معرفی جامع اورینگ و انواع آن

اورینگ یک واشر مکانیکی است که شما ظاهری آن مانند حرف O می باشد و کاربرد های فراوانی هم دارد. این محصول در بازار ها و در میان مصرف کنندگان با نام واشر هم شناخته می شود که در ساختار خودرو ها نقش اساسی و مهمی را ایفا می کند. این محصول همواره با روش های متعددی تولید می گردد که هر کدام به نوبه خود دارای کیفیتی هستند و برای فعالیتی کاربرد دارند. لازم به ذکر است که این قطعه مقاومت بسیار بالایی در برابر رطوبت و سرما و گرما دارد به همین دلیل محبوبیت زیادی را به دست آورده است. اورینگ در اصل قطعه ای گرد است که اصولا با دو ماده الاستومری و پلیمری تولید می گردد به همین دلیل انعطاف پذیری بالایی هم دارد و می توان بهترین عملکرد را از خود نشان بدهد.

بنزین |پالایشگاه

اورینگ ها به دلیل داشتن سطح صاف و براق و بدون خط همواره به راحتی در هر بخشی قرار می گیرد و قابل مصرف خواهند بود، لازم به ذکر است که نصب کردن اورینگ ها بسیار آسان می باشد و نیازی به لوازم و ابزار خاصی نیست و تنها لازم است که آن را به دقت در جای مشخص شده قرار بدهید، این محصول کاربردی توانسته جایگاه ویژه ای را در بازار ها به دست بیاورد به همین دلیل است که روز به روز به سطح تولیدات آن در بازار ها هم افزوده می شود، مسلما با تولیدات انبوه می توان به راحتی نیاز بازار های داخلی و حتی خارجی را پوشش داد و تامین کرد.

بنزین |پالایشگاه

انواع اورینگ:

در بازار های امروزی همواره انواع اورینگ وجود دارد که نه تنها از نظر سایز بلکه از نظر کیفیت و کارایی هم با یکدیگر متفاوت هستند، لازم به ذکر است که ما در اینجا انواع اورینگ ها را معرفی خواهیم کرد تا شما با آنها آشنایی کامل پیدا کنید. از انواع اورینگ ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • NR ، SBR از اورینگ هایی هستند که مقاومت بالایی در برابر پارکی دارند و همچنین کشش آنها هم زیاد می باشد.
 • اورینگ NBR از نمونه اورینگ هایی می باشد که در برابر سایش توانسته مقاومت بالایی از خود نشان بدهد البته این نمونه در برابر روغن ها و کریس ها و همچنین حرارت هم مقاومت بالایی دارد و توانسته عملکرد بهتری داشته باشد.
 • HNBR نوعی اورینگ می باشد که در برابر سایش و فشار مقاومت بالایی دارد و در برابر انواع مواد روغنی و هیدروکربوری هم مقاوم است و دوار افت کیفیت نخواهد شد.
 • وایتون نیز اورینگی می باشد که مقاومت فیزیکی و حرارتی بالایی دارد و همچنین در برابر حرارت بالا، روغن ها و در برابر فشار و اسید و بنزین و حتی آب کلر دار عملکرد عالی از خود نشان داده و دچار افت کیفیت نشده است.
 • کالرز از اورینگ هایی می باشد که مقاومت شیمیایی عالی در برابر انواع مواد شیمیایی و اسیدی دارد و البته در برابر حرارت بالای ۴۰۰ درجه هم دچار افت کیفیت نمی شود.
 • EPDM نوعی اورینگی است که در برابر آب، اوزون، اسید، آب شور دریا و غیره مقاومت زیادی از خود نشان داده است.
 • سیلیکون هم نوعی اورینگ می باشد که خاصیت رنگ پذیری دارد، در برابر حرارت و الکتریک مقاومت دارد، قابل مصرف در مصارف بهداشتی هم می باشد.
 • فلوروسیلیکون محصولی است که در برابر حرارت و برودت بالا و در برابر بنزین بسیار مقاومت و با دوام است.
 • ACM و AEM نیز از نمونه اورینگ هایی می باشد که در برابر حرارت و وروغن ها از خود مقاومت نشان می دهد.
 • هایپالون و کلروپن از نمونه هایی می باشد که در برابر انواع گاز ها مقاومت از خود نشان داده است.

