معرفی بهترین لوله بازکنی غرب تهران + قیمت لوله بازکنی 1402

خدمات لوله بازکنی غرب تهران شامل چیست؟

خدمات لوله باز کنی و چاه بازکنی بسیار متنوع‌اند. کلیه شرکت‌های معتبری که در این زمینه فعال هستند، خدمات زیر را به صورت شبانه روزی در محل به مشتریان خود ارائه می‌دهند:

 • رفع انواع گرفتگی لوله‌های منازل، اداره‌ها و کلیه مراکز تجاری، فرهنگی و تفریحی با مواد زائد، مصالح ساختمانی و … با دستگاه مناسب
 • رفع گرفتگی لوله فاضلاب پارکینگ، آشپزخانه، حمام و توالت‌ (ایرانی و فرنگی) و خارج کردن اشیا قیمتی از آنها و تعمیر شیر اهرمی
 • تخلیه و رفع گرفتگی (و بوی نامطبوع) چاه‌های فاضلاب با دستگاه
 • تعمیر و ترمیم سقف یا دیوار پس از تشخیص ترکیدگی لوله
 • حفر چاه فاضلاب و گسترش چاه فاضلاب قدیمی
 • لجن‌زدایی، لایروبی چاه و کول‌گذاری آن
 • تعمیر چاه‌های ریزشی
 • رفع بوی بد چاه فاضلاب
 • درآوردن اشیا قیمتی از چاه

پول |تهران

آخرین قیمت لوله بازکنی با چندکلیک

به نمودار بالای صفحه دقت کردید؟ همان‌طور که نمودار نشان می‌دهد، طبق درخواست‌هایی که برای خدمات لوله بازکنی در «مجموعه خدمات تاسیسات غرب تهران» ثبت و انجام شده‌اند، میانگین هزینه برای کل کار به این شکل است. اما همان‌طور که حدس می‌زنید، عوامل متعددی می‌توانند این مبلغ را دچار تغییر کنند.

نرخ اتحادیه لوله بازکنی واضح و مشخص است؛ اما ممکن است خدماتی که شما لازم دارید، چیزی نباشد که به نظر می‌رسد. مثلا گاهی فکر می‌کنید فقط لوله‌ای گرفته است، اما پس از بازدید مشخص می‌شود که به لایروبی و چاه بازکنی هم احتیاج دارید. با این وجود، برای دریافت به‌روزترین قیمت لوله بازکنی کافی است درخواست‌تان را با جزئیاتی که از آن اطلاع دارید در اپلیکیشن یا همین‌جا در وب‌سایت ما ثبت کنید، تا برترین و نزدیک‌ترین شرکت‌ها مبلغ پیشنهادی خود را برای شما ارسال کنند.

در «مجموعه خدمات تاسیسات غرب تهران» روند استعلام قیمت لوله بازکنی در چندمرحله کوتاه، رایگان و بدون نهایی کردن سفارش انجام می‌شود. پس با خیال راحت قیمت بگیرید. پس از آن می‌توانید مجموعه مدنظرتان را برای بازدید دعوت کنید، و بعد از توافقات کار را در اسرع وقت استارت بزنید. مایل‌اید بدانید چه منطقی پشت هزینه اعلام‌شده وجود دارد؟ پاسخ‌تان در بخش بعد است، که فاکتورهای مهم نرخ اتحادیه لوله بازکنی را مرور کرده‌ایم.

عوامل موثر بر نرخ اتحادیه لوله بازکنی

نرخ اتحادیه لوله بازکنی را که ببینید، ممکن است اصطلاحات تخصصی آن (مثلا: “بازکردن لوله فاضلاب از منهول با دستگاه ژنراتور فرقانی تا 30 متر با فنر سایز 28”) و نرخ‌های ریز و درشت‌اش کمی شما را گیج کند. به همین خاطر، اینجا قصد داریم با زبانی کاربردی‌تر عوامل موثر بر قیمت لوله بازکنی و چاه بازکنی را معرفی و بررسی کنیم:

متراژ لوله‌ها

همان‌طور که در جدول دیدیم، رفع گرفتگی لوله‌های 1 تا 3 متر، 1 تا 6 متر، 1 تا 15 متر و … مبالغ خاص خود را در نرخ اتحادیه لوله بازکنی دارند. هرچه طول لوله‌ای که باید گرفتگی آن رفع شود طولانی‌تر باشد، هزینه تمام‌شده هم بیشتر می‌شود.

میزان گرفتگی لوله یا چاه

اینکه چقدر لوله گرفته است هم می‌تواند روی قیمت لوله بازکنی تاثیر بگذارد؛ مثلا اگر لوله با سیمان و مصالح گرفته باشد، رفع گرفتگی آن بسیار دشوار و بعضا غیر ممکن می‌شود. این مسئله روی دستگاه لازم برای باز کردن لوله‌ها، زمان لازم برای تخلیه آب با پمپ و نهایتا هزینه هم موثر است. (به طور کلی، بسته به نوع و شدت گرفتگی، چالش‌های کار متخصصان بیشتر می‌شود. شما در پروسه ثبت سفارش، قیمت خدمات را بر اساس شرایط خود دریافت می‌کنید)

نیاز به رسوب تراشی

نیاز یا عدم نیاز به رسوب تراشی هم در نرخ اتحادیه لوله بازکنی پیش‌بینی شده است. گاهی اوقات کل سطح مقطع لوله مدنظر رسوب دارد، و باید تراشیده شود تا نتیجه مناسب را بگیرید.

محل گرفتگی و شرایط آن

اینکه لوله‌کشی کجای خانه دچار گرفتگی شده است هم می‌تواند روی قیمت لوله بازکنی موثر باشد. شما در چه محلی به این خدمات احتیاج دارید؟ توالت، حمام، پارکینگ یا …؟ هرکدام از این بخش‌ها شرایط خاصی را به کار تحمیل می‌کنند، و هزینه آن را تغییر می‌دهند. مثلا در گرفتگی‌های مربوط به توالت فرنگی متخصص باید آن را جدا و دوباره نصب کند؛ موضوعی که به نوبه خود مبلغی را به فاکتور اضافه می‌کند. برای چاه بازکنی چندان لازم نیست نگران این مسئله باشید. در نظر داشته باشید، گاهی اوقات اینکه در چه ساعتی خدمات را دریافت می‌کنید هم می‌تواند روی قیمت لوله بازکنی تاثیر بگذارد.

روش لوله باز کنی

بسته به شرایط از روش‌ها و دستگاه‌های مختلفی برای رفع گرفتگی لوله‌ها و چاه بازکنی استفاده می‌شود؛ هر دستگاه هم، کم و بیش نرخ خاصی دارد. مثلا هزینه این خدمات با فنر معمولا متفاوت با سایر روش‌هاست. و اگر از فنر استفاده شود، تعداد فنر زنی‌ها و یا تعدادِ گرفتگی لوله فاضلاب در ساختمان هم روی مبلغ نهایی خدمات لوله بازکنی تاثیر می‌گذارند.

بازدید و کنسلی

نرخ اتحادیه لوله بازکنی این مورد را صریحا یادآوری می‌کند؛ البته این روزها اکثر شرکت‌های رفع گرفتگی لوله و چاه بازکنی بازدید را رایگان انجام می‌دهند. اما اگر تیم به محل مراجعه کند و کار از طرف کارفرما کنسل شود، باید مبلغی را به آنها پرداخت کرد.

سایر عوامل موثر بر قیمت لوله بازکنی

 • نیاز به کنده‌کاری در محل گرفتگی لوله
 • میزان تعامل گرفتگی لوله در طبقات دیگر ساختمان
 • هزینه ایاب و ذهاب (که ممکن است شهر به شهر و حتی شرکت به شرکت متغیر باشد، یا اصلا دریافت نشود)
 • نرخ برخی خدمات مربوط به چاه بازکنی به صورت توافقی تعیین می‌شود، از جمله لوله‌کشی و بنایی درب چاه یا حفر چاه نو در زمین دژ با کمپرسور

