تلفات ۸۰۰ نفری ارتش اوکراین در عرض یک روز

این پست از سایت خبرگذاری بیگ نیوز برگرفته از سایت ” farsnews.ir ” در مورد مقاله ” تلفات ۸۰۰ نفری ارتش اوکراین در عرض یک روز ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین بیگ نیوز، در ادامه آماردهی وزارت دفاع روسیه درباره تلفات و خسارات ارتش اوکراین در جریان عملیات‌های روزانه نیروهای روس، مسکو از کشته‌شدن نزدیک به ۸۰۰ نظامی رژیم کی‌یف خبر داد.

این وزارتخانه امروز (چهارشنبه) در بیانیه‌ای گفت: «نیروهای مسلح روسیه در شب گذشته، با استفاده از تسلیحات نقطه‌زن دوربرد هوایی و دریایی، تأسیسات فرماندهی و اطلاعاتی ارتش اوکراین را هدف قرار داد. اهداف حمله به مراکز فرماندهی و اطلاعاتی اوکراین محقق شده و تمام اهداف خاص مورد اصابت قرار گرفتند».

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، وزارت دفاع روسیه با بیان اینکه ۵ حمله در محور دونتسک دفع و حدود ۳۸۰ نظامی اوکراینی از پای درآمدند، توضیح داد: «نیروهای روسی ۹ حمله به محور زاپروژیا در مناطق شهرهای رابوتینو و وربفویه را دفع کرده و دشمن علاوه بر خسارت تجهیزات نظامی، متحمل تلفات انسانی ۸۵ نفری شد».

در ادامه این بیانیه آمده است: «حمله دشمن به محور کراسنی‌لیمان با کشته شدن حدود ۶۰ سرباز اوکراینی طی یک روز گذشته خنثی شد. تلفات نیروهای اوکراینی در محور جنوب دونتسک نیز به حدود ۱۲۰ سرباز رسید».

طبق این گزارش، وزارت دفاع روسیه ضمن اشاره به دفع ۳ حمله در محورهای کوبیانسک، خارکیف و لوهانسک، اضافه کرد: «بیش از ۱۰۰ سرباز اوکراینی در محور کوبیانسک کشته شده و یک قبضه توپخانه اِم۱۰۹ ساخت آمریکا و یک قبضه توپخانه کراپ ساخت لهستان از بین رفتند».

به نوشته اسپوتنیک، این وزارتخانه در پایان افزود که در جریان دفع عملیات تهاجمی نیروهای اوکراین در محور خِرسون، حدود ۱۵ نظامی و یک دستگاه توپخانه هوویتزر دی-۳۰ نابود شدند.

ارتش روسیه همچنین اعلام کرد که از زمان آغاز عملیات نظامی ویژه در منطقه دونباس (۲۴ فوریه ۲۰۲۲) تاکنون ۴۶۶ فروند هواپیمای جنگی، ۲۴۷ بالگرد رزمی، ۶ هزار ۲۳۴ فروند پهپاد، ۴۳۳ سامانه پدافند موشکی، ۱۱ هزار ۵۷۰ دستگاه تانک و خودروهای زرهی، ۱ هزار و ۱۴۶ دستگاه موشک‌انداز چندگانه، ۶ هزار ۱۲۸ قبضه توپخانه و خمپاره‌انداز، و همچنین ۱۲ هزار ۵۲۸ دستگاه خودروی نظامی نیروهای مسلح رژیم کی‌یف منهدم شده‌اند.

 

دونتسک |روسیه

 

پایان پیام/م
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

نشر بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای صنعتی و تجاری جهانی. با دانش در زمینه بازارهای جهانی و تجارت بین‌الملل، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای صنعتی، شرکت‌ها و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و بازاریابی، به شما دیدی جامع از تحولات صنعتی و تجاری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا