استقرار گشت‌های جمع‌آوری معتادان وکارتن خواب‌ها در شب‌های سرد تهران/لزوم فعالیت مددسراهای سیار

این پست از سایت سایت اطلاع رسانی بیگ نیوز برگرفته از سایت ” www.isna.ir ” در مورد مقاله ” استقرار گشت‌های جمع‌آوری معتادان وکارتن خواب‌ها در شب‌های سرد تهران/لزوم فعالیت مددسراهای سیار ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران برنامه های این سازمان برای روزهای سرد پایتخت و کمک به معتادان و افراد بی خانمان را تشریح کرد.

احمد احمدی صدر در گفت وگو با بیگ نیوز، در مورد تمهیدات و برنامه های شهرداری تهران پیرامون کمک به افراد بی خانمان و معتادان در روزهای سرد پیش رو، گفت: هرساله تدابیر ویژه برای اسکان افراد بی خانمان در روزهای سرد اندیشیده می شود و این در حالی است که در طول سال گشت های فوریتی این سازمان به صورت ۲۴ ساعته در سطح شهر فعال هستند تا مبادا فرد بی خانمانی بی سرپناه نباشد.

به گفته وی، در فصل گرما به علت گرمی هوا، ضرورتی به استقرار گشت های ویژه نیست و یا مددسراهای سیار راه اندازی شود؛ اما با سرد شدن هوا تمهیدات خاصی متناسب با فصل سرد سال، اندیشیده می شود.

احمدی صدر با بیان اینکه با شروع فصل پاییز گشت های این سازمان به صورت ویژه، در سطح شهر تهران اقدام به گشت زنی می کنند، افزود: مضاف بر آن اگر شبی بارانی در تهران داشته باشیم و پیش بینی هواشناسی مبنی بر باران، کاهش دمای هوا و… باشد، این گشت ها به صورت ویژه به خصوص در مکان هایی که حضور معتادان و افراد بی خانمان بیشتر است، مستقر خواهند شد و اگر هوا بیش از حد سرد باشد، حتما از مدد سراهای همراه استفاده می‌کنیم.

مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران تأکید کرد: نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که مراکز نگهداری معتادان متجاهر ظرفیت قابل توجهی دارد و از مدتی قبل نیز طرح جمع آوری این معتادان متجاهر که اغلب افراد بی خانمان و کارتن خواب هستند؛ شروع شده و تاکنون نیز استمرار داشته و دارد و تعداد بسیار کمتری از این افراد  در سطح خیابان‌ها در شب‌های سرد نسبت به گذشته حضور دارند.

احمدی صدر با تأکید بر اینکه به لطف الهی در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ با وجود برف فراگیر در تهران هیچ موردی از فوت افراد بی خانمان در شب‌های سرد نداشتیم و این در حالی است که در کمتر از یک دهه قبل آمار فوتی ناشی از سرما چشمگیر بود، ادامه داد: ما مراقب هستیم و همکاران ما بی وقفه و شبانه روزی آماده هستند، اما اگر شهروندی نیز افراد بی خانمانی را مشاهده کرد با سامانه ۱۳۷، تماس گرفته و آدرس را اعلام کنند و اگر کمتر از یک ساعت ما به آن منطقه نیامده و ساماندهی و جذب صورت نگرفت حتما با سامانه ۱۳۷ با داخلی نظارت و بازرسی تماس گرفته و از ما شکایت کنند.

انتهای پیام

گروه تحریریه اجتماعی

پژوهشگر مسائل اجتماعی با تمرکز بر تحولات سیاسی و نقش آن در جامعه. مقالات کوتاه و تحلیلی درباره مسائل سیاسی فعلی.
دکمه بازگشت به بالا