ساخت آبرو سوله

اولین مرحله در راه اندازی کارخانه صنعتی ساخت سوله صنعتی است. هر فعالیت صنعتی مجموعه ای از ویژگی های سوله صنعتی خاص خود را دارد که مطابق با عملکرد مورد نظر ایجاد و مورد استفاده قرار می گیرد. ساده ترین تا پیچیده ترین شرکت ها از سوله های صنعتی به روش های مختلف استفاده می کنند. برای حداکثر کارایی و بهره وری، متغیرهای متعددی از جمله لوله کشی، سیستم های انتقال هوا، بارهای ورودی، سیستم های جرثقیل و غیره در طراحی خرپا بر اساس الزامات و کاربردهای صنعت مورد توجه قرار می گیرند.

آموزش نصب آبرو شیروانی |انواع آبرو شیروانی

انواع آبرو سقف شیروانی

به صورت کلی دو نوع آبرو داریم :

آبرو لندنی (آبرو گرد یا آبرو فیتیله ای یا آبرو مخفی )

آبرو جعبه ای (آبرو مستطیلی یا آبرو چهار گوش )

جنس آبرو

معمولا آبرو از جنس تولید می شود که در اثر اصابت آب زنگ نزده و نپوسد.

ولی خوب به مرور زمان ،گالوانیزه هم اکسید شده و خواهد پوسید.

مقایسه انواع آبرو

با توجه به این مورد آبرو جعبه ای که ضخامت بیش تری نسبت به آبرو لندنی دارد عمر بیش تری خواهد داشت.

یا آبرو فیتیله ای ضخامتی برابر با 0/4 چهار دهم میل و طول 2 متر داشته و برای نصب آن در سقف شیروانی به دسته آبرو لندنی نیاز خواهید داشت.

آبرو جعبه ای بیشتر برای ساختمان های صنعتی و ها کاربرد دارد و با توجه به میزان بارندگی منطقه به سه دسته سایز یک 10 سانتی ، سایز دو 12 سانتی ، سایز سه 15 سانتی  با ضخامت 1 میلی متر و طول 2/5 متر و یا به صورت اختصاصی قابل عرضه است.

برای نصب آبرو جعبه ای نیز مانند آبرو لندنی برای هر یک متر یک عدد دسته آبرو نیاز دارید.

نکات کلیدی طراحی سوله صنعتی :

  • محاسبه تاثیر زلزله، برف و باد بر سازه
  • ارتفاع جانبی سوله را اندازه بگیرید، سپس آن را در دو ضرب کنید تا ارتفاع تاج و شیب سقف آن به دست آید.
  • محاسبه دهانه عرضی سوله
  • طول سوله و تعداد ستون های آن
  • اندازه وزن ورودی جرثقیل سقفی
  • سبک پوشش سقف سوله

طراحی سوله صنعتی با در نظر گرفتن عوامل ذکر شده و توجه به اندازه های سوله تکمیل می شود. تاسیسات تولیدی پس از طراحی سوله نقشه ها را دریافت می کند. در ادامه فرآیند نصب آبرو (فیتیله ای یا جعبه ای ) باید از قیف آبرو و های ناودانی برای انتقال آب به زمین استفاده نمایید.

با توجه به نوسانات قیمت  نمی توان قیمت دقیق و ثابتی برای این کالا قرار داد ولی به صورت تلفنی می توانید قیمت ها را به روز دریافت کنید. یکی از تجهیزات مورد نیاز و ضروری ، آبرو یا به اصلاح آبریز است. آبرو کانالی از پیش ساخته شده برای آب بندی در زمان بارندگی و برف می باشد و مسیری را برای عدم تجمع آب و هدایت آن از این طریق فراهم می کند.

آبرو محصولی است که ز لحاظ جنس، ابعاد و اشکال متنوع بوده و بالطبع بر اساس نیاز یک پروژه قیمت آبرو شیروانی متغیر خواهد بود. این محصول علاوه بر سقف های شیروانی کاربردهای متنوع دیگری نیز دارد از جمله برای پارکینگ ها، استخرها، آشپزخانه های صنعتی، فضاهای بهداشتی و … .

