لزوم توجه به رهنمودهای امام(ره) برای دستیابی به دانشگاه تمدن ساز و انسان ساز

این پست از سایت سایت اطلاع رسانی بیگ نیوز برگرفته از سایت ” ana.ir ” در مورد مقاله ” لزوم توجه به رهنمودهای امام(ره) برای دستیابی به دانشگاه تمدن ساز و انسان ساز ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

در گفت‌وگو با آنا مطرح شد؛

لزوم توجه به رهنمودهای امام(ره) برای دستیابی به دانشگاه تمدن ساز و انسان ساز

رئیس دانشگاه پیام نور بر لزوم توجه به رهنمودهای امام(ره) برای دستیابی به دانشگاه تمدن ساز و انسان ساز تاکید کرد.

ابراهیم تقی زاده در گفتگو با خبرنگار گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا در خصوص تاثیری گذاری تفکر و سلوک زندگانی امام خمینی (ره) در سبک زندگی جامعه علمی و دانشگاهیان گفت: منویات، توصیه های حکیمانه و راهبردهای امام راحل، چشم انداز مسیر راهی بود که برای کل کشور ایران اسلامی، جهان اسلام و به خصوص دانشگاهیان روشن کردند.

رئیس دانشگاه پیام نور اضافه کرد: برای اینکه بتوانیم این رسالت ها و ماموریت ها را اجرایی کنیم و دانشگاه ها تبدیل به دانشگاه های نسل پنجم و ششم بشوند، باید توجهی به ماموریت های خود دانشگاه ها داشته باشیم.

وی افزود: برای اینکه دانشگاه های تمدن ساز، مکتب ساز و انسان ساز محقق شود، فرمایشات و توصیه های حضرت امام راحل می تواند کمک کننده باشد و چشم انداز را ترسیم کند.

تقی زاده با بیان اینکه قطعا دانشگاهیان می توانند نسبت به اجرای سبک زندگی اجتماعی ایران اسلامی امیدبخش و تاثیرساز باشند، خاطرنشان کرد: معمولا مجموعه های جوامع همیشه به نوع زندگی ها و نوع رفتارهایی که دانشگاهیان و حوزویان دارند، نگاه می کنند که بالاترین معرف و پرورش دهنده نیروهای جوان و مدیران جامعه از همین مراجع علمی حوزوی و آموزشی برمی خیزند و قطعا این میسر نمی شود مگر در اجرای فرامین و توصیه های امام راحلی که در وصیت نامه خودشان این مسیر را ترسیم کردند.

این مسئول دانشگاهی تصریح کرد: ما دانشگاهیان باید رهنمودهای امام راحل را ره توشه مسیر خود قرار دهیم که رهنمودهای ایشان، رسالت ها و تار و‌ پود ماموریت های ما را تشکیل می دهد.

وی گفت: دانشگاهیان برای اینکه بتوانند در همه ابعاد متعدد آموزشی، پژوهشی،علمی، فرهنگی و تربیتی و در راستای شعارهای سال گام بردارند، می توانند ادامه دهنده مسیری باشند که امام برای ما این مسیر را هویدا کردند.

دکمه بازگشت به بالا