آینده ربات های صنعتی

پوشش خرید ربات صنعتی به‌ویژه از زمان شروع COVID-19 در حال افزایش است، زیرا صنایع بیشتری در حال اتخاذ اتوماسیون برای کنار آمدن با الزامات جدید فاصله‌گذاری اجتماعی و بهداشت هستند.  از ربات های صنعتی پرکاربرد میتوان به ربات پالتایزر اشاره نمود.

آینده اتوماسیون صنعتی 

اگر در دهه گذشته در سایت های خبری بوده اید، پس از آن مقالات و ویدیوهایی در مورد اتوماسیون صنعتی و روباتیک دیده اید.

واضح است که تقاضا برای اتوماسیون وجود دارد. اگرچه فروش ربات های صنعتی در دو سال گذشته به دلیل رکود اقتصادی در سال 2019 و کووید در سال 2020 کاهش یافته است، فروش دوباره شروع به افزایش می کند.

صنایعی که از اتوماسیون استفاده می کنند

اتوماسیون کلید آینده تولید است.

سایر صنایع نیز از اتوماسیون برای بهبود بهره وری، دقت و کارایی استفاده می کنند، مانند:

 • کشاورزی: ​​ربات‌های صنعتی و هواپیماهای بدون سرنشین برای کاشت، آبیاری، چیدن و دسته‌بندی محصولات، کاهش زمان تحویل از برداشت تا حمل و نقل و کمک به کارهای کمرشکن در کار روزانه کارگران کشاورزی استفاده می‌شوند.

 • آماده‌سازی غذا : ربات‌ها راه خود را به آشپزخانه باز می‌کنند تا برای بسیاری از کسانی که دوست ندارند ساعت‌ها صرف آماده‌سازی و پاک‌سازی غذا کنند، راحت شود.

 • امنیت نظامی و عمومی : فناوری رباتیک مانند هواپیماهای بدون سرنشین توسط بخش های نظامی و ایمنی عمومی استفاده می شود. به عنوان مثال، با هواپیماهای بدون سرنشین، عملیات نجات با بهبود دید و دسترسی به مناطق خطرناک ناشی از بلایای طبیعی آسان تر می شود.

 • مراقبت های بهداشتی : وبات های جراحی در زمینه پزشکی جدید نیستند. پزشکان از آنها برای افزایش دقت در طول جراحی استفاده می کنند. علاوه بر این، و به ویژه در طول COVID-19، ربات‌ها برای تمیز کردن تأسیسات با تمیز کردن کف، تابش نور UV و روش‌های دیگر استفاده می‌شوند. سایر صنایع، مانند تولید، از ربات های بهداشتی برای حفظ الزامات پاکسازی COVID-19 استفاده می کنند.

همانطور که دنیای ما به طور فزاینده ای دیجیتالی می شود، صنایع بیشتری از اتوماسیون استفاده می کنند تا همگام با تغییرات فناوری و انتظارات عمومی باشند.

 آینده ربات های صنعتی

پیش بینی در مورد اتوماسیون

چه خوب و چه بد، بسیاری از شایعات در اخبار مربوط به اتوماسیون مربوط به پیش بینی های آینده است.

سوالات متداول در مورد اتوماسیون عبارتند از:

 • ربات ها در آینده به چه صنایعی خواهند رفت؟

 • چگونه کسب و کارها در پاسخ به افزایش اتوماسیون تغییر خواهند کرد؟

 • چگونه اتوماسیون بر کار انسان تأثیر می گذارد؟

 • خطرات امنیتی بالقوه افزایش اتوماسیون چیست؟

در حالی که برخی از مقاله ها سناریوی روز قیامت را توسعه می دهند که ربات ها اکثریت قریب به اتفاق مشاغل انسانی را در اختیار خواهند گرفت، برخی دیگر این دیدگاه را نفی می کنند. ربات‌های صنعتی و سایر اتوماسیون‌ها کار فیزیکی تکراری و کارهای پرتعداد را انجام می‌دهند، اما خدمات خلاقانه، مدیریت، کارهای بین‌فردی و مشاغل مشابه در قلمرو انسان باقی خواهند ماند.

اتوماسیون به سرعت در حال پیشرفت است و ما نیز همینطور. تغییرات در چشم انداز نیروی کار صدها سال است که با ایجاد نوآوری ها رخ می دهد.

