کرونا همچنان درمان قطعی ندارد / استفاده از ماسک در دستور کار همه باشد

به گزارش شفاف ، جلسه کمیته علمی ملی کنترل و مدیریت بیماری کووید 19 صبح امروز با حضور دکتر. قاسم جان بابایی ، معاون وزیر بهداشت ، دکتر فرید نجفی ، معاون تحقیقات و فناوری وزیر ، دکتر حمیدرضا جماعتی ، دبیر کمیته علمی ملی کرونا و سایر اعضای کمیته ، بیمارستان قلب شهید رجایی در تهران برگزار شد.

استفاده از ماسک در دستور کار همه افراد است

در ابتدای جلسه ، دکتر جان بابایی با بیان اینکه جلسه کمیته ملی علمی کووید 19 امروز با حضور اساتید رشته های پزشکی کشور برگزار شد ، گفت: مورد بحث قرار گیرد.

وی ادامه می دهد: “با توجه به روند خوب واکسیناسیون در کشور ، که هنوز ادامه دارد ، ما شاهد کاهش بستری شدن در بیمارستان ، تعداد بیماران وخیم و مرگ بیماران هستیم ، که نشانه خوبی است. اما اساتید کمیته به مردم توصیه می کنند دستورالعمل های بهداشتی را در حین واکسیناسیون رعایت کرده و از ماسک در دستور کار همه عزیزان استفاده کنند.

دکتر جان بابایی به دستورالعمل های ملی درمان کرونا در بحث بیماران سرپایی و بستری اشاره می کند: آنچه در موارد سرپایی تأکید می شود نباید چنین باشد. این بدان معناست که برخی از افراد ممکن است به دلیل ترس خود کارهای تشخیصی غیر ضروری انجام دهند.

موارد سرپایی ویروس کرونا نیازی به دارو ندارند

معاون وزیر بهداشت گفت: در موارد سرپایی نیازی به دارو نیست؛ مردم عزیز بدانید که نظر اساتید این است که در مراحل سرپایی هیچ سی تی اسکن و آزمایش های معمولی لازم نیست و فقط رعایت نکات بهداشتی کافی است.

Ramedsaver یک داروی بیمارستانی است

وی با اشاره به نحوه بستری شدن بیماران کرونری در بیمارستان ها اظهار کرد: طبق دستورالعمل ، در صورت لزوم در اورژانس بستری می شوند. در موارد بستری در بیمارستان ، دوره درمان به خوبی مشخص شده بود. نکته ای که هنگام درمان بیماران بستری در بیمارستان باید به آن توجه شود این است استفاده از داروهایی که به عنوان داروهای ضد ویروس کرونا شناخته می شوند ، مانند داروها ، محدود است و در برخی موارد اصلاً جایی در خانه ندارد. این دارو یک داروی بیمارستانی است و در برخی موارد و شروع بیماری استفاده می شود.

کورتیکواستروئیدها باید در بیمارستان به مدت محدود تجویز شوند

جان بابایی با تاکید بر اینکه استفاده از کورتیکواستروئیدها بسیار محدود است و در مطب ها و کلینیک ها جایی ندارد ، گفت: کورتیکواستروئیدها باید در بیمارستان ها و با محدودیت زمانی تجویز شوند ؛ در برخی موارد مشاهده می شود عفونت های قارچی کشنده در اثر استفاده بیش از حد از کورتیکواستروئیدها ایجاد می شوند ، بنابراین مردم باید مراقب باشند که از این داروها به طور تصادفی استفاده نکنند و نباید از پزشک خود نسخه بخواهند.

اهمیت استفاده صحیح از اکسیژن در بیماران بستری در بیمارستان

معاون وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه مهمترین کاری که بیمار باید در بیمارستان انجام دهد ، استفاده صحیح از اکسیژن است ، تصریح کرد: اولین نکته در واقع حمایت تنفسی است که پرستاران به بیماران ارائه می دهند. اکسیژن مناسب می تواند م effectiveثرترین درمان باشد و مرگ و میر را به صفر برساند.

م effectiveثرترین درمان برای این بیماری واکسن است

بر اساس اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت ، وی در ادامه با اشاره به اینکه مسائل روانی یکی از موضوعات تاثیرگذار بر کیفیت درمان بیماران است ، گفت: مسائلی مانند سلامت روان و تغذیه مناسب باعث افزایش توانایی بیمار در طول درمان می شود.

جان بابایی که اظهار می دارد توجه ویژه به محدودیت استفاده از داروها ، دستورالعمل های بهداشتی و مصرف مایعات از جمله مواردی است که اعضای کمیته علمی بر آن تأکید می کنند ، گفت: موثرترین درمان این بیماری واکسن است زیرا این یک بیماری ویروسی است و درمان قطعی نیست.

در پایان ، معاون وزیر بهداشت در مورد کمبود داروی کرونری در کشور توضیح داد: “خوشبختانه وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو سعی کرده اند تمام داروهای م thatثر در درمان بیماری عروق ویروس کرونا قلب را در دسترس قرار دهند. عموم از طریق تولید داخلی. ما هیچ سابقه ای نداریم

دکمه بازگشت به بالا