چگونه استایل شخصی داشته باشیم

برای این که یک ظاهر جذاب داشته باشید حتما لازم نبوده تا از جدید‌ترین ترندهای مد پیروی نمایید، بلکه می‌توانید به راحتی استایل شخصی خود را با خرید ست پاییز و زمستان تعریف کرده و به این استایل و ست بارونی پایبند باشید. البته داشتن یک استایل مختص به خود به این معنی نبوده که از ترندهای دنیای مد دور شوید، بلکه زمانی که به طراحی استایل شخصی خود می‌پردازید، می‌توانید آن قسمت از ترندهایی که با روحیات و سبک شما سازگار بوده را پیدا کنید و طبق آن‌ها لباس بپوشید.

چگونه استایل شخصی داشته باشیم

پیدا کردن استایل و سبک شخصی چیزی نیست که یک ‌شبه بتوان آن را انتخاب کرد اما استراتژی‌هایی وجود داشته که به شما کمک خواهد کرد تا استایل فردی خود را با خرید ست پاییز و زمستان تعیین کنید. اما چطور می‌توانید استایل خود را با ست بارونی پیدا کنید؟ با آگاهی از روحیات، فیزیک بدن، سبک زندگی و سلایق می‌توانید اصولی را برای پوشش خود تعیین کنید و استایل خود را با خرید ست پاییز و زمستان بیابید. در این مقاله از مدیسه شما را برای ساخت استایل شخصی خود راهنمایی خواهیم کرد.

چنانچه بخواهیم به صورت کلی استایل‌های شخصی با ست زارا را تعریف کنیم، استایل و سبک شخصی روش منحصر به ‌فردی است که هر کس جهت بیان روحیات و خلقیات خود آن را انتخاب می‌کند. چه در دنیای مد و فشن و چه در انواع هنرهای هفت‌گانه انسان روش‌هایی را جهت بیان آن چه در ذهن دارند انتخاب می‌کنند.

استایل فردی یا شخصی با خرید ست پاییز و زمستان و ست زارا تنها به ظاهر و لباس شما ختم نمی‌شود. استایل فردی تمام جنبه‌های زندگی شما را در بر می‌گیرد؛ برای مثال سبک موسیقی که گوش می‌کنید یا این که چه غذاهایی را دوست دارید یا خواندن چه سبک کتاب‌هایی را ترجیح می‌دهید و بسیاری موارد دیگر که مختص شما هستند.

در دنیای مد استایل فردی و ست زارا بر روش لباس پوشیدن شما تاکید می‌کند؛ این که چه رنگی را انتخاب می‌کنید، چه اکسسوری‌هایی را انتخاب می‌کنید و این که چه آیتم‌هایی را با یکدیگر ست می‌کنید. با این تعاریف ذکر شده به تعداد افراد روی زمین، استایل فردی وجود دارد. حتی با وجود شباهت‌ها در طرز لباس پوشیدن، و با خرید ست پاییز و زمستان باز هم هر فرد در جزئیات پوشش خود تفاوت‌های بسیاری با دیگران دارد و این مفهوم استایل فردی است.

استایل فردی یا شخصی مفهومی بی‌انتها و بسیار گسترده بوده و ممکن است یک نفر بسیار شیک‌پوش باشد اما از هیچکدام از ترندهای مد پیروی نکند، بلکه اصول زیبایی شناسی مختص خود را داشته باشد. در واقع زمانی که شما استایل فردی خود را تعریف می‌کنید، بر اساس سلیقه شخصی، اصولی را جهت لباس پوشیدن تعیین نموده که در شما حس خوبی ایجاد کنند.

چگونه استایل شخصی داشته باشیم

به سراغ کمد لباس خود بروید و لباس‌هایی که غالبا مورد علاقه شما هستند را پیدا کنید؛این لباس‌ها را از کمد خود بیرون بیاورید و مشخصات آن‌ها را بررسی نمایید و ببینید این موارد چه اشتراکاتی با هم دارند تا دلیل این که چرا آن‌ها را دوست دارید پیدا کنید تا یک راهنمای خوب برای خرید ست پاییز و زمستان در آینده داشته باشید.

