سفر از قشم به کیش با کشتی و بالعکس

اغلب افرادی که به قشم سفر می کنند، علاقه دارند پس از پایان سفر خود، از جزیره زیبای کیش هم دیدن کنند. البته برعکس این موضوع هم برای مسافران کیش صدق می کند که دوست دارند به قشم هم سری بزنند. استقبال زیاد از این دو جزیره بی دلیل نیست زیرا هردو دارای زیبایی و جذابیت هایی خاص خود هستند که در مقاله بررسی هتل و تفریحات کیش و قشم به تفصیل درباره آن صحبت کردیم. بنابراین توصیه می کنیم اگر به جنوب کشور سفر کردید حتماً بازدید از کیش و قشم را در برنامه های خود قرار دهید. اما چگونه از قشم به کیش سفر کنیم؟ در ادامه مطلب همراه ما باشید تا از راه های سفر از قشم به کیش و از کیش به قشم، را برای شما بازگو کنیم.

برای خرید لباس قشم بهتره یا کیش |جاهای دیدنی قشم

چطور از قشم به کیش برویم

در روی نقشه فاصله جزیره قشم از جزیره کیش در حدود 195 کیلومتر است که اگر این دو جزیره روی خشکی واقع بودند، می توانستیم این مسافت را طی 2 ساعت نیز، طی کنیم. اما از آن جا که قشم و کیش روی دریا واقع شده اند، تنها راه سفر بین آن ها از طریق مسیر هوایی و دریایی است. ولی نکته ی مهمی که باید به آن اشاره کنیم، این است که بین این دو جزیره هیچ پرواز مستقیمی وجود ندارد. بنابراین برای سفر بین این دو جزیره فقط می توان از ترکیب سفر زمینی، دریایی و هوایی غیر مستقیم استفاده کرد. در ادامه مطلب هرکدام از این راه های رفتن از کیش به قشم و بالعکس را مورد بررسی قرار می دهیم.

سفر از قشم به کیش با شناور و لندیگراف

برای سفر دریایی از قشم به کیش و از کیش به قشم دو مسیر وجود دارد: مسیر بندر چارک و مسیر بندر آفتاب که در ادامه آن ها را به صورت جزئی تر توضیح خواهیم داد.

1.      مسیر بندر چارک

سفر از قشم به کیش از طریق مسیر بندر چارک طرفداران بیشتری دارد زیرا به طور معمول در این بندر شناورهای بیشتری برای حمل افراد و خودروها وجود دارد. برای این سفر باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ابتدا خودتان را به بندر لافت در غرب جزیره قشم برسانید. در این بندر می توانید انواع شناور (اتوبوس دریایی) یا لندیگراف (کشتی مخصوص حمل خودرو) و لنج ها را مشاهده می کنید.
 • در بندر لافت پس از خریدن بلیط، سوار شناور، لنج یا لندیگراف مربوطه شده و به بندر پل در جنوب استان هرمزگان بروید.
 • پس از پیاده شدن در بندر پل، باید مجدداً بلیط شناور یا لندیگراف مدنظر خود را تهیه کنید و به وسیله آن تا بندر چارک در جنوب هرمزگان سفر کنید.
 • در بندر چارک نیز از کشتی پیاده می شوید و برای سفر تا کیش مهیا می گردید. برای این کار باید بلیط شناور یا لندیگراف تهیه کنید.
 • پس از خریدن بلیط، سوار یکی از این کشتی ها شده و خودتان را به کیش می رسانید.

برای خرید لباس قشم بهتره یا کیش |جاهای دیدنی قشم

2.      مسیر بندر آفتاب

فاصله بندر آفتاب تا کیش حدود 5 کیلومتر نزدیک تر از مسیر بندر چارک است و در آن بیشتر شاهد لندیگراف هستیم تا شناورهای مسافربری. برای سفر از قشم به کیش از طریق این مسیر، طبق مراحل زیر عمل کنید:

 • اگر می خواهید از طریق بندر آفتاب به کیش بروید، باید ابتدا خودتان را به بندر لافت در جزیره قشم برسانید که در آن انواع اتوبوس دریایی و لندیگراف وجود دارد.
 • پس از خریدن بلیط، سوار یکی از این کشتی ها شده و به بندر پل در جنوب هرمزگان می روید.
 • در بندر پل نیز باید مجدداً سوار لنج یا شناور شده و تا بندر آفتاب در نزدیکی جزیره کیش بروید.
 • از بندر آفتاب تا جزیره کیش راه زیادی باقی نمانده است که این مسیر را هم می توانید به وسیله شناورهای موجود طی کنید.

