سرپرست جهاد دانشگاهی قم معارفه شد

این پست از سایت خبرگذاری بیگ نیوز برگرفته از سایت ” www.isna.ir ” در مورد مقاله ” سرپرست جهاد دانشگاهی قم معارفه شد ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

جهاد دانشگاهی |درمان

بیگ نیوز/قم سرپرست جهاد دانشگاهی استان قم امروز طی جلسه‌ای با حضور مدیر کل امور واحدهای جهاد دانشگاهی و مدیر کل امور مجلس جهاد دانشگاهی معارفه شد.

به گزارش بیگ نیوز، مراسم معارفه سرپرست جهاد دانشگاهی قم، امروز یکم مهرماه با حضور اسد رازانی، مدیر کل امور واحدهای جهاد دانشگاهی و محمدامین صالحی‌نژاد مدیر کل امور مجلس جهاددانشگاهی، محمد حیدری، رییس سابق جهاد دانشگاهی واحد استان قم و حجت الاسلام و المسلمین دکتر حامد حیاتی، سرپرست جدید جهاد دانشگاهی قم و معاونین و مدیران جهاد دانشگاهی واحد استان قم امروز یکم مهرماه در سالن جلسات این واحد برگزار شد.

تأکید بر معرفی ظرفیت‌های جهاد دانشگاهی قم

در این مراسم اسد رازانی، مدیر کل امور واحدهای جهاد دانشگاهی ضمن تشکر از زحمات چندین ساله دکتر حیدری، رئیس سابق جهاد دانشگاهی قم در راستای پیشرفت این واحد، گفت: جهاد دانشگاهی با همکاری و همراهی اعضا، شبکه سراسری در کشور ایجاد کرده و موفقیت‌های زیادی در مسیر توسعه کشور رقم زده است.

به گزارش بیگ نیوز و به نقل از روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان قم، وی ادامه داد: جهاد دانشگاهی استان قم در حوزه درمان ناباروری و مسائل فرهنگی و اجتماعی فعال است و جهاد دانشگاهی قم باید ظرفیت‌های خود را بیشتر در سطح کشور و استان معرفی کند.

مدیر کل امور واحدهای جهاد دانشگاهی افزود: دفتر مرکزی جهاد دانشگاهی واحدهایی را موفق می‌داند که در تمام ابعاد آموزشی، پژوهشی و فرهنگی پیشرفت کنند، جهاد دانشگاهی باید فعالیت‌های فرهنگی خود را در بدنه دانشگاه گسترش دهد و در استان قم در این راستا گام‌های مطلوبی برداشته شده است.

 ایجاد شبکه‌های دانشجویی و ارتباط مستمر با دانشجویان در جهاد دانشگاهی قم

محمدحیدری، رئیس سابق جهاد دانشگاهی قم نیز ضمن آرزوی موفقیت برای رییس جدید جهاد دانشگاهی قم، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی قم پیشینه ۲۱ ساله دارد و مرحوم کاظمی آشتیانی در جهاد دانشگاهی واحد قم تلاش زیادی داشتند که شعبه‌ای را به اسم درمان ناباروری برای استان قم ایجاد کنند.

وی ادامه داد: جهاد دانشگاهی یک زیرساخت فرهنگی علمی در منظومه گفتمانی انقلاب اسلامی است و با رویکرد تحقق بخشی اهداف عالیه انقلاب در نهاد دانشگاه و آموزش عالی متولد شده است.

رییس سابق جهاد دانشگاهی با اشاره به فعالیت‌های مرکز درمان ناباروری واحد قم و خدمت به زوجین نابارور، ادامه داد: افرادی که در تأمین هزینه درمان دچار مشکلات هستند، جهت اخذ تسهیلات به خیرین و یا بانک‌های طرف قرارداد جهت دریافت وام‌های بدون سود معرفی می‌شوند.

وی به زمینه‌های همکاری با سایر مراکز علمی کشور از جمله انجام طرح‌های پژوهشی پایه، کاربردی و درمانی در زمینه فناوری‌های نوین زیستی، پیگیری انجام طرح‌های پژوهشی تا پایان مرحله نهایی، بررسی و شناسایی و کمک به رفع نیازهای پژوهشی بخش‌های تشخیصی و درمانی در زمینه فناوری‌های نوین اشاره کرد.

حیدری با اشاره به فعالیت‌های سازمان تجاری‌سازی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان جهاد دانشگاهی استان قم (ستفا)، تصریح کرد: در این مرکز برای جوانانی که ایده دارند اشتغال‌آفرینی می‌شود تا به بازار متصل شده و ایده خود را به محصول یا خدمات تبدیل کنند؛ مشاغل خانگی و خرد به همت جهاددانشگاهی قم ایجاد شده است.

رئیس سابق جهاد دانشگاهی قم اضافه کرد: معاونت آموزشی واحد قم نیز با آموزش‌های تخصصی و عمومی مشغول به فعالیت است و فراگیرانی را جذب و در این راستا درآمدهای مطلوبی داشته است.

وی بیان کرد: مرکز هنر و رسانه ایران «مهرا» به عنوان یکی از مراکز فرهنگی نوع “ب” جهاد دانشگاهی قم تمام نیازهای فرهنگی و هنری معاونت‌ها را از جمله تولیدات گرافیکی، مستند و تیزر انجام داده است، تولید محتواهای ویدئویی برای تبلیغات دوره‌های مراکز آموزشی، همکاری پیوسته با دانشگاه‌ها و رسانه‌های مرتبط در جهت انتشار تبلیغات دوره‌های آموزشی از جمله فعالیت‌های این مرکز است.

حیدری گفت: دفاتر سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی شعبه قم در دانشکدگان فارابی دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتی قم، دانشگاه حضرت معصومه(س)، دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه قم مستقر هستند. فعالیت‌های فرهنگی مطلوبی در دانشگاه‌ها انجام می‌دهند و همواره به دنبال جذب دانشجویان هستند.

وی با اشاره به اینکه ایجاد شبکه‌های گسترده دانشجویی همواره از اهداف جهاد دانشگاهی واحد استان قم بوده است، اضافه کرد: در همین راستا هسته‌های دانشجویی به عنوان حلقه‌های متفکر و شورای سازمان دانشجویان در هر دانشگاه ما را در امر تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری در حوزه‌های مختلف از جمله برگزاری برنامه‌های فرهنگی و علمی در دانشگاه‌ها همیاری و راهنمایی می‌کنند.

رییس سابق جهاد دانشگاهی قم افزود: در تمامی کارگروه‌های اداری و علمی استان عضو هستیم و ارتباط با مدیران استان سبب ایجاد همکاری‌های پژوهشی، فرهنگی، آموزشی و اشتغال زایی می‌شود.

حیدری اظهار کرد: در مرکز آموزش‌های تخصصی زبان‌های خارجی جهاد دانشگاهی قم به نسبت ارائه خدمات آموزشی کمترین نرخ هزینه بابت شهریه از فراگیران دریافت می‌شود که همین مورد و محیط امن این مجموعه سبب شده تا این مرکز یکی از محبوب‌ترین مراکز زبان آموزی در استان قم باشد. 

وی گفت: تولید نرم افزار مدیریت مرکز درمان ناباروری در مرکز فناوری اطلاعات پزشکی این واحد انجام شده است و این نرم‌افزار جز نرم افزارهای بی‌نظیری است که تمام امور مربوط به بیماران قابل پیگیری و ردیابی است.

رئیس سابق جهاد دانشگاهی قم گفت: مدیران باید نقدپذیر باشند و خبرگزاری‌های جهاد دانشگاهی بیگ نیوز و ایکنا تلاش کردند چشم و گوش مردم باشند و در راستای دیده شدن مشکلات استان و رفع این مشکلات گام بردارند.

حیدری اضافه کرد: جهاد دانشگاهی قم مجوز مرکز ملی مهارت را برای اولین بار در کشور اخذ کرده و آموزش عمومی امداد پزشکی و دوره‌های تخصصی علوم پزشکی به‌خصوص دوره‌های ویژه پزشکان، دندانپزشکان و دانشجویان این رشته‌ها را برگزار می‌کند.

رییس سابق جهاد دانشگاهی واحد استان قم، گفت: این واحد تمام توان خود را در زمینه فرهنگی به کار گرفته چرا که اقدامات فرهنگی زیربنای جهاد دانشگاهی است و یکی از اولویت‌های اصلی معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد قم، پرداختن به مسائل اجتماعی و فرهنگی سطح استان است.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین دکتر حامد حیاتی، رییس جدید جهاد دانشگاهی قم، بیان کرد: بنده نیز خرسندم که در جمع همکاران جهادی هستم و امیدوارم کنار همدیگر با همدلی و همکاری، در راستای اعتلای ایران و جهاد دانشگاهی قم در استان گام برداریم و قطعا در این مسیر با عنایت خداوند و امام زمان(عج) موفق خواهیم شد.

به گزارش بیگ نیوز، پس از این جلسه سرپرست جهاد دانشگاهی قم از فعالیت‌های فرهنگی، پژوهشی، آموزشی و اشتغال جهاد دانشگاهی استان بازدید کرد و از نزدیک با اعضای این واحد سازمانی آشنا شد.

انتهای پیام 

دکمه بازگشت به بالا