نحوه تعویض مغزی شیر اهرمی قهرمان

آب یکی از مهمترین  نعمت های خداوند است که به میزان محدود بر روی زمین وجود دارد پس نحوه استفاده از آن برای انسان بسیار مهم است. در همین راستا استفاده از شیرآلاتی که باعث جلوگیری از هدر رفت این نعمت با ارزش خداوند شود از نکاتی  است که باید در هنگام ساخت خانه به آن توجه شود. در این مقاله قصد داریم نحوه تعویض مغزی شیر اهرمی قهرمان و سایر برند ها را به صورت مرحله به مرحله و تصویری به شما توضیح دهیم. حتی با وجود مواد مرغوب به کار رفته در شیرآلات و استفاده از بهترین و با کیفیت ترین شیرآلات موجود در بازار ممکن است با مشکل آب دادن،چکه کردن،سفت شدن و مشکلاتی از این قبیل روبه‌رو شوید که در واقع در این زمان نیاز به تعویض مغزی یا کارتریج شیرآلات اهرمی دارید.

انتخاب بهترین شیرآلات میتواند بسیار در صرفه جویی آب و هزینه به شما کمک کند. برای خرید بهترین شیرآلات میتوانید با ما تماس بگیرید تا مرغوب ترین شیرآلات را خریداری کنید.

کارتریج شیر اهرمی یا کارتریج شیرآلات چیست

کارتریج شیر اهرمی یکی از مهم ترین قطعات در شیرآلات اهرمی به حساب می‌آید که سازوکار و طرز عمل جالبی دارد. همه روزه تمام افراد از شیر آب استفاده می‌کنند و همواره فشار آب و یا دمای آب را با کمک کارتریج شیر اهرمی کنترل می‌کنند.مثل همه قطعاتی که از آنها استفاده زیادی می‌کنیم، هر چند سال یک بار ممکن است به سرویس و تعویض کارتریج شیر اهرمی نیاز پیدا کنیم.

در شیرآلات اهرمی وظیفه کنترل فشار و کنترل دمای آب بر عهده کارتریج شیر اهرمی است. اجزای کارتریج شامل یک دسته، زائده های نگه دارنده کارتریج و دو سطح آب بندی شده از جنس سرامیک می‌باشد. فروانی شیرآلات کارتریجی به حدی بالاست که شما بدون آنکه متوجه شده باشید آ ها را دیده اید. این شیر آلات همان شیرآلات اهرمی است اما با یک تفاوت کوچک.

تفاوت این دو در آن است که این شیر ها بر خلاف شیر های قدیمی، به جای دو دسته برای کنترل فشار و دمای آب از یک اهرم به عنوان کنترل کننده جریان استفاده می‌شود. به طور خلاصه قطعه ای که درون شیر قرار دارد و با چرخاندن اهرم شیر باعث گرم یا سرد شدن جریان خروجی آب می‌شود کارتریج نامیده می‌شود.

اگر شیر ظرفشویی تان را میخواهید نصب کنید و به دنبال فردی فنی میگردید پیشنهاد میکنیم با راهکار های مقاله  به راحتی خودتان این کار را انجام دهید.

کارتریج چگونه کار می کند

چگونگی کار کردن شیر کارتریجی به این گونه است که دو جریان گرم و سرد از لوله های مربوط خود به شیر می‌رسند و به قطعه ای به نام کارتریج می‌رسند.

کارتریج شیر را با دسته اهرمی شیر کنترل می‌کنیم و دو سطح سرامیکی آب بندی شده، دارای سه قسمت جداگانه هستند که یکی ورودی آب سرد، دومی ورودی آب گرم و بعدی، خروجی آب به سمت علمک است.

با تکان دادن دسته کارتریج قسمت سرامیکی روی هم به حرکت درآمده و مجرای ورودی آب های خنک و داغ را بسته و باز می‌کند. نتیجه این کار تنظیم میزان ورودی آب سرد و گرم است.

کارتریج سالم باعث می شود که آب به غیر از مجموعه های سه گانه‌ی سرد،گرم و خروجی به سمت آبریز از جای دیگری عبور نکند و  شیر را به طور کامل آب بندی کند.

در قسمت کف کارتریج  قسمتی به نام اورینگی وجود دارد که در کف بدنه شیر تعبیه شده و باعث آب بندی سوراخ های ورودی آب به مغزی می‌شود.

هر دو جریان آب سرد و گرم در وسط شیر اهرمی  ما هم تلاقی کرده و  بعد از عبور از مغزی یا کارتریج یک جریان واحد با فشار آب و دمای دلخواه  از قسمت خروجی شیر خارج شود.

تعویض مغزی شیرآلات اهرمی قهرمان

استفاده از شیر آلات اهرمی بسیار ساده خواهد بود اما در هنگام آب دادن باید نسبت به تعویض مغزی شیر آلات اهرمی اقدام کرد.

در داخل شیرهای اهرمی یک مغزی به نام کارتریج وجود دارد که در هنگام آب دادن باید آن را عوض کرد.

اولین نکته برای تعویض کارتریج شیر اهرمی قهرمان این است که آب را قطع کنید. در برخی از خانه ها اهرم قطع کن آب در زیر سینک ظرفشویی قرار دارد در صورت نبودن دسترسی به این شیر کافی است شیر فلکه اصلی آب بسته شود.