جهت اطلاع از قیمت آبرو سوله یا قیمت آبرو گالوانیزه و انتخاب نوع مناسب آن حتما از کارشناسان این صنعت راهنمایی های لازم را دریافت نمایید و جهت خرید آن از مراکز معتبری چون شرکت شهرآهن اقدام فرمایید. کارشناسان ما همواره جهت خدمت رسانی پاسخگوی شما عزیزان هستند، فقط کافیست با شماره های مندرج در سایت مربوط به واحد فروش ما تماس حاصل فرمایید.

اصطلاح دیگری که به این نوع کانال های از پش ساخته شده داده می شود گاتر است. گاتر سقفی برای سقف های شیروانی در جهت جلوگیری از ریزش و جمع شدن آب از روی پشت بام به قسمت خارجی آن در زیر لبه سقف نصب می شود و وجود آن برای جلوگیری از تبعات احتمالی ناشی از بارش باران های شدید بسیار ضروری است.

پروفیل آبرو

پروفیل ها از اساسی ترین مصالح ساختمانی هستند که وجود هر کدام از آن ها در پروژه های ساختمانی نقشی اساسی دارد. یکی از انواع پروفیل که در ساخت سوله، درب و پنجره به منظور مستحکم نمودن فونداسیون مورد استفاده قرار می گیرد، پروفیل آبرو است. یکی از کاربردهای اصلی این نوع پروفیل استفاده در سقف های شیروانی است. با نصب این پروفیل در سقف های شیروانی و سطوح شیب دار، آب به سمت زمین هدایت می شود و از جمع شدن آب بر روی سقف و آسیب به سازه جلوگیری به عمل می آورد..

مشخصات پروفیل آبرو

پروفیل آبرو با هدف تکمیل سازه سقف های شیروانی و سطوح شیبدار در اندازه های مختلف و با ضخامت های متنوعی تولید می شوند. پروفیل های آبرو با اشکال ظاهری یکطرفه و دوطرفه برای کاربردهای گوناگون تولید می شوند. ضخامت پروفیل آبرو با توجه به محل استفاده و کاربردی که دارد متفاوت است. پروفیل آبرو معمولا در شاخه های شش متری به بازار عرضه می شود. وزن پروفیل آبرو با توجه به نوع، ضخامت و ابعاد آن متفاوت است. برای کسب اطلاعات تخصصی درباره مشخصات پروفیل آبرو مورد نظر خود می توانید با کارشناسان شهرآهن تماس بگیرید.

انواع پروفیل آبرو

انواع پروفیل آبرو با توجه به کاربرد و اندازه های آن در دسته های مختلفی از جمله آبرو گرد، جعبه ای، لندنی، فیتیله ای و مخفی جای می گیرند. به عنوان مثال از پروفیل آبرو لندنی که از پرکاربردترین انواع پروفیل آبرو در بازار است برای جمع آوری و هدایت آب باران جاری شده بر روی سقف های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد و از پروفیل های جعبه ای برای هدایت این آبها از سقف به زمین استفاده می گردد. شما عزیزان می توانید برای مشاهده انواع پروفیل آبرو و کسب اطلاعات درباره هر یک از آن ها ما را در شهر آهن همراهی کنید.

قیمت پروفیل آبرو

برای خرید هر نوع مقطع فولادی از جمله پروفیل آبرو همواره باید قیمت آن را از مراجع معتبر و قابل اطمینان استعلام نمایید. شما عزیزان می توانید آخرین قیمت پروفیل آبرو را از سایت شهرآهن استعلام کنید. همواره در تلاش است تا مقاطع فولادی مختلف را یا قیمت های مناسب به دست صنعت گران عزیز برساند. رضایت مشتریان شهرآهن از خدمات دریافتی و قیمت مناسب محصولات موید این ادعاست. در این صفحه می توانید لیست قیمت پروفیل آبرو را مشاهده کنید.

خرید پروفیل آبرو

از دیگر موارد کاربرد پروفیل آبرو می توان به استفاده در متصل کردن ساندویچ پانل های سقفی، استفاده در ساخت درب های از جنس ام دی اف و چوب، استفاده در تجهیز گلخانه ها، مرغداری ها و دامداری ها، استفاده در سازه های پارکینگ و مواردی از این قبیل را نام برد. با توجه به کاربردهای مختلف این نوع پروفیل، فعالان در صنایع مختلف، روزانه تقاضاهای متعددی برای خرید پروفیل آبرو طرح می شود. شما عزیزان می توانید برای خرید پروفیل آبرو با مشخصات و ویژگی های مد نظر خود با کارشناسان شهرآهن تماس بگیرید.

دکمه بازگشت به بالا