در پاسخ به پیشرفت‌های فناوری، مشاغل جدیدی مانند بازاریابان دیجیتال، تکنسین‌های ربات، توسعه‌دهندگان اپلیکیشن، دانشمندان داده و غیره ایجاد شده‌اند.

چرا باید خودکارسازی را شروع کنید

در صنعت تولید به ویژه، اتوماسیون صنعتی کلید رشد است .

مزایای افزودن ربات های صنعتی و تجهیزات تولیدی به خط تولید شما عبارتند از:

 • افزایش مقیاس پذیری : اتوماسیون کارایی را بهبود می بخشد و زمان خرابی را به حداقل می رساند و محصول شما را زودتر به دست مشتری می رساند. با کاهش زمان تلف شده، می توانید تقاضای بیشتری را برآورده کنید.

 • بهبود ایمنی محل کار : همانطور که در بالا ذکر شد، ربات های صنعتی کارهای کثیف، خطرناک و تکراری را که به دلیل ایجاد صدمات اسکلتی عضلانی بدنام هستند، بر عهده می گیرند .

 • بهبود کیفیت محصول : ربات ها دقیق تر هستند و در نتیجه کیفیت محصول را بهبود می بخشند. به عنوان مثال، ربات جوشکاری هر بار یک جوش تمیز و دقیق ارائه می دهند تا نگران فراخوان های غیر ضروری محصول نباشید.

اتخاذ اتوماسیون نباید دشوار باشد. با استفاده از ربات های صنعتی می توانید به خوبی در مسیر پیشرفت های رقابتی در بهره وری و بهره وری عملیات قرار بگیرید.

ربات ها شغل ایجاد می کنند

باور آنچه در داستان های علمی تخیلی می بینیم آسان است: ربات هایی که دنیا را در دست گرفته اند و در نتیجه همه مشاغل ما را به دست می گیرند. اما اینطور نیست. اتوماسیون کامل ممکن نیست و حتی با وجود اینکه چندین تلاش برای حذف عامل انسانی تا حد امکان انجام شده است، اما منجر به شکست شده است .

با رشد اتوماسیون صنعتی، ربات ها در واقع طبقه بندی جدیدی از مشاغل ایجاد می کنند. ما کارگرانی را می بینیم که برای توسعه هوش مصنوعی و نرم افزارهای تجزیه و تحلیل آورده شده اند. علاوه بر این، افزایش کارگران در صنعت رو به افزایش است و از راه دور برای کنترل تجهیزات کار می کند. این تغییر در حال جایگزینی آموزش در کلاس با آموزش و پشتیبانی در زمینه است و کارگران به سرعت در نوک انگشتان خود به منابع دسترسی دارند.

 آینده ربات صنعتی

ربات ها شما را ایمن نگه می دارند

تولید صنعتی از لحاظ تاریخی یک شغل خطرناک و کثیف بوده است. در کنار فقدان قوانین کار، و نگرانی های اندک ایمنی برای کارگران، فقدان شدید کنترل ها و مقررات نیز وجود داشت و کارخانه ها می توانستند مقدار زیادی آلودگی ایجاد کنند.

پیاده‌سازی ربات‌ها در محیط‌های کاری و دادن وظایفی به آن‌ها که قبلاً به کار سنگین و شرایط خطرناک نیاز داشت، انسان را از آسیب، قرار گرفتن در معرض عناصر ناخوشایند و حتی مرگ محافظت می‌کند. روباتیک کارآمد باعث کاهش آلودگی و همچنین محتوای مستقیم انسان با مواد تولید کننده آلودگی شده است و به ایجاد محیط امن تری در داخل و خارج از محل کار کمک کرده است.

ربات ها در پول شما صرفه جویی می کنند

پیاده‌سازی ربات‌ها در فرآیندهای تولید شما نه تنها ظرفیت تولید را افزایش می‌دهد، بلکه باعث بهبود کارایی و کیفیت محصول و در عین حال صرفه‌جویی در هزینه شما می‌شود

اتوماسیون همچنین می تواند تولید را ساده کند و نرم افزار بهترین مسیر را برای روبات ها محاسبه می کند و زمان و انرژی صرف شده را کاهش می دهد. تغییرات را می توان به سرعت حتی در فضاهای کوچک انجام داد و نیازی به آموزش مجدد کارکنان ندارد. کاهش زمان و انرژی برابر با صرفه جویی در هزینه اضافی است.

دکمه بازگشت به بالا