3 کشته در حمله پهپادی به شمال عراق

این پست از سایت خبرگذاری بیگ نیوز برگرفته از سایت ” farsnews.ir ” در مورد مقاله ” 3 کشته در حمله پهپادی به شمال عراق ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین بیگ نیوز، مقامات منطقه کردستان عراق، عصر امروز (جمعه)، از حمله پهپادی به استان سلیمانیه عراق (شمال شرق) خبر دادند.

«هیمن ابراهیم» قائم مقام بخش «نالباریز» در شهرستان «بنجوین» از توابع استان سلیمانیه به شبکه «رووداو» گفت: «سه نفر در این حمله جان باخته‌اند. مشخص نیست که آیا مرد هستند یا زن چراکه نیروهای آسایش به علت سوختن بدنشان در آتش نتوانستند هویت آن‌ها را شناسایی کنند».

وی در ادامه تأیید کرد که این حمله توسط یک پرنده بدون‌ سرنشین انجام شده و به جاده‌‌ای که عملیات در آن انجام شده نیز خسارت وارد شده است.

سرویس مبارزه با تروریسم منطقه کردستان عراق هنوز بیانیه‌ای در این خصوص صادر نکرده و مبدأ پرواز پهپاد را مشخص نکرده، با این حال، رسانه‌های عراقی این حمله را به ارتش ترکیه نسبت می‌دهند.

اتحادیه اروپا |تروریسم

 

اتحادیه اروپا |تروریسم

 

روز گذشته نیز دو پرنده بدون‌ سرنشین ترکیه‌ای در استان سلیمانیه نقاطی را هدف حمله قرار دادند که در پی آن، دو عضو «پ.ک.ک» کشته و تعدادی دیگر مجروح شدند.

ترکیه مدت‌هاست به بهانه مبارزه با گروهک تروریستی موسوم به حزب کارگران کردستان (پ. ک.ک) که در فهرست تروریستی آمریکا و اتحادیه اروپا قرار دارد، حاکمیت عراق را نقض می‌کند و با وجود هشدارها و اعتراضات شفاهی و کتبی بغداد به حملات خود ادامه می‌دهد.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

نشر بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای صنعتی و تجاری جهانی. با دانش در زمینه بازارهای جهانی و تجارت بین‌الملل، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای صنعتی، شرکت‌ها و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و بازاریابی، به شما دیدی جامع از تحولات صنعتی و تجاری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا