ثبت یک اتفاق نگران‌کننده در بازار مسکن/ با وام ۹۶۰ میلیون تومانی چند متر در تهران می‌توان خانه خرید؟

این پست از سایت سایت اطلاع رسانی بیگ نیوز برگرفته از سایت ” www.khabaronline.ir ” در مورد مقاله ” ثبت یک اتفاق نگران‌کننده در بازار مسکن/ با وام ۹۶۰ میلیون تومانی چند متر در تهران می‌توان خانه خرید؟ ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

تهران |وام

اواخر خردادماه امسال با مصوبه شورای پول و اعتبار سقف وام خرید مسکن از محل اوراق حق تقدم برای زوجین تهرانی به ۸۰۰ میلیون تومان و با احتساب وام تعمیر (جعاله) به ۹۶۰ میلیون تومان افزایش یافت.

در سایر شهرها نیز این وام از ۱۶۰ میلیون تومان به ۳۲۰ میلیون تومان افزایش یافت. برای تهیه این تسهیلات، متقاضی (زوج‌ها) معادل ۲ برابر رقم وام یعنی ۱۹۲۰ برگه اوراق حق تقدم وام مسکن (تسه) را خریداری کنند. نرخ این اوراق در زمان حاضر به‌طور میانگین حدود ۹۵ هزار تومان است. بنابراین متقاضیان همان ابتدا بایستی حدود ۱۸۳ میلیون تومان برای خرید اوراق هزینه کنند.

تازه ترین قیمت مسکن در تهران/ جدول

در واقع آن چیزی که پس از کسر هزینه خرید اوراق حق تقدم مسکن برای متقاضیان می‌ماند حدود ۷۷۷ میلیون تومان است. با توجه به جدیدترین گزارش مرکزی آمار ایران از تحولات بازار مسکن که متوسط قیمت مسکن را حدود ۸۱ میلیون تومان اعلام کرده با رقم مذکور می‌توان حدود ۹.۵ مترمربع مسکن در شهر تهران خریداری کرد.

لازم به ذکر است مبلغ اقساط ماهانه وام ۱۶۰ میلیون تومانی تعمیر حدود ۴.۵ میلیون تومان و وام ۸۰۰ میلیون تومانی حدود ۱۶.۱ میلیون تومان خواهد بود. مجموع اقساط این ۲ وام ماهانه حدود ۲۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است.

۲۳۳۲۲۰

دکمه بازگشت به بالا