از بین بردن لکه زرد ادرار روی تشک تخت [زیر 10 دقیقه]

نحوه رفع زردی تشک تخت خواب؛ راهکارهای ساده و کاربردی

شاید فکر کنید برای از بین بردن لکه زردی تشک نیاز به مواد خاصی دارید یا باید از روش‌های خاصی استفاده‌ کنید؛ اینطور نیست. ما به شما ثابت می‌کنیم که پاک کردن زردی از روی تشک بسیار ساده است و در کمترین زمان ممکن نیز به نتیجه دلخواهتان می‌رسید.

از بین بردن لکه زرد ادرار روی تشک

 1. رفع زردی تشک تخت با روغن و اسطوخودوس

ترکیب جادویی اسطوخودوس و روغن، یکی از راه‌های قدیمی برای از بین بردن زردی روی تشک است. برای این منظور تنها کافی است که مقداری جوش شیرین را با یک یا دو قطره روغن اسطوخودوس ترکیب کنید.

و این ترکیب را به‌مدت 15 الی 20 دقیقه روی محل مورد نظر قرار دهید تا به‌خوبی لکه زرد از روی آن قسمت پاک شود و به‌حالت اولیه خود بازگردد.

 1. رفع زردی تشک تخت با شوینده مناسب یا بخارشوی

برای شستشوی تشک تخت مقداری آب را درون ظرف بریزید و شوینده مناسب برای مثال وایتکس را به آن اضافه کنید. حواستان به میزان شوینده ای که وارد می‌کنید باشد تا به بافت تشک آسیب وارد نشود. در ادامه یک پارچه تمیز را به محلول آغشته کنید و آن را روی قسمت مورد نظر بکشید.

این عمل را تا رفع زردی تشک تخت ادامه دهید تا لکه به‌خوبی از روی تشک پاک شود. توجه داشته‌ باشید شاید نیاز باشد این عمل را چندین‌بار تکرار کنید تا به‌خوبی لکه از بین برود. در نهایت با پارچه تمیز دیگری محل مورد نظر را خشک کنید. از سشوار هم برای از بین رفتن کامل رطوبت تشک می‌توانید استفاده‌ کنید.

 1. رفع زردی تشک تخت با استفاده از هیدروژن پراکسید

برای از بین بردن لکه زرد روی تشک تخت می‌توانید از هیدروژن پراکسید استفاده‌ کنید. به این منظور، هیدروژن پراکسید را با صابون، یک قاشق نمک و شوینده مناسب ترکیب کنید و این خمیر را روی محل مورد نظر قرار دهید و تا خشک شدن کامل آن صبر کنید.

بعد از 20 دقیقه به‌وسیله مسواک یا کاردک آن را از روی قسمت مورد نظر پاک کنید. توجه داشته‌ باشید اگر همچنان لکه باقی‌ ماند. می‌توانید هیدروژن پراکسید را مستقیماً روی لکه بریزید و با پارچه تمیز روی آن بکشید تا کاملاً لکه از بین برود.

 1. رفع زردی تشک تخت با استفاده از شوینده‌های آنزیم‌دار

یکی دیگر از راهکارهای مفید برای پاک کردن لکه‌های زرد روی تشک، استفاده از شوینده‌های آنزیم‌دار موجود در بازار است. پاک کننده‌های آنزیم‌دار موجود در بازار به‌خوبی رد زرد را از روی تشک پاک می‌کنند و آن را به‌حالت اول خود باز می‌گردانند.

برای رفع زردی تشک تخت تنها کافی ست، مقداری از پاک کننده را روی لکه اسپری کنید و به‌مدت 15 دقیقه به آن زمان دهید. در ادامه برای از بین بردن لکه ادرار روی تشک تخت آن قسمت را با یک پارچه تمیز بمالید. این عمل را چندین‌بار تکرار کنید تا لکه به‌خوبی پاک شود. خیلی وقت نمیخواهید که شما در منزل این مراحل زا انجام دهید و میخواهید یک مرکز معتبر قالیشویی اینکار را انجام دهد، نگران نباشید ما به شما پیشنهاد میکنیم یک سر به صفحه بهترین قالیشویی در کرج بیندازید تا با بهترین قالیشویی های تایید شده از سمت مردم آشنا شوید.

از بین بردن لکه زرد ادرار روی تشک تخت

از بین بردن لکه زرد ادرار روی تشک تخت

لکه زرد ادرار روی تشک تخت یکی از مشکلاتی است که ممکن است برای هر کسی پیش بیاید. این لکه‌ها به دلیل وجود اوره در ادرار ایجاد می‌شوند و می‌توانند به مرور زمان به سطح تشک نفوذ کنند و باعث ایجاد بوی خیلی بدی شوند.

برای از بین بردن لکه زرد ادرار روی تشک تخت، از روش‌های زیر استفاده کنید:

روش اول:

 • مقداری آب گرم را در یک کاسه بریزید.
 • مقداری جوش شیرین را به آب اضافه کنید تا خمیر شود.
 • خمیر را روی لکه بمالید.
 • اجازه دهید خمیر به مدت 15 دقیقه روی لکه بماند.
 • سپس، خمیر را با یک پارچه مرطوب پاک کنید.

روش دوم:

 • مقداری سرکه سفید را روی لکه اسپری کنید.
 • اجازه دهید سرکه به مدت 15 دقیقه روی لکه بماند.
 • سپس، سرکه را با یک پارچه مرطوب پاک کنید.

روش سوم:

 • مقداری مایع ظرفشویی را روی یک پارچه مرطوب بمالید.
 • پارچه را روی لکه بمالید.
 • اجازه دهید پارچه به مدت 15 دقیقه روی لکه بماند.
 • سپس، پارچه را با یک پارچه مرطوب پاک کنید.

3 علت زرد شدن تشک تخت

3 علت زرد شدن تشک تخت

یکی از سؤال‌هایی که افراد مختلف به‌خصوص خانم‌های خانه‌دار که دغدغه نظافت منزل دارند از خود می‌پرسند، علت زرد شدن تشک تخت است. در برخی موارد نیز ممکن است با بوی بد آن مواجه شوید که بسیار هم زننده است. از این رو در ادامه به بررسی علت زرد شدن تشک تخت خواب و جلوگیری از بوی بد آن می‌پردازیم. برای درک بهتر و نحوه درست از بین بردن لکه زرد بروی تشک میتوانید یک ویدئو از یوتیوب که در این مورد از بین بردن لکه زرد بروی تشک و فرش گذاشته ایم را تماشا کنید تا مراحل را به درستی انجام دهید لینک ویدئو خدمت شما.

علت اول؛ تعریق در هنگام خواب

گاهی اوقات ممکن است به‌دلیل بیماری، گرم بودن اتاق یا هر عامل دیگری، هنگام خواب عرق کنید و در نهایت این موضوع منجر به ایجاد لکه زرد روی تشک شود. برای جلوگیری از این مسئله توصیه می‌شود که دمای اتاق را در حد مطلوبی قرار دهید یا اگر هنگام خواب عرق می‌کنید این موضوع را پیگیری کنید تا در نهایت منجر به آسیب‌های بعدی به شما نشود.

علت دوم؛ ریختن نوشیدنی روی تشک

یکی دیگر از دلایل زرد شدن تشک استفاده از مواد غذایی و نوشیدنی در تخت است! از این رو برای مراقبت بیشتر از تشک تخت، سعی کنید مواد غذایی را خارج از تخت بخورید و آن را همراه خود به رختخواب نبرید.

علت سوم؛ استفاده نکردن از ملحفه و کاور تخت برای محافظت از تشک

استفاده کردن از پارچه مناسب باعث جلوگیری از زرد شدن تشک می‌شود و از آن در برابر آلودگی محافظت می‌کند و کار شما را در نظافت منزل راحت میکند. توجه داشته‌ باشید بهتر است پارچه‌ای انتخاب کنید که پوست بدن شما به آن حساس نباشد و به در اثر استفاده از آن به بیماری‌های پوستی دچار نشوید.

سخن آخر

در این مقاله به بررسی راهکارهای رفع زردی تشک تخت و روش‌های جلوگیری از آن پرداختیم و دیدیم چگونه لکه های زرد روی تشک تخت پاک کنیم. از آن جهت که تشک‌ها رنگشان روشن است شاید کمی مراقبت و نگهداری از آن‌ها سخت به نظر برسد. اما با روش‌های مهم و کاربردی که در این مقاله به آن‌ها اشاره کردیم، به‌خوبی می‌توانید از آن‌ها مراقبت کنید و در صورت بروز لکه در کوتاه‌ترین زمان ممکن آن را از بین ببرید.

سؤالات متداول

چگونه می‌توان از تشکها در برابر زردی و آلودگی محافظت کرد؟

سعی کنید از ملحفه مناسب برای پوشش تشک استفاده کنید.

چه راهکارهایی برای از بین بردن لکه زرد تشک تخت وجود دارد؟

استفاده از محلول آب و وایتکس، استفاده از هیدروژن پراکسید، استفاده از شویندههای آنزیم دار

دکمه بازگشت به بالا