۴ ماه پس از انفجار زیردریایی «تایتان»؛ عملیات بازیابی و انتقال لاشه این شناور به پایان رسید

این پست از سایت سایت اطلاع رسانی بیگ نیوز برگرفته از سایت ” www.isna.ir ” در مورد مقاله ” ۴ ماه پس از انفجار زیردریایی «تایتان»؛ عملیات بازیابی و انتقال لاشه این شناور به پایان رسید ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

انفجار

بقایای احتمالی انسانی و سایر بقایای زیردریایی تایتان که در مسیر کاوش لاشه کشتی «تایتانیک» منفجر شده بود، کشف شد. طی این انفجار همه پنج سرنشین زیردریایی کشته شده بودند.

به گزارش بیگ نیوز به نقل از یورونیوز، گارد ساحلی آمریکا گفت که بازیابی و انتقال بخش‌های باقی‌مانده از این شناور چهارشنبه گذشته به پایان رسیده است.

چند ماه پیش که این حادثه رخ داد، سرنوشت سرنشینان زیردریایی تایتان در سرتاسر جهان خبرساز شده بود و امدادگران از زمین و آسمان به دنبال پیدا کردن این زیردریایی بودند.

گارد ساحلی آمریکا گفت که بقایای احتمالی انسانی با دقت از درون لاشه زیردریایی بیرون کشیده شده و برای تجزیه و تحلیل منتقل شده است.

قرار است وقتی کارشناسان علت انفجار این زیردریایی را کشف کردند، در یک جلسه عمومی اعلام شود.

سه انگلیسی به نام‌های همیش هاردینگ میلیاردر، شاهزاده داوود تاجر و پسرش سلیمان، همراه با استاکتون راش، مدیرعامل شرکت «اوشن‌گیت» و پل هنری نرگئولت، کارشناس غواصی فرانسوی در این حادثه جان باختند.

زیردریایی تایتان ۱۸ ژوئن برای سفر به عمق دریا و بازدید از بقایای کشتی تایتانیک به آب انداخته شد و مدت کوتاهی پس از آن، تماس آن با کشتی مادر قطع شد.

انتهای پیام

گروه تحریریه مطالب حوادث

نویسنده حوادث با هنر روایتگری هستم. قصه‌گویی بازیگوشانه و قدرت تجسم آن را دارم تا خوانندگان را به دنیای جذاب رویدادها بکشانم.
دکمه بازگشت به بالا