کاشت بادام درختی با پوست

امروزه هایی هستند که مردم از آن در رژیم غذایی خود استفاده می کنند که یک نمونه ی بارز آن بادام درختی می باشد، افرادی هستند که می خواهند به کاشت این محصولات خوراکی بپردازند اما برایشان سوال است که چگونه بادام درختی بکاریم؟

در این مقاله قصد داریم، شما را با روش های کاشت این نمونه از خوراکی ها آشنا کنیم. بادام درختی یک نمونه خوراکی بسیار با کیفیت است که مردم آن را به صورت تفت داده و خام مصرف خواهند کرد.

از این محصولات علاوه بر اینکه به عنوان یک میان وعده ی کامل استفاه می شود در داخل آجیل نیز نقش مهمی دارد. علاوه بر این موارد بسیاری از غذاها هستند که در طبخ آن از انواع بادام های درختی استفاده می شود.

خرید نهال بادام به صورت اصلاح شده و پیوندی توسط باغداران از مهم‌ترین اهداف مسئولین نهالستان‌های معتبر و شناخته شده است.

همچنین نقش بسیار مثبتی در پخت آن را به همراه دارند. تمامی این عواملی که ذکر شده است، باعث شده تا کشاورزان و باغداران به کشت و تولید این نمونه از محصولات بپردازند.

چگونه بذر بادام درختی بکاریم

با توجه به مطالب ذکر شده در ابتدا می خواهیم، بگوییم که چگونه بذر بکاریم، در آن خصوص قبل از اقدام باید اطلاعات کاملی را داشته باشید و طبق اصول آن پیش بروید.

علاوه بر ایران کشورهای دیگری نیز هستند که به کاشت این نمونه از محصولات پرداخته اند زیرا دارای محبوبیت های بسیاری در اقصی نقاط کشور می باشد.

اسپانیا |استاندارد

کشورهای آمریکا و اسپانیا از بزرگترین تولید کننده های این نمونه از محصولات محسوب می شود. برای کاشت این محصولات راهکارهای بسیاری وجود دارد که قبل از کاشت باید تمامی اطلاعات لازم را برای آن نوع کاشت داشته باشیم. کاشت بادام به روش های تکثیر نمودن با موجود، تکثیر گیاه با روش پیوند و گزینه ی آخر آن که کاشت نهال آماده بادام می باشد.

با توجه به روش های گفته شده اگر شما روش تکثیر از طریق بذر را انتخاب کنید باید پس از شخم زدن کامل زمین بذر های این گیاه را در عمق 2 تا 5 سانتی از سطح زمین بکارید.

توجه داشته باشید بهترین فصل برای کاشت بذر یا گیاه بادام درختی پاییز می باشد، دانه ای که می کارید باید 6 ماه در داخل زمین باشد سپس در فصل بهار و یا تابستان جوانه زده و به رشد خود ادامه می دهد.

چگونگی کاشت بادام درختی

مطالبی ذکر شد در مورد چگونگی کاشت و در ادامه ی این مطلب باید توجه کنید که بذر کاشته شده در داخل زمین توسط حیوانات موجود در آن منطقه خورده نشود.

بادام درختی کاشت

مطالبی در مورد نحوه کاشت بذر بادام درختی ارائه داده شد اما اگر بخواهیم یک روش ساده تر به شما پیشنهاد دهیم، کاشت نهال درخت بادام می باشد در این روش شما باید یک گودال یا چاله تا عمق 1 متر را تهیه نمایید به گونه ای که تمامی ریشه هایی که گیاه با خود به همراه دارد در داخل آن قرار داده شود.

سپس نهال خود را در داخل چاله قرار دهید و با پای خود بر روی خاک بکوبید تا تمامی هوایی که در  داخل خاک وجود دارد، گرفته شود مکانی که برای کاشت این نوع از محصولات انتخاب می کنید باید از نور کافی برخوردار باشد.

ناگفته نماند خاکی که در آن نهال مورد نظر را می کارید باید از قبل شخم زده شده باشد تا نرم بوده و اکسیژن کافی در آن وجود داشته باشد. این محصولات برای رشد نیاز به یک آبیاری در مدت زمان معین و میزان استاندارد دارند بنابراین باید به نحوه ی آبیاری آن توجه نمایید.

بادام درختی میوه ی کدام فصل است

ممکن است برایتان سوال باشد که بادام درختی میوه ی کدام فصل است و در چه زمانی باید برای کاشت آن اقدام نماییم در جواب این سوال می توانیم بگوییم که نیاز به نور و گرمای کافی برای رشد دارد به همین دلیل اگر گیاه آن در زمستان رویش کند دچار یخ زدگی شده و از بین می رود.

به همین دلیل بهترین زمان برای کاشت نهال بادام درختی پاییز و زمستان می باشد. دقت کنید نوع نهالی که آن را برای کاشت انتخاب کرده اید جزو ارقام دیر گل می باشد یا خیر اگر دیرگل است باید در مناطق سردسیر کاشت شود چون نمونه های زود گل توانایی رشد در محیط های سرد را ندارند.

جوانه بادام درختی

همانطور که در متن بالا درباره ی کاشت بذر و توضیح دادیم باید اضافه کنیم اگر بذر دارای جوانه هایی باشد برای کاشت بسیار مناسب تر است زیرا سرعت رشد آن را بیشتر خواهد کرد.

جوانه زدن بادام درختی هنگامی که یک نمونه ی بذر برای جوانه زدن داریم باید توجه کنیم که مدت زمان کاشت آن برای تولید بادام درختی عقب نیفتد زیرا با این شرایط بذر موجود کارایی خود را از دست می دهد و دیگر قادر به رشد نیست.

جوانه زنی بادام درختی

با توجه به مطالب بالا جوانه زنی بادام درختی یک مرحله از کاشت آن می باشد که بسیار مورد اهمیت است زیرا اگر جوانه ها دچار خرابی باشد دیگر قادر به رشد نخواهند بود.

بادام درختی نهال

در دوره ی فصل کاشت بادام درختی خارجی و تمامی گلخانه ها به فروش نهال این محصولات می پردازند، مشتریان می توانند برای تهیه این محصولات به گلخانه های شهر خود مراجعه کنند.

بادام درختی ثمر می دهد

با توجه به اینکه بادام درختی بسیار پر ثمر می باشد، کشاورز برای کاشت این نوع از محصولات با علاقه ی بسیار زیادی را از خود نشان می دهد زیرا با توجه به میزان تقاضای مردم از این محصولات سود اقتصادی بسیاری را دارا می باشد.

بادام درختی ثمردهی

امروزه با توجه به کیفیت و طعم مطلوب این محصولات همچنین ثمردهی بسیار زیاد بادام درختی و شاهد رشد خرید و فروش بسیار این محصولات در داخل و خارج از ایران می باشیم.

این محصولات دارای مواد غذایی مغذی می باشد که برای بدن بسیار مفید بوده است و هر فردی لازم دارد در رژیم خود از این ماده ی غذایی استفاده کند.

نهال گردو پالیز کانادایی یکی از پرمحصول‌ترین ارقام گردوی شناخته شده و سازگار با آب وهوا و شرایط اقلیمی در کشورمان میباشد

بادام درختی ترب

با توجه به گسترش اینترنت و بستر فضای مجازی شاهد فروش بادام درختی در سایت های مختلف مانند ترب می باشیم.

سایت ما یکی دیگر از انواع سایت ها برای فروش این محصولات می باشد که دارای استاندارد های لازم فروش آنلاین می باشد.

شما می توانید با مراجعه به سایت و مشاهده ی محصولات ارائه شده در آن با توجه به نیاز خود محصولتان را ثبت سفارش نموده و آن را در اسرع وقت درب منزل تحویل بگیرید.

این مجموعه با فروش مستقیمی که دارد، قادر است محصولات را با کمترین قیمت در اختیار مشتریان خود قرار دهد. علاوه بر این مشاوران ما همه روزه در تلاش هستند تا شما را برای یک خرید خوب راهنمایی کنند.

 

دکمه بازگشت به بالا