بنزین |پالایشگاه

با شناخت انواع نمونه ها مسلما می توان به راحتی بهترین و با کیفیت ترین نمونه از اورینگ ها را متناسب با نیاز خود انتخاب کرد و تهیه نمود و با اطمینان کامل آن را مورد استفاده قرار داد.

کاربرد اورینگ ها:

همان گونه که در بالا هم توضیح دادیم اورینگ ها نمونه ها و مدل های مختلفی دارند که در کنار آن از نظر کاربرد هم با یکدیگر متفاوت هستند، از مهمترین کاربرد های این قطعه می توان به موارد زیر هم اشاره کرد که اهمیت زیادی در معرفی این قطعه دارند:

 1. برای مصارف پزشکی و بهداشتی این محصول کاربرد دارد.
 2. در صنعت خودرو سازی جایگاه ویژه و کاربرد فراوانی دارد.
 3. در صنعت تولید لوازم ورزشی کاربرد دارد.
 4. در صنعت برق کاربرد دارد.
 5. در صنعت نفت و گاز و پتروشیمی و پالایشگاه کارایی دارد.
 6. در مصارف آب و فاضلاب و آبرسانی کاربرد دارد.
 7. در صنعت لوازم خانگی کاربرد دارد.
 8. در کارخانه های سیمان کارایی دارد.
 9. در زمینه تولید مواد شیمیایی کاربرد دارد.
 10. در زمینه تولید انواع ماشین آلات صنعتی هم کاربرد دارد.

کاربرد های فراوانی است قطعه باعث شده تا روز به روز به تعداد مصرف کنندگان آن در بازار ها افزوده شود که برای تامین نیاز آنها لازم است که تولید اورینگ ها در نمونه های مخالف به سطح انبوه برسد. بهداشتی بودن برخی نمونه های این محصول باعث شد تا برای تولید اورینگ های اورتودنسی و ایمپلنت مورد استفاده قرار بگیرند. شما می توانید با توجه به موارد گفته شده اورینگی متناسب با فعالیت خود را انتخاب کرده و آن را تهیه نمایید و مورد استفاده قرار بدهید.

بنزین |پالایشگاه

معرفی شرکت چرخش صنعت:

شرکت چرخش صنعت از بزرگترین شرکت های تجاری می باشد که در زمینه واردات و فروش اورینگ ها توانسته محبوبیت زیادی را به دست بیاورد، در رابطه با این شرکت با تجربه و شناخته شده باید بگوییم که این مجموعه سابقه زیادی دارد و اصولا از سال ۱۳۸۲ توانسته فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز نماید و به عنوان بزرگترین فروشنده لوازم یدکی خودرو ها و ماشین آلات در تهران شناخته شود. این شرکت همواره بهترین و با کیفیت ترین اورینگ ها را به صورت عمده وارد بازار ها می کند تا بتواند هم نیازها را پوشش بدهد و هم با کیفیت بالای قطعات رضایت مشتریان را به دست بیاورد به همین دلیل اعتبار این شرکت هم افزایش یافته است.

این مجموعه توانسته نه تنها در تهران بلکه در کشور به عنوان بزرگترین تامین کننده نیازهای پلیمری صنایع بزرگ کشور شامل: صنایع دارو سازی، صنایع غذایی، کاشی و سرامیک، فولاد، سیمان، پتروشیمی، نیروگاهی، صنایع نظامی و هوایی شناخته شود، لازم به ذکر است که مجموعه متناسب باسفارش و نیاز مشتریان واردات را انجام می دهد تا با جلب رضایت آنها فعالیت خود را هم گسترش بدهد. افزایش میزان مصرف صنایع گفته شده از اورینگ ها و اهمیت وجود این قطعه در صنایع گفته شده سبب گشته تا میزان درخواست ها روز به روز بالاتر برود که این بر روی فعالیت مجموعه هم تاثیر می گذارد و کمک می کند تا فعالیت او گسترده تر گردد.

دکمه بازگشت به بالا