چگونه دستگیره درب مناسب برای خانه خود را انتخاب کنید؟

هنگامی که مشغول بازسازی و یا دیزاین منزل خود هستید ممکن است دستگیره های درب را نادیده بگیرید و این در صورتی است که انتخاب درست و مناسب دستگیره درب و یا اکسسوری های درب میتوان فضای داخلی منزل شما را به شدت متمایز و زیبا کند شناخت بهترین دستگیره درب یکی از نکاتی است که طراحان داخلی به شدت به آن توجه می کنند.

درها یک اکسسوری و افزودنی کاربردی و ضروری در خانه شما هستند که هم به عنوان یک جدا کننده فضا و هم به عنوان یک نقطه دسترسی بین اتاق ها عمل می کنند. اکثر خانه ها دارای درهای داخلی و شاید هم خارجی زیادی هستند که به دستگیره و یراق آلات صحیح نیاز دارند. به عنوان مثال، یک خانه مدرن معمولی ممکن است که درب های زیادی داشته باشد که در انتخاب موارد گفته شده باید به نکات زیادی  توجه داشت.

درب های چوبی منزل شما بدون انتخاب درست دستگیره و یراق آلات آن کامل نمی‌شوند و داشتن یک انتخاب ظریف و کاملا متناسب با محیط منزل شما یکی از ضروری ترین نکات است

 تنوع دستگیره های درب با توجه به رشد سبک های طراحی داخلی در حال افزایش است و هرچه سبک های معماری و دکوراسیون متنوع تر و پیچیده تر می شوند به همان نسبت طراحی شکل دستگیره ها نیز دچار تغییر می‌شود.

 انتخاب دستگیره درب مناسب برای خانه شما می تواند دشوار باشد، اما لازم نیست همه گزینه های موجود را در انتخاب خود جای دهید فقط کافیست به نکات گفته شده در این نوشته توجه کنید.

دستگپیره درب پلاک کلاسیک

برای انتخاب دستگیره مناسب از کجا شروع کنیم؟

 در این نوشته کارشناسان ما تمام ترند های فعلی مبلمان و درب ها را بررسی می‌کنند و اطلاعات فنی ضروری را در مورد انتخاب بهترین و مناسب ترین دستگیره های درب داخلی برای خانه شما در جهت تکمیل هر فضای داخلی ارائه می دهند.

یراق و اکسسوری های درب خود را انتخاب کنید

به احتمال زیاد شما می خواهید یک سبک یکنواخت را در سراسر خانه خود بگنجانید، مانند هر کار طراحی داخلی دیگر. شما می توانید با انتخاب یک طرح درب یکسان در سراسر خانه خود به این هدف برسید. بنابراین، شاید اولین قدم برای انتخاب دستگیره ویراق آلات درب ایده‌آل شما، ارزیابی سبک طراحی داخلی است که باید آن را در نظر بگیرید.

 هنگام انتخاب یراق آلات و اکسسوری های جدید درب، عوامل تعیین کننده زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید، از جمله اینکه دستگیره درب را می خواهید با چه چیزی ست کنید میخواهید با رنگ درب ها مناسب باشد؟ و یا اینکه با سایر عناصر مانند جا کفشی، جعبه پستی و درکوب ترکیب خوبی ایجاد کند؟

دستگیره کروم براق مدرن

سبک خانه خود را در نظر بگیرید

همه ما در انتخاب مدل دستگیره درب تردید داریم باید اعتراف کرد کرد این انتخابی آسانی نیست. چیزی که همواره دارای اهمیت است این نکته که باید سبک طراحی داخلی منزل خودر ا در انتخاب درست در نظر بگیرید.

 اگر خانه شما سبک کلاسیک داشته باشد به عنوان مثال یک منزل ویلایی قدیمی باشد، انتخاب دستگیره های مدرن امروزی غیرعادی و نامناسب به نظر می رسد. به همین ترتیب، انتخاب یک دستگیره قدیمی و کلاسیک برای درهای خانه ای که به سبک مدرن طراحی شده است به شددت آزار دهنده و نامناسب است

 در اینجا ما شما را با سبک های مختلف طراحی دستگیره آشنا خواهیم کرد تا بهترین انتخاب دستگیره را برای خانه و یا محل کار خود داشته باشید

دستگیره درب مدرن

دستگیره های درب مدرن ما با خطوط تمیز برجسته، منحنی های مدرن و اشکال هندسی به طور مشخصی چشمگیر هستند. دستگیره‌های مدرن که اغلب از نظر طراحی و رنگ جلوه خاصی ندارند، برای طراحی هایی که از سادگی الهام گرفته‌اند، بهترین گزینه هستند.

 دستگیره‌های درب مدرن ظاهری آرام دارند وبا داشتن رنگ بندی های ساده و بدون اغراق برای خانه هایی با سبک طراحی مدرن و مینیمال مناسب است. داشتن یک ایده شمار را بهتر از همیشه کمک خواهد کرد.

دستگیره درب داخلی مدرن

دستگیره کلاسیک و سبک قدیمی

در صورتی که محل مورد نظر دارای اشاره هایی ازیک سبک معماری کلاسیک است و یا اینکه درب های منزل شما ساده و صاف نیستند و دارای اشکال کلاسیک است در انتخاب دستگیره کلاسیک رزت و یا پلاک تردیدی نداشته باشید. این دستگیره ها دارای رنگ بندی اغلب براق هستند مانند دستگیره طلایی براق، زیتونی و برنجی که انتخاب رنگ به سلیقه و رنگ درب ها بستگی دارد.

دستگیره درب رزت و یا پلاک کدام مناسب است؟

امروزه استفاده از مدل های دو تکه بسیار محبوب است ولی این دستگیره ها برای دو سبک مدرن و کلاسیک و یا نئوکلاسیک طراحی ها و اشکال مناسب خود را دارند. دستگیره های مدرن رزتی برای درب های ساده و یکدست، یک انتخاب کاملا مناسب است که اکثرا طراحان نیز آن را پیشنهاد میکنند. دستگیره های پلاک نیز طرفداران خود را دارند برای مثال در خانه اکثر ماها این مدل دستگیره ها وجود دارند و اگر دچار تردید هستید میتوانید با یک کارشناس مشاوره بگیرید.

محبوب ترین رنگ های دستگیره درب

  • مشکی
  • طوسی
  • استیل خش دار
  • طلایی براق
  • طلایی مات
  • زیتونی
  • نسکافه ای

برای سبک های مدن رنگ بندی های مشکی مات، طوسی مات و سیلور مات خشدار گزینه مناسبی است و اکثر مدل های مدرن دارای این سبک رنگ بندی هستند ولی سبک های کلاسیک بیشتر دارای رنگ بندی های غیر خنثی مانند طلایی و نسکافه ای می باشند

 

انواع سبک دستگیره از نظر قفل

  • سوئیچی
  • کلیدی
  • سرویس

برای درب های داخلی مدل های سوئیچی(سیلندر خور) گزینه مناسب تری هستند این دستگیره های علاوه بر خود دستگیره نیازمند قفل و سیلندر بوده که برای درب های اتاقی سیلندر سوئیچی و برای درب های سرویس و حمام سیلندر سرویسی. مدل های کلید و سرویسی بدون سیلندر بوده و فقط با یک نوع قفل نصب می‌شوند. این مدل ها نسبت به سبک سوئیچی دارای مقاومت و امنیت کمتری هستند.

 

دکمه بازگشت به بالا