چگونه استایل شخصی داشته باشیم
چگونه استایل شخصی داشته باشیم

بررسی کنید کدام ترندهای مد و فشن برای شما الهام‌بخش هستند

زمانی که قصد دارید از ترندهای مد و سبک‌های گوناگون الهام بگیرید خرید ست پاییز و زمستان داشته باشید، از کسانی که سبک پوشش آن‌ها را تحسین می‌کنید شروع نمایید. زمانی را در انواع شبکه‌های اجتماعی گذرانده و نحوه لباس پوشیدن دوستان خود و افراد مشهور را مشاهده نمایید.

وبلاگ‌های فراوانی مملو از نکات مد و الهام‌بخش در اینترنت وجود دارند که می‌توانید به آن‌ها رجوع کنید. چند را پیدا کنید که سبک آن‌ها را دوست دارید و در آرشیو آن‌ها به دنبال پوشاک و آیتم‌های مورد علاقه خود بگردید.

اگر سلبریتی وجود دارد که استایل او را دوست دارید، سعی کرده تا استایلیست آن فرد مشهور را نیز پیدا کنید و به دنبال الهام گرفتن از آن استایلیست‌ها باشید. مجلات مد نیز یکی دیگر از منابع عالی برای این کار هستند. در مورد انواع مختلف سبک‌ها بیاموزید و آن‌هایی را که به سلیقه شما نزدیک هستند را شناسایی کنید.

استایل‌های محبوبی در دنیای مد وجود دارد که می‌توانند برای شما بسیار الهام‌بخش باشد؛ استایل‌هایی نظیر استایل بوهو، استایل مینیمال، ، استایل وینتیج، و بسیاری استایل‌های متنوع دیگر.

مطالب دیدنی:

یک مجموعه تصویری مد بسازید

در گوشی، تبلت یا لپ تاپ خود یک فولدر مختص جمع کردن کالکشن تصاویر مد و فشن بسازید. در این فولدر همه تصاویری که برای شما الهام‌بخش هستند را جمع‌آوری نمایید. سایت پینترست یک نمونه عالی برای شما می‌باشد. می‌توانید در این شبکه اجتماعی استایل‌ها و آیتم‌هایی را که دوست دارید و برای شما الهام‌بخش هستند را پیدا کرده و آن‌ها را ذخیره‌ کنید.

کمد کپسولی بسازید

کمد‌های کپسولی به شما اجازه خواهند داد مطابق استایل شخصی خود مجموعه‌ای از پرکاربردترین لوازم را برای خود جمع‌آوری کنید و ست‌های شیک و دوست‌داشتنی بسازید. پس از این که در کمد کپسولی خود آیتم‌های پرکاربرد و انواع رنگ‌های کلاسیک و خنثی را قرار دادید، چند آیتم خاص و منحصر به‌ فرد به کمد خود اضافه کنید. این آیتم‌های خاص می‌توانند امضای شما محسوب شوند.

شکل و فرم بدن خود را بشناسید

بعضی از افراد در انتخاب لباس ریسک ‌پذیر هستند و طرفدار آزادی و بی‌قانونی می‌باشند. برای این افراد المان‌هایی نظیر قد، وزن و… محدودیت به حساب نخواهد آمد؛ در واقع آن‌ها هر چیزی که دوست دارند را می‌پوشند.

اما به صورت کلی توجه نمودن به شکل بدن و در نظر گرفتن فرم اندام، انتخاب شما را جهت داشتن یک استایل فردی آسان‌تر می‌کند.

مطالب مرتبط:

به رنگ پوست و موهای خود توجه کنید

رنگ پوست شما در انتخاب لباس، حائز اهمیت است. رنگ لباس شما برای ساختن استایل و سبکی شخصی چیست؟ با مطالعه درباره رنگ‌ها، انواع رنگ‌های مکمل و متضاد به راحتی در می‌یابید چه ترکیب رنگ‌هایی، استایل شما را شیک و جذاب می‌کند.

خلق‌وخو، روحیات و سبک زندگی خود را بشناسید

خلق‌وخو و روحیه فردی شما بسیار در استایل و اصولی که برای خود می‌سازید اثرگذار است. برای مثال اگر شما فردی محافظه‌کار می‌باشید با انتخاب رنگ‌های جیغ و یا آیتم‌هایی که مناسب سن شما نیستند یه هیچ وجه احساس خوبی نخواهید داشت.

