محرومیت از تحصیل ده‌ها دانش آموز فلسطینی توسط صهیونیست‌ها

این پست از سایت خبرگذاری بیگ نیوز برگرفته از سایت ” farsnews.ir ” در مورد مقاله ” محرومیت از تحصیل ده‌ها دانش آموز فلسطینی توسط صهیونیست‌ها ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین بیگ نیوز، «مرکز مطالعات اسرای فلسطین» روز شنبه اعلام کرد که رژیم صهیونیستی با بازداشت و حبس خانگی ‌ده‌ها کودک فلسطینی را از حق تحصیل و حضور در سال تحصیلی جدید در کرانه باختری اشغالی محروم کرده است.

به گزارش منابع خبری، مرکز مطالعات اسرای فلسطین اعلام کرد که مقامات رژیم صهیونیستی ۱۷۰ کودک دانش آموز را بازداشت کرده و آنها را از پیوستن به مدرسه و ملاقات با همکلاسی‌های خود محروم کرده‌اند. این  نشان دهنده شرایط سخت کودکان در زندان‌های رژیم اسرائیل است.

«ریاض الاشقر» مدیر این موسسه گفت که بازداشت تنها دلیلی که مانع پیوستن دانش آموزان فلسطینی به سال تحصیلی جدید می شود، نیست بلکه مورد دیگر حبس خانگی است.به گفته او، دستکم ۷۰ دانش آموز مدرسه در بازداشت خانگی هستند.

رژیم صهیونیستی بیش از ۲۵۵ حکم حبس خانگی را علیه فلسطینی‌ها که بیشتر آنها کودک هستند، تنها در بیت المقدس صادر کرده است.

 در تحولی دیگر، دهها نفر از بیماران مبتلا به سرطان در روزهای گذشته در نوار غزه، تجمع اعتراضی برگزار کردند تا بتوانند از این طریق، رژیم صهیونیستی را مجبور کنند که اجازه دهد داروهای بیماران سرطانی وارد این منطقه از فلسطین شود.

سرطان |غزه

 

معترضان پلاکاردهایی در دست داشتند و شعارهایی سر دادند از جمله: «نه به محاصره… درمان حق من است»، «من بیمار سرطانی هستم که باید درمان شود». این تجمع روبروی بیمارستان مخصوص بیماران سرطانی در نوار غزه برگزار شد.

«صبحی سکیک» از پزشکان معالج این بیماران گفت:« بیماران سرطانی در نوار غزه با کمبود دارو و ابزارهای درمان روبرو هستند. ما در بیمارستان بالغ بر ۹ هزار بیمار سرطانی داریم. روزانه کمتر از ۴۵۰ تا ۵۰۰ بیمار به کلینیک های سرپایی مراجعه می کنند و بیش از ۷۰ تا ۱۰۰ بیمار بستری می شوند.»

پایان پیام/.




این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

نشر بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای صنعتی و تجاری جهانی. با دانش در زمینه بازارهای جهانی و تجارت بین‌الملل، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای صنعتی، شرکت‌ها و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و بازاریابی، به شما دیدی جامع از تحولات صنعتی و تجاری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا