مزایا و معایب قفل های دیجیتال چیست؟

ایا قصد خرید یک قفل دیجیتال جدید را دارید؟ قفل های هوشمند مزایای بی نظیری دارند، اما انها با مجموعه ای از معایب خود نیز همراه هستند. اینکه چگونه یک قفل هوشمند برای شما کار می کند، به نیازهای ایمنی و بودجه شما بستگی دارد. قبل از اینکه این خرید را انجام دهید، در اینجا نگاهی سریع به مزایا و معایب قفل های دیجیتال برای کمک به تصمیم گیری شما وجود دارد.

جوانب مثبت از قفل های دیجیتال

1. راحت

این بهترین مزیت قفل دیجیتال است – شما دیگر نیازی به حمل کلید ندارید. تنها چیزی که شما نیاز دارید این است که یک کد دسترسی برای باز کردن درب را به یاد داشته باشید. اگه یادت نمیاد چی؟ فقط ان را بر روی تلفن خود ذخیره کنید! فقط اطمینان حاصل کنید که تلفن شما به خوبی امن است تا هیچ نتواند اطلاعات را هک و سرقت کند.

2. کلید های گم شده یا گم شده دیگر وجود ندارد

شما لازم نیست که در مورد از دست دادن، اشتباه، و یا فراموش کردن کلید با قفل های دیجیتال نگران باشید. دیگر از اموال خود را قفل شده است.

3. اسان برای تنظیم کدهای سفارشی

نیازی به یک کلید یدکی با قفل دیجیتال نیست – هر می تواند از همان کد برای ورود به ملک استفاده کند. اگر به کسی نیاز دارید که به طور موقت به محل دسترسی پیدا کند چه؟ شما می توانید کدهای سفارشی را تنظیم کنید و همچنین زمان انقضا را تنظیم کنید تا بعدا نتوان از کد استفاده کرد.

4. اسان برای تغییر کد

در حالی که قفل های سنتی شامل زمان و پول برای جایگزینی کلیدهای اسیب دیده هستند، شما به راحتی می توانید کدهای دسترسی یک قفل هوشمند را تغییر دهید. توصیه می شود کدها را در فواصل منظم تغییر دهید، زیرا صفحه کلید می تواند با استفاده مداوم استفاده شود. شما نمی خواهید کسی کد را فقط با نگاه کردن به کلید های فرسوده روی قفل حدس بزند!

معایب قفل های دیجیتال

خانه هوشمند |قفل دیجیتال

1. گران قیمت

قفل های دیجیتال گران تر از قفل ها و کلیدهای سنتی هستند. بسته به مدل، گاهی اوقات هزینه یک قفل هوشمند می تواند برابر با هزینه چندین قفل سنتی باشد.

2. نیاز به شارژ مجدد

اکثر قفل های دیجیتال بر روی باتری ها کار می کنند. این که ایا انها با باتری های قابل تعویض یا قابل شارژ کار می کنند، باید اطمینان حاصل کنید که شارژ کافی دارند. این خطر وجود دارد که به طور غیر منتظره قفل شود اگر اتهام تمام شود.

3. کدها باید به طور مرتب تغییر کنند

با قفل های سنتی، شما باید کلید یا قفل را فقط در صورتی که اسیب دیده باشد جایگزین کنید. با صفحه کلید قفل دیجیتال، استفاده مکرر می تواند باعث از بین رفتن کلیدها شود. برای جلوگیری از این، شما باید ترکیب کد را به طور منظم تغییر دهید.

4. چالش های فنی

اگرچه استفاده از صفحه کلید اسان تر است، برخی از سالمندان ممکن است از استفاده از قفل های دیجیتال بیزار باشند. ما به مواردی برخوردیم که بزرگان خانواده کد را بر روی یک تکه کاغذ نوشتند و ان را با خود حمل کردند. همچنین، کودکان در خانواده می توانند شما را در حال وارد کردن کد تماشا کنند، ان را حفظ کنند و ان را با دیگران به اشتراک بگذارند. در هر دو مورد، ممکن است هرگز متوجه نشوید که رمز عبور دسترسی به خطر افتاده است، زیرا هیچ کلید فیزیکی گم شده یا به سرقت رفته وجود ندارد.

امنیت چطور؟

پاسخ در این مورد متفاوت است. طرفداران قفل هوشمند اشاره می کنند که از انجا که هیچ کلید فیزیکی وجود ندارد، هیچ شانسی برای کلید های گم شده، گم شده یا دزدیده شده وجود ندارد. شکستن کدها اسان نیست، زیرا هک کردن نیاز به سطح خاصی از مهارت دارد. شما می توانید کدها را در فواصل دوره ای تغییر دهید و از کپی های ساخته شده از کلیدها جلوگیری کنید، مانند قفل های سنتی. کسانی که در برابر قفل های هوشمند اشاره می کنند که کدها را می توان از راه دور با کمک قطع کننده های رمز عبور خودکار هک کرد. همچنین، هنگامی که کد به خطر می افتد، هر کسی می تواند در روز روشن به اموال شما وارد شود و فقط به طور تصادفی کدها را بدون نیاز به شکستن فیزیکی و جلب توجه وارد کند.

اگر تصمیم به خرید یک قفل هوشمند دارید، اطمینان حاصل کنید که روتر Wi-Fi شما با یک VPN و مکانیسم امنیتی انتی ویروس محافظت می شود. همچنین، ایده خوبی است که به دنبال مدل هایی باشید که هر بار که یک درب قابل دسترسی است، در تلفن همراه خود به شما هشدار می دهند.

دکمه بازگشت به بالا