تاریخ کنکور 1403 کی است ؟ + تقویم زمانی کامل

یکی از سوالات مهم برگزاری کنکور 1403 ، بررسی زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۳ است. در ادامه آخرین اخبار در رابطه با تاریخ کنکور 1403 را بررسی می کنیم. در رابطه با کنکور 1403 اینکه کاغذی یا الکترونیکی برگزار می شود، مشخص نیست هنوز و در این رابطه ابهاماتی وجود دارد.

آموزش |تاریخ کنکور ۱۴۰۲ انسانی

زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۳ تجربی – نوبت اول

6 و 7 اردیبهشت 1403

زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۳ زبان – نوبت اول

6 و 7 اردیبهشت 1403

زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۳ ریاضی – نوبت اول

6 و 7 اردیبهشت 1403

زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۳ انسانی – نوبت اول

6 و 7 اردیبهشت 1403

زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۳ هنر – نوبت اول

6 و 7 اردیبهشت 1403

کادمی‌ کنکور تجربی سیمیا به عنوان موسساتی هستند که دوره‌های آموزشی و آمادگی برای داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون کنکور سراسری دارند، ارائه می‌دهند. این آکادمی‌ها با هدف آمادگی داوطلبان برای قبولی در رشته‌های تحصیلی مرتبط با علوم تجربی و مهندسی فعالیت می‌کنند.

در آکادمی‌های کنکور تجربی، معمولاً مدرسانی با تجربه و تخصص در رشته‌های علوم تجربی و ریاضی استخدام می‌شوند تا دانش‌آموزان را درس‌های مربوط به ریاضیات، فیزیک، شیمی، زیست‌شناسی و علوم انسانی که در آزمون کنکور مورد سؤال قرار می‌گیرند، آموزش دهند. این آموزش‌ها عموماً شامل کلاس‌های درسی، تمرینات عملی و آزمون‌های تستی تمرینی است.

نکات مهم درباره برگزاری کنکور 1401 : (مربوط به کنکور سال های گذشته)

1- در زمان حضور در جلسه آزمون، همراه داشتن پرينت كارت شركت در آزمون، اصل كارت ملي و يا اصل شناسنامه عكس دار الزامي است.

2- هر داوطلب براي حضور در جلسه آزمون علاوه بر پرينت كارت شركت در آزمون گروه آزمايشي مربوط‌، لازم است اصل كارت ملي و يا اصل شناسنامه عكس دار، چند مداد سياه نرم پررنگ، مدادتراش، مداد پاكن و يك سنجاق و يا سوزن به همراه داشته‌ باشد.

تذكر بسيار مهم: همراه داشتن هرگونه وسايل ارتباط الكترونيكي و دستگاه حافظه‌دار (از قبيل پيجر، تلفن همراه، تبلت، قلم نوري، ساعت هوشمند، دستبند هوشمند، انگشتر هوشمند و …)، در جلسه آزمون حتي درحالت خاموش، علاوه بر اينكه موجب محروميت از گزينش در آزمون مي‌شود، به عنوان تقلب و تخلف نيز تلقي شده و با داوطلبان ذيربط براساس قانون رسيدگي به تخلفات و جرايم در آزمونهاي سراسري كه بخشي از آن در بند «و» آمده است، رفتار خواهد شد.

3- براي‌ آن‌ دسته‌ از داوطلبان‌ متقاضي شركت در آزمون گروههاي‌ آزمايشي‌ علوم‌ رياضي‌ و فني‌، علوم‌ انساني، علوم‌ تجربي و زبانهاي خارجي‌ كه علاقه‌مندي‌ خود را براي‌ شركت‌ در آزمون‌ گروه‌ آزمايشي‌ هنر با گذاشتن‌ علامت‌ در رديف‌ 39 تقاضانامه‌ اعلام‌ داشته‌اند، كارت‌ شركت در آزمون‌ گروه هنر نيز جداگانه‌ صادر گرديده‌ است‌.

اين‌ دسته ‌از داوطلبان‌ لازم‌ است‌ پرينت كارت‌ شركت در آزمون گروه‌ هنر را نيز علاوه‌ بر پرينت كارت‌ شركت در آزمون ‌گروه آزمايشي‌ مربوط‌ از طريق پايگاه اطلاع رساني سازمان سنجش آموزش كشور دريافت ‌دارند. به عبارت ديگر براي‌ اين‌ قبيل‌ داوطلبان‌ دو كارت‌ شركت در آزمون‌ صادر شده‌ است‌ كه‌ لازم‌ است‌ پرينت هر دو كارت‌ شركت در آزمون را از طريق پايگاه اطلاع رساني سازمان سنجش آموزش كشور ‌دريافت‌ نمايند.

4 – چنانچه مشخصات کارت ورود به جلسه کنکور 1401 دارای اشکال هست،حتما قبل‌ از برگزاري‌ آزمون‌ با مراجعه به باجه رفع نقص وضعيت‌ خود را مشخص‌كرده ‌باشند، بديهي‌ است‌ در حين‌ اجراي‌ آزمون‌ و بعد از آن‌ اقدامي‌ انجام‌ نخواهد شد.

بیگ نیوز

رسانه خبری بیگ نیوز علاقمند در زمینه اخبار فرهنگی،پزشکی و اجتماعی با بهرمندی از پایگاه های روز ایران و جهان می باشد.
دکمه بازگشت به بالا