لوله بازکنی ارزان چقدر واقعیت دارد؟

لوله بازکنی ارزان و سریع حقیقت دارد، و همیشه هم یک عبارت تبلیغاتی گمراه‌کننده نیست. شرکت‌های بسیاری هستند که با وجود ارائه خدمات مطلوب، همچنان هزینه‌های معقولی را (با توجه به نرخ اتحادیه لوله بازکنی) از مشتری‌های خود دریافت می‌کنند. شما هم با استفاده از سیستم استعلام رایگان قیمت در «خدمت از ما» می‌توانید چنین مجموعه‌هایی را پیدا کنید. با این وجود، در و دیوار شهر پر شده از برچسب‌های تبلغاتی با عناوین: لوله باز کنی فوری و شبانه روزی، چاه بازکنی ارزان و غیره. این می‌تواند یک هشدار باشد و نباید به هرکسی اعتماد کرد. چون گاهی اوقات لوله باز کنی ارزان رمز شب سوء استفاده از مشتریان است. چطور؟ در ادامه توضیح داده‌ایم:

سناریوهای کلاهبرداری لوله باز کنی

استعلام قیمت لوله بازکنی از چند متخصص و مقایسه آنها با یکدیگر دید خوبی از منطقی بودن مبالغ آنها می‌دهد. اما گاهی اوقات قیمت‌ها با حداقل بازار و نرخ اتحادیه لوله بازکنی هم اختلاف قابل توجهی دارند. در این حالت، اگر لوله باز کن بتواند مشتری را جذب کند، با چنین ترفندهایی از او پول بیشتری خواهد گرفت:

 • سه‌نظام لوله باز کنی: در این تکنیک فرد پس از “ظاهرا” فنر زدن ادعا می‌کند که لوله با این دستگاه باز نمی‌شود، و باید از سه نظام استفاده کند. بعد هم می‌گوید مجبور شده از چند سه‌نظام استفاده کند و مبلغی عجیب را به مشتری اعلام می‌کند. گذشته از اینکه احتمالا مشکل با همان فنر زدن حل می‌شده، اصلا سه‌نظامی هم از بین نرفته است که فرد بخواهد هزینه‌اش را از مشتری بگیرد.
 • فنر فولادی/الماسه: لوله بازکن‌های ناخلف گاهی به مشتری می‌گویند برای فلان نوع گرفتگی باید از فنر فولادی استفاده کنند. نکته اینجاست که همه فنرها یک آلیاژ دارند و از یک نوع فلز ساخته شده‌اند و فنر فولادی‌ای وجود ندارد. فنر الماسه هم به همین ترتیب، منتها با نامی دهان‌ پرکن‌تر.
 • فنر رسوب‌تراش: دیدیم که رسوب‌تراشی از خدمات لوله بازکنی است؛ اما گاهی افراد سودجو برای بالا بردن هزینه تمام‌شده کار “در ظاهر” از این روش استفاده می‌کنند، بدون اینکه لزومی داشته باشد.

انواع روش‌های لوله بازکنی

همان‌طور که تا اینجا اشاره‌هایی به این موضوع داشتیم، بسته به نوع گرفتگی، ممکن است روش کار باز کردن لوله متفاوت باشد. در ادامه رایج‌ترین روش‌های لوله باز کنی را مرور می‌کنیم:

فنر برقی

فنر لوله باز کنی موثرترین روش برای باز کردن لوله‌هاست، که برای گرفتگی‌های سخت کاربرد دارد. موتور و فنر دو بخش اصلی این دستگاه هستند. موتور وسیله‌ای به شکل دریل است و فنر به سر آن متصل شده. اندازه فنر هم متناسب با لوله است. فنر انعطاف‌پذیر هم است تا بتواند درون خمیدگی لوله خم شود.

تراکم هوا

لوله باز کنی به روش تراکم هوا زمانی کاربرد دارد که خاک و ماده‌های اضافی در لوله انباشته شده باشد. نحوه استفاده از این دستگاه به این شکل است که با تلمبه زدن هوا داخل دستگاه فشرده شده، و میزان فشار درون آن توسط یک عقربه نشان داده می‌شود. همین هوای فشرده وارد لوله می‌شود و گرفتگی‌های داخل آن را حرکت می‌دهد.

تلمبه دستی

لوله باز کنی دستی برای باز کردن گرفتگی‌های سطحی و ضعیف در لوله‌های فاضلاب ساختمان کاربرد دارد. تلمبه دستی دارای یک قطعه پلاستیکی نیم دایره‌ای شکل (پمپ) و یک دسته است.

منبع:

familyhandyman

بیگ نیوز

رسانه خبری بیگ نیوز علاقمند در زمینه اخبار فرهنگی،پزشکی و اجتماعی با بهرمندی از پایگاه های روز ایران و جهان می باشد.
دکمه بازگشت به بالا