هوای ۸ شهر اصفهان سالم است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

این پست از سایت سایت اطلاع رسانی بیگ نیوز برگرفته از سایت ” www.mehrnews.com ” در مورد مقاله ” هوای ۸ شهر اصفهان سالم است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

به گزارش خبرنگار آنلاین، شاخص کیفی هوای کلان‌شهر اصفهان بر اساس داده‌های ۱۵ ایستگاه سنجش فعال در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح سه‌شنبه بیست و پنجم اردیبهشت با میانگین ۸۶ وضعیت قابل قبول را نشان می‌دهد.

بر اساس داده‌های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط‌زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان‌شهر امروز در ساعت انتشار این گزارش در ایستگاه خیابان ۲۵ آبان با عدد ۸۹، خیابان احمدآباد ۹۵، پارک زمزم ۷۵، دانشگاه صنعتی و رهنان ۷۲، سپاهان‌شهر ۶۵، خیابان فرشادی ۶۷، خیابان فیض ۶۳، بولوار کاوه ۹۵، کردآباد ۷۰، خیابان میرزا طاهر ۶۰ و ایستگاه ولدان ۷۱ AQI در وضعیت قابل قبول است.

شاخص هوای اصفهان همچنین در ایستگاه میدان انقلاب با عدد ۱۳۲ و بزرگراه خرازی ۱۱۳ AQI وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس و در ایستگاه زینبیه با عدد ۱۵۲ AQI وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان را نشان می‌دهد.

امروز شاخص هوا در خمینی‌شهر با میانگین ۵۶، زرین شهر ۸۹، شاهین‌شهر ۸۶، سجزی با میانگین ۶۰، مبارکه ۶۳، نجف آباد ۵۸ و قهجاورستان ۸۱ AQI قابل قبول ثبت شد. ایستگاه سنجش آلودگی هوای شهر کاشان و منطقه صنعتی دولت آباد قطع است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

این شاخص به طور معمول برای پنج آلاینده هوا شامل مونوکسیدکربن (CO) ، اُزن (O۳)، دی اکسید نیتروژن (NO۲)، دی اکسید گوگرد (SO۲) و ذرات معلق زیر ۲.۵ میکرون (PM۲.۵) اندازه گیری و به طور روزانه در ایستگاه‌های پایش هوا، ثبت می‌شود.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

دکمه بازگشت به بالا