مزایای اصلی استفاده از آجر

هنگام انتخاب مصالح ساختمانی ، این می تواند یک کار دلهره آور باشد ، اما آنچه مسلم است این است که آجرها قابل اعتماد هستند. صدها قرن است که این ماده منبع اصلی مصالح ساختمانی بوده است. در حالی که ما بتنی داریم که از کیفیت و دوام بالایی برخوردار است ، آجر هنوز سهم خوبی از بازار دارد.

مزایای اصلی استفاده از آجر

تعمیر و نگهداری کم

با استفاده از آجر ، می توانید بودجه نگهداری خود را پایین نگه دارید. رنگ آمیزی اختیاری است زیرا رنگ طبیعی دارد. حتی در شرایط آب و هوایی سخت نیز نمی پوسد. و برخلاف بیشتر مصالح ساختمانی می تواند در برابر حشرات مانند موریانه ها که تهدیدی برای خواص هستند مقاومت کند. چیزی که شما برای حفظ آن بی عیب و نقص نیاز دارید این است که گاهی اوقات با یک برس مالش دهید

خواص حرارتی استثنایی

وقتی صحبت از بهره وری انرژی به میان می آید ، آجرها دارای خواص حرارتی استثنایی هستند. به لطف جرم حرارتی این مواد ، خانه شما می تواند در زمستان گرم بماند. این ماده می تواند گرما را جذب کرده و سپس آن را به آرامی در خانه آزاد کند. و در تابستان ، حرارت آهسته این ماده خانه شما را خنک نگه می دارد. و برای بهترین عایق در خانه خود ، آجر را با عایق ها ترکیب کنید.

مصون از رطوبت ، باد و آتش

به طور شگفت انگیزی ، آجرها می توانند انواع مختلفی از فشارهای خارجی که بر آنها وارد می شود ، از جمله رطوبت ، باد و آتش را تحمل کنند. این ماده به دلیل داشتن خاک رس قابل احتراق نیست. با آگاهی از این که آجر تا 1000 درجه سانتیگراد را تحمل می کند ، حتی آتش سوزی نمی تواند خانه ای را فقط با آجر خراب کند.

در جلوگیری از رطوبت ، روکش آجری کار بسیار خوبی را انجام می دهد. در حالی که ضد آب نیستند ، می توانند در برابر نفوذ آب باران همراه با باد مقاومت کنند. به این ترتیب ، آنها مواد زیرین را از پوسیدگی یا رشد قالب محافظت می کنند.

محصول طبیعی

آجر هنگام استفاده یا هنگام دفع برای محیط زیست بی خطر است. این خاک رس خالص است که به وفور یک ماده طبیعی روی زمین است. بنابراین ، اگر می خواهید ضایعات ساختمانی را در محیط نگه دارید ، آجرها بهترین هستند. همچنین ، آنها در استفاده مجدد عالی هستند زیرا می توانند استحکام و زیبایی خود را برای مدت طولانی تری حفظ کنند. بی رس بودن خاک رس کاملاً غیر سمی و برای مصارف خانگی بی خطر است.

خوش ظاهر

آنها را از خانه های کلاسیک ویکتوریایی گرفته تا خانه های مفهومی فوق مدرن خواهید یافت. بنابراین ، آنها برای ساخت خانه های شاهکار عالی هستند. زیبایی طبیعی آجرها جلوه ای از طبیعت در خانه و احساس کلاسیک را اضافه می کند. در اطراف ، چه پیاده روها و چه حیاط شما ، احساس دنج به شما می بخشد. بنابراین ، اگر می خواهید زیبایی کم نظیری با نگهداری کم به دارایی خود بیفزایید ، این مواد را امتحان کنید.

با دوام

هیچ ماده ای مانند آجر در برابر زمان مقاومت نکرده است. بیش از 6000 سال است که از این ماده در ساخت خانه و سایر ملک ها استفاده می شود. در سراسر جهان ، ساختمانهای آجری را خواهید دید که صدها سال استوار بوده اند. و برای قدردانی از دوام این ماده ، می توان به طور مستقیم با طبیعت روبرو شد. چه تابستان گرم باشد و چه دمای انجماد در زمستان ، آنها راحتی و اطمینان از یکپارچگی سازه را فراهم می کنند.