سفر دریایی از کیش به قشم

برای سفر دریایی از کیش به قشم از طریق بندر آفتاب و بندر چارک باید تمامی مراحل بالا را به صورت بالعکس انجام دهید. همچنین برای سفر از کیش به قشم می توانید از طریق مسیر بندر لنگه هم اقدام کنید که مسافت کمتری نسبت به دو بندر دیگر دارد. در ادامه فاصله قشم تا کیش از تمامی مسیرهای موجود را در یک جدول جداگانه مشاهده می کنید.

مسیرهای موجود برای سفر از کیش به قشم مسافت ها به صورت جزئی مسافت کل
مسیر بندر لنگه مسافت آبی از کیش تا بندر لنگه : 95 کیلومتر

مسافت زمینی از بندر لنگه تا بندر پل: 112 کیلومتر

مسافت آبی از بندر پل تا بندر لافت قشم: 14 کیلومتر

221 کیلومتر
مسیر بندر آفتاب مسافت آبی از کیش تا بندر آفتاب : 35 کیلومتر

مسافت زمینی از لنگه تا بندر پل: 230 کیلومتر

مسافت آبی از بندر پل تا بندر لافت قشم: 14 کیلومتر

280 کیلومتر
مسیر بندر چارک مسافت آبی از کیش تا لنگه : 32 کیلومتر

مسافت زمینی از لنگه تا بندر پل: 270 کیلومتر

مسافت آبی از بندر پل تا بندر لافت قشم: 14 کیلومتر

315 کیلومتر

سفر از قشم به کیش با کشتی

در گذشته امکان سفر بین کیش و قشم به صورت مستقیم و با استفاده از کشتی های اقیانوس پیما مانند کشتی سانی امکان پذیر بود. اما امروزه این کشتی ها دیگر وجود ندارند و در موارد نادر می توان با لنج این مسیر را طی کرد. البته با توجه به بزرگ بودن و سرعت کم این کشتی، زمان این سفر حدود 10 تا 12 ساعت طول می کشد که خسته کننده تر از سفر با شناور است.

هزینه سفر دریایی از قشم به کیش

هزینه سفر با کشتی از کیش به قشم و برعکس، باتوجه به فاکتورهای مختلف متفاوت است. به طور کلی این هزینه به موارد زیر بستگی دارد:

 • زمان سفر : سفر در فصول پاییز و بهار قیمت بیشتری دارد.
 • نوع کشتی: سه نوع کشتی برای سفر بین این دو جزیره وجود دارد که شامل شناور، لنج و لندیگراف است. لندیگراف به دلیل اینکه خودروهای شخصی را حمل می کند، قیمت بیشتری دارد.
 • سن و تعداد نفرات: اگر می خواهید خودرو خود را از کیش تا قشم و بالعکس با خود به همراه ببرید، به تعداد نفرات سرنشین آن باید هزینه پرداخت کنید. البته راننده و سرنشینان زیر 5 سال، رایگان محاسبه می شوند.

برای خرید لباس قشم بهتره یا کیش |جاهای دیدنی قشم

توصیه می کنیم اگر به یکی از این دو جزیره زیبای کیش یا قشم سفر کردید، حتماً به آن جزیره دیگر نیز بروید تا خاطره سفر جنوب خود را ماندگارتر کنید. بهترین راه های سفر از کیش به قشم به وسیله اتوبوس های دریایی و یا همان شناور است. این شناورها در بنادر مسافربری مختلفی مانند بندر چارک، آفتاب و لافت، حضور دارند. همچنین اگر خودرو شخصی به همراه دارید، می توانید آن ها را با شناورهای مخصوص تا جزیره کیش و قشم حمل کنید.

دکمه بازگشت به بالا