۲ سوداگر میراث فرهنگی در اصفهان دستگیر شدند

این پست از سایت خبرگذاری بیگ نیوز برگرفته از سایت ” aftabnews.ir ” در مورد مقاله ” ۲ سوداگر میراث فرهنگی در اصفهان دستگیر شدند ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

آفتاب‌‌نیوز :

براساس گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان، سرهنگ علی قربانپور روز چهارشنبه افزود: بر اساس گزارش دریافت شده مردمی در باره حفاری در خانه‌ای واقع در محله بیشه حبیب «شهر اصفهان، با هماهنگیِ کلانتری ۱۸ و اخذ دستور قضایی، کارشناسان باستان‌شناسی اداره کل میراث فرهنگی به این محل مراجعه کردند.

وی ادامه داد: در مراجعه به خانه یاد شده، آثاری از حفاری غیرمجاز در حیاط خانه مشاهده شد که مجددا پر شده بود.

سرهنگ قربانپور افزود: در بازرسی از این خانه یک کوزه سفالی کشف و برای سیر مراحل قانونی به پایگاه حفاظتی شهرستان اصفهان تحویل شد.

وی تصریح کرد: در بررسی میدانی دقیق‌تر به همراه ماموران انتظامی شهرستان اصفهان، ۲ دستگاه موتورسیکلت سرقتی، سه دستگاه دی وی آر، مواد مخدر، مشروبات الکلی و سلاح سرد نیز از این محل کشف شد.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان اصفهان تأکید کرد: در این بازرسی ۲ متهم دستگیر و برای سیر مراحل قانونی و اقدامات قضایی به کلانتری منتقل شدند.

دکمه بازگشت به بالا