملایمی که دارد، تبلیغات دیداری مناسبی برای شما ایجاد خواهد کرد.

سایه بان برقی در استخرهای روباز

از سایه بان برقی می توان در استخرهای رو باز نیز استفاده کرد تا افرادی که قصد استراحت دارند اما نمی خواهند حمام آفتاب بگیرند، از آن استفاده کنند. این نوع سایبان ها در ویلاهای شخصی که استخر خانگی دارند، بسیار کاربردی هستند.

سایه بان برقی برای پارکینگ

اگر پارکینگ مناسبی ندارید اما محیطی در حیاط خانه دارید که می توانید خودروی خود را آن جا پارک کنید، بهترین گزینه برای شما، استفاده از سایه بان برقی است. سایه بان برقی کمک می کند تا نور آفتاب به خودرو نتابد و در روزهای گرم تابستانی، دمای خودرو تا حد ممکن، بالا نرود. از طرفی رنگ روکش ماشین دچار تغییرات ناشی از نور آفتاب نمی شود. مورد بعدی، تمیز ماندن ماشین است. ماشین در محیطی محافظت شده از خرابکاری پرنده ها و باران های اسیدی قرار می گیرد و نیاز به شستشو و کارواش، تا حد ممکن با کمک سایه بان برقی، کم می شود.

سایه بان برقی برای حیاط

چه حیاط ویلایی خانه و چه حیاط رستوران ها و باغ ها را می توان با سایه بان برقی، زیباتر و ایده آل تر کرد. علاوه بر زیباسازی فضا، محیطی دلنشین برای دورهمی های دوستانه و خانوادگی به وجود می آید. خوردن شام، در هوای مطبوع و آزاد، بی شک، دلچسب تر است.

سایه بان بالکن

اگر بالکن بزرگی دارید که در آن، گلدان های زیبایی گذاشته اید و دلتان می خواهد این فضا، در برخی از روزها، از گزند آفتاب شدید و باران محفوظ بماند، می توانید از سایه بان بالکن استفاده کنید. این سایه بان، نه تنها باعث آرامش شما می شود بلکه از کثیف شدن بالکن نیز جلوگیری می کند.

سایه بان برقی از چه اجزایی تشکیل شده اند؟

یک سایه بان برقی از چادر سایبان، موتور برقی و بازویی تشکیل می شود. چادر سایبان برقی، در انواع برزنتی، فلکسی و ترانزیتی تهیه می شود. موتور برقی نیز، بخش مهمی از اجزای سایه بان برقی است چرا که با کمک این موتور، باز و بسته شدن سایه بان، اتفاق می افتد. موتور برقی سایه بان را معمولا از چین وارد می کنند. بازویی نیز، انواع مختلفی دارد که به راحت باز و بسته شدن سایبان کمک می کند. بازویی برخلاف موتور سایه بان، در ایران تولید می شود و قیمت به صرفه تری دارد.

تنوع سایه بان های برقی باعث شده تا در دکوراسیون فضای آزاد، این نوع سایه بان ها، نقش مهمی داشته باشند. در بسیاری از خانه هال لاکچری و ویلاهای مدرن، وجود سایبان برقی، امری بدیهی است. با استفاده از سایبان برقی نه تنها، محیطی زیبا و دلنشین را طراحی می کنید، بلکه از هوای مطبوع و فضای آزاد محیط، بیشترین استفاده را خواهید کرد. بسیاری از سایه بان های برقی، سنسور تشخیص وزش باد را دارند. در صورتی که وزش باد شدید باشد، به طور خودکار بسته می شوند تا بدنه آن ها آسیبی نبیند.

 

دکمه بازگشت به بالا