خواص بی‌ نظیر انجیر خشک که از آن اطلاع ندارید

انجیرهای خشک یک منبع عالی از فیبر مغذی هستند. اگر شما چربی دارید، پس مواد غذایی غنی از فیبر انتخاب مناسبی است. از آنجایی که انجیرها میزان بالایی از فیبر طبیعی دارند برای مدیریت وزن بسیار مفید خواهند بود. انجیر خشک دارای مزایای بسیار زیادی است. در این قسمت برخی از مزایای آن را باهم مرور می‌کنیم:

کالری مناسب؛ انجیر خشک و لاغری

انجیر خشک نسبت به انجیر تازه ۵ برابر بیشتر کالری دارد. در هر ۱۰۰ گرم انجیر خشک، ۲۴۹ کالری، ۳/۳ گرم پروتئین، ۹/۰ گرم چربی، ۶۹ گرم کربوهیدرات و ۶/۵ گرم فیبر وجود دارد.

تقویت قوای جسمی

ازجمله فواید و خواص انجیر خشک این است که این میوه سبب افزایش قوای جسمانی می‌شود. به علت آهن موجود در انجیر خشک به افرادی که با مشکل خون‌رسانی در بدن مواجه هستند توصیه می‌شود روزی ده عدد انجیر خشک بخورند. افرادی که از لحاظ جسمی ضعیف هستند. خوردن انجیر خشک بسیار مؤثر است حتی انجیر خشک به علت دارا بودن ویتامین‌های موجود برای بسیاری از مشکلات شامل یبوست، زخم معده، رفع تشنگی، عفونت ریه، تب، سرفه، اعصاب و سینه‌درد بسیار مفید است.

مفید برای افراد مبتلا به کم‌خونی

انجیر خشک حاوی مقادیر زیادی آهن و ویتامین C است؛ مخلوطی از این دو مادهٔ مغذی، انجیر خشک را به یک میوهٔ فوق‌العاده برای کم‌خون‌ها مخصوصاً افراد مبتلا به کم‌خونی فقر آهن تبدیل کرده است.

درمان یبوست

از خواص درمانی انجیر خشک که می‌توان بیان کرد این است که از انجیر خشک برای درمان و پیشگیری از یبوست می‌توان استفاده کرد. در واقع انجیر خشک خیسانده در آب یا شیر، مؤثرترین درمان برای رفع یبوست است.

داشتن موهایی سالم با مصرف انجیر خشک

وجود گوگرد در انجیر خشک باعث ازدیاد مو شده و از ریزش آن جلوگیری کرده و شوره سر را درمان می‌کند.

تقویت حافظه

خوردن انجیر خشک همراه پسته، بادام و گردو موجب تقویت حافظه و قدرت تعقل و تفکر شده و گنجاندن آن در برنامه غذایی زنان باردار باعث تقویت حافظه جنین می‌شود.

این خبر برگرفته شده از رسانه خبری سالم بمون است.

بیگ نیوز

رسانه خبری بیگ نیوز علاقمند در زمینه اخبار فرهنگی،پزشکی و اجتماعی با بهرمندی از پایگاه های روز ایران و جهان می باشد.
دکمه بازگشت به بالا