از کجا بفهمیم زگیل تناسلی داریم

دکتر زگیل اصفهان

دکتر زگیل اصفهان

دکتر علیرضا عابدی متخصص کلیه و مجاری اداری ملقب به دکتر زگیل اصفهان در مقاله درمان سریع زگیل تناسلی در خانه به نکاتی اشاره دارد که معمولا افرادی که از نظر جنسی فعالیت زیادی دارند، بیشتر در معرض ابتلا به یکی از انواع می‌باشند. بر اساس تحقیقات انجام شده احتمال ابتلا به این ویروس در زنان بیشتر از مردان است، اما ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا نشانه ای از این ویروس در بدن زنان ظاهر شود.

یکی از سوالاتی که زیاد با آن مواجه می‌شویم این است که
این عارضه حاصل یک عفونت ویروسی با نام hpv یا پاپیلومای انسانی است که تنها از طریق برقراری رابطه جنسی و تماس پوست با پوست نواحی مخاطی منتقل می‌شود. زگیل‌های تناسلی کاملا با زگیل‌هایی که در نواحی دیگر بدن ایجاد می‌شوند متفاوت اند و با دست زدن منتقل نمی‌شوند. تنها راه رابطه جنسی (حتی بدون دخول) است.

اگر علائم مشکوکی در نواحی تناسلی خود مشاهده می‌کنید، می‌توانید برای تشخیص توسط دکتر زگیل اصفهان ، حضوری به نشانی مطب ایشان در خیابان شمس آبادی اصفهان ساختمان عالم آرا مراجعه کنید و درمان سریع زگیل تناسلی در خانه را دریافت کنید.

زائده‌های زگیل تناسلی در کدام نواحی ایجاد می‌شوند؟

در یکی از نواحی داخل ، دهانه رحم، اطراف و فرج ایجاد می‌شود. محل ایجاد روی بیضه، نوک آلت یا اطراف آن و اطراف مقعد می‌باشد.

مطلب مرتبط: چگونه ایجاد می شود؟

اتفاقی که کمتر شایع است، ایجاد این زائده‌ها در داخل دهان و گلوی افراد () است که گاها به دلیل رابطه دهانی (اورال) با فرد آلوده ممکن است ایجاد شود.
ویروس hpv یا پاپیلوم انسانی تیپ‌های مختلفی دارد. شایع ترین نوع که بیشتر افراد به آن مبتلا می‌شوند، بروز زائده هایی واضح و قابل مشاهده در اطراف ناحیه تناسلی است.

اما نوع دیگری از ویروس وجود دارد که بدون علامت است و یا به شکل لک یا زائده‌های خیلی کوچک نمایان می‌شود. به همین دلیل ممکن است با سایر بیماری‌ها اشتباه گرفته شود و یا خیلی دیر تشخیص داده شود.

بنابراین توصیه می‌کنیم افرادی که شرکای جنسی متعدد داشته اند، در صورت بروز هرگونه لک یا زائده در ناحیه تناسلی خود، برای بررسی بیشتر به دکتر زگیل اصفهان مراجعه کنند. پزشک با پرسیدن سوالاتی در مورد سابقه روابط جنسی، سلامت فرد و غیره مشکل را بررسی می‌کند.

درمورد خانم‌ها، پزشک یک معاینه روتین و ساده انجام می‌دهد و اگر علائم ظاهری زگیل قابل مشاهده نباشد، معاینات داخلی برای بررسی داخل و دهانه رحم صورت می‌گیرد. در صورتیکه به اچ پی وی یا هر عفونت دیگری مشکوک شود، انجام تست پاپ اسمیر یا آزمایش خون را تجویز می‌کند که در صفحه اصلی می توانید راه‌های تشخیص این عارضه را بطور جامع تر مطالعه کنید.

نکته مهم در مورد این است که رشد و ظاهر شدن زگیل‌ها می‌تواند از چند هفته تا چند ماه و حتی چند سال طول بکشد. حتی ممکن است فرد به این ویروس آلوده باشد، اما هرگز علامتی نداشته باشد و زگیل نزند.

مطلب مرتبط: ، اندازه نرمال و افزایش سایز

بنابراین نمی‌توان مدت زمان مشخصی برای بروز عفونت مشخص کرد، اما وقتی فرد مبتلا علامت داشته باشد، احتمال انتقال بیماری افزایش می‌یابد.

تشخیص زگیل تناسلی در خانه ممکن است؟

بهترین دکتر متخصص درمان زگیل در اصفهان

هنوز صحت آزمایش‌های HPV خانگی توسط سازمان غذا و داروی آمریکا بطور کامل تایید نشده است. اما روش‌هایی برای تشخیص خانگی زگیل تناسلی در افرادی که دسترسی به پزشک و مراکز آزمایشگاهی ندارند وجود دارد که نتایج آن تقریبی است و در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم:

۱.کیت‌‌ تشخیص سریع hpv

برای تشخیص در مواردی که فرد احتمال می‌دهد به ویروس hpv مبتلا شده باشد، کیت‌های اورژانسی در دسترس هستند و می‌توانید تست اچ پی وی را در خانه و خیلی سریع با این کیت‌های اورژانسی انجام دهید. این کیت‌ها بیشتر برای تشخیص HPV نوع 16 و 18 کاربرد دارد.

یک سواب در جعبه وجود دارد که برای نمونه گیری واژینال باید از آن استفاده کنید. سپس نمونه را در اولین فرصت و به نزدیک‌ترین آزمایشگاه ارسال کنید.

زمان جمع آوری نمونه:

  • در زمان قاعدگی نمونه خود را جمع آوری نکنید.
  • لطفاً حداقل 48 ساعت پس از فعالیت جنسی یا استفاده از کرم‌ها، ژل‌ها یا قرص‌های واژینال قبل از جمع آوری نمونه صبر کنید.

در نظر داشته باشید نتایج کیت‌های تشخیص سریع صد در صد نیستند و در فرصت مناسب باید سایر آزمایشات مربوطه را هم انجام دهید.

۲. تشخیص زگیل تناسلی در خانه با سرکه

استفاده از سرکه در نواحی که مشکوک هستید به زگیل تناسلی آلوده شده، یک روش تشخیصی کاملا تقریبی است و نباید به نتایج آن اکتفا کنید.

اگر ضایعات غیر قابل مشاهده در سطح پوست وجود داشته باشد، بعد از استفاده از سرکه در آن ناحیه به سفید تغییر رنگ می‌دهد. اما با توجه به اینکه زائده‌های مشابه هم می‌تواند چنین نتیجه‌ای ایجاد کند، نباید این روش را یک تشخیص قطعی در نظر گرفت.

همچنین این تست برای افرادی که علائم ظاهری ندارند کاربردی نیست.

۳. تشخیص با شکل ظاهری

آشنایی با شکل ظاهری زگیل‌ها می‌تواند به فرد کمک کند که آن‌ها را در خانه تشخیص دهد. ضایعات زگیل تناسلی ممکن است به شکل خوشه‌ای یا شبیه به گل کلم باشند یا در دسته‌های چندتایی ظاهر شوند که در صورت درمان نشدن تعداد آن‌ها هم زیاد شود. اما در مواردی هم می‌توانند آنقدر کوچک و یا رنگ پوست باشند که اصلا با چشم قابل تشخیص و حتی قابل لمس هم نباشند.

زگیل‌های تناسلی معمولا گرد نیستند و اگر هم برآمده باشند، به شکل تخت از روی سطح پوست بالا می‌آیند و رنگ آنها همرنگ پوست یا قهوه ای تیره یا روشن است که به مرور زمان ممکن است تغییر کند.
در ادامه بخشی از سوالات مهم شما در مورد علائم این بیماری را پاسخ می‌دهیم:

آیا زگیل تناسلی باعث خارش، درد و سوزش می‌شود؟

علائم زگیل تناسلی زمانی ظاهر می‌شوند که ویروس فعال شود. معمولا علائم اچ پی وی خفیف است و به غیر از نشانه‌های ظاهری علائم آزاردهنده ای برای بیمار ایجاد نمی‌کند. اما در مواردی احتمال دارد بیمار شاهد علائمی مثل درد، خارش و سوزش خفیف و گاهی خونریزی جزئی باشد. اگر با چنین نشانه هایی مواجه شدید به این معنی است که چندین هفته یا چندین ماه از ابتلای شما به این ویروس می‌گذرد.

آیا زگیل تناسلی قابل درمان است؟

در بالا اشاره کردیم که ویروس hpv تیپ‌های مختلفی دارد و بعضی از انواع آن خطری نداشته و خود و به خود از بین می‌روند. درمورد تیپ 6 و 11 این ویروس که باعث ایجاد زگیل تناسلی می‌شوند، باید بگوییم که هیچ درمانی برای از بین بردن این ویروس از داخل بدن وجود ندارد، اما علائم ظاهری آن قابل درمان است.

اکثر افراد به دلیل ظاهر نامناسبی که زائده ها ایجاد می‌کند، برای ، کرایو و غیره اقدام می کنند.

آیا زگیل تناسلی درد دارد؟

زائده‌های زگیل تناسلی در زنان و مردان معمولا بدون درد است اما ممکن است گاهی زگیل‌ها با سوزش و خارش همراه باشند.

از کجا بفهمیم زگیل تناسلی داریم یا جوش؟

زگیل‌های تناسلی اغلب به شکل زائده‌های گوشتی تقریبا همرنگ پوست ظاهر می‌شوند، در حالیکه جوش تناسلی تورم شبیه تاول قرمز رنگ با سر سفید است.

تماس برای تعیین وقت لیزر زگیل

می توانید از طریق شماره زیر برای تعیین وقت تماس بگیرید. اگر می‌خواهید در مورد روش‌های لیزر و بیشتر بدانید، می‌توانید به صفحه مربوط به آن مراجعه کنید که توضیحات کاملی در مورد تمام روش‌های درمان این عارضه در آن داده شده است.

بهترین دکتر متخصص زگیل تناسلی مردان در اصفهان درباره بیماری مقاربتی و انواع روش های درمان سریع زگیل تناسلی در خانه با مشورت دکتر زگیل اصفهان صحبت کردند. جهت برقراری ارتباط با دکتر علیرضا عابدی می توانید با شماره تلفن 09130001480 و یا به صورت حضوری به نشانی اصفهان، خیابان شمس آبادی، ابتدای کوی عالم، مجتمع تجاری عالم آرا، طبقه اول، واحد 103 مراجعه کنید.

دکمه بازگشت به بالا