حتی اگر این مدل آیتم‌ها ترند شوند نیز شما با توجه به روحیه‌ خود با این لباس‌ها احساس راحتی نمی‌کنید. در حالی که امکان دارد یک فرد جسور و بی‌پروا به راحتی رنگ‌هایی جیغ و آیتم‌هایی پرزرق و برق را انتخاب کرده و محدودیت‌های سنی را نیز در نظر نگیرد.

بر اساس خلق‌وخوی شخصی، ببینید چه فاکتورهایی در استایل برای شما مهم‌تر است؟ این ‌که همواره شاد و سرزنده باشید یا این ‌که دیگران شما را به عنوان یک فرد رسمی و منظم بشناسند؟ آیا راحتی برای شما اهمیت بیشتری دارد یا این که همواره شیک به نظر برسید؟

مطالب دیدنی:

موقعیت اجتماعی و شغلی خود را در نظر بگیرید

موقعیت شغلی و اجتماعی تاثیر مستقیمی بر استایل شما خواهد داشت؛ ممکن است شما روحیه‌ای جسور داشته باشید و استایل شلوغ را بپسندید اما محل کار شما فضایی رسمی داشته باشد. در این حالت باید استایلی که جهت رفتن به سر کار انتخاب می‌کنید با استایل روزمره شما متفاوت باشد.

افزون بر این، موقعیت شغلی و اجتماعی تاثیر مستقیمی بر شخصیت، برخورد و لایف استایل شما می‌گذارد و شما را وادار کرده تا همواره متناسب با موقعیت اجتماعی خود رفتار نمایید.

مطالب کاربردی:

استایل شخصی بهترین انتخاب شما

در این مطلب سعی داشتیم بهترین استراتژی‌ها جهت تعیین استایل شخصی را به شما ارائه کنیم. همانطور که اشاره شد، انتخاب استایل و سبک شخصی امری نیست که بتوان یک شبه آن را به سرانجام رساند، اما این استراتژی‌ها همراه با کمی خودشناسی و خلاقیت به شما کمک خواهد کرد استایل شخصی خود را راحت‌تر تعیین کنید

برای این که بهتر بتوانید استایل شخصی خود را تعیین کنید بعد از بررسی نکات و مراحل ذکر شده، سبرای اینکه ظاهری جذاب داشته باشید حتما لازم نیست از جدید‌ترین ترندهای مد پیروی کنید، بلکه می‌توانید استایل شخصی خودتان را تعریف کنید و به این استایل پایبند باشید. البته داشتن یک استایل شخصی به این معنی نیست که از ترندهای دنیای مد دور شوید، بلکه زمانی که استایل شخصی‌تان را برای خودتان تعریف می‌کنید، می‌توانید آن بخش از ترندهایی که با روحیات و سبک شما سازگار است را پیدا کنید و مطابق آنها لباس بپوشید. اما چطور می‌توانید استایل شخصی‌تان را پیدا کنید؟ با آگاهی از روحیات، سبک زندگی، فیزیک بدن و سلایق‌تان می‌توانید اصولی را برای لباس پوشیدن خودتان تعیین کنید و استایل شخصی خودتان را بیابید. در این مطلب شما را برای یافتن و شناختن استایل شخصی‌تان راهنمایی خواهیم کرد. با ما در مجله‌ی دیجی استایل همراه باشید.

استایل شخصی چیست؟

چنانچه بخواهیم به طور کلی استایل شخصی را تعریف کنیم، استایل و سبک شخصی روش منحصربه‌فردی است که هر کس برای بیان روحیات و خلقیات خود آن را به کار می‌گیرد. چه در دنیای مد و چه در انواع هنرهای هفت‌گانه انسان‌ها روش‌هایی را برای بیان آنچه در ذهن دارند انتخاب می‌کنند. استایل شخصی تنها به ظاهر و لباس‌های شما ختم نمی‌شود. استایل شخصی تمام جنبه‌های زندگی شما را در برمی‌گیرد؛ مثلا چه نوع موسیقی گوش می‌کنید، چه غذاهایی را دوست دارید، خواندن چه کتاب‌هایی را ترجیح می‌دهید و بسیاری موارد دیگر.