قابلیت ساختاری

در حالی که این یک مصالح ساختمانی کلاسیک است ، روشهای نوآورانه ای برای تبدیل آجر به منظور تنوع وجود دارد. در حال حاضر ، می توانید کاشی های مختلف آجری با طرح های مختلف برای سقف پیدا کنید. بلوک های آجری وجود دارد که از سازه های کوچکی مانند خانه ها و همچنین برای آپارتمان های بزرگ پشتیبانی می کند. و در روسازی ها ، ما اکنون سنگ فرش های آجری با طرح های مختلف برای انتخاب داریم.

دیدگاه شما چیست؟

هیچ ماده ای نمی تواند با کلاس و ظرافتی که آجرها به یک ویژگی می افزایند مقایسه شود. و هیچ کس نمی تواند در حضور فشار محیط بیشتر از آن عمر کند. این یک ماده همه کاره است که به عنوان یک سازه و سقف عمل می کند. همچنین ، می توانید سنگ فرش های آجری را به عنوان مکمل و برای کاربرد استفاده کنید.

از آجر برای ساخت خانه های مسکونی ، مشاغل ، راهروها و دیوارهای حایل استفاده می شود. اساساً ، آجر برای همه چیز استفاده می شود! این به این دلیل است که آجر یکی از بهترین مصالح ساختمانی موجود است ، اما چرا؟ در اینجا ما 4 دلیل اصلی آجر را در میان بهترین ها قرار می دهیم: با دوام ، زیبا ، کم مصرف و پایدار.

 1. آجرها از نظر انرژی کم مصرف هستند

دیوارهای آجری نسبت به سایر مصالح ساختمانی در عایق کاری خانه شما در برابر سرما و گرما بهتر عمل می کنند. یک خانه تمام آجر از نظر مصرف انرژی بیشتر است و هزینه کمتری برای نگهداری در هزینه های خدمات دارد. در نتیجه ، خانه های آجری از امکانات کمتری استفاده می کنند ، بنابراین تأثیر انسان بر محیط زیست را کاهش می دهد. با کاهش هزینه های کلی و نجات همزمان کره زمین ، چه چیزی می تواند بهتر باشد ؟!

دیوار آجری می تواند صدها سال یا بیشتر دوام بیاورد. برخی از قدیمی ترین ساختمانهای جهان که هنوز پابرجا هستند از آجر ساخته شده اند. هنگامی که یک دیوار آجری با کیفیت نصب می کنید ، می توانید مطمئن باشید که در برابر زمان مقاومت می کند. آجرها فوق العاده قوی هستند ، به عنوان یک ماده تحمل بار شناخته می شوند و می توانند یک ساختمان را به طور کامل تحمل کنند.

آجرها قوی هستند و ماندگاری بالایی دارند ، اما سن بالا نیز هستند. آجرها بسیار آهسته پیر می شوند و به لطف رنگ طبیعی منحصر به فرد آنها ، زمان زیادی طول می کشد تا آجرها هرگونه نشانه ای از رسوب یا لکه را نشان دهند. به لطف طبیعت بادوام و قوی آجرها ، ساختمان آجری از نگهداری کمی برخوردار است و نگرانی کمی دارد.

آجرها بدون شک کلاسیک ، زیبا و بسیار متنوع هستند. هیچ دو دیوار آجری هرگز دقیقاً یکسان نیستند. به علاوه ، آجرها را می توان به روش های مختلفی قرار داد. استفاده از الگوهای مختلف برای استایل برجسته آجرها در داخل و خارج از خانه استفاده می شوند ، می توان آنها را مدرن ، روستایی و فراتر از آن جلوه داد. بسیاری از سبک های مختلف شامل آجر هستند ، از قلعه های قدیمی تا برخی از زیباترین خانه های امروزی.

