فرمانده ناوگان هفتم نیروی دریایی آمریکا: رفتار چین تهاجمی است

این پست از سایت سایت اطلاع رسانی بیگ نیوز برگرفته از سایت ” farsnews.ir ” در مورد مقاله ” فرمانده ناوگان هفتم نیروی دریایی آمریکا: رفتار چین تهاجمی است ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین بیگ نیوز، فرمانده ناوگان هفتم نیروی دریایی آمریکا روز یکشنبه گفت که رفتار تهاجمی چین در دریای چین جنوبی، از جمله استفاده از گارد ساحلی علیه یک کشتی فیلیپینی باید بررسی شود.

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، دریاسالار «کارل توماس»، فرمانده ناوگان هفتم نیروی دریایی آمریکا با حمایت از فیلیپین گفت: «نیروهای من به دلایلی در اینجا هستند.»

ارتش فیلیپین  اخیرا  از اقدام «بیش از حد تهاجمی» یک کشتی گارد ساحلی چین و استفاده از ماشین آب پاش برای جلوگیری از حرکت دو قایق لجستیکی فیلیپینی که قصد داشتند غذا و مایحتاج نیروهای ارتش فیلیپین در یک منطقه تحت کنترل این کشور را منتقل کنند، خبر داد. 

تایوان |چین

 

این درگیری نزدیک جزیره «توماس شول دوم» که از چند دهه پیش تحت اشغال فیلیپین قرار دارد اما چین نیز ادعای مالکیت برآن را دارد رخ داد. تنش ارضی میان چین با کشورهای فیلیپین، مالزی، برونئی، تایوان و ویتنام در دریای چین جنوبی سابقه‌ای چند دهه ای دارد.به دنبال تنش میان یک کشتی چینی با یک کشتی فیلیپینی در آبهای مورد مناقشه در دریای چین جنوبی، مانیل سفیر پکن در این کشور را فراخواند.

چین جزایری نظامی در دریای چین جنوبی ساخته است و ادعای حاکمیت بر مناطق اقتصادی انحصاری فیلیپین، ویتنام، مالزی، برونئی و اندونزی دارد.

پایان پیام/.
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

نشر بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای صنعتی و تجاری جهانی. با دانش در زمینه بازارهای جهانی و تجارت بین‌الملل، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای صنعتی، شرکت‌ها و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و بازاریابی، به شما دیدی جامع از تحولات صنعتی و تجاری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا