۲۰۰۰ دامداری ۱۰۰ راسی در روستاهای مازندران احداث می شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، سیدمحمود حسینی پور عصر جمعه پس از بازدید از پالایشگاه شیر در آمل با اشاره به اینکه بخشی از سیاست‌های اجرایی استان مازندران، اقتصاد روستا به خصوص توسعه فعالیت دامپروری است، تصریح کرد: افزود: برای توانمندسازی اقتصاد حدود سه هزار و ۶۰۰ روستای مازندران، برنامه‌های متناسب و خوب اقتصادی تعریف شده که توسعه دامپروری و حمایت از این صنعت از اهدافی است که برای تحقق آن با مدیران شرکت کاله به دنبال ایجاد برنامه‌های میدانی هستیم.

استاندار مازندران، پیگیری برای اجرایی شدن یک طرح ملی از سوی شرکت کاله که بخشی از آن به صورت پایلوت در مازندران اجرا خواهد شد، ایجاد حدود دو هزار واحد دامداری‌های ۱۰۰ راسی در روستاها است که دولت در این بخش نقش دارد.

حسینی پور در پاسخ به این پرسش که زمین مورد نیاز برای اجرای این طرح به چه صورت تأمین خواهد شد، گفت: به جهاد کشاورزی مازندران دستور داده شده تا در مدت کمتر از یک هفته زمین مورد نیاز به شرکت کاله برای ایجاد یک مرکز دانشگاهی و آموزشی واگذار تا زمینه آموزش به متقاضیان ایجاد دامداری‌های کوچک در روستاها با پشتیبانی شرکت کاله انجام شود.

وی ادامه داد، ایجاد شهرک‌های دامپروری در روستاها از سیاست‌های جدی هست که برای تأمین شیر مورد نیاز واحدهای تولید لبنیات در دستور کار است و به همین منظور در ۶۴ بخش مازندران به بخشداران دستور داده شده تا سکوهای جمع آوری شیرخام در هر بخش جمع آوری و پس از آن با ماشین‌های ویژه حمل شرکت کاله به این شرکت حمل و فرایند تبدیل سایر محصولات در پالایشگاه انجام شود.

استاندار مازندران پیشنهاد داد که در هر روستا، واحدهای دامداری ۱۰۰ راسی یا کمتر از آن با مشارکت چند جوان، یا با ایجاد تعاونی‌ها ایجاد و باعث رونق در اقتصاد و درآمدزایی روستاها شود.

حسینی پور، با بیان اینکه متأسفانه شرایط تولید شیر در مازندران با توجه به اقلیم استان به هیچ عنوان شایسته این استان نیست و پذیرفته نیست که شرکت تولید لبنیات با این حجم از گستردگی تولید و صادرات شیر مورد نیاز خود را از استان‌های مختلف کشور تأمین کند.

بیگ نیوز

رسانه خبری بیگ نیوز لاقمند در زمینه اخبار فرهنگی،پزشکی و اجتماعی با بهرمندی از پایگاه های روز ایران و جهان می باشد.
دکمه بازگشت به بالا