بسیاری از مصالح ساختمانی باعث آلودگی زیادی می شوند که به طرق مختلف به محیط زیست آسیب می رسانند. آجر یک ماده عالی است که در واقع پایدار است. تولید آجر و همچنین سبزتر و کارآمدتر می شود. کارخانه های آجر در حال حاضر منابع جایگزین انرژی را با استفاده از منابع سوخت غیر فسیلی مانند جذب متان آزاد شده از زباله از محل دفن زباله یا زباله های کشاورزی به کار می اندازند.

برخلاف چوب که نیاز به برداشتن درختان دارد ، آجر از منابع تجدید ناپذیر ساخته نشده است. شما می توانید با استفاده از هر تعداد آجر که می خواهید خانه ای بسازید بدون این که از زیبایی طبیعی جنگل های بارانی دور افتاده استفاده کنید. همچنین ، از آنجا که آجرها می توانند به عنوان یک مصالح ساختمانی زیبا سالها بدون نیاز به تعویض رشد کنند ، تعداد آجرهای مورد نیاز برای کارخانه های تولیدی برای پخت و ارسال هر ساله کاهش می یابد. درمجموع ، آجرها یک مصالح ساختمانی پایدار هستند که می توانند به جهان ما کمک کنند تا سالها مکان سبزتری برای راه اندازی باشد

سایر مزایای بزرگ برای آجر

 • مقاوم در برابر حرارت برای کمک به کاهش احتمال آتش سوزی در خانه یا محل کار.
 • کاهش نویز عالی ، اجازه می دهد تا نویز کمتری به داخل و همچنین خارج شود.
 • برخلاف چوب ، لازم نیست آجر را رنگ کنید تا از آجر محافظت شود.
 • تا حد زیادی تعمیر و نگهداری رایگان است.
 • اگر مشکلات آجری به موقع حل شوند ، می توان به جای جایگزینی کل دیوار یا سازه ، یک آجر را در یک زمان حل کرد.

معایب آجر – آیا آجر برای شما مناسب است؟

البته هیچ ماده ای بدون اشکال نیست. در زندگی همیشه دادن و پس گرفتن وجود دارد. اشکالات آجر حداقل است اما وجود دارد و شایسته بحث است. در برخی موارد یک بلوک بتنی یا مصالح دیگر ممکن است مصالح ساختمانی مناسب تری باشد. معایب آجر شامل موارد زیر است:

 • اگر در منطقه ای زندگی می کنید که طوفان ها رایج است ، آجرها به خوبی در مقابل این چالش خوب عمل نمی کنند ، مانند یک خانه بلوک بتنی.
 • اگر در آب و هوایی زندگی می کنید که بسیار مرطوب است ، آجرهای متخلخل باعث ایجاد کپک می شوند.
 • اگر در جایی زندگی می کنید که از زیر خانه عبور می کند ، یک پایه آجری می تواند به مرور خیس شده و خراب شود. اگر چنین است ، بهتر است از یک متریال متفاوت در پایین خانه خود استفاده کنید و آجر کاری را از بالا شروع کنید.
 • اگر از آجرهای ضعیف یا آجرهایی استفاده می کنید که قبلاً خراب شده یا ضعیف شده اند ، به احتمال زیاد با مسائل متعددی روبرو خواهید شد. استفاده از آجر با کیفیت بالا از اهمیت بالایی برخوردار است.
 • انگور و سایر گیاهان می توانند با رشد آجرها به آنها آسیب برسانند

آجر ؛ بهترین

آجرها مصالح ساختمانی قوی ، پایدار ، سازگار با محیط زیست و زیبا را ارائه می دهند که می تواند به هر ساختمان شخصیت و جذابیت ببخشد. اگر در نظر دارید آجرکاری کنید ، شهر آجر عرضه کننده انواع با بهترین کیفیت و قیمت مناسب برای پروزه های ساختمانی شما می باشد.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر با آجر یک مصالح ساختمانی قابل اعتماد است که از چوب و سایر مصالح ساختمانی دوام بیشتری دارد.آجر یکی از مناسب ترین مواد برای ساخت خانه است.اگر میخواهید در مورد ویژگی ها و مزایای آجر بیشتر بدانید ، در ادامه همراه ما باشید.

ساختن یک خانه منحصراً از آجر می تواند پرهزینه باشد ، اما این یک سرمایه گذاری معقول است.دیوارهای داخلی ساخته شده از آجر به تنظیم دمای ساختمان کمک می کنند ، زیرا آنها گرما و هوای خنک را ذخیره می کنند.در زمستان ، دیوارها گرما ارائه می دهند ، در حالی که در یک روز گرم تابستان دارای خاصیت خنک کننده هستند.

علاوه بر راحتی ، ساختمان های که در ساختار آنها از آجر استفاده شده ، دارای مزایای مالی هستند.خانه های ساخته شده کاملاً از آجر در طولانی مدت هزینه کمتری دارند ، زیرا برای گرم کردن به انرژی کمتری نیاز دارند.تحقیقات ثابت کرده اند دیوارهای آجری به طور موثری از سیستم گرمایشی خانه پشتیبانی می کنند.خانه هایی که کاملاً از آجر ساخته شده اند ، اغلب جذاب تر بوده و ارزش بالاتر و کیفیت بالاتری هم دارند.

آجر قوی و بادوام است

هنگامی که صحبت از نمای بیرونی ساختمان می شود ، شما می خواهید ماده ای را انتخاب کنید که در برابر عناصر مختلف ثابت باشد و دوام و کیفیت خود را حفظ کند که بهترین برای این منظور است.آجر قوی است ، با گذشت زمان از بین نمی رود و تغییر رنگ نمی دهد.آجرها پوسیدگی ندارند و موریانه ها هیچ علاقه ای به خوردن خاک رس پخته ندارند.

حفظ آجر آسان است

حفظ و نگهداری آجرها نسبت به مواد دیگر که برای ساخت خانه ها استفاده میشود آسان تر است.اولا به دلیل اینکه نشانه هایی از خاک و یا ساییدگی و سایش را به سرعت مواد دیگر نشان نمی دهند.این بدان معنی است که شما مجبور نیستید سطوح بیرونی آجری خود را هر چند وقت یکبار تمیز کنید.در بیشتر موارد ، آجر فقط برای 25 سال اول عمر خود فقط به شیلنگ آب نیاز دارد.البته درست است که ساختمان های آجری نیاز به مراقبت زیادی ندارند ، اما اگر به موقع و به درستی از ساختمانهای آجری مراقبت شود ، آنها سال های طولانی تری دوام خواهند داشت.

آپارتمان |آتش سوزی

آجر مقاوم در برابر آتش است

آجرها نسبت به سایر مصالح ساختمانی مقاومت بیشتری در برابر آتش دارند.مقاومت در برابر آتش بسیار بیشتر از آجر معمولی است ، زیرا آجر نسوز از مواد غیر قابل احتراق ساخته شده است.هر چه آجرها ضخیم تر باشند ، یک ساختمان در برابر آتش مقام تر است.

دیگر ویژگی ها و مزایای آجر

 • آجر یک ماده طبیعی تمیز است که روی محیط زیست تأثیر نمی گذارد.
 • آجرها 100٪ غیر آلی هستند و رطوبت را بهتر از سایر مصالح مورد استفاده در ساخت و ساز جذب می کنند.این ترکیب خطر کپک را به حداقل می رساند.
 • آجر یک ماده سنگین است که بهترین جذب سر و صدا را بین اتاقهای جداگانه ارائه می دهد.به لطف دیواره های ضخیم ، سر و صدا از بیرون نیز عایق بندی می شود.
 • آجر قابلیت های طراحی بی پایان را ارائه می دهد.

 

جهت قیمت آجر اصفهان با ما تماس بگیرید

دکمه بازگشت به بالا