کاهش ساعت کاری ادارات در دست بررسی استانداری هرمزگان

این پست از سایت سایت اطلاع رسانی بیگ نیوز برگرفته از سایت ” www.khabaronline.ir ” در مورد مقاله ” کاهش ساعت کاری ادارات در دست بررسی استانداری هرمزگان ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

صبح ساحل نوشت: «مهرداد حسن‌زاده»، مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان در خصوص اقدامات انجام‌شده در برابر هوای ۵۰ درجه استان گفت: «هشدار سطح زرد در استان صادرشده و به‌تمامی اعضای ستاد فرمانداران، بخشداران و دهیاران ابلاغ‌شده است».

وی ادامه داد: «جلساتی با دستگاه‌های اجرایی؛ آتش‌نشانی و دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان برگزار و مقررشده است که تمامی واحدها به حالت آماده‌باش قرار بگیرند. از طرفی با شرکت برق نیز برای تعمیرات لازم هماهنگ شده تا در این هوای گرم، قطعی‌ برقی به وجود نیاید».

این مقام مسئول از مردم درخواست که در ساعت ظهر از ترددهای غیرضروری خودداری کنند و همواره در مصرف برق و آب صرفه‌جویی داشته باشند، به طبع در دمای بالای هوا مصرف برق و آب افزایش می‌یابد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان اعلام کرد: «بر این اثر این سامانه، احتمال افزایش مصرف حامل‌های انرژی، گرمازدگی، آسیب به محصولات کشاورزی، ایجاد تنش دمایی در گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و دامداری‌ها و همچنین احتمال افزایش ظرفیت آتش‌سوزی در باغات و مراتع وجود دارد».

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان افزود: هوای گرم از ظهر پنجشنبه تا اواخر روز شنبه، {دهم تا سیزدهم خردادماه} در استان پابرجاست.

حسن‌زاده در پاسخ به خبرنگار صبح ساحل مبنی بر تعطیلی یا کاهش ساعت کاری در استان، اضافه کرد: «در حال حاضر، برای تعطیلی یا کاهش ساعت کاری ادارات در حال بررسی هستیم و احتمال دارد کاهش ساعت اداری را داشته باشیم که اخبار آن متعاقباً اعلام می‌شود».

وی افزود: «این افزایش محسوس دما در سطح استان و رسیدن دما به آستانه ۵۰ درجه سلسیوس در شهرستان‌های بستک، پارسیان، رودان، میناب و برخی نقاط مرکزی و شمالی هرمزگان رخ می‌دهد و برخی مناطق دیگر ازجمله بندرعباس، بندرلنگه، خمیر، حاجی‌آباد، بشاگرد، سیر یک، جاسک، جزیره کیش، جزیره لاوان، جزیره سیری، بوموسی، قشم، تنب بزرگ و هشت‌بندی قابل‌لمس خواهد بود».

دکمه بازگشت به بالا