برای آن که بتوانید به مغزی شیرآلات اهرمی قهرمان یا به عبارتی به کارتریج شیرآلات اهرمی قهرمان دسترسی پیدا کنید باید قسمت پلاستیکی شکلی را که روی شیر است باز کنید.

این قسمت پلاستیکی شکل نشان دهنده سرد و گرم بودن آب است که در شکل زیر آن را مشاهده میکنید.

در مرحله بعدی وقتی این قسمت پلاستیکی را باز کردید در زیر آن پیچی وجود دارد که باز کردن آن میتوانید به راحتی برای تعویض شیر اهرمی قهرمان و سایر برند ها اقدام کنید.

برای باز کردن این قسمت میتوانید از آچار دو سو یا آلن کمک بگیرید. وقتی پیچ شیر اهرمی را باز کردید اهرم را به سمت بالا حرکت دهید تا شیر اهرمی باز شود.

در این مرحله مغزی یا کارتریج شیر اهرمی را مشاهئه میکنید که باید آن را برداشته و مغزی جدید را قرار دهید. برای جا انداختن و تعویض کارتریج شیر اهرمی قهرمان دو فرو رفتگی در قسمت شیر وجود دارد و دو برامدگی نیز روی کارتریج است که این برآمدگی ها روی هم چفت میشوند.

دقت داشته باشید که این برآمدگی ها روی هم قرار بگیرند و مغزی شیر اهرمی قهرمان نچرخد تا دوباره کارتریج شما خراب نشود. در مرحله آخر شیر را بسته و پولک پلاستیکی قرمز آبی را در جای اول خود قرار دهید. تعویض شیر اهرمی قهرمان شما به پایان رسید.

اگر سوالی باقی مانده خوشحال میشویم در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.همچنین اگر شیر اهرمی شما سفت شده و به خوبی کار نمیکند میتوانی از راهکار های مقاله زیر به راحتی مشکل را برطرف کنید.  قیمت مغزی شیر تهرمی قهرمان در فروشگاه بازرگانی خانی ارزان تر از همه جاست و شما میتوانید با قیمتی ارزان تر از همه جا محصول مورد نظرتان را خریداری کنید.

نحوه جا انداختن مغزی شیرآلات اهرمی در جای خود کارتریج یا در واقع همان مغزی شیر اهرمی  دارای دو برآمدگی در روی خود است که باید به طور دقیق در داخل دو فرو رفتگی شیر اهرمی چفت شود. این کار به هیچ عنوان دشوار نیست و نیاز به کمی توجه و دقت دارد.

بعد از بستن مغزی شیر و اطمینان از جایگذاری درست آن در انتهای کار پیچ را ببندید و دسته اهرمی آن را در جای خود قرار دهید. در مرحله اخر لازم است که پولکی که مشان دهنده گرما و سرما آب را در جای خود قرار دهید. تعویض مغزی یا کارتریج شیر آب اهرمی دو دستگیره ای در بازار ایران شیرالات اهرمی دو دستگیره ای وجود دارند که زیبایی بیشتری داشته و در ساختمان های جدیدتر از آن ها استفاده میشود.

در صورتی که شیر آب شما چکه کند یکی از کار هیی که میتواند این مشکل را برطرف کند تعویض مغزی یا کارتریج شیر اهرمی میباشد. مراحل تعویض مغزی شیر اهرمی دو دستگیره ای مانند شیر اهرمی یک دستگیره ای است و شما باید تمام مراحل را تا باز کردن اهرم پیش بروید. در مرحله بعدی شما باید دو دستگیره را باز کنید تا به مغزی شیر اهرمی دسترسی داشته باشید.

برای باز کردن دستگیره ها میتوانید از پیچ گوشتی و آچار فرانسه همان طور که در تصویر پایین مشاهده میکنید استفاده کنید. برای خارج کردن کارتریج یا مغزی خراب میتوانید از انبر دست یا دم باریک استفاده کرده و به آرامی مغزی را از شیر خارج کنید. کارتریج نو را در جای خود قرار داده و با استفاده از پیچ گوشتی و آچار فرانسه تمام مراحل برای بستن شیر را انجام دهید.

قیمت مغزی شیر اهرمی قهرمان

شیرآلات قهرمان انواع مختلفی دارد که در بازار موجود هستند.

برای مثال:

شیر تو کاسه ای

شیر آفتابه

شیردوش

با توجه به تفاوت شیرآلات قهرمان در پایپ کالا قیمت کارتریج شیر اهرمی قهرمان نیز متفاوت خواهد بود که در هر زمان با جستجو در اینترنت قابل دسترسی می‌باشد.

برای آگاهی از آخرین لیست قیمت و خرید انواع شیر آلات صنعتی می توانید با شماره تماس 09122805383 در ارتباط باشید

زهرا رضی

زهرا هستم، نویسنده ای که با جسارت به واکاوی مسائل پرداخته و از پرسیدن سوالات سخت نمی‌ترسم. در این سایت، با نگاهی موشکافانه به مسائل اجتماعی و اقتصادی، به دنبال یافتن پاسخ‌های واقعی و ارائه راه حل‌های خلاقانه هستم.
دکمه بازگشت به بالا