۲۳ تا ۲۶ آذر، برگزاری نمایشگاه بین المللی رسانه های برتر

به گزارش شبکه اطلاع رسانی بیگ نیوز ،

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ایران در نشست خبری اولین نمایشگاه بین المللی رسانه های برتر با بیان اینکه این نمایشگاه در فضایی به مساحت ده هزار متر برگزار می شود ، افزود: ما در کشورمان رسانه های قوی داریم و من همه رسانه ها و مطبوعات را به بازگشت به خانه دعوت می کند. “و ما امیدواریم در این نمایشگاه ظرفیت و قابلیت های رسانه های کشورمان را به جامعه و بازیگران خارجی نشان دهیم.

آقای. حسن زمانی گفت: دولت جدید کار روی رویکرد جدیدی را آغاز کرده است و خبرهای خوبی در راه رسیدن به خواسته ما از رسانه ها است و در این نمایشگاه که محل تلاقی مسئولان رسانه ای و مردم است ، با مسئولان صحبت کرده و بازتاب می دهد. خبرهای خوب برای جامعه ”

مدیرعامل تعاونی مطبوعات نیز در این دیدار گفت: به عنوان تعاونی مطبوعاتی کشور و قدیمی ترین سازمان با بیش از دو هزار و دویست روزنامه و مجله ، در برگزاری این نمایشگاه آرزوی موفقیت می کنیم و خوشحالیم که 23 سال طبیعت این نمایشگاه توسط دولت برگزار شد. رسانه ها می خواهند این قالب را بشکنند و توسط بخش خصوصی غیر دولتی گرد هم آیند.

علی اکبر بهبهانی با بیان اینکه هدف از این نمایشگاه بیانیه مطبوعاتی نیست ، افزود: همه می دانیم که طی دو سال گذشته بسیاری از مشاغل تعطیل شده اند ، از جمله بسیاری از رسانه ها ، شعار نمایشگاه بین المللی رسانه امسال این است دوباره زندگی کنید ‘و ما می خواهیم همه رسانه ها را گرد هم بیاوریم و یک هیئت مدیره جدید ایجاد کنیم تا بتوانند ماموریت خود را در آینده پربارتر کنند.

وی گفت: رویکرد ما تقویت رسانه ها از نظر اقتصادی است.

مدیرعامل تعاونی مطبوعات افزود: “ما دو بخش مهم را در نظر گرفتیم. یکی موزه رسانه است که از حدود پنجاه سال پیش تا کنون رسانه های جمعی را نمایش می دهد ، و مهمتر از همه ، بخشی به افتخار روزنامه نگاران شکنجه شده است که” درجه بالا. “آنها به دست آوردند.

بهبهانی در نمایشگاه رسانه با تأکید بر تقویت ارتباط مردم و رسانه ها گفت: ما می خواهیم به مردم قول دهیم که رسانه ها پل ارتباطی قوی شما با مسئولان خواهند بود.

رئیس نمایشگاه بین المللی رسانه با تأکید بر اینکه این نمایشگاه از صفر تا صد درصد توسط بخش غیردولتی برگزار می شود ، تصریح کرد: معمولا تهیه نمایشگاه رسانه ها شش ماه پیش انجام می شد ، اما به دلیل زمان کمی که باقی مانده بود. تلاش می شود نمایشگاه به موقع برپا شود.

آقای. منافی تاکید کرد که رعایت مراحل بهداشتی بسیار مهم است و گفت: ستاد ملی مبارزه با کرونا شیوه های خاصی را برای برگزاری نمایشگاه ها در روزهای کرونا اعلام کرده است و ما نیز از همان قوانین پیروی خواهیم کرد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در مورد حضور رسانه ها در نمایشگاه رسانه ها ، افزود: زمینه برای حضور همه رسانه ها مهیا شده است و همه رسانه ها می توانند بدون هیچ محدودیت و ممنوعیتی در نمایشگاه شرکت کنند و ما بدون مهمانی ما از گروهی از همه رسانه ها استقبال می کنیم و مطمئن هستیم که رسانه ها بسیار درگیر خواهند شد.

رئیس نمایشگاه بین المللی رسانه های برتر که رسانه را چهارمین ستون دموکراسی می داند ، افزود: “تاکنون مجوز 16000 رسانه صادر شده است که از این تعداد حدود 2000 رسانه فعال هستند ، از این تعداد 1200 رسانه آنلاین و 800 رسانه رسانه هستند ؛ نشریاتی هستند که همه ما را برای شرکت در نمایشگاه رسانه دعوت می کنند.

آقای. منافی افزود: همه رسانه ها می توانند از فردا 26 آنلاین تا 31 آبان وارد فضای نمایشگاه شوند و برای حضور خود ثبت نام کنند و به دلیل محدودیت زمانی از آنها می خواهیم ثبت نام کنند تا بتوانیم زودتر کلبه ها را مکان یابی کنیم.

وی در مورد هزینه کلبه ها گفت: “هر مکانی که می خواهیم برویم نیاز به هزینه دارد ، اما تعرفه آثار فرهنگی در نمایشگاه کمتر است و طبق رایزنی با مسئولان نمایشگاه بین المللی ، کلبه ها داده می شود با تخفیف بیشتر برای رسانه ها “ما در وب سایت اعلام می کنیم و کارهای مالی در همان وب سایت انجام می شود.

این کنفرانس مطبوعاتی با حضور دکتر حسن زمانی ، مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه بین المللی و دکتر. علی اکبر بهبهانی ، مدیرعامل تعاونی ملی مطبوعات ، مهندس داوود منافی ، سرپرست نمایشگاه بین المللی رسانه ، در سالن اصفهان نمایشگاه بین المللی.

دکمه بازگشت به بالا