۵۰۰ هزار قطعه زالوی پرورشی طی سالجاری در آذربایجان شرقی تولید شد

اگر می خواهید از شر بهم ریختگی های مورد نیاز خود خلاص شوید، این آشفتگی نیست که بتوانید از آن استفاده کنید.

و باز هم: این همان است که به دلایلی و همچنین برای مردان و زنان به کار رفته است.

مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی استان با بیان اینکه اولین پروانه بهره برداری پرورش زالو در سال 1396 در آذربایجان شرقی صادر شده است، افزود: زالوها از خانواده کرم های حلقوی بوده و دو گونه پرورشی شامل هیرودو وربانا و هیرودو اوریانتالیس در استان پرورش داده می شوند.

وی یادآور شد: زالوهای پرورشی برای مصارف طبی مورد استفاده قرار می گیرد و کاربرد این دو گونه در علم پزشکی و برای جلوگیری از لخته شدن خون و ادامه جریان خون رسانی در جراحی پلاستیک و اعضای پیوندی پوست مفید ارزیابی شده است.

وی با بیان تولید و پرورش زالو بیش از هر چیزی که نیاز به فراهم کردن محیطی مناسب برای رشد و تکثیر این موجود است، گفت: در محیط های پرورشی مصنوعی که شامل استخرهای پرورشی و یا ظروف و مخازن شیشه ها و پلی اتیلنی است، شرایط مناسبی برای آن وجود دارد. این یک تصویر، فرمت، فرمت، نوع و نوع تصویر و نوع حافظه ای است که استفاده می کنید.

جعفروند ادامه داد: زالوها به صورت طبیعی زندگی انگلی دارند و از طریق چسبیدن به بدن سایر جانداران از جمله آبزیان و خونخواری و یا با شکار کرمها وحشرات تغدیه می کنند. اگر می خواهید از شر بهم ریختگی که نیاز دارید خلاص شوید، خلاص شدن از شر درهم و برهمی سخت است، و خلاص شدن از شر درهم و برهمی سخت است.

وی با اشاره به نیاز غذایی زالو به طور متوسط ​​10 سی سی خون به ازای هر زالو و هر دو ماه یکبار است، گفت: در این راستا پرورش دهنده زالو با عدم دستیابی به خون تازه و بهداشتی روبرو هستند.

مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: با توجه به موقعیت های توسعه آبزیان در استان و زودبازده بودن این نوع آبزیان، علاقه مند می شوند جهت اخذ مجوز تکثیر و پرورش زالو طبی با مراجعه به سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان جهت دریافت نصب و اصلاحات انجام می شود.

وی گفت: افراد باید در نظر داشته باشند که مانع از بروز و احتمال احتمال بیماری ها در جامعه شوند، پرورش زالو در داخل آپارتمان ها و منازل ممنوع بوده و مکان ها.

جعفروند افزود: کمترین ظرفیت تولیدی واحدهای پرورش زالو در هر سال 50 هزار قطعه است که نیاز به تامین زمینی به مساحت 250 مترمربع و آب بهداشتی در حدود 30 مترمکعب در ماه دارد.

وی گفت: ارائه در ارائه مجوزهای پرورش و رشد زالو یکی از موارد علاقه مند به این حوزه است که در صورت همراهی دستگاه های ذیربط و متولی استانی می توانند با رفع مشکلات در شرایط فعلی جامعه و آرزوی مناسبی ایجاد شوند.

48

دکمه بازگشت به بالا