در دنیای مد استایل شخصی بر روش لباس پوشیدن شما دلالت می‌کند؛ این که چه رنگ‌هایی را انتخاب می‌کنید، چه اکسسوری‌هایی را مورد استفاده قرار می‌دهید و این که چه نوع آیتم‌هایی را با یکدیگر ست می‌کنید.

با این تعاریف به تعداد آدم‌های روی کره زمین، استایل شخصی وجود دارد. حتی با وجود شباهت‌های ظاهری در طرز لباس پوشیدن، باز هم هر فردی در جزئیات پوشش و رفتار خود تفاوت‌های بسیاری با دیگران دارد و این همان مفهوم استایل شخصی است.

استایل شخصی یک مفهوم بی‌انتها و بسیار گسترده است. ممکن است فردی بسیار شیک‌پوش باشد اما از ترندهای مد پیروی نکند، بلکه اصول زیبایی شناسی خاص خود را داشته باشد. در واقع زمانی که شما استایل شخصی‌تان را برای خودتان تعریف می‌کنید، بر اساس سلیقه و خلق و خویتان اصولی را برای لباس پوشیدنتان تعیین می‌کنید که در شما حس خوبی ایجاد کنند.

پیدا کردن استایل و سبک شخصی چیزی نیست که یک‌شبه بتوان آن را انجام داد اما استراتژی‌هایی وجود دارد که به شما کمک می‌کند استایل شخصی‌تان را تعیین کنید و بدانید چه نوع لباس‌هایی مناسب شماست. در ادامه این استراتژی‌ها را با یکدیگر مرور می‌کنیم.

۱. کمد لباس‌هایتان را بررسی کنید

به سراغ کمد لباس‌تان بروید و لباس‌هایی که بیشتر مورد علاقه شما هستند را پیدا کنید؛ لباس‌هایی که وقتی آن‌ها را می‌پوشید حس بهتری دارید. این آیتم‌ها را از کمدتان بیرون بیاورید مشخصات آن‌ها را بررسی کنید و ببینید این آیتم‌ها چه اشتراکاتی با یکدیگر دارند. به این فکر کنید که چرا این آیتم‌ها به شما حس خوبی می‌دهند؟

۲. بررسی کنید کدام ترندهای مد و فشن برای شما الهام‌بخش هستند

زمانی که می‌خواهید از ترندهای مد و سبک‌های مختلف الهام بگیرید، از خانواده و دوستانی که سبک پوشش آن‌ها را تحسین می‌کنید شروع کنید. زمانی را در شبکه‌های اجتماعی بگذرانید و نحوه‌ی لباس پوشیدن دوستان و افراد مشهور را مشاهده کنید؛ از لباس‌های غیررسمی مانند تاپ‌های کوتاه و بوت‌های ساق‌های بلند گرفته تا کت و شلوارهای رسمی و پیراهن‌های مجلسی.

وبلاگ‌های بسیاری مملو از نکات مد و الهام‌بخش در شبکه‌های اجتماعی وجود دارند. چند بلاگر مد را پیدا کنید که سبک آن‌ها مورد علاقه‌تان است و در آرشیو آن‌ها به دنبال لباس‌ و آیتم های مورد علاقه‌تان بگردید.

اگر سلبریتی یا اینفلوئنسری وجود دارد که استایلش را دوست دارید، سعی کنید استایلیست آن فرد مشهور را هم پیدا کنید و به دنبال الهام گرفتن از این استایلیست‌ها باشید. مجلات مد یکی دیگر از منابع عالی هستند. در مورد انواع مختلف سبک بیاموزید و آن‌هایی را که بیشتر با خلقیات و سلیقه‌تان هماهنگ هستند شناسایی کنید.

استایل‌های مهم و محبوبی که در دنیای مد وجود دارند می‌توانند برای شما بسیار الهام‌بخش باشند؛ ، ، ، ، و بسیاری استایل‌های دیگر. این استایل‌ها را بشناسید و با بررسی اصول آن‌ها ببنید با چه استایل‌هایی بیشتر ارتباط برقرار می‌کنید و از آنها الهام بگیرید.

دکمه بازگشت به بالا