چرا آبسردکن یخچال سامسونگ کار نمیکند؟

سامسونگ از برندهای بنام و معتبر در زمینه تولید لوازم خانگی و تجهیزات هوشمند است؛ که برای راحتی و رفاه مشتریان خود اهمیت زیادی قائل می شود. آبسردکن از قسمت های کاربردی و مهمی است که در طی سال های اخیر به یخچال سامسونگ اضافه شده است و باعث سهولت در نوشیدن آب و همینطور عملکرد بهتر این دستگاه شده است.

گاهی ممکن است عده ای با مشکل کار نکردن آبسردکن یخچال سامسونگ مواجه شوند و نگران خراب شدن آن باشند. اما چرا آبسردکن یخچال سامسونگ کار نمیکند؟ برای رسیدن به پاسخ این سوال لازم است که به بررسی دلایل به وجود آمدن این مشکل بپردازیم. همراه ما باشید تا در ادامه این مطلب با برخی از دلایل شایع مشکل کار نکردن آبسردکن آشنا شوید.

مقاله آموزشی دیگر از یخچال سامسونگ: علت تنظیم نشدن دمای یخچال سامسونگ

در نمایشگر یخچال سامسونگ تنظیمات اشتباه اعمال شده است

مشکل کار نکردن آبسردکن یخچال سامسونگ در بسیاری از مواقع به دلیل اعمال تنظیمات اشتباه است. برای مثال ممکن است با فعال کردن قفل کودک به طور اشتباه، آبسردکن قفل شود و کار نکند. برای تشخیص اینکه آیا قفل کودک فعال است یا نه، باید نمایشگر روی یخچال را با دقت مشاهده کنید. وجود علامت قفل روی صفحه نمایش اغلب به دلیل فعال بودن child tock است. برای خارج کردن آبسردکن از این حالت کافیست به مدت 3 ثانیه روی قفل را فشار دهید.

در موقعیت شیر یخچال و اتصال خط آب اختلال ایجاد شده است

در مواردی که شاهد کار نکردن آبسردکن یخچال سامسونگ هستید، بد نیست به موقعیت شیر یخچال و اتصال خط آب نگاهی بیندازید. اگر خط آب به درستی به یخچال متصل نشده باشد، شیر تامین آب روشن نمی شود و مشکل کار نکردن آبسردکن اتفاق می افتد. به علاوه ممکن است لوله های متصل به شیر تامین آب دچار مسدودیت شده باشند و قادر به انتقال آب به یخچال نباشند.

در برد الکترونیکی آبسردکن یخچال سامسونگ اختلال ایجاد شده است

گاهی علت کار نکردن آبسردکن یخچال سامسونگ جدی تر از آن چیزی است که تصور می کنید. برای مثال خراب شدن برد الکترونیکی آبسردکن یک مشکل جدی در این بخش از یخچال است که باعث جلوگیری از خارج شدن آب از آبسردکن شود. این مسئله معمولاً توسط افراد کم تجربه قابل بررسی نیست و لازم است برای عیب یابی آن از یک تعمیرکار حاذق کمک گرفته شود.

فیلتر آب به درستی در یخچال نصب نشده است

از دیگر علت های کار نکردن آبسردکن سامسونگ، نصب نادرست فیلتر آب است. بسیاری از یخچال های برند موجود در بازار به گونه ای طراحی شده است که در صورت نصب نبودن فیلتر آب کار نمی کنند؛ چراکه ورود آب آلوده یا حاوی املاح می تواند مشکلات زیادی را برای این دستگاه به وجود بیاورد.

 کافیست فیلتر را از جای خود بردارید و مجدد نصب کنید. اطمینان حاصل کنید که فیلتر آب به درستی در جای خود فیکس شده است. اگر همچنان آبسردکن کار نمی کند، باید به بررسی مواردی دیگری بپردازید.

فیلتر آب دچار گرفتگی شده است

علاوه بر نصب نادرست فیلتر، گرفتگی و کثیف شده آن می تواند دلیل کار نکردن آبسردکن یخچال سامسونگ باشد. فیلترها زمانی از کارایی مطلوبی برخوردار هستند که گرفتگی ندارند و می توانند کثیفی را از آب جدا کنند. اگر به دلیل استفاده طولانی مدت، فیلتر آب کثیف شده باشد، آب کمتری وارد سیستم جریان آب می شود و معمولاً به دلیل کم بودن میزان آن، آبسردکن کار نمیکند. این مسئله چندان جدی نیست و به تعویض یا شستشوی به موقع فیلتر می توانید از به وجود آمدن مشکل کار نکردن آبسردکن یخچال مارک سامسونگ جلوگیری کنید.

در عملکرد ترموستات یخچال سامسونگ اختلال ایجاد شده است

ترموستات قطعه ای بسیار کاربردی و مهم در یخچال است؛ که وظیفه دارد تا دمای داخل یخچال سامسونگ را تنظیم کند. زمانی که داخل یخچال سرد باشد، از ایجاد سرمای بیشتر جلوگیری می کند و اگر داخل یخچال گرم باشد، به تولید سرمای بیشتری می پردازد. زمانی که در عملکرد این قطعه اختلال ایجاد شود، ممکن است آبسردکن قادر به خنک کردن آب نباشد و حتی با وجود کار کردن، آب خنکی به شما تحویل ندهد. همچنین عکس این وضعیت ممکن است اتفاق بیفتد و به دلیل تولید سرمای زیاد در یخچال، مسیر آب دچار یخ زدگی شود و آبی از آبسردکن خارج نشود.

سوییچ های درب یخچال سامسونگ دچار خرابی شده اند

در مواردی علت کار نکردن آبسردکن یخچال سامسونگ، به دلیل خراب شدن سوییچ های درب آن است. خراب شدن این قطعه می تواند عملکرد یخچال را به طور کل تغییر دهد و حتی باعث خاموشی آن شود. سوییچ های درب یخچال در زمان باز بودن این دستگاه، اجازه کار کردن به یخساز و آبسردکن نمی دهند. زمانی که این قطعه دچار خرابی و اختلال شود، ممکن است برد یخچال تصور کند که درب یخچال باز است و به همین علت فرمان کار کردن به آبسردکن را صادر نمی کند.

فشار آب منزل بسیار ضعیف است

گاهی ممکن است علت کار نکردن آبسردکن یخچال سامسونگ ارتباطی با خرابی اجزای آن نداشته باشد و به دلیل عوامل بیرونی مانند کم یا ضعیف بودن فشار آب باشد. در صورت که فشار آب ورودی به یخچال ضعیف باشد، در عملکرد آبسردکن اختلال ایجاد می شود و گاهی ممکن است باعث خروج آب نشود. این مشکل معمولاً در فصل تابستان و در روزهای گرم اتفاق می افتد و بعد از بهبود فشار آب، آبسردکن دوباره شروع به کار می کند.

آیا مشکل کار نکردن آبسردکن یخچال سامسونگ قابل حل است؟

اگر با مشکل کار نکردن آبسردکن یخچال سامسونگ مواجه شده اید؛ خونسردی خود را حفظ کنید و بر اساس اطلاعات بالا، به بررسی علت به وجود آمدن این مشکل بپردازید. البته تمام علت های کار نکردن آبسردکن یخچال سامسونگ توسط شما قابل عیب یابی و تعمیر نیستند. بنابراین؛ اگر سر رشته ای در زمینه تعمیرات یخچال ندارید، بهتر است از یک متخصص برای رفع این مشکل کمک بگیرید.

دکمه بازگشت به بالا